Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Gyesbeteg"-létezik ilyen? fórum

"Gyesbeteg"-létezik ilyen? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 21. 19:00
igen, létezik, az állandó otthonlét, csak a gyerek társasága, a mindennapok ismétlődő monotonítása(mókuskerék)emberi kapcsolatok megritkulása, hiánya ,vagy csak a gyerek a téma és még sorolhatnám. Hozzájárul még az óriási felelősség.Megoldás:kikapcsolódás, családon belüli szerepek elosztása és most ez fura lesz, tudomásul kell venni, hogy a gyerek tagja a családnak és nem a központja.
2011. aug. 12. 21:21

néha engem is elkap egy ilyen "ne szóljon hozzám senki" érzés, de rájöttem, hogy nem is a gyerekhez van köze, hanem a mosogatáshoz:)))

Igazából attól vagyok lehangolt, ha sír és nem tudom az okát. ez fájdalmas szintű tehetetlenség érzéssel tölt el.

egyébként az is zavar - néha -, hogy több minden szakad a nyakamba, mint eddig.

Láttátok azt a sorozatot, hogy "a mamit akarom"? Néha megérdemelné drága férjecském, hogy eljátsszam vele:)))

18. debju (válaszként erre: 16. - Sajert)
2011. aug. 12. 12:45

:-)

akkor nem csak én nem vagyok ura az állapotoknak

17. debju (válaszként erre: 15. - Sajert)
2011. aug. 12. 12:43

igen, valami ilyesmi lehet.... :-(

örülök, hogy túlvagy rajta


de szerintem ezt sokan nem vállalják be mert azt hiszik, hogy attól már rossz anyák, hogy így érzik

16. sajert (válaszként erre: 13. - Debju)
2011. aug. 11. 23:13
Na, ettől teljesen kivoltam, pedig csak egy gyerekem van (és marad is ez a szám). Most már immunis vagyok rá. Belépek a szobába, felmérek az akadályokat, és szépen elszlalomozok köztük. Egy darab játékért nem hajolok le. Minden este a fiammal együtt összepakolunk, de ez olyan, mintha a sivatagban a homokot akarnám eltüntetni. Most hogy szünet a bölcsibe, és ő itthon van mamával míg én dolgozom, reménytelen a helyzet. De hétfőtől újra bölcsi :-)
15. sajert (válaszként erre: 14. - Debju)
2011. aug. 11. 23:10
Voltak napok, amikor jobb ha senki nem szólt hozzám. Ilyen természetes hatóanyagú nyugtatószert is szedtem (orvosi tanácsra). Padló alatt voltam, sokat voltam feszült - most tény, fáradtabb vagyok, de sokkal nyugodtabb - hatalmas a különbség. Újra tudok NEVETNI tiszta szívből.
14. debju (válaszként erre: 12. - Sajert)
2011. aug. 11. 23:03
és amellett, hogy hiányzott a munka "befordulós" is voltál?
13. debju (válaszként erre: 11. - *Mimmi*)
2011. aug. 11. 22:59
minden elismerésem, hogy mindent élére tudtál állatani gyerek mellett. Én ha valaminek a végére akkor más marad el (mondjuk 2 4év alattim van) és ez is borzasztóan idegesít. Ma is reggeltő mostanáig egyfolytában csináltm, a nappaliban mégid szanaszét az összes játék és félig van felporszívózva. Pedig eltartana egy darabig amíg felsorolnám mit csináltam
12. sajert
2011. aug. 11. 22:51

Én vállalom, hogy ilyen gyes-beteg voltam :-))). Rengeteget takarítottam (most, hogy dolgozom ne jöjjön senki váratlanul hozzánk :-), én mondjuk a játszóterezést nem bírtam - egyébként a kisgyerekesek a tévében miért MINDIG a játszótéren mutatják? Mintha csak abból állna az élet. Kimondottan feszélyezett, hogy kevés pénzt adok be a büdzsébe, pedig gyes mellett itthon dolgoztam is. Alig vártam már, hogy újra dolgozhassam. Ne csak a kaki-nincs kaki, napi 4444 db hiszti töltse ki az életemet, meg a mondókázás, vers, ének stb.. Úgy éreztem magam mint egy cseléd, óvodapedagógus egyben.


Most jó az egyensúly. Gyerek bölcsi (szept.-től ovi), én munka, délután öt után együtt. Este 8-ig 100%-os figyelem a gyerekre, utána főzés (már amikor, legtöbbször most már rendelek inkább), takarítás szombat hajnalban, itthoni munka meg hétköznap éjjel (most is egy másik gépen dolgozom, miközben itt lazítok :-)). Mikor itthon voltam is éjjel dolgoztam, mivel a gyerek mellett nappal nem lehetett.

2011. aug. 11. 22:31
Anyum mondta nekem múltkor, hogy nehogy engem is elkapjon a "gyesbetegség". Ő ezalatt azt érti, hogy az embernek az egész napja abból áll, hogy a gyereket patyolgatja és még a port is röptiben fogja... Mert így elöbb-utóbb befordul az ember.
2011. aug. 11. 22:24
Egyébként már én is annyiszor megfogadtam, hogy NEM CSINÁLOK SEMMIT de nem tudom betartani... Egyszerűen nem tudom elnézni a kupit és úgysem csinálná meg senki helyettem, úgyhogy csak magammal csesznék ki... Pedig de megnézném én is a férjem arcát! Hmmmm, lehet mégis kipróbálom! :-DDD
9. *Mimmi* (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2011. aug. 11. 22:21
:-DDD
2011. aug. 11. 17:58
Férj hazaér a munkából és a három gyermekét pizsamában találja a kertben, a sárban hemperegve játszanak, körülöttük üres kekszes dobozok, chipses zacskók, üdítős dobozok mindenhol szanaszét. A feleség autójának az ajtaja tárva nyitva, csakúgy mint a kert ...bejárata,a kutyának nyoma sincs. Amikor belép a házba még nagyobb rendetlenség fogadja. Egy csillár leszakadva törötten hever a földön, a szőnyeg a falhoz gyűrve. A nappaliban a tv teljes hangerővel üvölt és mindenhol szanaszéjjel ruhadarabok és játékok hevernek. A konyhában a mosogató dugig edényekkel, az asztalon és a tűzhelyen ételmaradékok, a hűtő ajtaja tárva nyitva, a kutyakaja szétszórva a földön, egy törött pohár az asztal alatt, kis kupac homok az ajtó mögött... Egyből rohan fel a lépcsőn (átgázolva a további játékokon,ruhadarabokon és egyéb akadályokon), aggódva keresi a feleségét, attól tartva, hogy valami baja esett. A hálószoba felé vezető úton észreveszi, hogy a fürdőszoba ajtaja alatt ömlik ki a víz a folyosóra, bent csuromvíz minden,a WC papír legöngyölítve, borotvahab és fogkrém a tükörre kenve... Most már rohan a hálószobába felkészülve a legrosszabbra, mire a feleségét ott találja az ágyban... édesen összekucorodva, egy könyvvel a kezében mire az észrevéve, hogy megjött, felnéz és mosolyogva megkérdi tőle: - Szia drágám, hogy telt a napod? A férj dühösen nézi: - De mi a fene történt ma itt? A feleség ártatlanul: - Tudod mindennap, amikor hazajössz a munkából, meg szoktad kérdezni hogy mi a f..szt csinálok egész nap? Férj még dühösebben: - Persze,.... ÉS ? Ekkor a feleség édesen rámosolyog: - HÁT MA NEM CSINÁLTAM SEMMIT !!!!.
7. debju (válaszként erre: 6. - 432d0af620)
2011. aug. 11. 15:34

lehet valami abban is amit írsz

de szerintem ez gyed alatt is megjelenhet abban a formában, hogy az ember teszi a dolgát, de szinte semmi pozitív visszajelzést nem kap (mert pl egy munkahelyen néha azért terem elismerés is, viszont a család nem fog minket azért megdicsérni mert szépen kitakarítottunk)

2011. aug. 11. 14:57

szerintem arról van szó, hogy az anyuka nem tartja magát fontosnak a családban azért, mert csak annyit kap, amennyit, nem járul hozzá a családi kasszához, mint mikor teljes fizetést kapott. Őszintén szólva, Én se örülnék, ha gyesen lennék, gyeden vagyok, az se sok, de azért valami.

talán erről lehet szó, de amúgy passz, sose hallottam róla

2011. aug. 11. 14:19

tehát minden ami a kismamáknak szól azt sugallja, hogy minden szép és jó otthon, valaki mégsem érzi teljesen jól magát és attól, hogy ez ennyire túllihegett téma lelkiismeret furdalása lesz, állandó rossz kedv, rossz gondolatok, ingerültség lesz rajta úrrá. Főleg jellemző ez a mai világban amikor apuka sokat dolgozik, nagyszülők vagy elfoglaltak vagy messze vannak stb...


én ide sorolnám a beszűkült látókört is

4. debju (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2011. aug. 11. 14:12

nem, az más

van ilyen is, de ahogy olvasom még nem "derült ki", hogy betegség vagy egyszerűen csak annyi, hogy nem mindenki élvezi ugyanolyan mértékben az adott élethelyzetet

2011. aug. 11. 14:10
Olvasgattam. Néhány oldalon a szülés utáni depresszió enyhébb formájával azonosítják (bár nem hormonális dolognak tudják be). Van ahol nemes egyszerűséggel csak olyan nőről beszélnek aki lelkiismeret furdalás érez, hogy nem élvezi az otthon töltött idő minden percét. Kíváncsi lennék a tapasztalatokra. Van/volt ilyen valakinek? Mit ajánlatos ellene tenni?
2011. aug. 11. 14:05

A szülés utáni depresszióra gondolsz?

A gyesbeteg kifejezést én még nem is hallottam, ez mondjuk nem jelent semmit.

2011. aug. 11. 12:56

Sziasztok!

Többször hallottam a kifejezést (tudom, hogy nem betegségnek neve :-) ), de nem tudom eldönteni hogyan is értelmezzem. Van ilyen egyátalán? Ha igen miben mutatkozik meg (testi, lelki, szellemi)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook