Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes után felmondás fórum

Gyes után felmondás (beszélgetős fórum)


14. szafaripók (válaszként erre: 13. - Rita 72)
2013. máj. 17. 18:55

Azt értem, tudom.

Nem voltam személyesen érintett, de eddig úgy tudtam, kell a korábbi munkáltatótól is valami papír, hogy így dolgozhass. Barátnőm legalábbis így volt, és amikor munkábaállt, az új munkáltató kért valami papírt a régitől.

Valami olyasmit magyaráztak, hogy többek között azért, mert olyat nem lehet, hogy náluk van 6 órában, és az érte járó szabit is kiveszi, meg állományban van a régieknél is, és majd ott is kiveszi az ugyanerre az időszakra vonatkozó szabadságát.

Lehet, hogy nem így van, nem tudom, csak meglepett, hgoy nem kell(ett) semmi a régi munkaadótól...

13. Rita 72 (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2013. máj. 17. 18:38
GYES mellett dolgozhat 6 órában, és nem feltétlenül azon a helyen, ahonnan szülni ment.
12. a81a1b9451 (válaszként erre: 10. - Rita 72)
2013. máj. 17. 18:34
Köszönöm!
11. szafaripók (válaszként erre: 6. - Csikobelló)
2013. máj. 17. 18:05

Ha dolgoztál gyes mellett, akkor a korábbi munkáltatóddal nem kellett volna már felvenni a kapcsolatot??

Vagy ez nem bejelentett állás volt?

10. Rita 72 (válaszként erre: 8. - A81a1b9451)
2013. máj. 17. 17:33

Ugyanúgy munkaviszonynak számít, csak épp passzív állományban voltál a GYES, GYED ideje alatt.


De szabadság csak a TGYÁS-ra és a GYED első évére jár.

9. Rita 72 (válaszként erre: 7. - Csikobelló)
2013. máj. 17. 17:32

Annyit tudsz csinálni, hogy mindent írásban intézel.

Nem küldhet el rendkívüli felmondással. Megszűnt az adott helyen a munkaköröd, így csak szabályosan küldhet el.

2013. máj. 17. 15:22
Látom itt vannak akik ebben járatosak: Mivel hasonló cipőben fogok majd én is járni, mint a fórum indítója nekem is lenne egy kérdésem. A végkielégítés számításánál a munkában töltött időbe beleszámít a Tgyás, Gyed, Gyes, hogyha addig papíron alkalmazásban vagyok? Tehát, 2002-ben kezdtem az adott helyen, 2007-2009 között gyeden voltam, majd egy évre visszamentem dolgozni. 2011-től vagyok először gyeden, majd gyesen. Köszönöm a válaszokat!
7. Csikobelló (válaszként erre: 4. - Rita 72)
2013. máj. 17. 15:12
Én is így gondolom.Nem írtam alá semilyen szerződés módosítást,a munkakörömnek megfelelő állásba nem tud vissza tenni sehová itt a közelben sem.Attól tartok,ha nem megyek dolgozni,(mivel nincs hová) ők elküldhetnek rendkívüli felmondással mert nem tettem eleget az előírásoknak? Akkor nem kell neki végielégítést fizetniük. Sajnos nem lesz meg a 10 év így ha jól tudom csak 2 havi jár az azonos munkakörben lévők fizetésével azonos értékben.Gőzöm sincs mennyit kapnak a többiek,mivel azóta sokminden változott.
6. Csikobelló (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. máj. 17. 15:05
Van már másik meló,mivel a gyes melett dolgoztam és át is venne teljes munkaidőbe.Elmenni nem tudok mert az ország másik felében van.
5. Ayna (válaszként erre: 1. - Csikobelló)
2013. máj. 17. 14:32

Neked kell megkeresned őket.

3 évnyi munkaviszony után még végkielégítés is jár elméletileg.

2013. máj. 17. 14:30

Szerintem ez nem ilyen egyszerű.


A szerződésedben elvileg szerepelnie kell a munkavégzés helyének.

Mivel a cég elköltözött, és Te nem írtál alá szerződésmódosítást, ők mondanak fel Neked, mivel nem tudnak a megjelölt telephelyen munkát biztosítani számodra.

Ebben az esetben jár végkielégítés és felmondási idő is.

Plusz az összegyűlt szabadság.


Szerintem ez így logikus.

3. szafaripók (válaszként erre: 1. - Csikobelló)
2013. máj. 17. 14:24

Legegyszerűbb, ha te bemész a HR osztályra. Elmondod, ki vagy, mi a helyzet, és hogy ezen feltételekkel nem tudnál itt dolgozni tovább (valószínűleg ők se számolnak veled). Kiadják a szabadságodat (vagy kifizetik, ez a ritkább), a papírjaidat (idő, mire elkészül), addig kereshetsz mást.

Nálunk legalábbis így ment.

2. 090716 (válaszként erre: 1. - Csikobelló)
2013. máj. 17. 14:23
Neked kell megkeresni őket, és amúgy sem mondhatnak fel. A szabadságodat is vagy kifizetik, vagy kiadják.
2013. máj. 17. 14:20

Sziasztok!

A gyes nemsokára letetlik,mert betölti a fiam a 3 évet.Elvileg mennem kéne vissza dolgozni,de idő közben a cég átalakúlt és el is költözött tőlünk 200 km-re tehát ha aharnék se tudnék menni dolgozni. Tulajdonos váltás volt és mivel nekem egymás után jött két gyerkőc 5 évet voltam otthon.Előtte a cégnél lehúztam 4,5 évet.Ilyenkor mire számíthatok. Nekem kell jelentkeznem ,hogy mi legyen,vagy nekik kell felvenni a kapcsolatot velem.Vagy csak küldik majd a felmondásról a papírokat ,mivel nem tud vissza venni?Gőzöm sincs ilyenkor mit szokás csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook