Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » GYES melletti őstermelés fórum

GYES melletti őstermelés (beszélgetős fórum)

2016. ápr. 25. 11:23
Bocsi,nem figyeltem.....
11. paki1968 (válaszként erre: 3. - Tirinke)
2016. ápr. 25. 11:22
nem tudja,mi ugyanezt végigjártuk két éve,végül levettük a lányomat az igazolványról.SENKI,még a NAV-nál sem tudtak egyértelmű választ adni.
10. B Sára (válaszként erre: 5. - KicsiVú)
2016. ápr. 21. 14:39
Járulékfizetésnél nincs 600 e kedvezmény, az első forint után fizetni kell! A 600 e csak SZJA-ban van.
2013. dec. 17. 12:40
Úgy emlékszem, kellett kb. 30 nap.
8. paki1968 (válaszként erre: 7. - Zefex)
2013. dec. 17. 08:25
Köszönöm szépen.mennyi idő alatt jött meg?
2013. dec. 17. 08:19
A NAV-tól lehet írásos állásfoglalást kérni. Én pár évvel ezelőtt - még az APEH-től - más ügyben kértem állásfoglalást, és kaptam.
2013. dec. 17. 07:54

Köszönöm mindenkinek.A baj az,hogy a könyvelők semmit nem tudnak erről.Én évekig csináltam GYES majd a rokkant nyugdíj mellet.Aztán most,mint derült égből a villámcsapás derült ki,hogy az új jogszabályok miatt rehabilitált ellátottként automatikusan főállásúnak minősülök és fizetnem kell a járulékokat,csakhogy erről senki nm tájékoztatott,véletlenül a 2 hónapja megjelent Közlönyből tudtul meg.Pedig könyvelőnk is van,akinek fizetünk,egész irodát működtetnek és ők sem tudták.Ugyanakkor ha főállásúnak minősülök,akkor viszont a rehab ellátást nem fogom megkapni,ha visszahívnak,mert keresőtevékenységet folytatok.Ezért szerettem volna gyes-en lévő nagylányom nevére átíratni az egész mindenséget,erre a netről olvastam azt amit írtam,így szerintem ő is ki van lőve.

Csak ezért nem értem ezt az egészet,mert ugye fel akarják lendíteni a mezőgazdaságot,a rokkantakat is tuszkolták,hogy legyenek őstermelők.De így?Mikor mindenféle hülye jogszabállyal gátolnak mindent?Aki őstermelő az tudja gondolom,hogy ebből haszon nem sok származik,sőt ha csak ezt csináljuk,ebből megélni képtelenség.Mi is 4-en voltunk eddig az igazolványon,de ezek után már csak 17 éves kislányom maradhatott volna,de mivel tanul ő sem lehet fő,csak közreműködő családtag.fel kell adni az egészet,Mit tanácsoltok,kitől kérdezzem meg?

2013. dec. 16. 22:34
Mi és a gyerekek is közreműködő családtagok vagyunk a családi őstermelésben, de járulékot nem fizetünk, mert nem éri el családtagonként azt az összeget (talán 600ezer forintot) a bevétel.
2013. dec. 16. 21:30
Hatósági engedély a feldolgozott termékekre kell. 600ezer ft-ig adómentes a bevétel/családtag. Ha 2-en csináljátok, akkor 1.2-ig. Afeletti részre kell adót fizetned. Járulékot a gyes/gyed miatt azt hiszem nem. Ezt könyvelő tudja.
2013. dec. 16. 21:01
Szerintem a könyvelő el tudná neked magyarázni hogy most hogy is van ez. Szinte hetente módosulnak állandóan a jogszabályok
2013. dec. 16. 20:37

Azt szeretném kérdezni,hogy ha valaki gyes mellet őstermelő,de csak közreműködő családtagként,vagyis közös őstermelői igazolvány tagja,de nem ő a fő őstermelő rajta,akkor kell-e neki a bevétel rá eső része után járulékokat fizetnie.Azért kérdezem,mert a jogszabály nem egyértelmű számomra:A GYED vagy GYES mellett is rendelkezhet az érintett érvényes őstermelői igazolvánnyal (ahogy egyéni vállalkozását sem kell megszüntetnie), viszont a hatósági engedélyhez kötött keresőtevékenységét személyesen nem folytathatja.

Vagyis mit jelent az,hogy személyesen nem folytathatja?Nem lehet bevétele,vagy nem lehet ő a főőstermelő?

2013. dec. 16. 20:35
Gyes melletti őstermelés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook