Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes mellett dolgoznom kell.Mennyi most?Adóköteles? fórum

Gyes mellett dolgoznom kell.Mennyi most?Adóköteles? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 6. 11:13

Nem értettük félre egymást, Rita még csak 7 hónapos és mennem kell dolgozni talán egy hét mulva,sajnos...

De azért kell gyesre mennem! szép napot!

17. zsanci79 (válaszként erre: 16. - 6c4944c02f)
2010. márc. 6. 11:07

Bizonyára itt félreértettük egymást, mert sztem mindenki azt hitte, h még 1 éves kora előtt mennél dolgozni. De amit írsz, az sima ügy :)) És a gyermeked 3 éves koráig védett vagy, ha nem mondod le a GYESt, tehát nemhogy vissza kell venniük, hanem addig ki sem rúghatnak, csak ha te is közös megegyezéssel belemész.

Szép hétvégét!!

2010. márc. 6. 10:46

Köszönöm zsanci! :)

1,5 vagy két éves korában megy bölcsibe,hétfőn kiderül minden a munkával kapcsolatban, remélem simán visszavesznek!

Szorítsatok! :)

15. zsanci79 (válaszként erre: 12. - 6c4944c02f)
2010. márc. 5. 22:47

Ajánlom, hogy a következő linken nézd át ezt a GYES-ről szóló kivonatot. Minden kérdésedre meg fogod találni a választ, érdemes :DD

www.gyesmellekes.com/feltoltes/munkaugy.pdf

Ui: Nagyon szép a kislányod :DD

14. zsanci79 (válaszként erre: 12. - 6c4944c02f)
2010. márc. 5. 22:30
De 1 éves kora után, vagy előtt?
13. Serry (válaszként erre: 12. - 6c4944c02f)
2010. márc. 5. 22:18

De hivatalosan GYEd ideje alatt nem lehet, mert nem kaphatsz egyszerre két ellátást. Az más,hogy beszoktatod a GYED ideje alatt és GYES mellett dolgozol.

A bölcsihez kell a munkáltatói.

2010. márc. 5. 21:12

Én már nem gyeden leszek, hanem igénylem a gyest, igy mehet bölcsibe és mehetek dolgozni 8 órában.

Nem értem miért ne mehetne bölcsibe ha gyeden lennék, annyi hogy szólni kell előtte egy hónappal a bölcsibe a munkaállásba lépéskor. Ezt a bölcsödébe mondták,ma voltam.

2010. márc. 5. 17:49
Persze úgy dolgozhatsz ha apuka marad vele GYEd-en
2010. márc. 5. 17:48
Igen, utánanéztem, s ez így van. Régebben csak 4 órában lehetett dolgozni 1 és 2 éves kora között, de már 8 órában is lehet
2010. márc. 5. 17:42
Én úgy tudom, hogy a gyermek 1 éves koráig nem lehet munkába állni.
8. Serry (válaszként erre: 7. - 6c4944c02f)
2010. márc. 5. 15:42
GYED-n nem is viheted bölcsibe.
2010. márc. 5. 15:22

Megy bölcsibe, de csak 2011 szeptembertől,muszáj visszamennem dolgozni mert 40 000 forint semmire nem elég,úgy pedig hogy kapom a munkabért+gyes+családi így az a tízezer nem tünik olyan soknak. De gyedből nem tudnám még azt is kifizetni.

Addig meg a mama vigyáz a kicsire míg dolgozom. Csak gáz mert most mikor ilyen édes korszaka van akkor megyek dolgozni, de csak szeretettől nem lakik jól.

Nem tudom, hogy majd az a szeparációs szorongás nála hogyan cseng majd le..

Vagy lehet hogy addigra megszokja hogy anya nincs mindig itt??

2010. márc. 5. 14:43
28.500 a gyes most, és tényleg, nyugd.jár köteles, ezt el is felejtettem.. Meg nálam már nem aktuális azért is csak fő vonalakban tudok róla, a bölcsiből elutasítottak minket... szuper lesz
2010. márc. 5. 10:16

Szia A GYES mostani összege 25800 Ft ami a mindenkori min. nyugdíj. Ha jól emlékszem a törvényre.

Na lényeg ez brutto 25800,mert GYES szolgálati időnek számít ezért ebből levonják a nyugdíj járulékot így kézhez 23600 Ft-ot fogsz kapni. Ez ahogy már írták nem adó köteles csak a fizetésed amit kapni fogsz mellette.


Érdemes persze átgondolni: Ha a pici bölcsis lesz a bölcsőde kb 7-10 ezer Ft havonta. Hogyan jártok jobban ha még megpróbálsz maradni kicsit otthon és valahogy kihúzzátok GYED-n és fizuval vagy tényleg nagyon muszáj vissza menned.

2010. márc. 5. 09:54
Én is sajnálom nagyon. Én is tegnap kaptam az első gyedet. A maximumot, de így is elég kevés a fizetésemhez képest. Annyiból szerencsés vagyok, hogy a férjemnek saját vállakozása van, és a kieső 30000 Forinttal ő meg tudja emelni a saját fizetését.
2010. márc. 5. 09:43

Köszönöm,sajnos a mai hitelek meg a rezsi mellett nem tudunk így megélni hiába dolgozik párom is.

Persze gyed mellett nem lehet dolgozni..Ki van ez találva.

2010. márc. 5. 09:41

Először is sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél :((

A GYES adóterhet nem viselő járandóság, azt nem adóztatják, de a bevallásban szerepeltetni kell majd (jövőre..), a bérjövedelmed után fogsza dózni..

2010. márc. 5. 09:38

Gyedre kerültem februárban,de mivel nagyon kevés vissza kell mennem dolgozni.

Azt hallottam megadóztatják a gyest.És akkor vmi 18 e ft-ot kapok. Igaz ez?

Sajnos 6 hónapos a babám,igy nagyon nehéz lesz. De ez van, ez Magyarország.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook