Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyes meddig jár ikreknél? fórum

Gyes meddig jár ikreknél? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 10. 21:37
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat és a segítséget!!!! Szép estét Mindenkinek!!!!!!
2014. jan. 10. 18:59
Nekem is maradtak tovább egy évvel az óvodában az ikreim. Olyan nyilatkozatot kellett az egészségpénztárhoz beadnom, amiben a körzeti iskola nyilatkozta, hogy bár tankötelesek lennének, még nem járnak oda...Hihetetlennek találtam, mégis ezt kérték. Az iskolaigazgató is nagyot nézett, de természetesen megadta.
2014. jan. 10. 10:32
Szia!Én is így voltam,ovitól kérj óvodalátogatási igazolást, hogy még 1 évet maradnak a gyerekeid. Menj be a területi illetékes egészségpénztárhoz,és ott kérd az ikergyes hosszabbítását.Gyesen az iskolakezdés évének végéig, vagyis Dec.31-ig maradhatsz velük otthon.
2014. jan. 9. 16:03
Sziasztok!!!!Iker fiaim idén lesznek 6 évesek,de az óvónők és a mi döntésünk alapján,még maradnak egy évet.Ilyenkor mi a teendő hogy továbbra is megkapjam a gyest arra az 1 évre?????? Ha valaki ilyen helyzetben volt,írja már le a tapasztalatait!Előre is köszönöm!!!!!!
2010. nov. 6. 22:43
Szia!7 éves korig jár a GYES az ikrekre,
2009. szept. 18. 09:05
A tankötelessé válás évének végéig jár.
11. 244ed1c739 (válaszként erre: 8. - Kitti77)
2009. júl. 2. 19:54

Szia!

Ez a helyes válasz a kérdésedre.

2009. ápr. 28. 12:21
Nagyon szépen köszönöm a választ,nagyon tanácstalan voltam,nem tudtam tervezni!A MÁK-t képtelenség elérni,KETTŐ hónapja próbálkozom!Szívből köszönöm,jó EGÉSZSÉGET mindenkinek!
2009. ápr. 28. 10:36

Kedves Nocsi!

Ahogy Kitti77 írta én is úgy tudom,nekem is ikreim vannak.Remélem nem változik,bár nem úgy áll a helyzet szerintem tesz róla a Bajnai,hogy eddig ne járjon ez a "csillagászati"összeg.De mindenképp kérdezd meg a MÁK-ot,mert az a tuti,látod írtak olyanok is akik tutira írták,hogy csak addig amíg az egy gyermekes szülőnek.Szerintem,ha valaki nem biztos a válaszában,inkább csak olvassa a hozzászólásokat és maradjon csendben!!!Mindenkinek további szép napot!

2009. ápr. 27. 16:09

Szia!

Nekem is ikreim vannak ,ugy hogy tuti jó informácioim vannak.Az ikergyermekeket nevelő szülőnek , az év december 31 - ig jár az un. ikres gyes ,amig nem kezdik el az iskolát, vagyis neked ha mennek most iskolába, akkor 2009 december 31 - ig jár. Nekem is tavaly december 31 .- én járt le és most munkanélkülin vagyok.

2009. ápr. 27. 15:10
Köszönöm a válaszokat,kevés információt írtam,korrigálok.Fiaim már 7 évesek lesznek nyáron,gyesen vagyok velük, csak sulikezdés előtt állunk,elmennék munkanélkülire,ha tudom,hogy a gyes mikor telik le.Júniusban,vagy szeptemberben?
2009. ápr. 27. 15:09
6 éves korig jár
2009. ápr. 27. 15:06
A gyes ugyanúgy a gyermekek hároméves koráig jár,mint az egy gyermeket nevelő szülők esetében.Bár a Bajnai-csomag miatt most ez valószínű,hogy az 1-2 éves kor között.Nem tudom,mert szinte nap,mint nap változtatják a rendeleteket,s a törvényeket.Az viszont biztos,hogy annyi ideig,min egy gyermek esetében.
4. *Királylány* (válaszként erre: 2. - Gecam)
2009. ápr. 27. 15:02
Az biztos, hogy tovább jár mint 3 év.
3. megryan (válaszként erre: 2. - Gecam)
2009. ápr. 27. 15:01
Ikreknél 6 éves korig, nem?
2009. ápr. 27. 15:00
Én úgy tudom hogy amíg be nem töltik a 3.életévüket!
2009. ápr. 27. 14:56
Nehéz a MÁK-ot elérni,s nem tudom,meddig jár a gyes ikrek esetében.A hetedik év betöltéséig vagy egészen iskolakezdésig?A fiaim júniusiak.Szeptemberben jár le vagy júniusban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook