Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyes intézéséhez milyen papírokat vigyek magammal? fórum

Gyes intézéséhez milyen papírokat vigyek magammal? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 1. 15:33
Én nem emlékszem, hogy kellett volna vinnem a gyed megszűnéséről határozatot,a többi viszont oké.
2011. jan. 1. 15:32

Gyermekgondozási segély iránti igény érvényesítése


A gyermekgondozási segélyre vonatkozó igény benyújtása szülő esetén a „Kérelem gyermekgondozási segély megállapítására" című formanyomtatvány, nagyszülő esetén a „Kérelem nagyszülői gyermekgondozási segély megállapítására" című formanyomtatvány kitöltésével történik. A formanyomtatványon kitöltési útmutató is található, amely tartalmazza az egyes rovatokhoz tartozó magyarázatokat, valamint az igénybejelentéshez benyújtandó iratok, illetve iratmásolatok körét. A formanyomtatvány ingyenes. A gyermekgondozási segély iránti igényt elbíráló szerv: szülő esetében a Magyar Államkincstárnak az igénylő lakóhelye szerint illetékes regionális igazgatósága, illetve, ha az igénylő munkahelyén működik ilyen, akkor a családtámogatási kifizetőhely. Nagyszülő igényét kizárólag a Magyar Államkincstárnak az igénylő lakóhelye szerint illetékes regionális igazgatósága bírálja el.


Az ellátást az igény késedelmes benyújtása esetén, visszamenőleg legfeljebb két hónapra, az igénybejelentés napját megelőző második hónap első napjától kell megállapítani, ha a jogosultsági feltételek ettől az időponttól kezdve fennállnak.

[link]

2011. jan. 1. 15:27
a határozatot a gyed megszűnéséről, gyerek születési anyakönyvi kivonatát, taj kártyákat,tied gyerek férj, személyi,adókártya
2011. jan. 1. 15:27

[link]

Itt letölthető az igénylőlap és ott pontosan fel van sorolva, hogy mi kell hozzá.

2011. jan. 1. 15:16
Ez engem is érdekelne, nemsokára nekem is kell mennem.
2011. jan. 1. 15:12
most jár majd le a gyedem,és hétfön megyek a gyest intézni.
2011. jan. 1. 15:11
Gyes intézéséhez milyen papírokat vigyek magammal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook