Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYES, GYED, TGYES fórum

GYES, GYED, TGYES (beszélgetős fórum)


16. silk (válaszként erre: 15. - Silk)
2010. júl. 30. 07:46

Tehát ez alapján, fel lehet mondani a szerződést, de azért hagyni kell valamennyi felmondási időt (tehát ne mondd azt 20-án, hogy 21-én már nem látod el a feladatot, hanem mondjuk hagyjál egy hetet, tíz napot, ez amúgy is így korrekt), hogy tudjon a megbízó szerezni valakit, aki ellátja a feladatot.

Viszont ha Te, mint megbízott kárt okoztál, azt meg kell téríteni.

A felmondást nem lehet korlátozni, tehát jogod van hozzá.

Kábé ezt jelenti a törvény szövege, lefordítva magyarra.. :-)

15. silk (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2010. júl. 30. 07:41

483

(2)A szerződést a megbízott is bármikor felmondhatja; a felmondási időnek azonban elegendőnek kell lennie ahhoz, hogy a megbízó az ügy intézéséről gondoskodhassék. A megbízó súlyos szerződésszegése esetén a felmondás azonnali hatályú is lehet.


(3) Ha a megbízás felmondása alapos ok nélkül történt, az okozott kárt meg kell téríteni, kivéve ha a megbízás ingyenes volt, és a felmondási idő elegendő volt ahhoz, hogy a megbízó az ügy intézéséről gondoskodhassék.


(4) A felmondás jogának korlátozása vagy kizárása semmis; folyamatos megbízási jogviszonynál azonban a felek a felmondás jogának korlátozásában megállapodhatnak.

14. fancsalilany (válaszként erre: 2. - Silk)
2010. júl. 28. 21:08
Köszönöm a választ!
13. mandulacska2 (válaszként erre: 12. - Silk)
2010. júl. 28. 14:56
Köszi szépen. Jó lenne, mert nem akarok bajba kerülni.
12. silk (válaszként erre: 11. - Mandulacska2)
2010. júl. 28. 14:55
Ez PTK, felbontani felbonthatod, de tuti van valami negatív vonzata..Ennek utána nézek, jó?
11. mandulacska2 (válaszként erre: 10. - Silk)
2010. júl. 28. 13:35
Azt nem tudod véletlenül, hogy megbízási szerződést felbonthatom lejárat előtt, ha találok másikat?
10. silk (válaszként erre: 9. - Mandulacska2)
2010. júl. 28. 13:23
Hát, igen, nem könnyű, az biztos...Próbálj keresni valami munkaviszonyt a megbízás helyett, tényleg jobb lenne..De, hát most elég nehéz időket élünk ilyen szempontból, tudom én...:-)
9. mandulacska2 (válaszként erre: 7. - Silk)
2010. júl. 28. 13:11
Köszi.:) Mindenesetre nagyon nehéz ezt szerintem megoldani. Mert végülis nem tehetem azt meg, hogy most próbálkozok x-x hónapig, mert akkor pont jókor születik, utána meg egy darabig nem ,mert akkor "nem jó hónapban" születne a gyerek. ez iszonyat szemétség szerintem.
8. bettike2007 (válaszként erre: 6. - Silk)
2010. júl. 28. 13:10
jaja!!!
7. silk (válaszként erre: 3. - Mandulacska2)
2010. júl. 28. 13:02
Szerintem jól mondták. :-)
6. silk (válaszként erre: 4. - Bettike2007)
2010. júl. 28. 13:01
HA a thgy-t úgy kaptad, hogy még volt munkaviszonyod, akkor jogosult vagy gyedre is. Ez a lényeg. :-)
5. bettike2007 (válaszként erre: 4. - Bettike2007)
2010. júl. 28. 12:25
igaz én jövőre automatikusan mehetek is vissza dolgozni..
4. bettike2007 (válaszként erre: 64. - Silk)
2010. júl. 28. 12:23

???ezt nem értem..

Kaptam tgyást és gyedet is jelenleg..kicsit több mint egy évet dolgoztam és 3hónapos terhesen kerültem táppénzre.

3. mandulacska2 (válaszként erre: 2. - Silk)
2010. júl. 28. 11:47

Szia Silk!


Ma bent voltam az OEP-nél, ott is mondták (ahogy te), hogy érvényben kell lennie a szerződésnek a szülés napján. Plusz még kérdeztem, hogy ha a szerződés lejárta előtt elmegyek táppénzre, és a szerződés lejárta előtt szülök, akkor nem bonthatják e fel a szerződésemet a munkahelyemen, mert felvesznek valakit a helyemre. Azt mondták, hogy akkor is érvényben marad a szerződésem a lejárat napjáig. Ez valóban így van? Csak megerősítésre lenne szükségem, remélem, érthetően kérdeztem tőlük.

2. silk (válaszként erre: 1. - Fancsalilany)
2010. júl. 28. 10:44

Kell igényelni..Fent vannak a MÁK honlapján a nyomtatványok.

Itt a linkje, innen letöltheted, vagy bemész a MÁKhoz és kérsz kinyomtatott példányt:

[link]

2010. júl. 27. 18:35

Légyszíves okosítsatok ki... Én 2008 novemberében szültem, tehát 2010 novemberében jár le a GYED. Kérdés: a MÁK automatikusan küldi a GYES-t vagy meg kell igényelni ezt is. Ha igényelni kell, milyen papír szükséges hozzá?

Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook