Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermekvédelmis válaszol fórum

Gyermekvédelmis válaszol (beszélgetős fórum)


20. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - Kata 1977)
2012. máj. 2. 19:27

De így van , már tavaly is így volt.

Sőt, állítólag most utalványban kapjuk :-((

2012. máj. 2. 19:21
ametiszt jol mondja, de én még jelezném ezt a nevelőszülői tanácsadódnak is, jo, ha ök is tudnak erröl!
2012. máj. 1. 21:36

A végrehajtási tv. szerint mentes:

a nevelőszülő részére a gondozásába ideiglenes hatállyal elhelyezett, átmeneti vagy tartós nevelésbe vett gyermek, utógondozói ellátásban lévő fiatal felnőtt ellátását szolgáló nevelési díj, külön ellátmány és családi pótlék,


Tehát mentes. Csak ha bankszámlára megy a pénzed, akkor elképzelhető, hogy a végrehajtó nem nézi, hogy honnan jön.

Menj be a bankba és a végrehajtóhoz is, és reklamálj!

2012. máj. 1. 21:13
Kérdésem lenne, nagyon fontos! Hagyományos nevelőszülőként tevékenykedem. A számlám melyre a juttatásaim kapom végrehajtó által zárolták( kezességet vállaltam, nem én vettem fel hitelt). Én ugy tudom, hogy ezt nem tehették volna meg mivel ez a fajta juttatás nem minősül munkabérnek. Segítséget szeretnék kérni!!
16. Katicalan (válaszként erre: 15. - Irgum-burgum)
2012. máj. 1. 20:49
ezt neked kell tudnod, de én mindenképp azt jaaslom, hha valoban fennáll ez a probléma minél hamarabb jelezzen vki, nehogy mégjobban elfajuljon a dolog. Bár azt nem értem,hogy az iskola-ovoda ahova a gyerekek járnak nem vette észre ezt eddig és nem jeleztek...felmerül a kérdés, hogy valoban akkora-e a baj, mint ahogy azt neked mondják...de az tény h attol mert tesztek egy bejelnetést még senkinek nem lesz semmi baja, mármint nem kerül rossz helyzetbe.
15. irgum-burgum (válaszként erre: 14. - Katicalan)
2012. máj. 1. 12:41

köszönöm a választ.nem tudom bele merjek e én szólni,mert hát én saját szememmel a veréseket nem látom,csak hallom mástól.Mondjuk azt hallottam,amikor igen csúnya jelzőkkel illetik a gyerekeket.

Nem akarom,hogy nekem legyen ez miatt lelkiismeret furdalásom,de jó tudni,hova lehet fordulni.

14. Katicalan (válaszként erre: 9. - Irgum-burgum)
2012. ápr. 30. 18:25
Bárki tehet bejelentést a gyermekjóléti Szolgálatnál, valamint ha megkéred a kollégákat hogy ne adják ki a kiléted, szerintem megértőek lesznek. A jelzés mindenképpen fontos lehet, ugyanis a gyermekjóléti segítséget nyújthat az édesanyának, hogy hozzá kerüljenek a gyerekek. Mivel elváltak, gondolom a bíróság helyezte el a gyerekeket az apánál, de ez bármikor megtámadható. Anyukának irnia kell egy keresetet a bíróság felé, melyben kéri a gyermekek nála történő elhelyezését, valamint az elhelyezési kérelmet meg kell indokolnia, miért nincsenek jó helyen a gyerekek. de amennyiben a gyerekjólét belép a képbe, ők segiteni fognak ebben, esetenként ha ennyire komoly baj van ők kérik a gyermek elhelyezését a másik szülőnél.
13. *Ametiszt* (válaszként erre: 12. - Irgum-burgum)
2012. ápr. 28. 16:00
Szerintem nagyon fontos a jelzés, mert még ki tudja, hova fajul el.:(
12. irgum-burgum (válaszként erre: 10. - *Ametiszt*)
2012. ápr. 28. 15:06
Mivel én nem lakuk velük így csak elmesélésből hallom,hogy mit csinálnak a gyerekekkel.
11. irgum-burgum (válaszként erre: 10. - *Ametiszt*)
2012. ápr. 28. 15:04
Nem én akarok,csak ha nagymama esetleg megelégeli,hova tud fordulni.Sajnálom őket,de nekem nincs jogom beleszólni.
2012. ápr. 28. 14:58

Védőnőnek vagy családgondozónak (családsegítő központnál) szólj!

Ők már tudni fogják, mi a dolguk. Ilyen embertelenség mellett nem szabad elmenni!

9. irgum-burgum (válaszként erre: 1. - Katicalan)
2012. ápr. 28. 14:52
Van egy ismerősőm,ahol van 4 gyerek,ebből egy közös.Sokszor aggódva nézem,és mástól is hallom,hogy bánnak a gyerekekkel,legalábbis a 2 középsőgyerekkel.Sokszor ételmegvonással büntetik őket,a múltkor a kisfiút szíjjal verték meg,mert rossz az iskolában,rendszeresen kiabálnak velük.A két középső gyerek a szülök válása után apukával maradtak,az új mostohaanyukának már volt egy nagy lánya és lett a kicsi.Nos én nem szólhatok bele a nevelésükbe,de sokszor sajnálom a két gyereket és más is.Szerintem az anyjuknál jobb helyen lennének.Az lenne a kérdésem,hogy névtelenül fel lehetne e őket jelenteni valamilyen szervezetnél?És milyen indokok,viselkedés kell a szülök részéről,hogy áthelyezzék a gyerekeket az anyjukhoz?Nem szeretnék beleszólni az életükbe,meg nem én szeretném bejelenteni,csak már nagymamának sem tetszik,ahogy bánnak a gyerekekkel.
2012. ápr. 28. 08:49
Augusztusban és novemberben fizetik, 5.8OO,- Ft/gyermek.
2012. ápr. 27. 22:23

Nem, én nem a gyerektartásra vagy a családira gondoltam, az tudom meddig jár.

Hanem a rendszeres gyermekvédelmi támogatásra ami gyerekenként 5700 forint évente 2x.

2012. ápr. 27. 19:58
Ha a gyermektartásdíjra gondoltok, akkor ha a gyermek elérte a nagykorúságot, de nappali tagozaton felvették felsőoktatási intézménybe, vagy szakmát tanul, a tartásdíjat fizető szülő nem hivatkozhat arra, hogy azért szüntessék meg a tartásdíj fizetési kötelezettségét, mert a gyerek nagykorú lett. Mivel szükséges a gyermek életpályájának kiépítéséhez a tanulás a fizetőnek fizetnie kell...
2012. ápr. 27. 19:51
Ha a családi pótlékra gondoltok, akkor a gyermek 20. életévéig tart, ha a gyerek nappali tagozaton tanul, valamint ha a gyermek szeptemberi tanév kezdete után tölti a 20.at az adott tanévben elvileg még utalnak.
4. 051809cc90 (válaszként erre: 2. - Kata 1977)
2012. ápr. 27. 19:48
Én nem hallottam róla semmit.
2012. ápr. 27. 19:47

Meg azt is beszélik, hogy csak 14éves korig jár!

Amit azért tartok igazságtalannak, mert egy gyerek rosszabb esetben csak 17-18éves koráig, jobb esetben akár 25évesen is járhat iskolába.

2012. ápr. 27. 19:47

A kérdésem az lenne, hogy ki hallotta azt, rajtam kívül, hogy most már nem nyáron és télen fizetik ezt a pénzt, hanem szeptemberbe és decemberben??

Nálunk ezt beszélik, de remélem nem így van!!!

2012. ápr. 27. 19:45
A gyermekvédelemben dolgozom, családokat gondozok, ha van bármilyen kérdésed, ne habozz feltenni, igyekszem rá megfelelően és időben válaszolni!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook