Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekvállalás - MIKOR? fórum

Gyermekvállalás - MIKOR? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. máj. 31. 14:44

aranyos vagy, hogy bátorítasz! :)

a kölcsönt mi most intézzük, nagyon remélem, hogy nekem már a szépen felújított házban tényleg csak a babára lesz gondom

neked ez így nem volt egy gyalog-galopp, valóban

az epidurális érzéstelenítés tényleg nagy találmány, lehet, hogy szükség lesz rá :)

68. 1e958693ca (válaszként erre: 67. - Qwertyx)
2008. máj. 30. 20:09

A fájdalomküszöböm nekem is alacsony, ráadásul één nagyon türelmetlen is vagyok, voltam. Én végigordítottam a tágulási szakot, de emiatt nem kell szégyenkezni.Senkit nem zavart, illetve egy doki bejött, hogy 'mi van má' itt', minek ordítok!? Mondom: épp szülök. Azt mondja: Miért azt hitte vidámpark lesz? Mondom: Mért maga szült már? Ő: Nem. Mondom: Akkor meg menjen innen a p..ba!Ne okoskodjon itt nekem!- Amúgy nem szoktam így viselkedni, de tényleg így küldtem el.Ma már csak nevetek rajta.

Ezzel és az előző írásommal sem elriasztani akartalak, rettegni nem kell. Ha lesz választott orvosod, meg tudod vele beszélni a gerinctáji érzéstelenítést, és akkor nem érzel semmit. Ez annyiban rosszabb, hogy még a szülés után 1-2 napig zsiboroghat a lábad, nehezebben tudsz lábra állni, viszont a szülési fájdalmaktól megkíméled magad-amitől félsz. Szülés alatt tudnak fájdalomcsillapítót adni (novocain+nemtudommi koktél), de úgy tudom, ezt csak 1x lehet, és igazából sokat nem használ. A babával meg csak az első 1-2 hetet kell túlélni, ami nem is olyan szörnyű, ha van segítséged. Nekem nem volt, a párom dolgozott, amikor meg épp nem dolgozott, a kölcsön után rohangált, mert akkor vettünk lakást.Azt intézte. Nagymamák nem tudtak eljönni segíteni, sajnos. Ha nálatok lenne segítség a családban, vagy barátnők, és ők meg tudják oldani a főzést, mosást, takarítást, amíg komoly gyerekágyas vagy, akkor nem lenne semmi nehézség az első 1-2 hétben, amíg összeszoktok a babával.(A gyermekágyas fájdalom már nem igazán vészes, csak pisilésnél 1-2 napig.Meg egy kicsit nehezebb ülni, de ha az ember nyugiba fekhet, akkor nem is érez semmi különöset.) Akkor ez hamarabb is megy, mert csak vele kell foglalkoznod. Nekem akkor már a költözésre kellett csomagolni, meg még bankban is voltam, kellett az aláírásom, összevissza rohangáltunk, úgyhogy nem volt könnyű. A szüléssel kapcsolatban a mai eszemmel már megpróbálnék valami altarnatív szülési módot- kádban vajúdni, vagy valamibe kapaszkodva vajúdni-.

2008. máj. 30. 19:02

köszönöm, hogy mondtál konkrétumokat a "sötét oldaláról" ennek a dolognak

én is elképzeltem a szülés folyamatát, és rettegek tőle

ugyanakkor meg szeretnék anya lenni

tudom, hogy megéri a gyötrelem, de a fájdalomküszöböm sajnos túl alacsony

ha már megszületett, és elteltek az első hetek, akkor már biztosan csodálatos az élet :)

66. 1e958693ca (válaszként erre: 65. - Qwertyx)
2008. máj. 30. 17:25
Szia! Én is 30 vagyok, de csak most januárban szültem. Pontosan így éreztem én is, féltem a terhességtől, és a szüléstől, meg hogy nem leszek jó anya. Sokmindent összepapolnak az emberek...Aztán a terhesség nagyon simán ment, amikor már nagyon ficergett a gyerkőc a hasamban, akkor már nagyon-nagyon élveztem, pedig azt hittem, ijesztő lesz. Olyan jókat nevettünk a párommal amikor egyik oldalról a másikra költözködött. A szülés nem egy csodálatos élmény, mint ahogy mondják, de túlélhető. A vajúdás nagyon elhúzódott, az volt a legrosszabb része. Fájt is, de igazából azt éltem meg legrosszabbul, hogy oda voltam az ágyhoz kötve 19 órán át-mivel a karomban volt az infúzió, a hasamon meg a szerkezet, amivel a szívhangot figyelték. Nagyon jó lett volna, ha sétálhatok egy kicsit. A kitolási szak egyáltalán nem fájt, se a gátmetszés. Amikor hazamentünk, elláttam rendesen a babát, de bizonytalan voltam, bevillant "Úristen, mit kezdjek én ezzel a törékeny emberkével?!".Meg sok kéretlen és kért tanácsot kaptam, főleg egymásnak ellentmondóakat, ez egy kicsit meg tudja zakkantani az embert. Meg nem jött az az érzés, hogy ez milyen "csodálatos dolog", és elkezdtem amgam vádolni, hogy milyen hülye vagyok, nem érzem magam felhőtlenül boldognak, és nem vigyorgok örökké, mert a környezetem ezt várja.De olyan természetes volt a szülés, a terhesség, a szoptatás, minden, mintha ennek így kellett volna lennie, jöttek a dolgok maguktól. Aztán rájöttem, hogy ugyan ki lenne az a marha, aki ekkora sebbel a ...-n és a méhében, vérzéssel, hátfájással, kétóránkénti etetéssel, közte fejéssel és nem alvással olyan marhára nagyon jól érezné magát. Aztán eltelt az első két hét szülés után, és akkorra jött meg az az érzés, hogy "ANYA" vagyok, van egy gyönyörű gyerekem, és utána jött a boldogság. Mostmár 5 hónapos lesz a babám, és elmondhatom neked, tényleg öröm nézni ahogy nő, fejlődik az értelme,és eddigi életemben összesen nem nevettem annyit, mint amióta ő megvan.
2008. máj. 30. 13:39

sziasztok!

ez nagyon érdekes téma...

30 éves vagyok, és megtaláltam a párom is, akinek szeretnék szülni, és most vettünk házat is, és el is döntöttük, hogy igen, akarjuk...

és ahogy zöld utat adtunk a terveinknek, megijedtem

félek, a terhességtől, a szüléstől, attól, hogy egészséges lesz-e, okos lesz-e, milyen anya leszek...

összezavarodtam, pedig eddig mindennél jobban akartam, és most is akarom még, de be vagyok ijedve - igazából tudom, hogy hülyeség, de mégis

64. alma20
2008. máj. 27. 11:51

Köszönöm! :-)

Én tudom, hogy anya akarok lenni, és tudatosan készülök rá, ...de valahogy hiányolok egy érzést magamból, amiről mindenki áradozik. Nálam még nyoma sincs konkrét vágynak, inkább tényleg csak a tudat.

Pedig imádom a gyerekeket, van egy 4 éves húgom meg egy 3 hónapos... Szóval, nagyjából tudom mit vállalnék.

63. d@nu (válaszként erre: 62. - Alma20)
2008. máj. 27. 09:57

Szerintem ez minden nőnél másképpen alakul. Van, aki már 18 évesen tudja, hogy anya akar lenni, nálam - hozzád hasonlóan - elég későn kezdett el ébredezni az anyai ösztön.

Én először csak egyre sűrűbben gondoltam arra, hogy milyen jó lenne, ha lenne egy kisbaba a házban, ugyanakkor azért a "gyermekellenes" érzéseim még erősen működtek. Aztán elhatároztuk, hogy legyen, itt az ideje, majd összejött és egyre többször fordult meg a fejemben, hogy akarom-e egyáltalán. Ez egészen az első magzatmozgásokig és a pocakom domborodásáig így maradt. Kb. ebben az időben tudatosult bennem, hogy nincs visszaút, és innentől már sokkal intenzívebben éreztem, hogy igen, anya leszek, anya akarok lenni. :))

62. alma20
2008. máj. 27. 09:36

Lányok!

Én arra lennék kiváncsi, hogy mit érez az, aki vágyik a babára?!

27 éves vagyok,meg van a párom már 3 éve, szeretjük egymást, anyagiak rendben, gyerekszoba van... A párom nyúz érte, én mégis ellenállok, magam sem tudom az okát!

Segítsetek! Szerintetek mi lehet az oka?

Mit jelent vágyni egy gyermekre?

61. ZiZi81
2008. ápr. 23. 19:49

Nincs rá megfelelő idő.Mindig lehet kifogásokat keresni.Most tanulok,most férjhez megyek,lakást veszek,építkezek,munkahely.......stb.stb...

Ez egy érzés,ami egy idő után ránk tör...

60. sodrak
2008. ápr. 3. 14:03
Szerintem minkét félnek meg kell rá érnie, de leginkább a nőnek kell vágyni rá. Fontos, hogy megfelelő körülmények adottak legyenek-pl. külön lakás, ház, anyagi keretek. 23-30 év között szülessen az első. Ja, és a társad mindenben melletted álljon.
2008. jan. 6. 17:50
Ezt mindenki máskor érzi, ki 20 évesen, ki 30, de a legfontosabb, h. akkor jöjjön a baba, ha mindkét fél megérett rá, és tiszta szívükből szeretnék. Más kérdés, h. sok embernek (nekem is) fontos a megfelelő egzisztenciális háttér. Érdekes módon nem is éreztem gyermek után vágyat, mert még hiányzik néhány dolog. Viszont tudom, ha minden rendben lesz körülöttünk, akkor biztonságba érkezhet a baba. Bár ember tervez, Isten végez.
2008. jan. 6. 13:12
Sziasztok!21éves vagyok és azt hiszem terhes! a párommal boldogok vagyunk és ugy érzem megtalálatm benne mindazt amit kerestem eddig egy férfiben!van lakás, munka (neki) én most kezdtem dolgzni egyetem mellett és nem tudom hogy megtartsam e a babát!tudom ha abortuszra megyek egész életembe bánni fogom és összetöröm lelkileg! viszont vannak elvárásaim is magammal szembe!szeretnék neki megadni mindent..segitsetek kérlek!
2007. dec. 5. 21:58

Sziasztok!


Én most fogok szülni 30 évesen az 1. Babát.. Nem azért vártam mert h karrier meg ilyenek.. Az Igazit vártam meg.. :)Aki meg is érkezett 2 éve, tavaly összeházasodtunk, márciusban teherbe estem-rögtön mert ráhajtottunk :))-, terhesen vettünk lakást hitelre, pofoztuk ki, 8 hónapos terhesen költöztünk,vettünk kocsit használtan, semmink sem volt alapból ..

Ha 10 éve ismerem meg Őt, 10 éve szültem volna..


És Babi mellett is lehet sztem kikapcsolódni, jönni-menni, legalábbis mi nagyon menősek vagyunk-nem buli, egyéb, kirándulás, kiállítás, stb-és mindent elkövetünk majd h együtt és néha persze külön-külön is ki tudjunk kapcsolódni..


és 2év mulva szeretnénk a kistesót..

2007. nov. 21. 10:46
mi a néyet beosztottuk, hogy lesz majd. egy most itt a kezemben, egy kb két év múlva, utána 5 év szünet. csinálok szakvizsgát, meg dolgozom. Azután még kettő. kb 35 éves koromra megszületnek. Utána nevelgetem őket. így mindnek lesz játszótársa, de a nagyok a kicsikkel is törődhetnek:)
55. win (válaszként erre: 54. - Hegemónia)
2007. nov. 20. 22:37
Szépen megfogalmaztad!
2007. nov. 20. 14:50
Azt gondolom, hogy nincs korhoz kötve a gyermekvállalás. 24, ill. 26 évesen szültem. A szó biológiai értelmében nem volt korán, de most úgy gondolom, néhány évet még várhattam volna. Szerintem az a lényeg, hogy az ember tiszta szívéből és nagyon akarja a gyereket és nem árt, ha ehhez a társa is így áll hozzá.
2007. nov. 10. 14:16
Hát elöny is meg hátrány is a korkülömbség.Nálam a barátikörbe mindkettőre van példa,nehéz választani.Ha túl kicsi még az első akkor állandoan féltékeny és tolja el a kistesót,szegény bajban van a sétálassal is egyszerre kettővel.De ha túl sok,az sem jó,mert nem játszanak együtt,a nagyobbiknak már nincs kedve a kicsihez.Hát kb.2-3éves kor lesz a jó,akkor már elég önálló ahoz a gyerek,hogy a mama a kisebbikkel foglalkozon többet.Szerintem,én igy gondolom.
2007. nov. 10. 13:56

Sziasztok!


Ez jó kérdés, nálunk is most került napirendre. Jövő héten lesz 9 hónapos a kisfiunk, és tudjuk, hogy szeretnénk még egy csemetét. És az biztos, hogyha arra várunk, hogy minden teljesen ideális legyen, akkor sose lesz, de akkor se ha letelik a gyes és visszamegyek dolgozni. Meg ahhoz hogy összejöjjön a kistesó, eleve idő kell, és a kis korkülönbséggel született tesók jobban összenőnek.

Bár többemberes a kisfiam, azt hiszem mire 3 lesz, kistesó is meglesz.

51. ALLICS (válaszként erre: 50. - Kitta73)
2007. nov. 10. 13:41
Szerintem a 2 év pont jó!!
2007. nov. 10. 13:36
Sok mindenkit megkérdeztem,de mindenki mást mond.Mi az ideális kor különbség két gyerek között?Nekem viki most volt két éves,szerintem ez igy már ideális lenne egy ujabb csemetéhez,nem tudom.Néha vannak olyan dolgai(hiszti),hogy azt mondom elég egy.De amugy meg szeretnék még egyet én is meg apa is.
49. ALLICS (válaszként erre: 47. - Kitta73)
2007. nov. 10. 10:10
Hát egyenlőre nem.
2007. nov. 10. 00:35
Minden nő akkor vállaljon szerintem,amikor tisztán érzi belülről,hogy vágyik a gyeremekre. Akkor érett meg az anyaságra. Én már tíz éve élek házasságban,de tavaly szültem. Szeretnék még egyet,ha sikerül. Nem bántam meg,hogy eddig vártunk!
2007. nov. 10. 00:30
Te nem szeretnél több gyereket?
46. ALLICS
2007. nov. 9. 23:56
Sok sikert hozzá!
2007. nov. 9. 23:52
Én tudatosan válaltam agyereket 30 felett,és szeretnék mégegyet.
44. ALLICS (válaszként erre: 43. - Kitta73)
2007. nov. 9. 23:51
OKÉ!!!!
2007. nov. 9. 23:50
De hogy,bocs én nem ezt akartam kihozni.Én csak azt mondtam,hogy mi amugy is otthon üllő tipus vagyunk.Szerintem semmi olyat nem írtam,de ha igen akkor bocsánat.
42. ALLICS (válaszként erre: 41. - Kitta73)
2007. nov. 9. 22:54
Miért szerinted ez azt jelenti hogy mi nem szeretjük a gyerekünket??
2007. nov. 9. 22:27
Miótta meglett a gyerek nagyon itthon ülök lettünk.Egyszer voltunk azóta egy kispál koncerten.Nem azért mert nem tudnánk menni,egyszerűen nincs kedvünk.Lehet hogy azért mert még csak két éves és szeretünk vele lenni,nem tudom.Késöbb lehet jobban elfogunk járni.Mi elötte sem voltunk az a nagy bulizos fajta,ez van.
40. ALLICS (válaszként erre: 39. - Kitta73)
2007. nov. 9. 22:23
Szerintem attól hogy meg van a baba nem kell beülni a karosszékbe és elkezdeni kötögetni.Mi ugyanúgy eljárunk szórakozni ami úgy gondolom jár nekünk.A gyereknek ebből semmi hátránya nem származik
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook