Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekvállalás fórum

Gyermekvállalás (beszélgetős fórum)


2009. aug. 21. 11:18

Sziasztok!

Még új vagyok.Egy olyan kérdésem van hogy valaki hallott-e valamit a gólyacsőr teáról, és próbálta-e?

Szép napot!

20. teodora3322 (válaszként erre: 11. - D9d8721118)
2009. aug. 21. 10:04

Szia Lina!

Mi van veled?

Hogy álltok a babaprojekttel?

Én is PCO-s vagyok, azért is érdekel a sorsod.

Mi 1 éve próbálkozunk, eddig sikertelenül...:-(

2009. aug. 21. 09:36
Szeintem mindegy mikor vállal gyereket az ember. Csak legyen a szeme elött, hogy azt a gyereket örömmel várja 9 hónapot át, és , hogy meg tudjon adni mindent a gyerekének. Vannak fiatalon is nagyon jó anyák és vannak későn vállolok is nagyon jó anyák.Ezt elöre nem lehet tudni, hogy valakiből milyen szűlő lesz.
2009. aug. 8. 17:05

Én 27 voltam amikor szültem.

Most 32 vagyok májusban halt meg a babánk(terhességem alatt)Most várnunk kell legalább másfél évet mire újra próbálkozhatunk.

Én akkor már majdnem 34 leszek párom pedig 39...

Úgy tudom 35 felett nem ajánlott szülni,nem hiszem hogy mégegyszer belevágunk.

ja,nekünk is több hónap kellett mire terhes lettem.

2009. aug. 8. 16:26

Sziasztok!

Az első terhességem 21 évesen volt, de akkor a magzatom elhalt. Rá két évire estem teherbe kisfiú lett. És rá kétés fél évire kislányom lett.

Vagyis 23 évesen 2005-ben meg lett Armandó fiam. 25 évesen 2007-ben meg lett Amira lányom. És most 27 éves vagyok és tervezzük a harmadik babát.

Nem bántam meg a korai szüléseket. Az unoka húgom most 17 éves és novemberbe várja a kislányát a párja 31 éves.

16. boszibett (válaszként erre: 1. - D9d8721118)
2009. ápr. 21. 16:40

Szia!

En 24 vagyok, parom 30. Mi is a babvallalason gondolkodunk. En tavaly befejeztem az egyetemet, azota nem talaltam munkat :(((

Szerencsere nalunk is ugyanaz a helyzet, a paromnak biztos allasa van, es aranylag jol is keres.

Jo lenne ha talalnek allast hogy kaphassam a gyes-s, de ha nem hat nem...

Mondjuk nalunk meg kozrejatszanak egeszsegugyi gondok is, de az hamarosan kiderul!

Szerintem mindent bele! :)

15. künde
2009. febr. 28. 14:28
Hát megfogalmaztad a félelmeim... Még csak 21 vagyok, de rögeszmém, hogy mi lesz ha nem lehet később gyerekem, ezért minél hamarabb szeretnék :) Olyan sok embertől hallom amit tőled, hogy nem sikerül olyan könnyen...
14. lisa35 (válaszként erre: 13. - D9d8721118)
2009. febr. 27. 14:53

Én csak annyit szeretnék hozzátenni huszonéves anyukajelöltek, hogy ne nagyon húzzátok az időt, mert az is benne van, hogy nehezen jön össze a baba és 30 felett csak úgy repülnek az évek. Én 36 vagyok, több, mint 3 éve küszködünk és egyelőre nincs baba.

PCO nem a világ vége orvosi segítséggel manapság nagyon jó esélyek vannak, úgyhogy nem szabad hinni annak az orvosnak, aki azt mondja "egyáltalán nincs esély"

Üdv. Lisa

2008. dec. 25. 17:37

Lenne egy kérdésem, elsősorban azoktól akik már anyukák:

Mennyi idővel elötte kell rákészülni a babavállalásra, és hogyan?

Remélem segítetek!

12. rexona (válaszként erre: 11. - D9d8721118)
2008. nov. 23. 14:51
Sajnos megnyugtatni én nemtudlak, de énis ilyen típus vagyok. Nagyon félnék, hogy nemtudnék neki mindent megadni, és attól, ha valami maradandó baja lenne.
2008. nov. 23. 14:03

Mivel már elég rég nem írtam ide a forúmba, gondoltam benézek.


Szóval, annyival változott a helyzetem, hogy kb. fél éve elköltöztünk párommal, külön a szüleitől. Biztos, jó állásunk van, már csak egy baba hiányzik. Mindig rossz érzésem van mikor átnézek a szomszédba és a pici kislány ott van anyuka karjában. Olyankor elgondolkodom hogy nekem mennyire nehéz.

Ugyanis nemrég diagnosztizáltak nálam pajzsmirigy alulműködést és PCO-t. Sajnos, azt mondta a doki hogy nehezen vagy egyáltalán nem lehet gyerkem.

Szóval azóta gyötrelem az életem.

Nem tudom ki hogyan tervezte a babát, de nekem ha lehetne is nagyon sok kérdésem van.

Mi van ha nem tudjuk anyagilag finanszírozni?

Mi van ha idősebb lesz, el kell majd költöznünk? ( Mivel egy háló-nappalis lakásban élünk )

Mi lesz a gond lesz a babával?

Félek a szüléstől!


Szóval elég sok kérdés fogalmazódott meg bennem, és ismerőseim szerint, lehet ez miatt sem jön össze, mert állandóan ezen görcsölök.

Segítsetek!!!!

10. denique (válaszként erre: 1. - D9d8721118)
2008. márc. 5. 12:31

Van a kérdésedre egy nagyon jó "tanmesém". Kedves idősebb férfi ismerősöm mondta nekem egyszer, amikor a gyermekvállalással kapcsolatos kérdésére azt válaszoltam, hogy előbb biztos munka, lakás, hogy ők is így gondolták a feleségével. Aztán mire lett állás, lakás, függöny és bevállalták a gyereket, addigra már elmúlt a szerelem. Így a gyermek 5 éves korában elválltak.

Én azt mondom Nektek, hogy HAJRÁ! JÖJJÖN A BABA, HA AZT AKARJÁTOK! Nekem 3 gyermekem van és bizton állíthaton Neked, hogy az életben nincs ennél csodálatosabb dolog!

2007. nov. 9. 17:52

Bocsika mindenkitől, hogy nem írtam!!!

Nagyon köszi mindenkinek hogy így mellém álltok! Nagyon jó érzés.

Márciusban külön költözünk párom szüleitől. Elindítjuk a kis külön életünket. :) Nagyon várom már.

Akkor már nem lehet akadály a baba. De mindenképpen vérunk még egy picit. Én már nagyon szeretnék. Pedig nemrég még úgy voltam vele hogy nekem soha nem lesz gyerekem. Örülök hogy megváltozott erről a nézetem.... :)

8. cicus818 (válaszként erre: 7. - Csibus85)
2007. okt. 30. 12:45
Szia.Olvasta,hogy pénzügyes vagy és gondolom,hogy tudnál nekem segíteni.Sajnos megszünt a munkahlyem okt.20-val és most munkanélküli vagyok.Ha most esnék teherbe vagy az elkövetkezendő 2 hónapba,akkor mennyi pénzt kapnék??????Előre is köszi a választ.
7. csibus85 (válaszként erre: 1. - D9d8721118)
2007. okt. 30. 07:30
Hasonló cipőben járok. Egy idősek vagyunk ahogy elnézem. Mi is szeretnék babát. Én már 1 éve dolgozom. De én úgy gondolom, hogy mi még várunk valamennyit, mert - nem tudom, tudod e hogy van a gyed- (pénzügyes vagyok ezért gondolom így) és ahhoz meg hogy ne kb. 23.000 Ft-ot kapjak, ezért dolgozni kell 180 napot legalább. De nem baj ha több. Ráadásul én szeretnék még tovább tanulni, ezért nekem meg kell lennie az igazolt két évnek. De amúgy a többiekhez hasonlóan, én is azt mondom neked vállald be. Bocs ha egy kicsit elkéstem, de csak most akadtam erre a fórumra és felkeltette az érdeklődésemet. Tehát vágjatok bele, ha úgy érzitek biztos a kapcsolatotok.
2007. okt. 29. 22:36
Ha mindketten szeretnétek,mindent bele! :-)
2007. okt. 14. 07:55

Szia Lina!


Én még nem voltam 23 mikor a kisfiam született. Ha az első baba megmaradt volna akkor 20,5 évesen lettem volna anyuka, biztos munkahely mellett, de suli nékül:( Sajnos ez még most sincs másként, de vállalom a következőt és közben tanulok. Csak a tesó sem akar összejönni magától:(


Ti hogyan álltok? Vállaltátok? Esetleg útban van már a babó?

2007. aug. 28. 11:52

Ha mindketten úgy gondoljátok, hogy jöhet a baba, akkor hajrá.

Én bevállalnám.:)

3. d9d8721118 (válaszként erre: 2. - Csacsa)
2007. máj. 29. 14:14
a sulit 2 hét múlva fejezem be és utána való héten már elkezdek dolgozni :) tehát végülis a suli nem akadály.
2. csacsa (válaszként erre: 1. - D9d8721118)
2007. máj. 29. 14:06
Nalunk is hasonlo volt a helyzet csak mi alberletben laktunk es egy kicsit idosebbek. En 2 ve fejeztem be a suit a parom egy es egy eve dolgozott. Ha biztos helye van es a suli sem akadaly akkor mindent bebe :o)))
2007. máj. 29. 13:52
Párom és én szeretnénk babát kb. 1 éven belül. Én 22 éves vagyok, párom 25 éves. Még a szüleinél lakunk. Én most fogom befejezni a sulit és elkezdeni dolgozni, páromnak biztos, jól fizető munkahelye van. Az lenne a kérdésem hogy ti mernétek vállalni babát ilyen feltételek mellett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook