Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekvállalás 40 felett fórum

Gyermekvállalás 40 felett (beszélgetős fórum)


1 2
2022. dec. 15. 09:54
Hát én max 40ig vállanák gyereket ha addig nem sikerül akkor utánna már nem vállalnék..én 23 éves vagyok de én már most úgy érzem mintha késésben lennék pedig tudom hogy nem.
2019. aug. 31. 13:14
Sziasztok! Csillu vagyok, 44 éves. Férjemmel 24 éve vagyunk házasok, ő 45 éves. Házasságunk első 6-7 évében csak dolgoztunk látástol mikulásig, hogy alapvető dolgaink meglegyenek. Férjem már nagyon vágyott gyermekre, majd 27 évesen megszűltem Laurát, férjem is bennt volt a szülőszobán. 28 évesen Oliviát. 29 évesen, Lillát. Majd pár év szünet után 35 évesen Milánt. 39 évesen Bencét, 42 évesen Liliennt, és most 44 évesen újra kismama vagyok, de ő már az utolsó. Semmit nem bántunk meg. Férjem mindegyik gyermekünk születésekor bent volt velem. Nekünk ez adatott.. Én nagyon szeretek kismama lenni még most is 💕👌
47. 9e8b75449a (válaszként erre: 45. - Kiruska76)
2019. márc. 2. 10:47

Ha egy ilyen fórumot indítasz, jó ha tudod, hogy itt lesz még néhány anyósod...😁

40 felett szültem kétszer, nyilván nem ideális, de nagyon sokáig küzdöttünk értük. Biztos, könnyebb lett volna 15-20 évvel korábban, viszont így nem érezzük, hogy lemaradtunk valamiről, nem okoz gondot, hogy le kell mondani dolgokról.

46. Andi.Bobi (válaszként erre: 1. - Kiruska76)
2019. márc. 1. 20:09

Szia!

Én 45 éves vagyok, a kisfiam májusban lesz 3..Ez van későn jött. 8 évig próbálkoztunk. Lassan 20 éve vagyunk együtt a férjemmel. Az első házasságából született gyerekeit együtt neveltük fel/anyuka beteg volt/

Nagy csoda, hogy jött a kisfiúnk, igen nehéz, de nem adnám semmiért! Imádom!

Bennem is van félsz, míg nem volt nem igen törődtem az idő múlásával. Most ez nagyon megváltozott!

2019. márc. 1. 19:28
Elnézést kérek mindazoktól, akik úgy érzik, hogy bármiféle manipuláció áll vagy állt a fórum indításom mögött. Igen, friss regisztráló vagyok... És NEM!, nem a hozzászólásokból teszem függővé a jövőmet. Viszont számítottam olyan hozzászólásokra, amik az átélt tapasztalatokra épülnek. Egyszerűen abból az indíttatásból, hogy könnyebb "kiadni" a belső vívódásainkat idegeneknek...
44. dd9dec5381 (válaszként erre: 42. - Birebora)
2019. márc. 1. 18:27
Na igen, egy oldal akkor/abból él, minél többen kattintanak és pörögnek rajta. Reklámoknak is így van értelme, nyílt titok ez már az elektronikus "újságírásban" is, figyelemfelkeltő, csalóka kkikkvadász címek, nulla tartalom. Itt ez azért bosszantó, mert alapvetően beszélgetős oldal, és olyan kínos érzése lehet az embernek amikor rájön, hogy megint egy fake topikba futott bele. Bár már kezdünk belejönni úgy érzem. 😀😅
43. gabbbicica (válaszként erre: 41. - Amaunet)
2019. márc. 1. 18:25

Jah teljesen ertem, hogy mi van a dolgok mogott 😀😀 majd jon a radirpok Kell az oldallatogatottsag, es ezt ezzel lehet elerni.


Sok megoszto tema, ahol pörögnek a kommentek.


Ha en gyereket akarok, akkor se a facebookon, se hoxan, se sehol nem tudnak vadidegenek se le, se rábeszélni, akárhany eves vagyok.

42. birebora (válaszként erre: 40. - 65c23b64bf)
2019. márc. 1. 18:22
Ez nekem is eszembe jutott. Sem a 18-ban, sem 40-ben nem látok kivetni valót. Mindenki szüljön amikor tud és amikor akar és meg vannak a feltételei.
41. Amaunet (válaszként erre: 38. - Gabbbicica)
2019. márc. 1. 18:07

Lassan megszokottá válik, hogy a fórum akkor pörög, ha egy újonnan regisztrált (vagy egy évtizede szunnyadó reg) bedob valami megosztó témát, amiről tuti, hogy mindenkinek lesz véleménye.

Ilyen a hoxa fórumélet.:/

40. 65c23b64bf (válaszként erre: 38. - Gabbbicica)
2019. márc. 1. 18:01
Kellett egy ilyen is a tegnapi mellé, ahol 18 éves lánynak születne gyereke.
2019. márc. 1. 17:58

Ha szeretnétek, miért ne?

Gondolom rendezett a háttér, akarjátok is. Mi a kérdés?:)

38. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Kiruska76)
2019. márc. 1. 17:55
Ooo megjott az ujabb penteki megoszto tema......friss regisztracioval....
2019. márc. 1. 16:42

40 felett nem vállalnám semmiképp. Főleg úgy, hogy már vannak felnőtt gyermekeim.

Az anya nem tud már olyan védelmet nyújtani a magzatnak, mint azt tette volna virágzása idején. Nagyon kockázatos mind az anya, mind a magzat részére egy ilyen terhesség. Még a mai fejlett orvostudomány mellett is.

pl. sokkal nagyobb esélye van a magzatnak, hogy Down-kórosként születik meg. Nem olyan minőségű egy 40+-os nőnek a hormon-háztartása, mint egy 20-30 éves nőé.


Akik mégis önző módon belevágnak, azoknak nagyon szigorú orvosi felügyelet mellett kell ezt megtenniük. Már ha felelős gyermekvállalásról beszélünk.

36. Ikerfel (válaszként erre: 18. - Tüsszy)
2019. márc. 1. 13:10

Szívemből szoltál... Timikém nyáron lesz 9 éves és tudom, hogy nála boldogabb kislány nem létezne a Földön ha lenne kistestvére....

73-as vagyok és sajnos már egyedül, ketten vagyunk... tehát nekem így más sehogy sem jöhet össze...

Anno még 45-ig húztam meg a határt.... de ha lenne kinek, mert van hova... gondolkodás nélkül... .

Elképzeltem... szinte átszellemülve lennék... ahogy tologatnánk a babakocsit a nagy(kislányommal)

35. 8c6da3d030 (válaszként erre: 24. - Kiruska76)
2019. márc. 1. 12:27
Sajna az idő megy gyorsan, szóval húzz bele akkor. Sok sikert. 😉😘
34. ab3619a9cd (válaszként erre: 33. - Kiruska76)
2019. márc. 1. 12:13

Szerintem ezek a vírusok is egyre erősebbek, hisz nincs már tél ami segíthetne.

Fogalmam sincs, mi lesz még, de bizony mikor az örökmozgó elfekszik akkor konkrétan bepánikolok! Nem beteges, egy évben egyszer, de akkor brutális. Csecsemő még x ideig lázcsillapítót sem nagyon kaphat.

33. Kiruska76 (válaszként erre: 32. - Ab3619a9cd)
2019. márc. 1. 12:07
Az én 11 évesem is, az idei évben olyan betegségeket produkált egyikből- a másikba esve "sporttagozatosként", amire eddig még nem volt példa! Visszagondolva a bárányhimlőt is sokkal nehezebben viselte, mint a 23 éves nagy. A tünetek is tovább tartottak. A legutóbbi influenzavírusról ne is beszéljünk! Mire számíthatunk a jövőben?
32. ab3619a9cd (válaszként erre: 30. - Kiruska76)
2019. márc. 1. 12:02
Konkrétan nem megijeszteni akartalak genetikai rendellenességgel, bár benne van a pakliban. Nekem pl. A bárányhimlő jutott eszembe. Brutális ez már! Mint minden vírus! Én amennyit éjszakáztam már a beteg gyerek mellett, soha többé!!
2019. márc. 1. 11:50

39 évesen szültem a legkisebb fiamat. A nagyok akkor voltak 10 és 12 évesek. Az osztálytársaik körében többnek született kistestvére. Volt olyan anyuka, aki fiatalabb volt nálam, volt velem egyidős, és volt idősebb is.

Több a türelmem, mint a nagyoknál volt, ezen magam is meglepődtem. Akkoriban sokkal jobban kikészített a nemalvás. Akkoriban könnyebben mentek le a kilók.

Vannak pro- és kontraérvek, de szerintem is egyéni dolog az egész.

Az én nagymamám 42 volt, mikor anyukámat szülte, és rá 3 évre ismét kopogtatott a gólya. Tehát 45 évesen szülte az utolsót. Az első unokája éppen 1 évvel idősebb a legkisebb gyerekénél. Persze, ez az '50-es években volt, és nem volt prevenció. Ahogyan akkoriban, úgy most is előfordulnak fiatal- és idősebb anyukák.

Kategorikusan kijelenteni, hogy márpedig kiszúrsz a jövendőbeli gyerekeddel szerintem elég meggondolatlan, tapintatlan és gáz dolog.

Döntsetek együtt a pároddal, aztán majd meglátjátok, hogyan alakulnak a dolgok.

30. Kiruska76 (válaszként erre: 29. - Ab3619a9cd)
2019. márc. 1. 11:50
Amit most a felmerülhető betegségekkel kapcsolatban mondtál, igencsak elgondolkodtató... Látod! Eddig ez valahogy fel sem merült bennem. Olyan kerek mostanában az életünk ( nem dicsekvésképpen, akik ismernek, tudják, hogy ez már kijárt ), egyszerűen számba se vettem/vettük azt, hogy akár beteg is lehet a baba. Hiszen ugye annyit fejlődött már az orvostudomány. Mégis számtalan esetről hallani, hogy a szűrések ellenére milyen súlyos problémák derültek ki a születés után. inkább az én korosztályomat tekintve. már ezért ( is ) érdemes volt számomra, hogy elindítottam ezt a beszélgetést. Ugyanis olyan dolgokra is rálátást kaphatok egy kívülállótól, ami nekem eddig eszembe se jutott.
29. ab3619a9cd (válaszként erre: 27. - Kiruska76)
2019. márc. 1. 11:43

Attól még az unokád! Nagynéni vagy nagybácsi fiatalabb lesz...

Elhiszem, hogy most szeretnél, de 5 év múlva is így lesz? Főleg ha beteges lesz! A betegségek sem olyanok már! Sokkal rosszabbak! Gondold végig!

28. dd9dec5381 (válaszként erre: 27. - Kiruska76)
2019. márc. 1. 11:41
Akkor ez nem opció :/
27. Kiruska76 (válaszként erre: 25. - Dd9dec5381)
2019. márc. 1. 11:39
Unoka Svájcban él... :(
26. Kiruska76 (válaszként erre: 21. - TAndi86)
2019. márc. 1. 11:39
Talán ennyi idős korára az ember már igenis szeretne kicsit önző is lenni? Bosszantó, hogy folyamatosan fel szeretnénk borítani a természet rendjét... ;)
25. dd9dec5381 (válaszként erre: 24. - Kiruska76)
2019. márc. 1. 11:38
Az unoka nem tudná ezt az igényt kielégíteni? A nagyiknak inkább a jó része jut a babázásból. :)
24. Kiruska76 (válaszként erre: 17. - 8c6da3d030)
2019. márc. 1. 11:36
Igen! Akarok szülni! Szeretném érezni, tapintni, babusgatni azt a gyermeket, aki a Szerelmemből és belőlem van... Biológiailag is rendben vagyok. Az orvosom is ezt igazolta. De félek attól, ami rám vár. Mert ennyi idősen még nem éjszakáztam. Nem voltam folyamatos készenlétben sem. Pedig ezek a feladatok 20-30 évesen is megterhelőek voltak. Bizony egyre jobban érzem a műtött térdemet... Hiába kapok rendszeresen pozitív visszajelzést arról. hogy de nem is látszik rajtam, hogy az annyi már annyi.
23. 8c6da3d030 (válaszként erre: 22. - Dd9dec5381)
2019. márc. 1. 11:35
Atolvastam, csak meg nagyon reggel van,es felig latok. :)) Delig felszemu vagyok. :))
22. dd9dec5381 (válaszként erre: 20. - 8c6da3d030)
2019. márc. 1. 11:33

Nyúl, először átolvas, aztán küld. XD

Hacsak nem pontokat gyűjtesz ezzel. 🤣

21. TAndi86 (válaszként erre: 19. - Kiruska76)
2019. márc. 1. 11:31
Akkor meg is válaszoltad a kérdésedet...
20. 8c6da3d030 (válaszként erre: 17. - 8c6da3d030)
2019. márc. 1. 11:30
Akarasz*
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook