Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermektartás-végrehajtás fórum

Gyermektartás-végrehajtás (beszélgetős fórum)

16. Edvai
2011. ápr. 2. 11:38
Sziasztok!Lányom apja évek óta külföldön él, dolgozik(nem kevés pénzért)1 éve nyáron nagy nehezen kitudtam tőle harcolni a gyerektartást 30 ezret kértem csak!a bíróság ezt megítélte a gyereknek(nem Nekem kell a pénz!)Pár hete SMS-ben közölte,tovább nem fizet, mert nincs jövedelme mivel munkanélküli lett!(Ismerősöktől viszont tudom, hogy dolgozik)Ilyenkor mit tegyek?Érdemes e újra bíróságra menni?Lehet, hogy "feketén" dolgozik?
2010. jún. 10. 09:06
Sziasztok több kérdésem is lenne a témában!!!!Kérdésem,ha nem szeretnék tárgyaláson megjelelni csak ügyvéd képviselhet és az kb. mennyibe fájna nekem?Ill. a 2004.es határozatban lévő elmaradt gyerektartást én visszamenőleg kérhetem vagy elévült már?Gondolok arra amit a biróság már hatáozatban lefektetett nem az elmúlt 6 hóra!!!!
2009. okt. 12. 18:17

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek:o).

Én júniusban adtam be a gyerektarási ügyemet a bíróságra,szeptemberre tűzték ki a tárgyalást,a kedves apuka nem vette át a papírt,átették október végére.Az apuka már egyszer elvált és oda 40 ezer Ft gyerektartást és 40 ezer Ft tartásdíjjat fizet az asszonynak.Engem 6 hónap után felhívott és megkérdezte miért kell bíróságra mennie?:o)Azt mondta az én kislányomnak nem fog 40 ezer Ft-ot adni,mert ő már nem dolgozik külföldön és nincs pénze.20 hónapos koraszülött kislányom van és még egy csomag pelenkát sem vett neki,amikor együtt éltünk.Szerintetek a bíróság,ha az egyik gyereknek 40-et ad hivatalosan,a másiknak is megítéli ugyanazt?Amikor a 80 ezer Ft-ot elfogadta akkor sem volt hivatalos munkahelye,soha nem kérte a gyerektartás mérséklését,readásul visszament a volt feleségéhez,tehát mostmár egy háztartásban élnek.Valaki tud nekem segíteni?Köszönöm

13. MarcsiD (válaszként erre: 12. - 138bf7d641)
2009. okt. 10. 14:55

Ha bármilyen segélyt kap annak a 33%-át vonhatják le tartásdíjra. Elvileg a munkáltató kiad neki egy iratot arról, hogy neki vonják a gyerektartást, amit neki be kell mutatnia a következő munkahelyén. Azt viszont nem tudom, hogy a munkáltatónak a bíróság felé, vagy bárhová máshová is kell-e intézni ezeket a papirokat. Sajnos, ha ezt a tartásra kötelezett szülő "elfelejti", akkor (valószínű) mindent lehet kezdeni előről, és minden munkahely váltáskor kérni a behalytást, ha nem fizetnek. Ördögi kör, de ami jár, az jár...

De megpróbálhatsz keresni egy jogi oldalt, ahol rákérdezhetsz. Mi ez alapján indultunk el behajtatni a pénzt.

2009. okt. 9. 22:19

Sziasztok!

Nekem a volt férjemet most rúgták ki a munkahelyéről, eddig a fizetéséből vonták a tartásdíjat. A bíróság kötelezte a munkáltatót, tehát minden hivatalos. Tudja valaki, hogy ilyenkor mi van? Ha munkanélkülire megy, abból is vonnak valamennyit? És ha új munkahelyre megy, akkor tudni fogják, hogy le kell vonni ezt a fizetéséből? (már ha ő "elfelejt" nekik szólni) Megmondom őszintén, a mi esetünkben nem tízezer forintról van szó, mivel a bíróság 20 %-ot állapított meg gyerekenként, két pici van, s mivel a volt férjem osztályvezető volt egy áruházban, kb. 50-től esünk most el. Azért nagy segítség volt, bár kötelessége is beszállni a gyermekek nevelésébe. Kár, hogy amúgy nem partner a nevelésben, mert direkt mindent megenged nekik, hogy magához édesgesse őket, én meg megérem őket kordában tartani.

2009. okt. 9. 08:46

Nekem a kislányom apjának van még egy kislánya,na velük is ezt csinálta a drága apuka,nekik küldi a gyámhivatal,de hogy miből fogják behajtani az jó kérdés!!!

Velem csak azért nem tudta ezt csinálni mert nem írattuk a kicsit a nevére,pontosan ezért,hisz tudtam,erre az emberre úgysem lehet számítani.

És ha esetleg valami csoda folytán kapnak is tőle valamit a gyerekek,azt úgy adja elő mintha szívességet teljesített volna nem úgy mintha kötelességet!:(

Szomorú,hogy ilyen emberek vannak,nekem nincs szükségem a 10,000 forintjára :(

Tisztelem mégis mert nélküle nem lenne ez a kis gyönyörűségem!:)

2009. okt. 9. 08:10
Mi is hasonló cipőben járunk. Már megvan a behajtási lap. Aztán a bíróság megállapítja a behajthatóságot. Ha behajtható (fizetésből, ingó, ingatlan vagyonból) akkor kapod a pénzt, és ha minden igaz, a fizuból folyamatosan le vonják az elkövetkező tartásdíjat is. Mivel a bíróság kötelezi a munkáltatót a havonta történő levonásra. Ha nem behajtható, akkor kapsz egy iratot róla, azzal kell elmenni a gyámügyre. Erre a papírra kapod a megelőlegezett tartásdíjat, amit aztán az állam fog behajtani az apukán, ha jól tudom, kamatostul.
2009. okt. 8. 18:15
A vègrehajtàs eredmènytelensègèt igaz.okir.vagy a behajtàs iràntieljàràs megindìt.okirat (hat havi behajtatlansàg tartàsdìj bìrosàgi vègrehajtàst kèrted ) szüksèges a tartàsdìj megàllapìtò nyilatk.
2009. okt. 8. 16:33
Sajnos ilyen téren nagyon "tudatlan" vagyok.Légyszi aki már volt ilyen helyzetben irjon...
2009. okt. 8. 16:32
A gyámhivatali megelőlegezéshez kell a végrehajtás eredménytelenségét igazoló irat?Mármint meg kell várnom hogy be tudja-e hajtani a biróság az apán a tartásdijat?De mennyi idő ez?
6. e584b61b26 (válaszként erre: 1. - Dulai)
2009. okt. 8. 15:52
Ha a gyámhatóságnál jelented be akkor a következő hónaptól a számládon lesz szerintem!
5. dulai (válaszként erre: 4. - GYÖNGYI1967)
2009. okt. 8. 14:56
Igen és biróságilag megvan itélve havi 14 ezer forint amit január óta nem fizet.Már beadtam a birósághoz a végrehajtási lapot amiből kaptam is vissza egy példányt de nem tudom hogyan működik ez tovább?
2009. okt. 8. 14:54
A gyermekelhelyezèsi peren tùl vagytok màr?
2009. okt. 8. 14:50

szia,


javaslom nézd meg az elvaltam.hu oldalt is ebben a témában.


mióta nem fizet gyerektartást?

2009. okt. 8. 14:50

jogerős bírósági ítélet, gyermektartási ügyben. ha ezután sem fizet az apa, akkor vissza a bírósághoz, be kell jelenteni,kérni kell a megelőlegezést, ők adnak egy végzést, ezzel a gyámhatóságra kell menni, ők próbálják behajtani az apán, és utána 6 hónapra visszamenőleg (a kérelem keltétől) megadják a pénzt. egy gyermekre általában 15-20 ezer forintot.

érdemes utána járni, mert ebben az esetben az állam átveszi a végrehajtó szerepét, ő jelenti fel az apát, stb. ha tudok még segíteni szívesen teeszem.írj

2009. okt. 8. 14:42
Sziasztok én egy 3 éves kislány édesanyja vagyok akiről az édesapja tudomást sem vesz(Egy részről háűla istennek)!Beadtam a végrehajtást a gyermektartásra szerintetek mikor lesz ebből valami vagyis mikor előlegezi meg az állam?Mi ennek a folyamata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook