Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekről lemondani fórum

Gyermekről lemondani (beszélgetős fórum)


23. becseiagi (válaszként erre: 15. - Sylvia 3)
2009. nov. 27. 12:00

Sajnos van olyan, én is azon gondolkozom, hogy talán jobb lenne, ah lemondanék róla, és az apjához kerülne.


A lányom 7 éves lesz 2 hét múlva, és az apjával már 6 éve, hogy elváltunk. A saját szüleim és a volt férjem teszik a hivatalok segítségével pokollá az életünket. 4 éve újból férjhez mentem, lett 2 közös gyermekünk is. Szeretnénk boldogan és nyugodtan élni, de nem lehet, amikor hol ügyvédhez, hol a gyámhivatalra, hol a gyámhatóságra rohángálunk, hol pedig egy "névtelen bejelentés" alapján a gyermekjóléti szolgálat lesi minden lépésünket. Hidd el nem kellemes dolog, amikor a hivatalok nagyító alá veszik az életeteket. A kislány is kezd már ki lenni ettől az egésztől, és bennem megfordult, hogy lemondjak róla az apja javára, csak azért, hogy végre nyugtunk legyen mindenkitől, és neki is utána hátha nyugodt élete lenne. Nekem sem könnyű ilyen gondolatokkal a fejemben, most is a könnyeimmel küszködök, ha csak belegondolok, hisz ahogy itt más is írta már előttem, én hordtam a szívem alatt 40 hétig, sőt 39 óra vajúdás és szenvedés után született meg. Imádom mind a 3 gyermekemet, de ez így más nem élet. Legalább 50 EFt-os tartozásom van már az ügyvédemnél is. Tanácstalanok vagyunk a férjemmel, nem tudjuk már hogy mi tévők legyünk... :(

2009. nov. 27. 11:44

Csajok ez nem megy ilyen egyszerűen! Sajnos tapasztalatból mondom, már nagyon sok mindenen túl vagyunk, és mindig én meg a gyerek vagyunk sárba tiporba.


Gina82! Gratulálok neked, örülj, mert sok mindenkinek nem megy ilyen egyszerűen, mint ahogy nekünk sem ment. A gyerektartást fél évre visszamanőleg kérhetes a mai törvények alapján, de úgy tudom, hogy ezt 5 évre akarják módosítani.


Sajnos nem kötelezhető senki arra, hogy lemondjon a gyerekéről, így mi sem tudtuk elintézni, annak ellenére, hogy a kezemben volt egy saját kezével írt papír. Azt mondták ez nem elég, a hivatal előtt kell aláírnia a formanyomtatványokat.

2009. márc. 23. 08:38

Sziasztok!

Megtörtént a csoda! Lemondott a lányom "apja":)))

2009. febr. 21. 11:42

Sziasztok!

Kérlek segítsetek nekem. Van egy gyönyörű 7 éves kisfiam. Az apjától már 2 éve elváltam,de azt szeretném,hogy mondjon le róla végleg. Egyátalán nem foglalkozik a gyerekkel,gyerektartást sem fizet egy éve. Ha nagykegyesen elviszi akkor meg tele dumálja a fejét mindenféle marhasággal. Múltkor például bemesélte neki,hogy külföldre utazik és csak nyáron jön haza. Tegnap leültem a gyerekkel beszélgetni csak úgy. Szoktunk. Jót tesz a lelkének,ha elmondhatja ami bántja. A kisfiam krokodil könnyeket ejtve kifakadt,hogy az apukáka nem viszi el,mert elutazott.Ez persze nem igaz. Nem utazott el és nem is fog. Csak kifogásokat keres azzal nem törődve,hogy a gyerek lelkivilágával játszik. Persze 2 éve más gyerekét neveli. Segítsetek,hogy hova forduljak ezzel a problémával. Egyáltalán az anya kérésére felszólíthatják-e az apát,hogy mondjon le a gyerekről? A párom akivel ugyan még nem házasodtunk össze nagyon szereti a kisfiamat és nagyon szivesen a nevére venné.

2008. dec. 7. 12:14

Sziasztok!

Hát engem ma hívott fel a lányom apja, hogy ő lemond és legyünk boldogok. Kezdjem el intézni a dolgokat! hát meglepett egy kicsit az tény!

És hogy amint ezt elintéztük onnan kezdve semmivel nem tartozik és minden vádat dobnak ami ellene volt.

Tratozik egy rahedli gyerektartással. Ha lemond a gyerekről akkor már azt is cseszhetem gondolom?? Mivel semmi kötelezetsége sincs. Valaki tud ezzel kapcsolatban mondani valéamit???

Holnap a gyámügyön kezdek szerintem.

18. Ymanie
2008. nov. 18. 12:47
itt most nem arról van szó,hogy az anyának kellene lemondani róla,hanem,hogy az új férje szeretné a nevére venni a kislányt,de az édesapa akadályozza ebben.Ha beleegyezik,csak egy lemondó nyilatkozatot kell aláírnia.Persze attól,hogy nincs a nevén a gyerek,még élnie kell az apai jogaival(gondolok ezzel a látogatásra,tartásdíj fizetésre stb.)
17. LoLiNa
2007. dec. 15. 05:39
gyámhivatal nem tud tenni semmit? az apa nem is törődik a gyermekével.. bár én nem tudnék lemondani semmi és senki kedvéért.
16. tafonta (válaszként erre: 1. - Cinka)
2007. dec. 14. 11:02
Szerintem próbáld hivatalos keretek között intézni ezt a dolgot. Hivatalos levélre azért mégiscsak kell válaszolnia!
2007. nov. 9. 15:48
Nem tudok elképzelni olyan élethelyzetet, hogy lemondjak a gyermekeimről. Soha!
2007. okt. 24. 07:41
Sose tudtam volna/ tudnék lemondani a gyerekeimről. Ők az életem értelme.
2007. máj. 25. 14:17
Nekem erről a mondatról mindig a Csomor Csilla /Berényi Zsuzsa!/ jut eszembe. Képes volt lemondani a gyerekről a pasija miatt. Nem ítélem el őt de nem is értem meg.
12. a7a90ace89 (válaszként erre: 8. - KIRA7)
2007. máj. 23. 21:31
A gyerek kimondott kérésére sem? Ha ő indokolná meg?
11. KIRA7
2007. ápr. 30. 08:51
Sajnos az a nagy harci helyzet,hogy a legtöbb férfi csak addig támogatja a családot míg eggyütt vannak.Utánna már csa a jogaikkal akarnak élni.NAGY ÁLLATOK AZ BIZTOS!
10. Asra
2007. ápr. 29. 15:42

...néha arra gondolok, h mi jobb egy gyereknek? egy "apa" aki lemond róla vagy egy "apa", aki nem "teljesíti a kötelességét".

az utóbbiban még benne van a remény, h szeret, és egyszer majd... az előbbiben pedig csak az elutasítás... jó ez a gyereknek?

2007. ápr. 27. 22:46
bár nem olvastam az erről szoló cikket, de tudom hogy soha semmi és senki nem akadályozna a gyerekem megtartásáról. naná hiszen én szenvedtem érte 40 hetet nekem fájt aszületése, de megérte minden fájdalom.
2007. ápr. 25. 16:29

NE BESZÉLJETEK NEKI BUTASÁGOKAT.SENKI NEM KÖTELES/KÖTELEZHETŐ ARRA,HOGY LEMONDJON A GYEREKÉRŐL.mÉG A GYÁMHIVATAL SE KÖTELEZHET RÁ ILYENRE SENKIT.

sZÜLŐI FELÜGYELETI JOG MEGSZÜNTETÉSE:

A BÍRÓSÁG MEGSZÜNTETI A SZÜLŐI FELÜGYELETET,AMENNYIBEN A SZÜLŐ FELRÓHATÓ MAGATARTÁSÁVAL A GYERMEKE JAVÁT,TESTI JÓLÉTÉT,ÉRTELMI,ERKÖLCSI FEJLŐDÉSÉT SÚLYOSAN SÉRTI VAGY VESZÉLYEZTETI.

MEGSZÜNTETI AKKOR IS HA A GYERMEKET MÁSNÁL HELYEZTÉK EL,ÉS A SZÜLŐ A NEVELÉST,GONDOZÁSTA GYERMEK ÉRDEKEITSÚLYOSAN SÉRTŐ MÓDON,FELRÓHATÓAN AKADÁLYOZZA.

ILLETVE A BTK.XII.FEJ.A SZEMÉLY ELLENI BÜNCSELEKMÉNYEK/KÜLÖNÖSEN AZ ÉLET,TESTI ÉPSÉG ÉS AZ EGÉSZSÉG TOVÁBBÁ A HÁZASSÁG A CSALÁD AZ IFJÚSÁG ÉS A NEMI ERKÖLCS ELLENI BÜNTETTEK JELENTIK A GYERMEK SZEMÉLYE ELLEN ELKÖVETETT BÜNTETTEKET.CSAK EBBEN AZ ESETBEN ÉS CSAK A BÍRÓSÁG.

2007. ápr. 23. 08:20
Köszi neked is... nemrég beszéltem az apával a kislány kórházi kezelése kapcsán, de elzárkózik a dologtól, itt aztán el is akad az ügy :(Hát mindegy, de akkor meg kapja össze magát és keresse rendszeresen a gyereket, ne félévente 10 percre.
2007. ápr. 23. 07:59

én ugy tudom,csak abban az esetben lehet a beleegyezése nélkül leiratni a nevéröl,ha bizonyitottan,1 éve nem fizet gyermektartást.

erre is figyelj oda..sok sikert:

2007. ápr. 23. 00:29
Köszi a tippeket, hát majd meglátjuk... egyelőre jegeltem mégis a dolgot, most akadt ennél fontosabb is.
2007. ápr. 22. 22:52
Ehhez a gyámhivatal segítsége kell, de lehet hogy a lemondó papírhoz a közjegyző is, ezt nem tudom biztosan. A közjegyzőnél fizetni kell, de viszont a gyámhivatalinál magasabb a hatalma! A gymhatóságon mindenképpen útbaigazítást fogsz kapni erre, mi a menete. Ennek van hivatalos neve, szülői felügyeleti jog megszüntetése. Utánna már szerintem simán le lehet íratni a nevét. Sok sikert!
2007. ápr. 22. 03:50
Hát ha jól meggondoljuk akkor a volt pároddal kellene dűlőre jutnotok,mivel a gyermeked is ezt szeretné:)de biztos van ennek hivatalos útja is:)
2007. ápr. 21. 23:54
probáld valahogy rábeszélni a volt uradat bár téleg nehéz ezt igy leirni. vagy a gyámügyiseket probáld megkérdezni ök tudják a modszert.
2007. ápr. 2. 14:51
Sziasztok! Szeretném, ha a nagyobbik, 7 éves lányom apja lemondana hivatalosan is a gyermekről. Van új családja, a kislánnyal nem foglalkozik, nem keresi. A lányom sem akar vele találkozni,bármennyire is apás volt kicsi korában. A férjem neveli már harmadik éve, van közös babánk is, a lányom mindkettejüket nagyon szereti. A férjem örömmel adoptálná, ezt a kislány is szeretné. (az ő megfogalmazásában: "menj el az irodába és írassál le az apáról és add nekem a te nevedet, hogy én is P. legyek, mint ti".)Mi a véleményetek? Többször megkerestem ezzel az édesnek már egyáltalán nem nevezhető apát, de nem méltatott érdemi válaszra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook