Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermekkorom karácsonya 1959 fórum

Gyermekkorom karácsonya 1959 (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyermekkorom karácsonya 1959

2012. márc. 15. 19:24
Szép
26. SACER
2012. jan. 20. 18:36
Ehhez utólag annyit hogy gyerekkorunkban minimum 2-3 ajándékot kaptunk aminek örülni tudtunk. Sajnos a ma ez már elüzlesedett, sokan nem is tudják a karácsony eredetét, mintha nem a szeretett ünnepe lenne már, csak az ajándékozás a lényeg! Sajnos ez más ünepekre is vonatkozik......
2011. dec. 25. 08:34
köszönöm Mindenkinek a hozzászólást) Áldott Békés Boldog Karácsonyt kivánok MINDENKINEK!))
2011. dec. 20. 12:53
Tudod azért az igazi az, mikor a fenyőfát is a Jézuska hozza feldíszítve nem csak az ajándékot. Pedig te akkor 4-5 éves lehettél !De mindegy nem az számít.
2011. dec. 18. 05:06

Meg hitt,az elmúlást eszembe juttató cikkedet jó volt olvsni.Kicsit összeszorúlt a szivem a régi karácsonyok emlékére.

Köszönöm az élményt.

Bzsmama

22. Guccsy
2011. dec. 17. 08:48

Köszönöm a cikket.Sajnos az ember,belefeledkezik,hogy tényleg miről is szól az igazi karácsony.Én tapasztalatból mondom,hogy a mai gyerköcök,már tényleg el vannak halmozva játékokkal.Sajna mi is ezt a hibát elkövettük a férjemmel(2,és egy 3 és fél éves gyerköcünk van),így idén egy társasjátékot kapnak.Amivel négyen,együtt tudunk játszani.Persze a mamák elhalmozzák ugyanúgy őket.:))

Boldog karányonyt kívánok énis!!!!!!

2011. dec. 17. 08:33
Köszönöm nagyon helyesek vagytok))) Szép Csodás Karácsonyi Ünnepeket kivánok nektek és szeretteiteknek!)))
20. bosika
2011. dec. 17. 08:09

Mivel egy korosztályba tartozunk, nekem is hasonló élményeim vannak abból az időből. A nagy család, a szegénység abban az időben nem tette lehetővé, hogy halomba legyenek a játékok, mint mostanában, így a karácsony volt az az ünnep, amikor kaptunk valami ajándékot. Ezek bizony emlékezetesek lesznek számunkra, nem úgy a mostani gyereknek.

Békés, boldog ünnepeket kívánok!

2011. dec. 17. 00:34
szép történet tényleg! :)
18. 38c05a6ad0 (válaszként erre: 3. - Arianne113)
2011. dec. 17. 00:15
Köszönöm, de tegeződünk itt kortól függetlenül!
17. Molyka
2011. dec. 16. 21:44
:) Nagyon tetszik az írásod! Mintha Anyukámat olvasnám, Veled egyidős. :)
2011. dec. 16. 21:21
Nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad velem/velünk, ezt a szép élményt!
2011. dec. 16. 17:29
ngyon köszönöm a visszajelzéseiteket. Szövegszerkesztésben nem vagyok otthon, s ezért féltem leirni,ill megirni ))) ,de ha nektek is tetzett akkor már megérte megosztani. KÖSZÖNÖM SZÉPEN ÉS CSODÁS SZÉP ÜNNEPEKET KIVÁNOK MINDEN KEDVES IDELÁTOGATONAK!
2011. dec. 16. 16:54

Nagyon jó cikk, csodás téma :)

Nekem mégis potyognak a könnyeim, mert amikor én karácsonyra megkaptam szívem vágyát(egy varrógépet,9éves voltam),előtte nap temettük el imádott nagymamámat.

Szeretem a karácsonyt, izgatottan várom, hogy a gyerekeimnek sikerült-e eltalálni azt, amit szerettek volna-de ajándékot nem szeretek kapni azóta.

2011. dec. 16. 16:39
torokszoritó volt olvasni, bár csak a mai világ is ilyen lenne még!!!
2011. dec. 16. 16:38
De szép!Örülök,hogy megosztottad velünk.
2011. dec. 16. 16:26
Örülök hogy elolvastam. Sokan, a mai gyerekek közül talán soha nem élik át ezt az élményt. Csodás karácsony lehetett:)
10. bdioda
2011. dec. 16. 16:04

Nagyon jó volt olvasni, köszönöm az élményt!

Én a nagypapámtól kaptam a Kati babámat 30 éve, most a kétéves kislányom találja meg majd a fa alatt (Édesanyám megőrizte). Katit kisúroljuk, új ruhát kap és remélem, neki is akkora örömöt szerez majd, mint nekem. Kár, hogy a nagypapám ezt már nem láthatja...

2011. dec. 16. 15:14
Nagyon szép történet, köszönöm, hogy megosztottad velünk. :)
2011. dec. 16. 14:26

Hű,könnyeket csaltál a szemembe:-))


Pedig öröm volt olvasni soraidat és gratulálok neked és remélem meg is nyered ezt a versenyt.


A szeretet csak ömlött rám éteren keresztül.


Nagyon szép karácsonyt kívánok neked és családodnak és köszike az élményt amit itt megosztottál velem,velünk akik elolvasták a cikked!

2011. dec. 16. 14:07

Az első baba a fa alatt felejthetetlen élmény. Nekem is Jézuska hozta Nagybátyám közreműködésével és Marika lett a neve. Még jött sok-sok baba, de ő a kedvenc maradt.

Nagyon szép írás , szívet melengető.

2011. dec. 16. 14:02

Nagyon szép lehetett! Köszönöm,hogy megosztottad velünk. Bárcsak többen tennék! Nagyon szeretek régi,békés karácsonyokról olvasni!:))


Áldott,és boldog karácsonyi ünnepeket kívánok Neked,és a családodnak!

2011. dec. 16. 13:38
Én is hasonló szép karácsonyokra emlékszem.Szinte odaképzeltem magam a régi kis szobába.Azt hiszem nem csak az időszépíti az emlékeket, valóban örömteli karácsonyok voltak.
4. Sly7105 (válaszként erre: 1. - B25f783933)
2011. dec. 16. 13:36

Csodaszép, életre szóló ajándékot kaptál a szülőktől...!

Biztosan neked is sikerült továbbadni sok mindent azokból az értékekből, amit Te kaptál.

Boldog Karácsonyt kívánok!


Ja és cikk remek!!

2011. dec. 16. 13:17

Ezt tényleg nagyon jó volt olvasni, húsz éves leányzó vagyok, még meg is könnyeztem a dolgot :)


Maguknak is békés boldog karácsonyt kívánok :)

2011. dec. 16. 13:10
Az idő mindent megszépít!
2011. dec. 16. 13:08
Erre a karácsonyra emlékszem vissza legszívesebben, s ezért választottam ezt címéül. Szeretném, ha sok mai fiatal elolvasná, mert úgy érzem, hogy értéket közvetít. Olyan értéket, értékeket, melyet csak egy jó szülő tud gyermekének továbbítani. Márpedig azt, hogy nem az a lényeg, hogy új, csicsás ajándékot adjak a gyermekemnek, hisz az meghaladja a lehetőségeimet, hanem azt ,amit szeretne, még ha nem is újat, de örömet szerezzek vele. Az én drága jó szüleimnek míg élek hálás leszek, hogy megtanítottak arra, nem az a fontos, hogy legdrágább dolgaim legyenek, hanem hogy örüljek a legkisebbnek is, amit kapok, és örüljek, hogy biztonságot, szeretetet tudjak adni szeretteimnek, s ezen értékeket képviseljem.

Ugrás a teljes írásra: Gyermekkorom karácsonya 1959

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook