Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekkori szívzörej? Segítsetek! fórum

Gyermekkori szívzörej? Segítsetek! (beszélgetős fórum)


2009. szept. 24. 11:29
október 6-án megyünk, erre kaptunk időpontot...gyors, igaz?
14. judit6006 (válaszként erre: 13. - Fbab8271ce)
2009. szept. 22. 15:28
A kolleganőm kislányát is a gyerekorvos utalta kardiológiára. Aztán kiderült, hogy semmi komoly, felnőtt korára kifogja nőni.
2009. jún. 23. 08:27

Most voltunk orvosnál a nagyobb gyerkőc beteg.(vírus). Mondom a doktor úrnak, hallgassa azért meg a kisebbet is. Mondta, van egy enyhe hörghurutja, és ír egy beutalót a kardiológiára, mert hall egy enyhe szívzörejt. Hát levert a víz hirtelen.Azt mondta, ne aggódjak az esetek 99%-ában semmi komoly, elnövik és valószínű a hörghurut miatt erősebben dolgozik a kicsi szíve, attól is lehet. De az a biztos, ha elmegyünk UH-ra. Ami a szakrendelésen, ha most kérünk időpontot kb szeptemberre várható !!!

Gondolkodom rajt, hogy elmegyünk maszekhoz, elvégre 2-3 hónapig aggódjak, hogy mi van, ha ...:( De ne legyen HA!!!!!

12. dadianya (válaszként erre: 11. - 3afdbd21b7)
2008. dec. 5. 10:15

Szia!

KÖSZÖNÖM!

Felhívtam a kórházat ahova majd kell mennünk,azt mondták a háziorvos előtte ad beutalót,de majd csak januárba lesz időpont akkor fognak szólni,hogy mikor mehetünk.De megnyugtatott a dr-nő,hogy ne aggódjak,semmi komoly,lehet,hogy a megfázástól van.Ha sűrgős lett volna akkor soron kívül beutalt volna.

2008. dec. 4. 23:07
most látom, hogy senki nem válaszolt neked.... mi anno beutalóval mentünk és kérnünk kellett időpontot.A vizsgálat egy szál pelusba történt (akkor még 3 hónapos volt), rákapcsolták azokat a kütyüket, én közben beszéltem hozzá és egy pár perc alatt kész is volt. Majd most kell mennünk januárban megint, akkor már nem tudom, hogy hogy fog megülni:)) az én ölemben sem tud megülni, csak ha elmo van a tv-ben, nem hogy egy orvosi szobában és még vizsgálják is:) na majd látjuk...
2008. nov. 17. 20:17

Köszönöm mindenkinek a nyugtató-bíztató szavakat.Bízok benne,hogy nem lesz semmi gond.

Beutalóval kell menni?Hogyan csinálják ezt a vizsgálatot?Csak,hogy tudjam mire számítsak.

2008. nov. 16. 18:50
Tök normális dolog!Nekem is volt 18éves koromig.Állítólag elnőttem.Én mindíg is imádtam sportolni,de nem versenyszerűen.
2008. nov. 16. 18:45
Nekem is volt szívzörejem. szinte évente kellett járnom vizsgálatokra kb12 éves koromig , de soha semmi problámám nem volt vele, aztán tavaly 17 évesen mondták h menjek el (remélhetőleg utojára) és már semmi bajom nem volt. kinőltem. nagyon sok gyerek születik ezzel csak néha észre sem veszik , sztem nem lesz semmi baj :)
2008. nov. 16. 18:37

Szia,


Az én fiamnak (6 éves) is volt a mult évben szivzöreje, minket is elküldtek kardiologiára.

Megcsinálták a vizsgálatot, és azt mondták, hogy semmi baj, gyerekeknél szokott ilyen lenni és majd kinövi.


Az én véleményem: Jobb hogy elküldik vizsgálatra, mint hogy felületesek legyenek.


Semmi baj nem lesz! Nyugodj meg!

2008. nov. 16. 18:22

Az én kislányomnak is van, 3 hónaposan voltunk kivizsgáláson, de azt mondták semmi komoly, a legtöbb gyereknek van (már sok ismerősömtől hallottam) és semmi szívbetegségre utaló jel nincs. 2 éves korában megyünk vissza kontrollra. Az 1 éves orvosi vizsgálaton is hallható volt, de a dokinő is megnyugtatott, hogy kinövi.

De először én is nagyon megijjedtem...

2008. nov. 16. 18:07
szívzörejek lett volna
2008. nov. 16. 18:07
a sózívzöerejek többsége jóindulatú, s a gyerekek, "kinövik".biztos csak a biztonság kedvéért küldenek el
3. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Dadianya)
2008. nov. 16. 18:05

Elhiszem,hogy meg vagy ijedve,de nem kell kétségbe esned,ha eddig nem foglalkoztak a kisfiad szívzörejével.

Talán nem olyan súlyos a probléma,ha már születésénél is volt zöreje,és eddig nem küldték kivizsgálásra.

Biztos csak azért küldenek,hogy teljesen meggyőződjenek a probléma eredetéről.


Ezeket a sorokat csak vigaszul írtam,hogy kissé oldjam a szorongásodat.

Meglátod,a vizsgálat után kiderül,nincs semmi komoly probléma.

Kívánom,hogy így legyen.

2008. nov. 16. 18:03

A két fiamnak/15 és 10 évesek/Kis korukban volt szívzöreje.Visszamentünk még később és kinőtték.Nem csak az enyémeket küldtéka kardiológiára hanem sok ismerősömét is.Ne ess előre kétségbe,lehet hogy semmi a z egész::DD

Fel a fejjel!

2008. nov. 16. 18:00
Kisfiam 3 éves lesz,és tegnapelőtt voltunk orvosnál,mert megfázott,és azt mondta,hogy vigyem el kardiológiára,mert van egy kis szívzöreje.Már születésnél is volt neki,de akkor eddig miért nem mondták,hogy vigyem el?Meg vagyok ijedve,tud valaki erről mondani valamit?Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook