Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyermekkori IBS (Irritábilis bélszindróma) fórum

Gyermekkori IBS (Irritábilis bélszindróma) (beszélgetős fórum)


20. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Bibe0609)
2013. okt. 23. 15:33
írtam privit
2013. okt. 23. 14:05

Ő alapvetően szorongó típus, valószínűleg az elvárásaink is nagyok vele szemben (3 gyerek közül a legnagyobb, egyetlen lány, okos, ráadásul pedagógus vagyok, abba az iskolába jár, ahol én dolgozom).

Nagyon odafigyelek, hogy ne avatkozzam bel a suliban az életébe, a tanulással nem kell noszogtatni, mert jól teljesít.

Lehet, hogy a pakliban benne van a legkisebb tesó érkezése, ő 1 éves. Egyelőre az okokat keresgélem, és eszembe jutott az is, hogy felkeressünk gyermekpszichológust. Amikor erre rákérdeztem a dokinál, csak annyit mondott, ahogy jónak látom...Pff.. Ezzel nem sokra mentem, pedig próbálnék alternatív megoldást találni (a ráolvasáson, meg az egyéb hókuszpókuszokon kívül).

Nem tudomazt sem, hogy a gyógyszer okozhat-e valamilyen durva mellékhatst (hízás, fogyás, fáradékonyság, túlpörgés, stb.).

Kíváncsi lennék a történetre.

18. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Bibe0609)
2013. okt. 23. 14:01
Sajnos én csak felnőtt orvost tudok, de nézzél fel a crohn-colitis fórumra, talán tudnak mondani Felétek gyerekorvost is.
17. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Bibe0609)
2013. okt. 23. 14:00

Felírtak neki gyógyszert, de semmit nem használt. És ő is pont beteg lett, ezért nem adtam utána, mert csak lázcsillapító volt benne, szinte semmi kaja. A helyzet akkor sem változott, úgyhogy abbahagyta a gyógyszer szedését.

Hosszú történet... ha gondolod, e-mailben megírom.

Egyébként nem volt valami stresszes helyzet, ami kiválthatta ezt a gyereknél?

16. Bibe0609 (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2013. okt. 23. 13:59
Pest megyeiek vagyunk
15. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Bibe0609)
2013. okt. 23. 13:58

Én végül felnőtt orvoshoz vittem, mert már éppen a 18 éves kor határán volt.

Merre laksz az országban?

14. Bibe0609 (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2013. okt. 23. 13:58
A te gyerekednek végül kellett gyógyszert szednie?
2013. okt. 23. 13:57

Dicetelt kapott, nem tudta még elkezdeni szedni, mert a gyógyszert a hét elején írták ki, rajta pdig éppen hányós-hasmenős vírus van, azt mondta a Doktornő, hogy addig ,amíg nem jön rendbe, addig ne kezdjük el szedni.

moonlight:megkérdezhetem, hogy hol találtál jó gasztros orvost? Nincs az éppen minket vizsgáló orvossal semmi gondom, nem ismerem, kedves volt, de ,mivel nem ismerem az IBS-t, így nem tudom, hogy a mi tüneteink annyira durvák lennének-e, hogy gyógyszert kell tolni a gyereknek...

Nem vagyok feltétlenül gyógyszer ellenes, de teljesne meggyőzve sem vagyok.

12. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Bibe0609)
2013. okt. 23. 13:50
milyen gyógyszert írtak rá? a gyógyszer használ valamit?
11. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Bibe0609)
2013. okt. 23. 13:49
Pedig szerintem egy tükrözés is ajánlott lett volna. Az én gyerekem is hasonlóképp volt, bár jóval idősebb korban kezdte. A gyerek gasztrós széttárta a karjait, hogy ő most mit csináljon?! Én meg szépen otthagytam, és kerestem egy másik orvost! Én vagyok az orvos v. ő? Tőlem kérdezi, hogy mit csináljon?
2013. okt. 23. 13:47

Azt elfelejtettem írni, hogy most első osztályos. Napjában 3-4 alkalommal kéredzkedik ki wc-re, ilyenkor átlag 20 percet kinn tölt, és nem csak unalomból, hanem általában vagy produkál is valamit, vagy az ingert érzi. Így lemarad az órákról..):

A hasfájás viszont már viszonylag régóta nem jelentkezik.

Az egyetlen nehézségünk a hosszant tartó wc-n ücsörgés (itthon is így tesz).

2013. okt. 23. 13:44

Durván másfél éve kezdődött, időszakos hasfájás. 2-3 havonta jelentkezik, a panaszok 3-4 napon át tartanak, ilyenkor napjában 2-3 híg széklet. Wc- zés után a fájdalom megszúnik, de nem minden hasmenés jár hasfájással. A panaszok 2-3 óra alatt múlnak (hasfájás).


Tükrözés nem volt, csak a laktóz vizsgálat, coelikalia serológia, és hasi ultrahang.

8. Cippora (válaszként erre: 5. - Bibe0609)
2013. okt. 23. 13:30
Engem is érdekelne mik a tünetei,illetve tükrözték-e.
7. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Bibe0609)
2013. okt. 23. 13:13
szerintem nem zártak ki mindent! tükrözést (altatásban) nem javasolt?
6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bibe0609)
2013. okt. 23. 13:12
mik a tünetek? mióta tart a betegsége?
2013. okt. 23. 12:55

Én igazából úgy érzem, hogy ,miután kizártak minden lehetséges betegséget, "maradt még" alapon ráhúzták a tünetekre az IBS-t.

Semmi féle további tájékoztatást nem kaptam, hogy kell-e életmódbeli változás, diáta, stb.

Ráadásul gyógyszert kapott a lányom, ami már önmagában megijesztett, mert nem vagyok meggyőzve arról, hogy biztosan ez a gondja... és,ha ez még nem lenne elég, a kapott gyógyszer tájékoztatóján ott áll, hogy gyermekeknek nem adható.

Elbizonytalanított, mert lehet, hogy ennek ellenére ez egy bevált gyógyszer ,amit kapnak gyereke, de sehol sem találkoztam még olyannal, aki szedte a gyógyszert.

2013. okt. 23. 12:16
Az Ibs,gyakorlatilag csak egy gyűjtő név a nem meghatározható bélrendszeri esetekre.Nem betegség igazából.Ki kell tapasztalni mi okozza a tüneteit.Sajnos nincs más módszer...
2013. okt. 23. 10:15
A II. sz. gyermekklinikán állapították meg, gasztroenterológus. Eredetileg laktóz intolerancia vizsgálatra mentünk, de, miután az negatív lett, és a lisztérzékenység, ill. ultrahang is az, így a diagnózis IBS lett.
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bibe0609)
2013. okt. 22. 20:33
Ki állapította meg az IBS-t? Gyerekorvos vagy gasztroenterológus?
2013. okt. 22. 20:24

6 és fél éves kislánymnál a napokban diagnosztizáltak IBS-t. Eddig még csak nem is hallottam erről a betegségről, úgy érzem, sötétben tapogatózom. Próbáltam "okosodni" , de a neten gyerekkori IBS-ről még csak nem is olvastam.

Rengeteg kérdésem és kételyem van, ha valaki hasonló cipőben jár, mint mi, szívesen venném a tanácsait.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook