Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermeki naivságból a valós élet felé fórum

Gyermeki naivságból a valós élet felé (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyermeki naivságból a valós élet felé

2011. szept. 8. 19:57

Jó volt olvasni amit írtál. Bár én ilyen korban (16 évesen) már a gyereken gondolkodtam :) És még mindig ezt teszem.

Fura, hogy évek óta azt érzem, hogy most kezdek felnőni, de valahogy még mindig nem érzem az út végét... Pedig már sokkal komolyabb dolgokat is tervezek mint holmi ábrándok.

De valahogy úgy érzem ennek az útnak nálam sosem lesz vége :)

2011. szept. 8. 07:55
Egy unoka és három gyermek. Jó volt olvasni amit írtál. A lányom 14 hónapja anyuka. Mindent leírtál amit történik vele. De nagyon jó dolog ha az anya és lánya meg tudják beszélni ezt a dolgot. Nekünk a kapcsolatunk is sokkal bensőségesebb és szorosabb lett, előtte is jó volt, de ez valami más. Szavakba sem lehet önteni. Én is szoktam mosolyogni egy-egy történeten, és mikor lányom mondja, átélem újból a régi dolgokat. Köszönöm, hogy írtál Rólam, Rólunk. Egy 53 évem 1 unokás 3 gyermekes anya, nagymama
14. scorpiolady (válaszként erre: 11. - -magnólia-)
2011. szept. 7. 20:39

Ezt nagyon szépen megfogalmaztad!Ennek így kéne működni normál esetben és szerencsére a többségnél így is működik. De sajnos mint mindenben az anyaságban is akadnak szélsőségek, gondolok itt arra hogy vannak olyan anyukák akik maguk gerjesztik a problémákat, és maguk okozzák azt hogy nincs egy perc idejük sem. Ők azok akik a gyerek minden másodpercét beosztják, még akár komoly táblázatokat is kreálnak és jajj annak aki bele mer zavarni a "napirendbe". Van ilyen ismerősöm, szó szerint fárszt kap ha a gyerek két percig nem csinál valami fejlesztőt, ami okosítja. Szerintem és más nálam okosabb emberek szerint is hagyni kell élni a gyereket, hogy megtanuljon önállóan játszani, persze ezt nem úgy kell elképzelni hogy lerakom a gyereket meg a játékot és otthagyom hogy játszon, de már pici korban is el van öt-tíz percig a zenélő forgó alatt, vagy csak úgy hogy figyeli a környezetét, persze először kell hogy lássa anyát, később elég ha hallja a hangját és így tovább....

A másik véglet aki meg le sem ...ja a gyerekét, és szegény csak ordít egész nap, mert hiányolja a törődést.

Ha megtaláljuk az arany középutat jut idő magunkra is!

2011. szept. 7. 19:11

Köszi mindenkiek a hozzászólásokat.

Sokszor gondolkozok azon, hogy talán túl komolyan veszem az anyaságot,lehet egy picit lazábban kellene hozzáállni a dolgokhoz. Két fiunk van: 9 és 3 évesek, de kisebbik születésével nagyon felkavarodott a helyzet itthon. Most már minden jó (lekopogom) de az elmúlt három év kemény volt. Írtátok páran, hogy alapvetően nem változtatok meg az anyaságtól . Talán ti vagytok a szerencsésebbek? Vagy ki tudja? Vagy csak több segítségetek volt és ezzel párhuzamosan több időtök önmagatokra és a barátaitokra. Meg vannak csendes , nyugodt típusú gyerekek és vannak örökmozgók. Kinek mit dobott a gép :) Mindnekinél más a helyzet.

12. winny
2011. szept. 7. 16:05

Nagyon jó a cikked!

Lényegre tapintó.

11. -magnólia- (válaszként erre: 1. - Bajaikriszta)
2011. szept. 7. 14:43
Egyrészt jó a cikk. :-) Másrészt én is azt mondom, mint előttem valaki, hogy az anyaság egyáltalán nem változtatja úgy meg az ember életét. Egyrészt igen, megváltozik, másrészt az ember csak ugyanaz marad. :-) Azt gondolom, hogy ha az ember reálisan áll a témához és terhesen felkészíti magát az anyaságra (mert bizony igenis vannak, akik meglepődnek, hogy szülés után ott a gyerek visszavonhatatlanul), azt nem fogja váratlanul érni az új helyzet. Nem fog kiakadni, hogy nem csak magáról szól az élete. Persze igen, ez is folyamatosan változik, ahogy a gyerek egyre nagyobb lesz. Enyém 2 éves. Úgy érzem ugyanaz az ember vagyok, mint régen. Ez olyan, mint a párkapcsolat. Mindegy, hogy épp van párod vagy nincs, te TE vagy. Engem is ami régen érdekelt, az még mindig érdekel és akik régen fontosak voltak nekem, azok most is azok, ezen nem változtatott semmit, hogy anya lettem. Egyel több fontos ember van az életemben. :-)
2011. szept. 7. 13:08
Szia! Nagyon tetszik a cikked! A barátnőm mondta amikor megszületett a pici lánya, hogy nem gondolta volna hogy mindaz amit a gyerekvállalásról és anyaságról mondtam, ennyire igaz, aztmondta akkor azthitte túlzok egy kicsit, de most már épp az ellenkezőjét meséli.
2011. szept. 7. 13:03

Nagyon ügyesen írtál,valóban így van!

Aztán jön még egy korszak amikor anyuka visszamegy dolgozni,a lakás úszik,aggodalom vajon jól vigyáznak-e a gyerekre,eszik-alszik-e a bölcsiben/oviban és ha beteg hogy kerülünk dokihoz,ki vigyáz rá-az anyukák élete csupa aggodalom:)

2011. szept. 7. 13:02
nekem is tetszett naon:-)))ügyes vagy!!!
2011. szept. 7. 12:57

Még a címe is édes! :)


Legyetek boldogok! :)

2011. szept. 7. 12:28

Jah a lényeg kimaradt. Szerintem nem változtatja annyira meg az életedet a gyerek. Mi ugyanúgy teszünk mindent mint a gyerek előtt (csak néhány dolgot időben hozzá igazítottunk). Megvan a saját életünk is.

Persze ahogy nő a gyerek úgy változnak a dolgok. Mert az ember egy pár hetes-hónapos babával nem rohangál.

Az én fiam most 3 éves, de imádunk együtt menni strandra, túrázni stb.

2011. szept. 7. 12:25

Én pont fordítva voltam. Kislány korom óta arról ábrándoztam hogy majd ha felnövök, akkor családom, gyerekeim lesznek. Soha nem foglalkoztatott a karrier, hogy törekvő legyek. Legyen egy jó szakmája az embernek, egy állása és egy csodás családja. Talán mert ezt láttam otthon is. Anyukám és apukám a mai napig (43 éve) példás házasságban, szeretetben, szerelemben élnek. Türelmesen, figyelmesen, mindig figyelve arra hogy a legtöbbet tanulhassunk elérhessük a céljainkat neveltek minket.

Aztán jött az élet nevű "szerencse?" játék. Kiderült nem lehet gyerekem. Nekem aki 5 gyereket tervezett aki mindig is a családot tartotta a legszentebb dolognak. Na nem ecsetelem az elkövetkező jó pár évet mert nem ide tartozik. Csodák igenis vannak mert végül minden gyötrelem és kínlódás után megszületett "életem értelme" az én gyönyörűséges kisfiam.

Anyának lenni a legjobb dolog a világon még akkor is mikor hulla fáradt vagy, mikor a hajad téped, mikor a szíved szakad meg hogy beteg a gyerek... még jöhetne pár szívesen vállalom!

2011. szept. 7. 11:26
vegre egy oszinte cikk a gyerekvallalasrol, bar nekem nincs, de gondolni ra is nagyon megerolteto!!
2011. szept. 7. 10:32
Nagyon tetszik, amit írtál! Én is hasonlóan érzem, el is mondom ezt másoknak, de azt hiszem, nem vagyunk ugyanolyanok. Vannak, akik nem így érzik, akik másként élik az élet apróságait, akiknek nem sokban változtatott a gyerek(ek) az életükön. Mást profitálnak ők az életből és mást mi, akik így látjuk. A végén kiderül, ki járt jobban...
2011. szept. 7. 10:12

Jaj, ez nagyon jó cikk! Grat!

Főleg most olvasva, amikor kicsim először lázas... :( És épp akadt 2 szabad percem a teafőzés és a hajhullás között.

2011. szept. 7. 10:08
Régóta érlelődik bennem pár gondolat, amit szeretnék megosztani veletek. Arról van szó, hogy milyen naivan is tekintünk gyermekkorunkban a jövőbe, és természetesen semmi sem akkor és úgy alakul, ahogyan mi számítottunk rá. Jó vagy rossz ez? Ezt nem lehet egyértelműen eldönteni. Ez az élet nevű kalandjáték.

Ugrás a teljes írásra: Gyermeki naivságból a valós élet felé

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook