Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermeki logika II. fórum

Gyermeki logika II. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyermeki logika II.

16. livicu
2010. máj. 23. 11:45

három éves volt a fiam mikor kijelentette: "A tévében a kedvenc stílusomat nézem"

Lányom is tavaly háromévesen tarolt a beszólásaival pl:almát majszolt, és lehemperedett, mondtam neki, hogy nem szabad semmit fekve enni, mert a torkába szalad, mire ő "anya, én nem birok a torkomba szaladni, mert a torkomban nincs lábam..." vagy rájuk szóltam rakják össze a játékaikat, mert ha jön valaki mit szól, mire a lányka" hát, hogy szia.."

A fiam négy évesen viccet talált ki: "anya mondok egy viccet:miért megy a csirke moziba? Azért, hogy jó fényben legyen" hát majd meghaltam, ilyen jó viccet még nem hallottam... Szintén ekkor megkérdezte a fiam, hogy "anya, mikor a hasadban voltam, az jó nagy reggeli volt, ugye?"...

Aranyosak ilyenkor, én is mindig följegyzem az aranyköpéseket...

ja, és mikor összevitáztunk egyszer azt mondta nagy méreggel:"én nem akartam, hogy ilyen anyám szülessen...." :)

15. vivili
2009. nov. 19. 14:43

Pont mostanában történt, hogy a negyedikes kiskamasz megsértődött, mert azt mondtuk az apjával, hogy a Jézuska majd matekkönyvet hoz neki. "Akkor nekem nem kell semmi a Jézuskától csak hó!"

Mire az ötéves öccse nagy nevetve: "De Réka, a havat a hófelhő hozza, nem a Jézuska!"


Kicsi Réka:

"Vali, te buddhista vagy, vagy keresztrejtvény?"


Szeretünk diavetítőzni, Réka (háromévesen) kedvence a Hófehérke, amiben a "gonosz mostoha naphosszat cicomázza magát". Reggel megyek dolgozni és festem a szememet.

- Mit csinálsz Vali?

- Cicomázom magam :)

(felragyog:) - jó, akkor szóljunk az apa-vadásznak, hogy vigyen el engem az erdőbe és öljön meg!


Reggel van, indulni kell óvodába. Marci az asztalra borulva, a reggeli fölött kesereg:

"Anya, én nem lehetnék inkább nyugdíjas?"



a kicsi Marci:

- Apa, hova mész?

- Megyek pénzt keresni, hogy legyen neked kakaóra való.

(Néhány nap múlva): Apa, megtaláltad már azt a pénzt, amit kakaóra költünk?


De a nagy-nagy kedvencem a barátnőm kisfiával történt, aki egy nagyszülőnél történt nyaralás után hazajőve így búcsúzott el otthon:

"na, vegyük ki a fogunkat és aludjunk!"

2009. nov. 12. 19:54

Négyéves unokaöcsém, Feri szép rajzot készített a nagymamájának, és nagyon

szerette volna megmutatni neki. Mivel a fürdőszoba ajtaja nyitva volt,

Feri benyitott - éppen akkor, amikor a nagyi csuromvizesen, anyaszült

meztelenül kilépett a zuhany alól.

A kisfiú végigmérte, majd tárgyilagosan megállapította:

- Nagyi, szemüvegben jobban nézel ki!

2009. nov. 12. 19:54

Az üzletközpont egyik boltjában hatéves egypetéjű ikerunokahugaimat

lenyűgözte a számukra elérhető magasságban elhelyezett sok színes hajpánt

és csatt. Egyiket a másik után próbálták fel, de hamarosan csalódottan

állapították meg, hogy nincs tükör, amiben megnézhetnék magukat. Végül

egyikük ráadott az ikertestvérére egy ungyanolyan csillogó hajpántot,

amilyet már a saját fejére is föltett. Aztán azt mondta:

- Maradj nyugton, hadd lássam, hogy áll nekem.


***

2009. okt. 3. 15:53

Imádom olvasni az ilyen kedves kis történeteket!


A keresztlányom két éves volt, kapott tőlem egy Hello Kitty-s ruhát.

-Bogika, ez cica, úgy hívják, Kitty, Hello Kitty.

-Neeem, ez cica. Uhijják Cica, Hello Cica!


Most két és fél éves (hihetetlen mennyit fejlődött a beszéde fél év alatt!), és született egy kishúga. Nézegette a hugica ajándékait, és így szólt:

-Hát ez meg milyen milyen bohóc? Én ilyen bohócot még soha életemben nem láttam!

Mindezt kemény két és fél év élettapasztalatával.


A hugi keresztelőjén nem volt hajlandó bejönni a templomba -pedig szépen föl lett készítve-, mert megijedt. Utána kérdeztük, hogy mért volt félelmetes neki ott. Ezt válaszolta:

"Bementem....akkor jó hangosan bekapcsolták a rádiót, és a sok néni meg a bácsi "hiába"(?? 8) ??) énekeltek. Mint az Eperke a mesébe, az is hiába énekel... (Van egy rész, amit ki kell kapcsolni, mert nem hajlandó megnézni. Állítja, hogy "hiába" énekelnek benne.) Elkezdtem óóódítani, mint a sakál, hogy : Apa! Menjünk vissza az autóba!...."

11. henir
2009. júl. 28. 00:45
A kupak nálunk is pupak, a szemüveget viszont szemügetnek hívta a most 4 éves lányom :-)! Alig várom már, hogy a 11 hónapos kicsi is elkezdje ezeket az aranyos beszólásokat :-)!
2009. júl. 27. 22:56

2 füzetet írtam tele a fiaim aranyköpéseivel és ezt minden évben elő szoktuk venni,nagyon szeretik hallgatni,hogy miket mondtak!

Pl.gyerekmintás tapétánk volt állatokkal,és onnan is tanulgattuk,mi-micsoda?

Egy alkalommal nem jutott eszébe,a méhecske,de gyorsan kivágta magát:"csíkos hangya".:)

-A törpés könyvre asszociálva egyszer egy közel 2 méteres síruhás piros sapkás fiatalemberre azt mondta a fiam:"elmentek a törpével"

-egyszer MilkyWay-krémes kenyeret evett és miközben nézte az üveget megkérdezte: "anya ebben most melyik a csík?"

Az étteremben a pincér néni természetesen "cincér néni " volt.

Jajj de szép idők is voltak ezek!

:)

2009. júl. 27. 22:09

A Mi lányunk mikor fogócskázunk,felteszi a kezét és integet,hogy-Dá-du-du,Dá-du-du!

= Itt vagyok!Itt vagyok! :DDD

Tu-tu-tu a -joghurt,és 'Pacsi' kell a virslire=Ketchup!A nagymama - Na-na-na,vagy ritkán mondja azt,hogy Nani! :)

Kész szótár kell hozzájuk még ilyenkor,de olyan édesek tudnak lenni!

A nevét,hogy Helga,úgy mondja ki,hogy= Hetta!-büszkén és kevélyen!



Még,meséljetek,nagyon jókat mosolygok rajtuk! :)


Ja..igen,a még nálunk -Bég...!Tehát:Bég,Bég :D

2009. júl. 27. 21:12
Ja, nálunk a papagáj=kapagány, a poncsó pedig koncsó...:-)
2009. júl. 27. 21:11
A lányom kb 2,5 éves volt, mikor az apukáját ébresztgette reggel: "Ébjesztő! Cipkejózsika!" Pár napja bugyit szerettem volna venni magamnak. Persze Míra is nagyban válogatott, és talált is egyet. Szólt, hogy "Anya találtam neked bugyit!" Nekem nem igazán tetszett, de ő erősködött, hogy "Anya, ez nagyon szép bugyi!" Mondtam, hogy jó, akkor vegye fel ő. Erre megszólalt teljesen komoly arccal: "Jajj, anya, ne mondj már ilyen butaságokat!"...
6. gerna (válaszként erre: 3. - 4ca460d3e8)
2009. júl. 27. 17:01
A sárkány, az nálunk "kárkány" volt :)
2009. júl. 27. 16:58
Az én gyerekem, nézegette a képeskönyvet (tigrisek, párducok) és hallom, ahogy mondja, mit lát: "Ez a hús-lába, ez meg a krumpli-lába"
2009. júl. 27. 16:56

A lányommal sétáltunk babakocsival és jött szembe a szomszéd kislány,aki 2,5 éves volt ekkor.

Kérdezi,hogy Réka( a lányom) miért nem sétál?

Mondom én:Mert ő még nem tud járni.

Erre ő:Miért nincs lába???

Azt hittem megzabálom olyan okos volt.Azóta is nevetjük az anyukájával.

2009. júl. 27. 16:48

Igen, aranyosak nagyon! Nekem is az ikrek egyik nap a mamával mentek buszozni és trolizni! A trolin épp úgy ültek le, hogy háttal voltak a menetiránynak, mikor elkezdték mondani, hogy: Tolat?


Egy másik történet, kaptak egy könyvet, amiben a kismalacok szopcsiztak, mondják, szopcsiznak a malcok, mire igen Ti is így szopcsiztatok, erre megkérdik: Mi is malacok voltunk?


Jajj de nagyon sokat lehetne mesélni!


A nagyfiam mikor kezdett beszélni a körnek azt mondta tüty, a félkör pedig fétüty volt!

A kicsiknek a sárkány kákány!

2009. júl. 27. 16:39

Nagyon édes,jó volt olvasni.Tudom már mire készüljek.

A lányom még csak 7 hónapos de az apa szót már annyit hallotta hogy mondogatja.Apa ezt szeretné először hallani.

2009. júl. 27. 16:03
Amikor megszületnek a gyerekek nagyon aranyosak és gyönyörködünk bennük. Alig várjuk, hogy kimondják az első szót. Az első szó után követi a második és a legtisztább gyermeki logikával rakják össze a világ dolgait.
Bámulatos és csodálatos, hogy milyen tisztán gondolkoznak, amit mi felnőttek egy jó mosollyal jutalmazunk.

Ugrás a teljes írásra: Gyermeki logika II.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook