Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermekemmel elköltöztünk a férjemtől, most gyerekrablással vádol! Jogos? fórum

Gyermekemmel elköltöztünk a férjemtől, most gyerekrablással vádol! Jogos? (tudásbázis kérdés)

15. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Edit0418)
2013. aug. 10. 12:51
Ez sem így van...a gyámügy nem avatkopzik bele semmibe....tavaly én sem értettem minek vannak egyáltalán....
2013. aug. 10. 12:50

Akkor minősül gyermekrablásnak,ha mondjuk a nagyszülő viszi el a gyereket...

Ha apa vagy anya viszi el,addig lazán ott lehet a gyerek,míg a tárgyalás nem zajlik le kinek ítélik..ajánlom mielőbb add be a bíróságra a gyermekelhelyezés és gyermektartás díjra a papírt...

Gyámügy nem foglalkozik ilyenekkel,saját bőrömön tapasztaltam,sajnos....

2013. aug. 10. 10:35
A hugomnál is az volt visszaköltözött anyuhoz a gyerekkel a férje is tudta de 1 hét mulva feljelentette,hogy elrabolta a gyereket mert jelezni kell a gyámügynek ha különköltöznek a gyermekelhelyezés miatt amig nincs birósági végzés addig a gyámügy hatásköre.
12. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 6. - Edit0418)
2013. aug. 10. 09:17
Túró ..meg a rúdija..Közös felügyeleti jognál..hacsak nincs köztes elhelyezés bármilyen veszélyeztetés miatt,viszi ahová akarja..Mondjuk akár fordított helyzetben is..:)Persze nem árt ha jelzi ez irányú terveit ,későbbi gyermekelhelyezés esetére..De ha maga a gyermek sem akar találkozni..És nincs veszélyeztetve../vagyis orvos..iskola stb megoldott/..akkor nincs gáz:)
11. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 3. - Panka78)
2013. aug. 10. 09:11
Ha házasok, akkor nincs gyerek rablás közös a felügyeleti jog.:)
10. Myra
2013. aug. 10. 07:51
Hát előttem már megírták, jogerős bírói végzés nélkül mindkét félnek ugyan annyi joga van a gyerekhez, mert a felügyeleti jog közös. A bíróságra azonnal be kell adnod egy kérelmet amiben kéred hogy ideiglenesen helyezzék el soron kívül nálad és ezt persze meg kell indokolni, mert ha nincs különösebb oka, tehát az apa nem veszélyezteti a gyereket akkor elutasítják a kérelmet. Az én fiam amikor elköltözött a feleségétől, egy csúnya összevestzés után, amikor a felesége késsel ment neki, elhozta a gyereket szintén, nem is közölte az asszonnyal hogy hol vannak, a feleség beadott egy ilyen kérelmet a bíróságra, behívták őket meghallgatásra és mivel semmi semindookolta az asszony kérését a bíróság elutasította. A fiam felajánlotta ott a bíróságon hogy 1 hetet nála egy hetet meg a feleségénél legyen a gyerek, ezt a bíró az ítélethozatalig helyben hagyta. 3 év 8 hónapig tartott a per és a gyereknek iszonyú volt, végül a fiam a gyerek érdekében megeggyezést kínált lemondott a felügyeleti jogról, de a láthatást ugyan így kérte tovább. Megeggyeztek, közben a gyerek lassan 9 éves lett , úgy mond nagy fiú, most már 11 éves és van akarata, évek óta hangoztatja hogy az apjánál szeretne maradni, de nincs vita belőle. Már a áthatási időn túl is van amikor együtt vannak. A helyzet normalizálódott most már inkább segítenek a volt feleségével egymásnak. Tehát fontos a megeggyezés és ha nagyobb a gyerek az ő véleményét is meghallgatni.
2013. aug. 10. 07:22

Az én férjem is ezzel vádolt, én is felnyaláboltam a fiam és eljöttünk. A tudta nélkül, de vissza már nem mentünk és tisztában volt vele, hogy hol vagyunk.


Ez tipikus szöveg, hogy pánikolj!

Ha gondolod írj privátot...17hónapig tartott a válás, 7 tárgyalással...

8. kisj
2013. aug. 10. 07:15
Nem ismerem a szituációt, de egy apának pont annyi joga van , mint egy anyának.
7. gkreka (válaszként erre: 6. - Edit0418)
2013. aug. 10. 07:05
Egyelőre még közösen gyakorolják a felügyeleti jogot!
2013. aug. 10. 06:33
A törvény szerint ez gyerekrablás egy közös gyereket nem lehet a másik fél beleegyezése nélkül elvinni. Ha mégis akkor a gyámügyhöz kell elmenni ott adnak ideiglenes papirt hogy nálad lehet a gyerek amig a biróság nem dönt a gyermekelhelyezésröl.
5. flamina (válaszként erre: 4. - Gkreka)
2013. aug. 10. 06:10

Ez a jó válasz. Mikor költöztetek el? Ha esetleg még 24 órán belül vagytok, írd meg a címet sms-ben, emailben, hogy legyen nyoma, akkor semmiképp nem hivatkozhat gyerekrablásra, szükség esetén bizonyíthatod, hogy te jelezted, hol lesztek elérhetők.

A jogaitok bizony azonosak, tehát "visszaveheti".

2013. aug. 10. 03:48
Semmiképp sem gyerekrablás a részedről! De vigyázz, mert jelenleg ő is simán elviheti a gyereket bármikor és te sem vádolhatod ezzel. Minél előbb indítsd el a válási procedúrát és szerezz érvényes bírói végzést arról, hogy a folyamatban levő válás ideje alatt nálad vannak elhelyezve a gyerekek. Ez sem garancia semmire, de több a semminél. Gyámhatóságnál lépj előbb, mint a jövendő exed, mert ha eldurvul a válás, az sokat fog jelenteni.
2013. aug. 10. 01:49

Házasok.

A gyerek látni sem akarja.

Tudja hol lakunk, de ennek tényét tagadja!

2013. aug. 10. 01:47
A kérdés az, hogy házasok vagytok-e? Elváltatok? Ha igen, akkor kinek ítélte a bíróság a gyerek felügyeletét? De ha élettársi kapcsolatban voltatok akkor sem mondanám gyerekrablásnak... mert gondolom a gyereket láthatja nem tiltod tőle, vagy igen? Tudja hova költöztetek?
2013. aug. 10. 01:20
Gyermekemmel elköltöztünk a férjemtől, most gyerekrablással vádol! Jogos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook