Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekem visszatartja a kakit, mit tegyek? Van itt olyan anyuka, aki szintén ezzel küzd, vagy már túl van rajta? fórum

Gyermekem visszatartja a kakit, mit tegyek? Van itt olyan anyuka, aki szintén ezzel küzd, vagy már túl van rajta? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. Hami
2018. jan. 25. 08:27

Köszönöm mindenkinek aki írt!

Valami javulást tapasztalok, mert már néha odajön hozzam és ker, h segítsek neki kinyomni a kakit. Olyankor fogom a kezét. Szóval akarja ő szegény :(

Vettem neki mesekönyvet is, hogy mi az a kaki. Nagyon érdekli, szóval alakul...

De szegényke kakilt hétfőn egy nagyot és előtte nap is kakilt, gondoltam most talán jó lesz, erre kedden kettő kőkemény bogyot tudott csak kakilni és nem tartotta vissza. Mi az Istentől kemenyedhet be egyetlen éjszaka alatt??!!!!

17. Nénje (válaszként erre: 16. - Bmaya1986)
2018. jan. 25. 06:46

Kiskoromban az anyukám is küzdött velem hasonlóan,bár én nem emlékszem,hogy direkt tartogattam volna.

Egy idős házaspár ajánlotta egy nyaralásunk alkalmából anyukámnak a Kutyabengekéreg teát,és onnantól sima ügy volt a kakis dolog.

Nem tudom milyen arányban kell áztatni a teát,de nem kell erősre főzni,mert akkor hirtelen átszalad a szervezeten,erősebb görcsökkel.Ezt felnőttként tapasztaltam,innen gondolom...

Nem tudom hol lehet még kapni,régen gyógynövényboltban vettem.

Sok sikert mindenkinek és kitartást!

16. bmaya1986 (válaszként erre: 13. - Hami)
2018. jan. 23. 11:49

Szia


4 eves a kisfiam.majdnem 2,5 eves koraig szoptattam.igazabol mar fel evrsen latszott az elso kajanal h szorulasos lesz...de az anyatej mellett meg megtudtam kuzdeni a problemaval:sargabarack,a szomszed megengedte h leszedjem a sarga fososzilvajat abbol foztunk lekvart:)de amikor befejezodott a szopi,hat azt senkinek nem kivanom volt 7 napig nem kakilt!!!mindennap beszeltem a doktornovel,borzszto volt....vegul a dr tanacsaival megszuletett.probalkozhatsz hosszan furdetni,sajnos vannak gyerekek akik csak igy tudnak kakilni.amikor mar latod h nyomja a kadba(ott ellazul)akkor gyorsan atultettni a wc re h oda pottyanjon...probalkoztunk kuppal levolac sziruppal(suru cukor)semmi nem hasznalt.sajnos volt,hogy csak a beontes segitett...:(vele sirtam,borzaszto volt....mindent eszik:pl egyik kedvence a spenot...nem valogatos es megse.mig az egyik drno mondta h ez fejben dol el:nem akar kakilni...es tenyleg mostmar 4 eves es meg is mondja h faj neki...kellenetlen es nem akar...visszatart...egyszer ajanlottak a guttalaxot.gyerekeknek nagyon keves kell belolle,de nekem is csak akkor ajanlottak amikor mar elmult 3 eves.de csodat tett,mondom mar a kuptol se kakilt.ezt beadtam es hurra volt kaka.es nem igaz nem szokott ra!most ugye mint mondtam 4 eves es ott tartunk h kb 2 honap guttalax utan mar egyatalan nem kell adnom neki min heti 2x van kaki megtanulta a szervezete h uriteni kell!!!de meg mindig veszekedni kell h elinduljon wc -ni.nekunk az ovi se nem javutott se nem rontott,de van olyan gyerek akinek ott jon ki ez a problema,mert nem segitokesz a szemelyzet.pl nalunk egyedul jarnak ki wcre kiscsopirol kezdve

15. Hami
2018. jan. 22. 21:35
De persze nagyon örülök azért!
14. Hami
2018. jan. 22. 21:35
Ma megint kakilt és tegnap is. Büszkén jött mutatni. Nem igazodok ki a gyereken....máskor meg ellenkezik, elbújik :(
13. Hami
2018. jan. 21. 20:04

Igen, a kakilas nem tabu. Bejöhet ha akar utánam, de mondom is ha én megyek.

Mi is matricazunk naptarba és jutalom is van (hogy össze kösse valami kellemessel)....

Az ovitol inkább félek egyelőre, remelem nem ront a dolgon. Minden történetet és tippet, megoldást nagyon szívesen veszek! Nagyon egyedül vagyok a problémával, nincs egyetlen ismerősöm se aki hasonló cipőben járna.

12. Karott
2018. jan. 21. 18:37
Nekünk az ovi oldotta meg, ottani kiswc. Nem használta, csak látta a többi gyereket, de utána valahogy ment itthon. Annyi volt még, hogy bevezettük, ha addig nem kakilt, fürdés előtt meg kell próbálni, s gyakran ment.
2018. jan. 21. 16:05

Én pl. évekig írtam a "kaka betűt" a naptárba.

Egy nagy K betű aznapra mikor kakilt.Totál büszke volt magára ha teljes héten ott virítottak a betűcskék.

Ha egy kimaradt és szóvá tettem,hogy jajj lyukas lesz a kaka betű,este fürdés után bepótolta. :)


Így visszagondolva egész jó kis korszak volt.

10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Hami)
2018. jan. 21. 16:01

szerintem tedd nyilvánvalóvá a Ti (férjed és Te) kakilásotokat!

Nem úgy értem, hogy nyitott ajtónál csináljátok, csak úgy egyszerűen, magától értetődően jelentsétek be, hogy "jaj, de kell most kakilnom, megyek is".

Akkor rájön talán, hogy ez könnyed és természetes cselekedet.

Szóval valahogy nem az ő helyzetével kell foglalkozni, hanem úgy általánosságban az egésszel.

9. ab3619a9cd (válaszként erre: 8. - Hami)
2018. jan. 21. 12:43

Én megmondom őszintén hogy én kerek perec megmondtam neki /2 éves körüli volt akkor/ hogy vagy leül a bilire és produkál nekem valamit vagy beülünk az autóba és bemegyünk a kórházba és kap egy beöntést,majd elmagyaráztam neki,hogy azt hogy csinálják.Fél órán belül volt kaka!

Igaz,hogy veszekedések árán,de volt kaka!

Mai napig képes parancs szóra! :D

8. Hami
2018. jan. 21. 12:39

Azt azért nem hiszem. Nincs neki nyíltan megmondva, h nem megyünk mert nem kakiltal 4 napja...

Sőt amennyire lehet óvatosan kezelem a témát. Mondjuk most beszéltünk róla, magyaráztam h mindenki kakil stb.

Különben hol azt ajánlják h beszéljünk róla sokat,hol meg azt hogy ne legyen téma :-/ más valaki? Ha eléggé érett lesz az agyuk akkor abbahagyják nem? Amikor megértik h kakilni muszáj?

7. ab3619a9cd (válaszként erre: 6. - Hami)
2018. jan. 21. 10:12

Majd idővel rájössz,hogy nem kell mindenért magadat okolni.

A gyerekek rafináltak!

Azt mondod le kell mondanotok dolgokat a kaka miatt.Lehet,hogy a csöppség ezért csinálja.Nem akar menni,ha nem kakil lemondod,gond megoldva.És még sorolhatnám.Manipulálni hamar megtanulnak!

6. Hami
2018. jan. 21. 10:03

Úgy látom mióta olvasgatok a témában , hogy gyakoribb ez ilyesmi mint az ember gondolná.

Sajnos nálunk odáig fajult, h családi programokat mondunk le vagy teszünk at, h kakiljon a gyerek. :-/

Amikor jutalmaztam a kakilast akkor kakilt egymás után többször de megunta és megint nem akart. Ráadásul az okát se sejtem mert nem volt se válás ,se óvoda kezdés, nem született tesó stb. :(

Talán egyszer fajhatott neki és utána kezdte? Nem tudom. Magamat is okolom, mert szorongó típus vagyok, lehet h az egesz az én hibám. Sokat szorongtam a születése után.

2018. jan. 21. 09:18

Az én lányom is visszatartotta.Szégyellte.

Sajnos kis növésű nagyon,így sokáig kellett a bili,mert a wc-re egyedül felülni nem tudott,de ha bármi kellett neki,akkor senki nem lehetett a közelében.

Kakilni sokáig úgy,hogy a pelust a lába közé tettem,csak tartottam és ő belefeküdt az ölembe,takarva az arcát.Majd ezt megelégelve,mikor jött a kaka elkaptam a pelust és alátettem a bilit.Megtetszett neki,utána soha nem tartotta vissza,vagy nem szégyellte.

Már iskolás. :)

2018. jan. 21. 09:11
Próbálj meg langyos vizet itatni vele,bármily hülyén hangzik,sok mindenkinek ez használ.
3. Hami
2018. jan. 21. 09:02

Köszönöm a választ! A sok rost, gyümölcs stb megvan. Ugyelek ra, hogy laza maradjon a kaka.

Sajnos visszatartja, pedig nálunk a bili még szóba se nagyon került. Meg egyébként is már 1 éve ez van, akkor meg még bőven pelusos volt, nem erőltettem semmit. :( nem tudom mi az oka nála, annyi mindent össze olvastam, azt is h pszichés oka van és allandosulhat. :( nagyon elkeseredtem.

2018. jan. 21. 08:51
Nálunk is volt ilyen.Amikor láttam, hogy kakilnia kell akkor megengedtem hogy újra bilibe kakiljon, nézte közben a mesét, de volt hogy fogtam a kezét is. Nézte a mesét kicsit elterelődött a gondolata és sikerült. Szerencsére ez csak egy rövid ideig tartott.Ez akkor fordult elő amikor szobatiszta lett a pisi már ment, de a kakit még akkor tanulta, hogyan kell visszatartani. Itass és etess vele olyan dolgokat ami meghajtja (szilva lekvár, olívaolaj). Remélem hamarosan megoldódik a probléma.
1. Hami
2018. jan. 21. 08:21
Gyermekem vissza tartja a kakit, mit tegyek? Van itt olyan anyuka aki szinten ezzel küzd vagy már túl van rajta?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook