Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermekelhelyezés - hogyan kell? fórum

Gyermekelhelyezés - hogyan kell? (beszélgetős fórum)

6. szilisári (válaszként erre: 5. - Mágnes74)
2011. szept. 12. 06:36
Oke, koszi! Es aztan mi van? Bemegy az ember es ker egy papirt? /megkerdezhetjuk, hogy te miert 5 evet vartal vele?/ kooooszi!
5. mágnes74 (válaszként erre: 4. - Szilisári)
2011. szept. 11. 23:01

Budán lakom, nekem a Budakeszi útra kellett mennem a világ végére:)

De az ügyvédnek tudni kell, vagy a neten megnézhetitek melyik kerület hova van sorolva. Úgy tudom, van egy Pesti és egy Budai bíróság. Vidéken gondolom, a megyeszékhelyen van.

2011. szept. 11. 22:56
Koszi! A helyileg illetekes birosag az mit jelent? Ami mondjuk a keruletben van? Tenyleg ilyen lamak vagyunk mindketten ;-)
3. mágnes74 (válaszként erre: 2. - Mágnes74)
2011. szept. 11. 22:27
Kinevezik a gondviselőt, ilyen helyzetben általában az anya lesz az.
2. mágnes74 (válaszként erre: 1. - Szilisári)
2011. szept. 11. 22:26

Én 5 év különélés után tettem hivatalossá. A helyileg illetékes bíróságnak kell írnia egy kérvényt, a főbb történésekkel, és indoklással, hogy miért szeretné. Mindenhol van ingyenes jogsegély, ott át tudja nézetni egy ügyvéddel, hogy hivatalosabb legyen. De ha nincs vita, másra nem kell az ügyvéd. Mindkét szülő megkapja a tárgyalás időpontját.

Ott minden láthatás szabályozva lesz, ahogyan megegyeztek. Ha az első alkalom sikeres, akkor háromezer forint körül kell fizetni illetéket csekken, utólag. Ha a második tárgyalás sem hoz eredményt, akkor a teljes összeget (kb. Harmincezer forint) fizetni kell.

2011. szept. 11. 22:13
Sziasztok! Valaki tudna esetleg segíteni? Kedves barátnőmnek van egy 7 éves kisgyerkőce, kábé 2-3 éve mentek szét a gyerek apjával (élettársi viszony volt). Eddig úgy csinálták, mindenféle papír nélkül, hogy közösen nevelték a gyereket, egy héten 2x az apjánál volt, változó, hogy milyen napokon,kinek hogy volt programja. Most, hogy a gyerek iskolás lett meg egyéb szempontok miatt is, szeretné, ha valahogy hivatalos formába lenne öntve a dolog, de sajnos én nem tudok neki segíteni, mert nálunk működik az, ami nála nem. Szóval, aki már intézet ilyet, az tudna segíteni, hogy hogy kell? Hova kell egyáltalán menni? Milyen papírok kellenek? Stb. Köszi! (Próbáltuk böngészni a netet, de nem lettünk okosabbak)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook