Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekek és a koffein fórum

Gyermekek és a koffein (beszélgetős fórum)


2008. jún. 7. 23:19
SZERINTEM VAN A KOFFEIN HELYETT SOKKAL FINOMABB GYEREKEKNEK VALÓ FRISSÍTŐ!
2008. ápr. 1. 15:09
Nagyon ritkán meg van nekik engedve hogy kólát igyanak. Sok benne a koffein és a szénsav sem tesz jót a gyomruknak. A kávét még nem kóstolták de a capuccínót azt igen.
17. LoLiNa
2007. dec. 11. 05:44

nem csak a gyerekek ilyenek, a macskák is :D gyerekkori cicám kinyalta a kávét a csésze aljáról, egyszer belenyalt a sörbe, azután azt is kinyalta :DDD


én 14 éves korom óta kv-zom. muszáj volt a vérnyomásom miatt. hol a duna parton, hol a 96-os buszon ájultam el, hol a pólus centerben.. mióta kv-zom nem nagyon volt rosszullétem.

16. LoLiNa (válaszként erre: 10. - 754c7e07c3)
2007. dec. 11. 05:42
ezt a tesóim is eljátszották, a kiskanál harcot :D
15. M_Marcsa (válaszként erre: 14. - 984ff08d0b)
2007. dec. 10. 19:41

Ugyanez van a sörrel is, pici ujjacskát bele, aztán rájött, hogy egész kezecskét, és cupp, a szájába.

Azóta nincs sörözés előtte.

14. 984ff08d0b (válaszként erre: 12. - M_Marcsa)
2007. dec. 10. 18:14
mert az olyan felnőtt dolog :D mi is szerettük, na de kb. 10évesen kaptuk az első "macikávénkat", egy kockacukor egy cseppke kávéban, amit jóóól felszívott :) és kb. 24évesen kezdem el kávézni heti 4-5x szinten, mert terhesen annyira alacsony volt a vérnyomásom, hogy meg lettem fenyegetve, hogy kirúgnak ha nem ébredek fel hamar... :P
13. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - M_Marcsa)
2007. dec. 10. 18:11
Jó kérdés. Az enyémek cikóriakávét isznak, mert tetszik nekik, hogy olyan felnőttes, és persze finom. De a sima kávét is megkóstolták. Szerencsére nem kell nekik.
12. M_Marcsa (válaszként erre: 10. - 754c7e07c3)
2007. dec. 10. 18:09

Nem tudom, mi van a kávéban, másfél éves kicsi lányom az ujját dugja bele nagy élvezettel, majd lenyalja.


Vagyis, tudom, mi a kávé, de a gyerek miért szereti???

2007. dec. 10. 16:59
Ezt próbáljátok ki!! 1 éjszakára tegyetek egy pohár kólába egy darad csirke csontot!! Nézzétekmeg mi lesz belőle!!
10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 9. - 984ff08d0b)
2007. dec. 10. 15:09

A hugom kisfia 9 hósan megitta a szülei asztalon felejtett kávéját. Azóta nem hagyja abba a sírást, ha nem nyalhatja le legalább a kiskanalat.

Én ezért borultam ki.

2007. dec. 10. 15:00

Ez furi, mert ha én olyat ezsem, amit utólagosan érezve nem kellett volna megennem, én is reflexből megiszom rá egy félliteres kólát :D

a fiam még nem ivott ilyesmit, egy jó darabig nem is fog, de a szomszéd gyerekei közül az egyik reggel kap apa kávéjából. Tekintve, hogy 2 éves, én kiborultam, maikor ezt meghallottam :P

8. 104bdd8c43 (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2007. aug. 2. 22:34
Ez egyértelmű, ha tudom, hogy attól jobban lesz a gyerekem akkor én is adnék. Csak nekem a szomszédban a gyerekek kólán nőltek fel, annyi kólát ittak, hogy még hajnalban is felvoltak, nem tudtak aludni sem. Amikor elhagyták a kólát megszűnt ez a gond.
7. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - 18235c4fc5)
2007. aug. 2. 07:33
Nálunk nincs chips, soha nem is volt, nincs, csak cukormentes nyalóka, nem ittak kólát, max a tesómnál. Mégis, most kapott a kicsi, és nem bántam meg.
6. 18235c4fc5 (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2007. aug. 2. 07:32
Ezzel én is így vagyok. Szükség esetén én is kivételt tennék.
5. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - 18235c4fc5)
2007. aug. 2. 07:31
Ezt én is mind tudom. De nagyon beteg volt a gyerek. Inkább a kóla, mint az infúzió!
4. 18235c4fc5 (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2007. aug. 2. 07:29

Ezt én is hallottam, hányingerrel küszködő terhes anyukáknak is javasolják.


De: én sem adom a lányaimnak, sőt még kakaót is csak csínján, és inkább reggel, mert az is tartalmaz koffeint. Meglepő volt olvasnom, hogy hasonlóan a forró csoki is.


Ja és a Coláról:


A Cola aktív hatóanyaga a foszfor-sav, melynek ph értéke 2,8.


Egy vasszöget négy nap alatt old fel. A foszfor-sav kioldja a csontokban lévő kálciumot és hozzájárul a csontritkulás kialakulásához.


A Cola kiváló vízkő és rozsdaoldó: öntsön bele egy dobozos Cola-t a kagylóba és hagyja ezt a csodaszert egy órán át hatni, utána öblítse le. A kagyló maradéktalanul tiszta lesz.


Rozsdafoltok eltávolítása krómozott felületről: dörzsölje be e felületet egy Cola-ba áztatott alufóliával...


Ha kenőanyagot akar eltávolítani a szövetből, öntsön bele a mosógépbe a mosószer mellé egy doboz Cola-t és úgy futtassa le a programot. A Cola maradéktalanul eltávolítja a szélvédő szennyeződéseit is stb.

2007. aug. 2. 07:19

Szia!

Nem nem ,én sem adok a gyerekeknek kólát.Sőt mi sem isszuk.Akkor van itthon ha vendégeskedés van.Sőt ezeket az utánzat kólákat sem veszem.Van annyi finom cukormentes szörp,teák,hogy én azeket adom nekik.Mi a párommal Ásv.vizet iszunk.Nem azért mert egészséges hanem mert ez oltja a szomjunkat.A múlkor olvastam,hogy 1 liter kólában annyi koffein van mintha meginnál egy nagy bögre kávét.

2007. aug. 2. 07:17
Szia.Két héttel ezelőttig én is így gondoltam. Aztán beteg lett a gyerek, Hányt nagyon sokat, hiába a kúp, hányingere nem múlt el, hiába a b6, hányása nem csillapodott. Miuztán egész éjjel hányt körülnéztem a neten, ahol egy orvos azt ajánlotta, hogy adjunk a gyereknek, ha hányik KÖLÁT. Azt írta, nem tudja, miért jó ilyenkor, de, ha azt iszik a gyerek, elmúlik a hányás. Mivel a gyógyszerek nem hatottak, gondoltam, nincs vesztenivalóm. Adtam neki kólát, és már aznap délelőtt se hányingere nem volt, se nem hányt. Még a hasmenése is elmúlt. Úgyhogy passz, ami a kólát illeti. Tény, nem sokat ittak eddig, és ezután sem ez lesz az üdítő itthon, de biztos lesz még olyan helyzet, hogy kólát iszik a gyerekem.
2007. aug. 1. 23:51

Ti engeditek a gyermekeiteknek, hogy kólát igyon?? Én nem, és ha véletlenül valaki innivalót akar neki venni, az első, hogy kikötöm, kólát ne hozzon!!

Nagyon egészségtelen még felnőtt számára is.

Ja egy érdekesség: A kóla nagyon jó vízkőoldó!! Egy újságban olvastam még azt is, hogy a vért is kioldja ha beleszárad az anyagba!Próbáljátok ki ha nem hiszitek el!!

Ezután itt a kérdés: Ti meginnátok a vízkőoldót???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook