Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermeked mit vett elöször a saját kis zsebpénzén? fórum

Gyermeked mit vett elöször a saját kis zsebpénzén? (beszélgetős fórum)


2022. máj. 8. 19:56
Két mazsolás zsömlét. Egyet nekem, egyet magának. De az egyik elfogyott hazafelé, igy a másikat elfeleztük ❤️❤️❤️
11. trapiti (válaszként erre: 7. - Channa*)
2022. máj. 8. 19:55
Még jó hogy nem szakadt ki a zacskó 🤣🤣🤣
2022. máj. 6. 13:09

Arra nem emlékszem, csak a legemlékezetesebbre. Nagyon szeretett volna mobiltelefont, mert az osztályban már mindenkinek volt. De a gonosz anyja nem engedélyezte, majd csak 12 éves kora felett. Addigra viszont iphone-t szeretett volna, de a gonosz anyja azt mondta neki, az majd csak akkor lesz, ha magának veszi. Viszonylag magas zsebpénzt kapott, de gazdálkodnia kellett vele, rövid, hosszú távú célokra félretenni, csak egyharmadát költhette arra, amire akarta. Munkát is vállalt - a Nemzeti színházban volt ruhatáros minden szombaton, eladta a nem használt dolgait, ásványbörzéken adott-vett.


Csak néztem, mint Rozi a moziban, amikor jött, hogy mehetünk a telefont megvenni.


A kicsinek sajnos semmi affinitása hozzá.

2022. máj. 6. 12:22
Csipogós rágókát a kutyánknak
8. tien (válaszként erre: 7. - Channa*)
2022. máj. 6. 11:33
:)
2022. máj. 6. 08:26

A gyerekmre nem emlékszek, de a bátyámmal kapcsolatban van egy szerintem vicces sztorim.


Ez még a 70-es évek elején történt, amikor még 500 Ft elég nagy pénz volt. A tesóm kapott valakitől 500 Ft-ot a névnapjára, amit a tesóm azonnal elköltött. Elsétált a sarki boltba, akkor még 5 évesen ez teljesen ártalmatlan feladat volt és az összes pénzért golyórágót vett, ami darabja 50 fillér volt, így a tesóm hazaállított 1000 db rágógumival. Alig bírta hazahozni😂😂😂😂😂


Nem sokáig örömködhettünk a sok piros, fehér és zöld golyóknak, mert a szüleink visszavitték a boltba nagy részét😉

2022. máj. 6. 08:16

Az enyémnek ugyan nem zsebpénz volt .. Első osztályos, és volt náluk az iskolában valami előadás, aminek a végén lehetett valami különleges tollat vásárolni. Nála ugyan nem volt pénz, de még aznap kért 500,-Ft-ot, hogy ő nagyon szeretné azt a tollat.

Mondtam rendben van, betettem neki 5 db száz forintost egy borítékba, ráírtam a nevét, és mondtam neki, hogy ezt csak a tollért cserébe a bácsinak adhatja oda.

Másnap délután megyek érte az iskolába, kérdezem tőle,

- na tudtál tollat venni?

- Nem, ma már nem volt ott a bácsi.

- Akkor mondom hol az 500 Ft?

- Odaadtam a Krisztiánnak...

- de hát pénzt nem adunk oda senkinek csak úgy!

- Azt mondta hoz nekem cserébe ajándékot!


Hát aztán el kellett magyaráznom neki, hogy ez nem így működik. Hogy ha már fizetünk valamiért, akkor azt nem ajándékba kapjuk, már pedig te fizettél a Krisztiánnak, az nem ajándék lesz. Ráadásul azt sem tudod, mit fog hozni, így mondhatjuk, megvettél valamit előre, amit nem is láttál. Ilyet nem szabad csinálni.


Ezért sincs még zsebpénze :D Nem érti, hogy a pénznek értéke van.


Krisztián meg jó rafkós gyerek, az anyjamindenit. :D De aztán másnap megvolt a boldogság, mert, amit hozott, az tényleg nagyon tetszett a fiamnak.

Mindenesetre még egy darabig nem lesz neki zsebpénze.


(Legutóbb például azt is mondta, hogy ha kiesik a foga, nem lehetne, hogy a fogtündér is inkább játékot hozzon? :D)

2022. máj. 6. 07:41
Egy Peonzát, nagyon büszke volt magára :)
2022. máj. 6. 06:35
Fogalmam síncs.
3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Peti89)
2022. máj. 6. 04:35

Minden èvben nagy medencét szeretett volna.

Egyik èven szólt mindenkinek,hogy ha lehet szülinapjára pénzt szeretne.

Össze is kaparta az àràt. Csak a postaköltséget fizettem èn.

Ìgy vett 8 èvesen egy 5 köbös medencét.

Csak győzzem a vìzdìjat.

2022. máj. 5. 22:44
A névnapomra egy macskát ábrázoló bögrét, ennek már több mint 2o éve. de még mindig a lakásban az egyik fő helyen tartom.
2022. máj. 5. 22:41

Sziasztok,

kiváncsi lennék milyen jó történeteitek van, arról, hogy gyermeketek mit vett elöször a saját kis zsebpénzén.?.

Hallotam már vicces történeteket.

De most tieitekre lennék kiváncai!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook