Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekbiztonsági eszközöket keresek! 50 cm széles gáztűzhelyre szeretnék magasítót, tudja valaki hol lehet ilyet beszerezni? fórum

Gyermekbiztonsági eszközöket keresek! 50 cm széles gáztűzhelyre szeretnék magasítót, tudja valaki hol lehet ilyet beszerezni? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 14. 11:02
Ma nem fizethettem a papir 200ftosal hova fordulhatok a panaszomal ?
16. Pné Veronika (válaszként erre: 14. - Fda58604ed)
2009. febr. 17. 11:31

Mi is sokat keresgéltünk, de végül a nálatok is bevált rácsos ajtócskát raktunk fel, így a "konyharésszel" nem volt gond.

Később, mikor nagyobbacska lett a lányom (most 4éves), akkor együtt főztünk. A rács volt a térelválasztó, ő az egyik oldalon a játék sütőjével főzött, én a másikon a rendes tűzhelynél.

2009. febr. 12. 18:30
Már gondolom nem aktuális, de ha valaki idetéved és keresi én a Kikában láttam ilyet kb.1-2 éve. Nem olcsó.
2008. dec. 12. 11:16
Ikeás nekem is van, nem szereltük fel, mert képtelenség lett volna használni. Inkább biztonsági ajtót szereltünk fel a konyhaajtó helyére.
13. rasza
2008. szept. 11. 13:35
Most olvasom hogy az Ikeás nem jó.Most akkor én is meg vagyok lőve mert arra számítottam hogy azt fogok venni.Lassan már felér a rózsákig a lányom .1 éves de felhúzza magát a tűzhelyre.Kivagyok a produkciótól.
12. rasza
2008. szept. 11. 13:32
IKEA.Ott mindent kapsz.
2007. dec. 15. 17:45

Pedig van és jó dolog, csak a miénkre nem kapok.

a www.minimano.hu oldalon van, de az a méret is nagy.

10. tengericsillag (válaszként erre: 9. - Vincze.era)
2007. dec. 15. 14:09
Ilyenről szerkentyűről még nem hallottam,de nyugodtabb a főzés igy az tuti.
2007. dec. 15. 14:05

A tűzhely nem lesz magasabb, hanem az égők elött van egy "fal", ami hőálló anyagból van. Ez a tűzhelyre van ráfogatva és így nem éri el a lábasokat, nem tud semmit magára rántani.

A sütőajtóra is lehet tenni zárat, de azt csak akkor használom ha alszik, vagy az apja itthon van. Az én lányom már most is mászik fel mindenre, pedig még csak 14 hónapos lesz. Mindent egyedül akar csinálni. Felveszi a zokniját, egyedül iszik pohárból, egyedül kanalazza a levest meg mindet stb. Az etetőszékben bekötve is képes felállni. Nem tudok a gyerek elől mindent elzárni és nem is akarok, nem párnázom körbe a lakást, de szerintem ez nagyon praktikus dolog.

8. tengericsillag (válaszként erre: 7. - Vincze.era)
2007. dec. 15. 12:48
A sogórnőmnek is tükrös,valóban szereti az ő kislánya is nézni bent magát.De még szerencsére nem volt baj.Magasabban lesz a tűzhely?Attól a sűtő ajtaját még eléri.Persze mindent meg kell tenni amit Te szügségesnek érzel,ez igy természetes,jobb nyugodtabbnak lenni.2-3 évesen már általában mindent maguk akarnak csinálni,teát,kakaót,teriteni,poharat választani,édesség után kutatni.S mire észbe kapsz már áll a széken a konyhaszekrény elött,s a felső polcon matat.
2007. dec. 15. 12:32

Köszönöm, hogy írtatok!

Az Ikeas sajnos nem jó, mert csak beépített villany tűzhelyre lehet felszeretni.

Én is arra tanítom a gyerekem, hogy nem szabad oda menni mert meleg, de mivel tükrös a sütő, nagy a csábítás. Ő még nem tudja, hogy mi az, hogy meleg! Nem éri még fel a lábasokat, és általában a benti égöket használom, de ha valamit meg lehet elözni akkor mért ne tegyük?

Minden gyerek más, van aki kíváncsi, van aki nem!

2007. dec. 15. 12:09
Úgy rémlik, az Ikeában van ilyen, de lehet, hogy csak 60 cm tűzhelyhez.
2007. dec. 15. 10:42

Sziasztok!

A fiam 15 hónapos volt mikor mellettem állt a konyhaszekrénynél,és magára rántotta a forró teát.2hétig volt korházba,a nyoma már csak akkor látszik igazán ha lázas.

Az ekkora gyerekeknek nincs még veszélyérzetük,ő is(meg azóta én is)egy dologtól fél,a FORRÓtól.

Remélem veletek nem fordul elő ilyen,de én is csak azt javaslom,ne védjük(bizonyos értelemben)a veszélytől,hanerm tanítsuk óvatosságra a piciket.

Én például korán megtanítottam az olló használatára is,így ha véletlenűl a keze ügyébe kerül,(remélem)nem tesz kárt magában,mert tudja mire való és hogy kell használni,mire kell vigyázni.

2007. dec. 15. 08:51

Sziasztok!

Osztom Krucifix véleményét! Az én kisfia már lassan 5 éves, de egyetlen egyszer sem nyúlt a tűzhelyhez. Pici korában megmutattuk neki, hogy milyen meleg, azóta a közelébe sem megy. Na, ezzel nem azt akartam mondani, hogy hozzányomtuk a forró sütőhöz a kezét.....De hamar megértette, hogy veszélyes. És nem volt "zsizsa" meg "kókó" meg "jujujj", hanem csak azt mondtuk neki, hogy vigyázz kicsim, forró, oda nem szabad menni! És megértette.


Így tanulta meg a szalonnasütés tüzét is, soha nem volt gond....

2007. dec. 15. 08:42

Szia!


LÁtom a téma szertint totyogó korú gyermeked lehet, csak azért írom, mert nekem is az van, és én nem magasítottam meg a tűzhelyet, bár ilyet még nem is hallottam, a lényeg az hogy tapasztalataim szerint meg lehet tanítani a gyereknek hogy ne játszon vele, mert ott ég a tűz és meleg stb. Az én fiam 2 éves és nem jön oda bántani - játszani a zűzhellyel, megtanulta és kész.

2007. dec. 15. 08:35
ikea
2007. dec. 15. 07:32
Gyermekbiztonsági eszközöket keresek! 50 cm széles gáztűzhelyre szeretnék magasítót, tudja valaki hol lehet ilyet beszerezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook