Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek tartásdíj fórum

Gyermek tartásdíj (beszélgetős fórum)


8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Főnix3)
2023. febr. 26. 11:07

Köszönöm! :)

Összeírtam mi mennyibe kerül. Szerettem volna tágabb képet kapni arról, hogy kb. mennyit "szoktak" kapni/fizetni tartásdíjat, hogy jobban képben legyek, mielőtt megbeszélem apukával.

Mindenképpen szépen akarom elintézni. :)

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Bichi)
2023. febr. 26. 11:02

Milyen más alap információ hiányzik?

Az első részben írt válaszodat köszönöm.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Cc7a88f96d)
2023. febr. 26. 11:01
Ne haragudj, ha igaz is amit írsz, az sem Magyarországra vonatkozik- tehát, semmi köze a feltett kérdéshez.
5. constanzes (válaszként erre: 4. - Cc7a88f96d)
2023. febr. 26. 10:37

Tévedés.

A különélő szülő ELSŐSORBAN pénzzel, az együttélő szülő ELSŐSORBAN TERMÉSZETBEN járul hozzá a gyerek felneveléséhez. Magyarul nem fele-fele. Ráadásul a keresetek, jövedelem is lehet nagyon eltérő, ezt is figyelembe veszik.

Amúgy de, a gyerekek korától is függ az összeg, nálunk pl. a legnagyobb jár heti két németre és heti két matekra külön, ez már havi 84 e Ft. Szóval ő simán kerül havi 120-ba, sőt többe.

Nem, nem nevetné ki senki.

4. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 26. 05:35
Külföldön úgy számolják,hogy ha apa fizet pl 60ezret(tegyük fel),akkor az azt jelenti,anya is havi 60at költ rájuk.Na márpedig az 120ezer.Szürreális.Annyi nem megy el havonta egy gyerekre.Tudom magyarországon más ez..de külföldön egy ügyvéd simán kinevetne,a fent leírt èrv miatt.
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 21:13

Nincs minimum tartásdíj, a fizető keresetétől és a gyerek szükségleteitől függ. De mivel nálatok már van megállapodás, két lehetőséged van, az egyik, hogy megegyezel apukával, a másik, hogy a bíróságra mész érte.

Persze van aki eleve úgy papirozza le, hogy a hivatalos KSH inflációval minden évben emeli...

Szóval mivel nem adtál alap infomációkat, ez megválaszolhatatlan kérdés...

2. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 20:12

Szerintem első körben beszélj az apukával, hogy mennyi férne még bele neki, mert kicsit zsebbe nyúlós a suli.

Hátha szépen is le lehet ezt beszélni. :)

2023. febr. 25. 19:54

Sziasztok.

Előre kérem, csak azok írjanak/válaszoljanak akik tartásdíjat kapnak/fizetnek.


2 gyermekem van, 7éve váltam, akkor 60ezer lett megállapítva.

Ha emeltetni szeretném, (nem az apuka kizsigerelése a cél), mennyi most a minimum, vagy átlagos tartásdíj vajon?

Érdemes biroságot bevonni, vagy elég egy kettőnk között írt megállapodás?


Középsuliba mennek a gyerekek, mindenért is fizetni kell sajnos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook