Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyermek orvosi ellátása ebben a helyzetben fórum

Gyermek orvosi ellátása ebben a helyzetben (beszélgetős fórum)


2020. ápr. 12. 14:27
Hoppá elrontottam.Szóval a műtét után havi 1 alkalomra csökkent.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Globus)
2020. ápr. 12. 14:26
Hát ha hiszed,ha nem,mikor megszületett (mondjuk,biztosan hozzájárult,hogy lyukas szívvel született),akkor kéthetente voltunk kórházban 2 hétig.. :) Igen,fél hónapot itt,felet otthon..Nagyon jó volt,de áldom az életem,hogy mikor megműtötték 1,5 évesen,utána ez csökkent havi a alkalomra,aztán kaptunk porlasztó gépet,amivel otthon is lehetett kezelni.Most azért valahogy így,igen,havonta-kéthavonta 1x két hétre biztosan ki szokták írni az óvodából.Most pont megint eltelt ez a 1,5 hónap,mikor legutóbb volt,ezért kezdtem el gondolkodni,hogy amúgy mit fogok majd csinálni,ha megint jön a következő .. :( A fagyis dolog nagyon nagy.. :D Hát igen,el tudom róla képzelni,hogy ezt tenni :D
20. globus (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 12. 13:52

Csak a láz miatt nem fogják koronavírusra. Ellátásrend csekklista alapján történik, fognak kérdezni más panaszokra, tünetekre is, ha együttesen fennáll a "láz ÉS még valamik", akkor merülhet fel gyanú.

Írtad, hogy gyakran beteg. De milyen gyakran, havonta, kéthavonta?

19. 8d00a82c06 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 12. 13:39
Nagyon szívesen! Imádni fogja ezt a gyógymódot, csak ne mond meg hogy a torka miatt kapja, mert akkor ahányszor fagyit enne előadja a fájós torkú hattyú halálát.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Vivo44)
2020. ápr. 12. 13:36
Köszönöm a fagyis tanácsot,van is itthon :) Azt pedig nem feltételeztem,hogy nem látják el lelkiismeretesen a rászoruló betegeket,csak azt kérdeztem,mennyire esélyes,hogy én hiába mondom meg,hogy 99,9%-ban mi ez,mégis kórházba kerülne a fiam.Ennyi.Igen,hisztéria,nem tagadom,én baromi aggódós vagyok.Hát ez sajnos nem fog változni. :( Aki válaszolt eddig,nagyon szépen köszönöm.Még majd felnézek,várok,hátha mások is megosztják velem,mi történt esetleg az ő esetükben.
17. vivo44 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 12. 13:22

Ugyanaz, mint máskor.

De hiszen válaszokat kaptál már az orvostól és sokaktól.

Ez ha meg haragszol, ha nem egy újabb hisztéria csak.

Világjárvány idején is lelkiismeretesen ellátják a betegeket az arra illetékesek, nekem ez a tapasztalatom.

Sok sikert!

16. 8d00a82c06 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 12. 13:20
Örülök hogy rendben van, de pl én a fagyis dolgot azért írtam le, mert többször megúsztuk már az orvost a fagyinak hála.
15. kisj (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 12. 13:19

Hálistennek, hogy nem beteg. Akkor csak az ördögöt fested a falra?

Egyszerűbb, ha a kérdésedet egy orvosnak, vagy az ügyeletnek teszed fel.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Vivo44)
2020. ápr. 12. 13:15
Bocsánat,de azt hiszem,félreértenek néhányan.A fiam most nem beteg.Nem távdiagnosztizálást szerettem volna kérni,hanem arról tapasztalatokat,hogy ha most ebben a helyzetben ilyen tünetekkel viszed ügyeletre vagy orvoshoz a gyermekedet,akkor mi történik/történt vele.
13. 8d00a82c06 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 12. 12:42

Most nekem fognak esni. (gyerek orvos tud róla)

Ha kezdődő torokgyulladása van és hőemelkedés, akkor fagyit etetek vele.

Lázat csillapít , gyulladást lehúzza .

12. vivo44 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 12. 12:40

Mivel gondoskodó anya benyomását kelted az írásod alapján, ezért szerintem ügyelet, ha baj van, nagyobb baj esetében kórház.

Én hányás miatt vittem fel este ügyeletre a kislányunkat, hőemelkedéssel. Megvizsgálták annak rendje és módja szerint, kaptunk injekciót és azóta alszik.

Ne pánikolj, hanem ha úgy érzed cselekedj. Mi sem vagyunk mások, mint a gyermekorvosod (táv-gyógyítás), csak nekünk képesítésünk sincsen hozzá. (Tisztelet a kívételnek)

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Vivo44)
2020. ápr. 12. 12:36
Nekem tapasztalatokért jutott eszembe,mert pánikolok minden veszélyen,ha a gyerekemről van szó sajna... Írtam is,hogy még nem beteg,de sajnos gyakran szokott,ezért szeretném tudni,mire számíthatok.
10. vivo44
2020. ápr. 12. 12:13
Bocsi, de nekem ha nagy a baj, eszembe sem jutna hoxán segítséget kérni. Ügyelet, vagy kórház, ahol szakember látva a gyermekedet megmondja, hogy mi a helyes. Ha biztos vagy benne, hogy a megszokott betegsége, akkor nincs is kérdés, hiszen egy kórházi ambulancián sem fogják bent tartani, csak azért mert lázas.
2020. ápr. 12. 11:54

Ha esetleg begyullad a torka, hívd fel a helyettesítő orvost. Ő biztosan megvizsgálja.


Ne félj, nem fogja összekeverni a koronavírus tüneteivel.


És mindenképpen nézesd meg msjd fül-orr-gégésszel, mert egy gyulladásos góc csak bajt okoz, nem véd. És a sokszor szedett antibiotikum se jó.

8. andi6020 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 12. 11:51

Akkor szerintem hívd fel a helyettesítést kedden.

Kórházba emiatt nem fog kerülni, emiatt ne aggódj.

2020. ápr. 12. 11:45

Szia!

Tesom lanya is ezzel kinlodott,mandulat kivettek azota nem volt beteg.

Bocsi az ekezethianyert uj a telom.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2020. ápr. 12. 11:25
Igen,én is reméltem,hogy az lesz a válasza,hogy tudja,mi ez,a szokásos,hát 6 éve lassan mindig ugyanaz,ugyanazokkal a tünetekkel,majd ír receptet,kiváltjuk,hazamegyünk,és mindenki boldog.De nem.Azt mondta,látatlanban nem ír receptet,de meg ugye nem nézi/nézheti... Sakk-matt... :'(
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Globus)
2020. ápr. 12. 11:22

Szia!


De igazad van,eszünkbe jutott.Nyaggatott vele a háziorvos,hogy nézessem meg,de sajnos saját tapasztalat miatt úgy voltam vele,hogy magánorvosunk nézze meg a szülővárosomban,de még nem kaptunk időpontot.Amennyiben ki kell venni,természetesen kivetetjük,de bajban vagyok,mivel ugye én nem vagyok orvos,de szüleim szerint nézessük meg a szuper fül-orr-gégész családi orvossal,aminek én is örülnék,apa viszont azt mondja,hogy a mandula lefogja a betegséget,és ami okozhatna nagyobb bajt is,azt egyből elkapja,és "csak" mandulagyulladása van.Hát ő sem orvos...Mindenesetre meg szeretném nézetni,de csakis a saját orvossal.Még várjuk az időpontot.Gondolom,most aztán még várhatunk is.

4. andi6020 (válaszként erre: 2. - Globus)
2020. ápr. 12. 11:22
Na ez meg a másik fele, csak ugye most nem aktuális :(
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 12. 11:21
Nem fogják kórházi karanténba tenni, az biztos. Be se menjetek. 65 feletti orvos is lőhet nektek felhőbe receptet.
2020. ápr. 12. 11:18

Szia! Tudom, nem kérdésedre válaszolok, csak eszembe jutott valami. Ha ennyire beteges, nem merült még fel korábban, hogy ki kellene vetetni a manduláját? Gócos mandula nem véd már semmitől, csak bajokat okoz. Egy idő után nem használnak antibiotikumok, mert rezisztenssé válik, hozzászokik a kis szervezete, na meg a baktériumok is.

Mindnyájan megértjük, hogy aggódsz. Ha véget ér a helyzet, törekedjetek tartós megoldásra.

Helyedben kérnék tanácsot a helyettesítő rendeléstől.

2020. ápr. 12. 10:57

Sziasztok!


Szeretnék egy kis tanácsot,segítséget kérni,illetve tapasztalatokat lázas,gyulladt torkú gyermek ellátásával kapcsolatban ebben a helyzetben.Leginkább azért,mert az én 6 éves fiam gyakran beteg,és amióta csak él,még soha semmi más baja nem volt,csak légúti betegségek(mandula-és torokgyulladás).Ilyenkor ő lázas,piros a torka,és néha a szeme is bedagad,így jön ki rajta a gyulladás,amit csak az antibiotikum visz le neki.Nagyon aggódós vagyok,emiatt felhívtam a háziorvosát,hogy tájékozódjak,ha megint megbetegedne,mi lesz-hogy lesz,de ő azt mondta,ha esetleg a fiam megint lázas lesz,ő nem foglalkozhat vele,mert az a koronavírus tünete,és ő 65 év feletti.Elvihetem a helyettesítésre,vagy a kórházi ügyeletre,de nagyon félek,hogy ha odavinném,ott egyből bent fognák,mivel a koronavírusnak is ilyenek a tünetei,hiába tudjuk (vagyis majdnem biztosak vagyunk benne,hiszen a házból ki se mozdultunk több,mint 1 hónapja),hogy ez a fiam általános betegsége,ami az antibiotikumtól,amit kapni szokott,3 nap alatt szinte teljesen elmúlik.Aggódom,hogy ez nem érdekelne senkit,vagy hogy egyből kórházi karanténba tennék,nélkülem,anyuka meg maradjon csendben és tűrje,mert nem orvos,csak 6 éve ismeri a gyerek kórtörténetét... Ettől félek a legjobban,hogy ennek esetleg kitennék.Kérlek,hogy osszátok meg velem,hogyan és hol kaptak a gyermekeitek orvosi ellátást ilyen tünetekkel,beküldték-e kórházba mintavételre is,vagy rendben ment az ügyeleten/háziorvosnál/helyettesítésen minden.Szeretnék megnyugodni,mert sajnos most cikáznak a fejemben a legrosszabb eshetőségek,bár még nem beteg... :(


Köszönöm szépen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook