Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermek örökbeadás hozzátartozónak fórum

Gyermek örökbeadás hozzátartozónak (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
128. a0c1361e44 (válaszként erre: 126. - Pen80)
2012. jan. 5. 09:30

Nem tudom milyen arányban, de az én ismerőseim egyre szarabbul élnek.

Remélem ennél rosszabb nem lesz.

127. e28c748947 (válaszként erre: 125. - Pen80)
2012. jan. 5. 09:30
Igaz, ez egy másik fórum témája, de nem értek egyet ezzel, hogy kötelező, hisz a mostani szar óvodai helyzetet és minőséget viszi lefelé....szóval hülye ötlet..
126. Pen80 (válaszként erre: 124. - A0c1361e44)
2012. jan. 5. 09:29
100-ból egy. Tudom, létezik. Maximum ilyen arányban.
125. Pen80 (válaszként erre: 121. - 7550f94845)
2012. jan. 5. 09:27
Azért kötelező, hogy mindenki minél előbb bekerüljön a közüktatásba, azaz minél előbb szocializálódjon a megfelelő szinten... szóval nem miattunk van.
124. a0c1361e44 (válaszként erre: 114. - Pen80)
2012. jan. 5. 09:25

Néhány éve elvesztettem a munkámat és 2 évig nem kellettem sehova. Ráadásként a férjem is munkanélküli lett, a fiúnk pedig épp érettségi előtt volt. A szüleink már nem élnek, így nem volt nagyon segítségem.

El kellett adnunk a lakásunkat, mert hitel volt rajta, karácsonykor nem csak fenyőfánk, ajándék, stb. nem volt, de még kajánk is az előző hétvégéről megmaradt rizseshús volt.

2 évig küzdöttünk...

A korunk miatt már nehéz állást találnunk, hiába van jó végzettségünk. Elvállaltunk mindent, amire volt lehetőségünk (én pincérkedtem, konyhalánykodtam), de sajnos azok nem voltak hosszútávúak, valamint nem is bejelentett állások voltak és egyéb gond is volt velük. volt olyan, hogy a fiam diákmunkájáért kapot fizuból éltünk, ami elgé kevés volt, de több a semminél. Az önkormányzat nem segített, mert az autónk megmaradt, így nem voltunk jogosultak rá. Azért nem adtuk el az autót, mert nem adtak annyit érte, hogy a hitelt kifizessük.

Azt hittem sosem lesz már jobb. Nagyon kétségbe voltam esve, hiszen nekem ilyen gondom sosem volt, sőt, én nagyon jól éltem azelőtt. A barátnőm és a bátyám próbált segíteni, de nekik sincs annyi, hogy 2 családot tartsanak el.

Tehát nem túlzásba esek, hanem tapasztalatból beszélek...

2012. jan. 5. 09:23
Azt nem tudtam pontosan hogy örökbefogadják e vagy nevelőszülők lesznek e.Ezért bocs hogy kavartam.ahogy írtam úgy mesélték.
122. 7550f94845 (válaszként erre: 120. - 47857a36a5)
2012. jan. 5. 09:22
azta gyerekek akkor lehet meggondolom:))) a nagylánnyommal lepartizok.Kap belőle százalékot és mmehet is az ügylet:)))
121. 7550f94845 (válaszként erre: 112. - Pen80)
2012. jan. 5. 09:21

na akkor csak nem vagyok olyan szenilis:))))

néha esküszöm nem tudom hol hagyom az eszem...tisztára elfelejtem:)))hihi az én szeinlisségem közismert tény úgyhogy ezért kérdeztem rá nehogy hülyeséget írjak.De nem örülök neki mert a pici lánykám nehezen fogom tudni beadni:)))annyira imádnivaló és tiszta anyás.Szerintem elég lett volna a középsőt kötelezővé tenni.

120. 47857a36a5 (válaszként erre: 29. - 7550f94845)
2012. jan. 5. 09:20
Ezt pontosan így csinálják. Konkrétan tudom, kórházban dolgozom.
119. 7550f94845 (válaszként erre: 109. - Mosolyka2)
2012. jan. 5. 09:18

Persze ha rosszul írta ne csodálkozzon.De nem kért elnézést?

Nagyon okos ötletnek tartom hogy lehet mindenféle fórumba írni mert az ember olyasmit is megkérdezhet amit sehol máshol de sajnos azt látom hogy sokan arra használják ezt hogy szapulják a másikat és ezen élvezkednek.Nem rád gondo9ltam mert te igazán nem azt tetted.

Sajnos van olyan ismerősöm aki annyira nem tudja segíteni a gyerekét hogy az unoka ellátása szóba sem jöhet.Ő maga mozgás korlátozott minimálin bevétellel épphogy kijön belőle egy szobába fűt rendesen a többi...szóval igen van olyan helyzet amikor sajnos egy nagyszülő sem tud több terhet venni magára.Ha ahogy itt írta

vállalná akkor is lehet hogy mondta a nagyszülő hogy de csak akkor ha be tudsz segíteni.

Tegyük hozzá én írok alternatívát ha már ezt hiányoltam kifogásoltam:)igaz?

Tehát ha ilyen eset áll fenn én azt tenném hogy ok kedves szüleim itt a gyerek 5 várossal odébb találtam munkát megyek dolgozom ott és utalok amit tudok és hétvégénként jövök.Vagy amikor van szabadnap.Én mindenképpen megoldanám hogy ha én nem szeretgethetem mert nem tudom eltartani csak ha messze dolgozom akkor olyasvalakire bízzam aki megteszi helyettem.Nem a legjobb megoldás.De rövid távon megoldható.És utána addig is keresném a megoldást hogy megint együtt lehessünk.

Ha én kerülnék olyan helyzetbe hogy nem tudom eltartani van családom és kérnék tőlük segítséget.Mindenképpen.Találnék megoldást.Olyan helyzet nem lehet hogy állami gondozásba kerüljön a bármelyik gyerekem.Szerencsére a családomra számíthatok.Meg egyébként is úgy állok mindenhez hogy nincs olyan hogy nincs.Mindenre van megoldás lehet nem a legjobb de van keresni kell.És ha nem a legjobb továbbkeresni.De itt nem ez volt az igazi kérdés.A fórumindító feltételes módba kérdezte az hogy rosszul fogalmazott és elnézést kért el kell fogadni.Mindenki szeretné ha a bakiját megbocsátaná akit megkövet.Nem?jóindulat kell csak ide:)

118. 328aadd89f (válaszként erre: 117. - Pen80)
2012. jan. 5. 09:15
Szívesen!:)
117. Pen80 (válaszként erre: 116. - 328aadd89f)
2012. jan. 5. 09:14
Ja, gondoltam, hogy idén már nem, de nem tudtam pontosan mikortól lesz :) Köszi :)
116. 328aadd89f (válaszként erre: 112. - Pen80)
2012. jan. 5. 09:13
Ha jól tudom, 2014-ben vezetik ezt be.
115. Pen80 (válaszként erre: 114. - Pen80)
2012. jan. 5. 09:11
Ne értsd félre, nem a fórumindítót támadom, csak nem szeretem, amikor mindenki hibás, csak éppen én nem.
114. Pen80 (válaszként erre: 113. - A0c1361e44)
2012. jan. 5. 09:10
És az országot kik alkotják? Imádom, amikor mindenki kihúzza magát a felelősség alól. Azért ennyire ne essünk túlzásba.
113. a0c1361e44 (válaszként erre: 105. - 7550f94845)
2012. jan. 5. 09:05

Én veled értek egyet. Addig nem tudja az ember, hogy mekkora gond ha nincs munkahelye, amig nem kerül bele.

Manapság egy 3 fős családban általában 1 ember dolgozik, ha véletlenül kettő, akkor már egész jó, így el tudom képzelni, hogy a fórumindító is és a szülei is elég rossz helyzetbe vannak ha ilyen jut az eszükbe. gondolom a pénzből, amit kapnának nem csak a gyerek nevelése oldódna meg, hanem talán a saját étkeztetésük is.

Szomorú, hogy ilyen taktikákon kell törnie a fejét az embernek, ahelyett, hogy dolgozna és pénzt keresne. És ez manapság nem a munkavállaló hibája, hanem az országé. Nincs munkahely...

112. Pen80 (válaszként erre: 108. - Babszibobó)
2012. jan. 5. 09:03
Most szavazták meg, hogy 3 éves kortól lesz kötelező. Ha jól tudom.
111. a0c1361e44 (válaszként erre: 104. - 7550f94845)
2012. jan. 5. 09:00

Perszehogy vannak tisztességesek köztük, de őket nem is soruljuk valamiért közéjük, nem?

Nekem pl. eszembe sem jut rosszat feltételezni róluk, őket pont olyannak tartom, mint magamat.


Amikor kicsi volt a gyerek a férjem épp leszázalékolt volt (súlyos betegséggel), így kevés pénzünk volt. Az önkormányzattól ezért kaptunk egy olyan lehetőséget, hogy kevesebbet kell fizetni az oviban. Nem kaptuk túl sokáig, mivel influenzásak lettünk mind a hárman, így 3 napig nem is tudtunk magunkról. Anyósomék jöttek hozzánk naponta, hogy együnk valamit, orvost is ők hívtak hozzánk, stb. Valahogy nem jutott az eszükbe, hogy szóljanak az oviba, hogy beteg mindenki. Ennek az volt a következménye, hogy megvonták a támogatást, mert 3 napon belül kellett volna jelentenünk, de én csak a 4. napon voltam képes bemenni. Telefonunk akkor még nem volt.

Bezzeg ha ordítok velük és nem csak egy gyerekem van....

110. Mosolyka2 (válaszként erre: 105. - 7550f94845)
2012. jan. 5. 08:30
Még annyit, hogy pont írtad az előző hozzá szólásodban, hogy a gyerek az első ! Teljes mértékben egyet értek veled !!!
109. Mosolyka2 (válaszként erre: 105. - 7550f94845)
2012. jan. 5. 08:28

Nem is arról beszélek, amikor valaki nagy bajban van, mert sajnos a mai világban bárki eljuthat odáig... De !! Ha már a nagyszülő örökbefogadná, akkor ott nem áll ez fenn, hogy etetni sem tudnák ! Nézz egy kicsit a dolgok mögé ! Leírtam a tényeket, ez miért baj ? Utána azt is írtam, hogy olvastam aiket írt, hogy nincs ilyen helyzetben ! Ennyi !

Nem azért pötyögök a gép előtt, hoyg hazugsággal vádoljam / ha már hozzám szegezted a válaszodat /, hanem mivel tudom, mi a különbség örökbefogadó és nevelőszülő között, legalább le tudom írni, így mások is tudhatják.


Ha pedig valaki rosszul fejezi ki magát, rosszul fogalmaz, ne csodálkozzon már ha támadják !

108. babszibobó (válaszként erre: 104. - 7550f94845)
2012. jan. 5. 08:20
Az iskola előtti Év kötelező az óvodában...vagy 5 éves kortól, de nem kis csoporttól!
2012. jan. 5. 08:00
mentem indulunk oviba:)
106. 7550f94845 (válaszként erre: 103. - Mosolyka2)
2012. jan. 5. 08:00
Pedig olyan szimpi a nick neved ahogy olvastam önkéntelenül elmosolyodtam:)
105. 7550f94845 (válaszként erre: 102. - Mosolyka2)
2012. jan. 5. 07:58

Azzal kezded hogy normális családba ha a nagyszülőnek lehetősége van.....és az a baj hogy abba nem gondolsz bele hogy ma már sokszor a nagyszülőnek sincs lehetősége támogatni a gyerekét sem az unokáját.Boldog ha a nagy nehezen kinyögött háza nem úszik el a szálmákon a kevés nyugdíja miatt.Nem értem mért kell támadni egyből.

Ha valaki kihasználja csak a lehetőséget hogy pénz nélkül vígan éldegéljen akkor persze.De itt ki tudja ezt biztosan ,hogy a fórumindító ilyen személy????Igazán nem értelek titeket.Lehet hogy épp utolsó kétségbeesésébe ír ide ti pedig még a fejére is ráléptek hogy "fulladj meg te rohadék".

Lehet azért nem válaszol mert munkát keres??És hazaér majd délután és ezt kell olvasnia.Borzasztóak vagytok egyszerűen nem értem hogy hogy lehet ennyi rosszindulat tisztelet a kivételnek.

Mért nem inkább konkrét segítő javaslatokat adtok? Feltételezve hogy bajba van? De írta hogy csak feltételes módba írt.Akkor azért kell szapulni mert véletlen nem jól fogalmazott?Van ilyen vagy ti sose fogalmaztok rosszul?De tényleg.Most azért pötyögtök a gép előtt hogy hazugsággal vádoljatok valakit?Én ezt nem értem.

104. 7550f94845 (válaszként erre: 100. - A0c1361e44)
2012. jan. 5. 07:49

A párom így hallotta.Hangsúlyozom"hallotta"

De azért lányok hozzá kell tenni hogy vannak tisztességesek is köztük.CSak engem pl az bosszant ha ők adnak be gyereket az oviba akkor azért nálunk legalábbis kapnak 20 ezer ft-ot de ha egy magyar az semmit nem kap.

Valamikor a tv-ba volt tán vagy rágióba szó arról,hogy a családit csak az kapjon akiknek a szülei dolgoznak?hmmmm ezzel bizonyos kikötésekkel egyet is értenék.pl:

-egy szülő dolgozzon

-a gyerekek iskolába oviba járjanak

-ellátásuk teljes legyen ami ha szükséges ellenőrizhető legyen

-ha valaki iskolás vagy nagycsoportos korú gyermekét nem hordja oviba arra a gyerekre megvonják.

Mondjuk nem vagyok biztos benne de a kis csoporttol kötelező az ovi ?tudja ezt valaki?

Lehet hogy drasztikusnak tűnik nektek de ha azt nézzük hogy mennyien járnak segélyekért és vígan éldegélnek

MIKözbe a hülye magyar próbál dolgozni és becsülettel fizetni a számláit...viszont sajnos sokan önhibájukon kívül nem dolgoznak.De ezeket is ki lehet szűrni és nekik kivételeket lehet biztosítani.

Én így tartanám igazságosnak.

Mert jó nagyon hogy felemelték Gyurcsányék a családit ennélkül nem maradtunk volna talpon de sajnos ezt kihasználják a tudjátok kik de nagyon:(

de itt is hangsúlyozom vannak köztük tisztességesek.Nem vagyok fajgyülölő de a magyarokat már nagyon sok nemzet kihasználta.Az ország felén szétosztozkodtak a maradékba meg betelepültek.Igaz a bolond magyar engedte mert nyalni akartak az akkori külföldi hatalmaknak.

Szóval ez az én személyes véleményem.Nem bántásból írtam de ez már kikívánkozott.

A fórumindító meg ha tényleg komolyan kérdezte volna nem ítélem el,mert ha választani kell hogy intézetbe adja a gyereket vagy totál idegenek neveljék vagy a nagyszülők akik szeretik akkor jól megvizsgálva az esetet próbálnék segíteni nekik.Mert a gyerek az első.

2012. jan. 5. 07:37
Értem már, vissza olvasta amiket írtál.
2012. jan. 5. 07:35

Hmmm... Most már boldog édesanya vagy ???? Ezt azért már senki nem fogja megenni.

Norális családban ha gond van és a nagyszülőnek van lehetősége segíteni, akkor meg is fogja tenni. Nem merül fel semmilyen kérdés, sem örökbefogadási, sem nevelőszülőségi. Nem beszélve arról, hogy miután örökbefogadható lesz egy gyerek, onnantól anyuka lemond róla, tehát semmilyen joga nem lesz ezután !!! Amit csinálnak kis hazánkban, az tényleg csak nevelőszülőség, és ez egy tévhit, hogy 80 e forint havonta ami 1 gyerek után jár. Mert nincs annyi. A családi pótlék magasabb mint mondjuk nekem, akinek 1 saját gyermeke van, az állami gondozottaknak több jár, ezt meg tudjátok nézni a folyósító oldalán is. AZon kívül minden gyerek után kap a nevelőszülő nevelőszülői díjat, ez is havonta megy, plusz a gyerek után ugye a pénzt, amiből az étkeztetést, a költőpénz, a ruházkodást és minden mást kell állni. Az más kérdés, hogy igazából nem biztos, hogy ez az összeg elegy gyerekenként, tehát ebből jól is ki lehet jönni, ha valaki ügyes. Ez ne jár azzal, hogy bármit is meg von a nevelő szülő a nevelt gyerektől, szerencsére. Nyilván ha nem érné meg, akkor nem csinálnák. De !! Annak nem éri meg, aki nem dolgozik mellette ! És itt nem a hivatásos nevelő szülőről beszélek, mert ő neki ez a munkája, fizetést kap érte. Hanem azokról bezélek, akik 3-4 gyerek mellett eljárnak dolgozni is. Nem sajnálom tőlük ezt a pénzt ! Sajnos a gyivinél egyre több nvelőszülő panaszkodik, hogy kevés a pénzt amit a gyerekekre az állatól kapnak, csak azt felejtik el , hogy ők nem dolgoznak. Na de mindegy, erről ódákat lehetne beszélni, ha valaki benne van a dologban.


Nekem is vérben forog az ilyesmitől a szemem, nagyjából indiában érzem magam, ahol a gyerek is áru . Szörnyű !!

101. andi6020 (válaszként erre: 98. - Martin3)
2012. jan. 5. 07:03

Medve anyám....

Te nagyon büszke vagy arra, hogy "fehér-nép" vagy, ugye? Mintha ettől bárki különb lenne...

100. a0c1361e44 (válaszként erre: 99. - Martin3)
2012. jan. 5. 06:19
Nem hiszem, hogy csak rokonságon belül csinálják, így kevés lenne ezt meg tiltani.
99. martin3 (válaszként erre: 98. - Martin3)
2012. jan. 5. 00:01
egyébként, ha ez valóban így van, akkor megtiltanám, hogy rokon fogadja örökbe a gyereket (csak akkor meg tényleg azzal a pár tisztességes emberrel szúrnánk ki, akiknek ez a megoldás esetleg meg sem fordult a fejébe, hanem tényleg a gyerekre gondolt...)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook