Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek a vízben! – Biztonság mindenek előtt fórum

Gyermek a vízben! – Biztonság mindenek előtt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyermek a vízben! – Biztonság mindenek előtt

2010. júl. 29. 12:04
Én magamból indulok ki ,mikor gyerek voltam és még nem tudtam úszni,tökéletesen mindegy mit adtak rám akkor is féltem a vízben,amiben nem ért le a lábam.Akkor éreztem biztonságban magam ha anya,vagy apa kezében lubickoltam.Mikor meg már tudtam úszni nem kellett semmilyen eszköz.
2010. júl. 27. 10:21
Sziasztok! Láttam már uszodában használat közben, szerintem nagyon jó. Nem úgy nézett ki, hogy zavarja a kis "tanulókat". A gyerekeimnek nincs még, ugyan nem kifejezett vízicsibék, de nekem tetszik. Ja, balatoni strandon is láttam már, bár ott épp a homokban heverészett...
2010. júl. 24. 22:27

Bocsi, de én sem láttam senkin eddig, sem uszodában sem Balatonban.

Sőt a barátnőm a "Dec..... áruházban eladó, még nem sokat adtak el belőle. (Bár ezután az "ismeretterjesztés" után biztosan többet fognak.)


A pont trapiti-é!

Meg kell tanítani a gyereket úszni.

17. 3265084553 (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2010. júl. 24. 20:05
Viszont lehet belőle levegőt kiengedni, és nem csak három fokozatban.
16. trapiti (válaszként erre: 14. - 3265084553)
2010. júl. 24. 20:00
3.szerintem felesleges is...
15. trapiti (válaszként erre: 13. - 3265084553)
2010. júl. 24. 20:00

:) Nálunk sincs semmi baj a felfújhatóval, söt az uszinkban a legtöbb gyerek szereti. És mind egyre ügyesebbek karúszó nélkül is.


A fokozatosság pszichés hatásáról jutott eszembe: amiröl ír a cikkíró, az magától is lezajlik a normál karúszóval is, hiszen a karúszó ugyanaz de a gyerek súlya nö, így egyre többet kell "dolgozni" hogy megtartsa... szóval szerintem nem kell róla semmit levenni...

2010. júl. 24. 19:57

Összefoglalva tehát két hátrányát látom az úszókorongnak:

1. Drága

2. Nagy

13. 3265084553 (válaszként erre: 12. - 3265084553)
2010. júl. 24. 19:53
Az én kisfiamnak semmi baja a felfújhatóval, észre sem veszi, amikor kijön a vízből akkor is rajta van.
12. 3265084553 (válaszként erre: 9. - Govl45)
2010. júl. 24. 19:50

"a sok személyes és a sokkal több, úszóoktatók visszajelzései alapján egyáltalán nem zavaró."


Én ilyet még az életben nem láttam senkin.


"A mi kislányunk 2 évesen vette fel először, azóta csak ezt akarja használni. A felfújhatósokat előtte max. 3 percig bírta - pedig próbálkoztunk rendesen :)"


Ezt ugyebár most nem fogadjuk el független és objektív véleményként. :)

11. trapiti (válaszként erre: 7. - Da5a93d992)
2010. júl. 24. 16:49

Az én lányomnak is van karúszója, de eddig minden igényünknek megfelelt a felfújható. És ezzel én is szabadon engedem a Balcsiban, úgy hogy mellette vagyok.

Hogy tudhat-e egy 1-3 éves úszni, azt nem tudom. Én csak azt látom, hogy az én lányom fent marad a vizen, tempózik (természetesen nem szabályos akármilyen tempót) halad és vesz levegöt...

10. trapiti (válaszként erre: 9. - Govl45)
2010. júl. 24. 16:46

Szia!

A Decathlonos nem pont ugyanez, csak a rendszere ilyen. Nem felfújható, hanem vmi habszivacs szerü anyag, ami fent tartja a gyereket, a lényeg hogy nem lehet kilyukasztani.

2010. júl. 23. 13:25

Sziasztok!


Én vagyok a cikk írója.

Nagyon örülök a remek hozzászólásoknak, véleményeknek! Hadd válaszoljak a felmerült kérdésekre:

- Méret: max. a képeken tűnhet nagynak. Eddig a sok személyes és a sokkal több, úszóoktatók visszajelzései alapján egyáltalán nem zavaró. A gyermeknek sokkal nagyobb élmény az "egyedül lubickolás", mintsem hogy mással foglalkozzon. Az igaz, hogy minél kisebb a gyerkőc, annál nagyobbnak tűnnek a korongok. A mi kislányunk 2 évesen vette fel először, azóta csak ezt akarja használni. A felfújhatósokat előtte max. 3 percig bírta - pedig próbálkoztunk rendesen :)

- Idézet: "...a Decathlonban is lehet venni, nem olyan nagy szám..." : ha valahol máshol is lehet ilyet kapni, az minket dícsér, hiszen viszonteladókkal is dolgozunk. De mi vagyunk a magyarországi kizárólagos forgalmazó.

- Hátrány: valóban nem olcsó, soha nem akartunk versenyezni a kínai felfújhatósokkal. Mi a minőséget és a pszichológiai úszástanulást segítő hatását tartjuk szem előtt!


Egy szó, mint száz, mi szeretjük, egyre többen vannak ezzel így. Dehát nem vehet mindenki ilyet, nem igaz? :) Azt javaslom, mindenki azt vegye a gyerkőcének, amit ő a legjobbnak ítél! Mi nem is akarunk senkit meggyőzni, hogy ez a legjobb a világon...

Egy a lényeg, ahogy azt sokan már megírtátok: figyeljünk a kis lurkókra minden pillanatban a vízben!

Ha kérdés van még, írjatok bátran!


Szép napot mindenkinek!

8. 3265084553 (válaszként erre: 7. - Da5a93d992)
2010. júl. 23. 12:40
Ha kisebb lenne, nem szorítana ki elég vizet. A levegőnél kisebb sűrűségű szilárd anyag nincs, így hát felfújhatót lehet a legkisebbet csinálni.
7. da5a93d992 (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2010. júl. 23. 12:36

8 hónaposan én is bevittem a kisfiamat a Balcsiba (úszó vagyok, így egyáltalán nem féltem tőle), de lesz neki karúszója, mert 1-3 éves gyerkőc még nem tud úszni, viszont nem foghatom állandóan, kell majd neki egy kis önállóság is!! Ha karúszó is van a gyerkőcön az nagyobb biztonságot ad a gyereknek és szülőnek is egyaránt. Az úszógumi viszont tényleg nem jó dolog, láttam már "kiborulni" belőle pici gyereket....

Ettől függetlenül természetesen figyelni kell és ott kell lenni mellettük.


Nah de a cikkről: ez a karúszóka tényleg nagyon nagy, egy kisgyereket tuti zavar a mérete, akadályozza a mozgásban is. Nem lehetne ezt "kisebbíteni" (vagy úgy már nem lenne elég biztonságos)?

2010. júl. 23. 09:38
Az én lányom a karúszót simán kiharapta miközben a vízben voltunk. :)
5. trapiti (válaszként erre: 1. - Govl45)
2010. júl. 22. 21:44

Sziasztok!


Egy 2.5 éves kislányom van, 3 hónapos kora óta járunk úszni, mostanra már karúszó nélkül is fentmarad, vesz levegt, halad stb. A Balatonban 8 hónapos korától úszunk rendszeresen, mindig olyan mály vízben ahol neki nem ér le a lába, és nekem mondjuk vállmagasságig ér.

A vízben való biztonságos tartózkodásról azt gondolom, hogy másodlagos, hogy milyen a karúszó ami a gyereken van. Az elsödleges, hogy a szülö ott legyen a gyereke mellett és FIGYELjen. Fontos hogy a gyerekeket szoktassuk hozzá a vízben való viselkedéshez, bizonyos dolgokra meg kell tanítani öket ahhoz hogy biztonságban legyenek. Sajnos idén nyáron is azt tapasztalom, hogy a legtöbb gyereknek és sajnos a legtöbb szülnek sincs halvány göze sem arról mit és hogyan lehet a vízben. A karúszó (bármelyik) egyébként is csak annak a gyereknek jelent biztonságot, aki MEGTANULTA a használatát. Az úszógumi annak sem...

Szóval szerintem a lényeg az lenne, hogy a gyerekeink rendszeresen találkozzanak a vízzel, megtanulják hogyan viselkedjenek benne, minél hamarabb megtanuljanak úszni, és hogy a szülök szeme mindig rajtuk legyen. Ha ez megvan, nem lesz bajuk, még akkor sem ha nincs csoda-karúszójuk.

Egyébként ha valaki nagyon akar ilyet, a Decathlonban is lehet venni, nem olyan nagy szám...

A karúszónak szerintem egyébként nem az a veszélye hogy kidurrana vízben, hanem hogy a gyerek leveszi/esetleg lecsúszhat(inkább csak ha beleugrik a vízbe) de ezt szerintem ez sem küszöböli ki... Mindenesetre az a gyerek, aki rendszeresen úszik és aki mellett ott a szülö az nem fog megfulladni ha kidurran a karúszó...

2010. júl. 22. 21:06
Jó drága! Néztem a videót belóg a gyerek arcához, nekiér a fejének. Túl nagy.
2010. júl. 22. 20:25
Ez nem foglal túl nagy helyet a táskában?
2010. júl. 22. 20:20
Hogy tartósan a gyereken legyen ahhoz elég nagy, ami zavaró lehet. Ez látszik hátrányának a felfújható karúszóhoz képest a fénykép alapján.
2010. júl. 22. 19:19
Nekünk szülőknek az egyik legfontosabb feladatunk így nyáron strandoláskor, hogy – főleg – az úszni még nem tudó kisgyermekeinket biztonságban engedjük vagy vigyük a vízbe. Akármennyire is éberen figyeljük, fogjuk őket, elengedhetetlen valamilyen biztonságot nyújtó eszköz. Az Úszókorongot viszont nem csupán erre fejlesztették ki!

Ugrás a teljes írásra: Gyermek a vízben! – Biztonság mindenek előtt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook