Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekvállalás fórum

Gyerekvállalás (beszélgetős fórum)


16. fildus
2021. febr. 15. 11:51
29/31/37 évesen születtek a gyerekeim, most várjuk a 4. gyermeket, és betöltöttem a 40.évemet.
2021. febr. 10. 14:49

20 évesen házasodtunk. 23 évesen befejeztük az egyetemet, elkezdtünk dolgozni. Volt tető a fejünk felett. Jöhetett a baba, mert minden adva volt, illetve semmi. Építkeztünk, nem volt pénzünk, tehát nem utazgathattunk, nem szórakozhattunk, így ideális volt az időpont a gyerek vállalásra. Szültem 24 és 26 évesen. Mire kész lett a ház a gyerekekkel is útra kelhettünk, mert kinőttek a pelenkából. Már jobban is kerestünk, jutott szórakozásra is. Csodálatos évek voltak, fiatalok voltunk, volt erőnk, egészségünk és türelmünk mindenhez. 50 évesen ismét ketten maradtunk, még akkor is fiatalon, jó körülmények között és jött az önmegvalósítás, utazások stb...

Örülök, hogy így sikerült, így döntöttünk.

14. dd59f39542 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 10. 14:03

Szia, én 23 évesen szültem az első kisfiam és éppen 25 lettem, mikkr a másodikat. Én mindig is korán szerettem volna édesanya lenni, engem ez hajtott. De én amúgy is kisgyermeknevelő és pedagógiai asszisztensi véghettségű vagyok, most megyek egyetemre Csecsemő és kisgyermeknevelőnek, illetve el szeretnék majd végezni egy csecsemő ápolöt is kiegészítésnek. :)

Sosem jártam bulikba és nem lázadtam, nem tudtam ezekkel azonosulni. Engem inkább már akkor is a gyerekek érdekelnek. Szóval én ilyen beállítottságú vagyok. Szerencsére a párom is megtaláltam "időben", így az álmom valóra vált. :)

De ehhez adottnak kell lennie minden feltételnek. Aki szeret bulizni, eljárni azzal sincsen semmi baj!!! Neki majd később jönnek azok az érzések, hogy na most megállapodom. Egyénfüggő.

Én mondjuk ezt sosem bántam meg és boldog vagyok, hogy így alakult! :)

13. jooeva
2021. febr. 10. 12:51

Neten olvastam a gyerekvállalással kapcsolatban, hogy fura kor ez a 40 év, mert van aki kismama, van aki nagymama és van aki még az igazira vár.

Szóval nagy a szórás.

Érezni kell, hogy igen, kell az a baba!28 és 31 évesen szültem, 23 éves voltam, mikor a párommal találkoztam. Akkor még az volt az álláspont, hogy nem szülhetek (autoimmun betegség), aztán telt az idő, változtak az eredményeim és zöld utat kaptunk a babára! Addigra kiszórakoztam magam, a párommal is töltöttünk időt kettesben, a legjobbkor jöttek a gyerekek, 6 évig otthon voltam, életem legboldogabb időszaka volt!

12. 3258ed2e1f (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 10. 12:18

24 évesen szültem az első gyermekem, 26 évesen a másodikat. Most vagyok 40 éves. Nem döntenék/döntenénk máshogy most sem. Felmerült többször is, hogy vállalunk harmadik gyereket, de addigra a fiúk akkorák lettek, hogy én nem szerettem volna. Nem az én korom miatt, hanem nagy lett volna (szerintem) a gyerekek közti korkülönbség (kb. 8-10 év). Így ketten vannak, és boldog kamaszok. 🙃 Mi pedig boldog szülők vagyunk. 😍

Azt kívánom, mindenki találja meg a megfelelő időt a gyerekvállaláshoz, és legyetek boldog család! 💝

11. libikóka (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 10. 10:53

24 éves voltam,egészséges mondhatni viruló:) Előtte évben házasodtunk ,volt viszonylag jó lakhatás ,biztos állás,és addigra valahogy úgy éreztük kiszórakoztuk magunkat .Nem is kellett rajta gondolkodni,természetes volt:))

Ma is így tennék , volt segítségünk is(hála)maradt időnk egymásra is,és most hogy megint "ketten" igy is élvezzük még az aktív időnket:)

10. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 10. 10:47
Nekem a soha az ideális.
2021. febr. 10. 10:35
Van köztetek olyan aki 23 évesen szült? Érdekelne, hogy hogy állt a dologhoz akkor és most.
2021. febr. 10. 10:17
Amikor ellenallhatatlan vagyat erzel. De en a semmire nem szulnek, szerintem az nagyon sok esetben beszukiti a lehetosegeket.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 10. 06:18

Amikor annak fogod érezni. Az a szabály, hogy nincs szabály.

Anyagilag sincs erre szabály. Albérletbe is születhet a baba, és szépen gyarapodhat a család. Akinek mindene meg van, az is elveszítheti, volt már ilyenre is példa.

2021. febr. 10. 06:13
eljön az ideje magától is
5. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 10. 05:52
30körül
4. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 10. 05:47
Ez nincsen korhoz kötve. Valakinek 18 évesen ideális, valakinek csak 40 évesen. A kettő között bármi lehet ami miatt nem szül valaki. Betegség, párkapcsolat hiánya, instabil munkahely, lakhatâsi problémák, mással van elfoglalva, szóval más életszakaszt él ami miatt nem gondol arra, hogy gyereket akar. Amint szépen lassan összeâll az életed, érezni fogod, hogy akkor itt az idő, vágjunk bele. :)
3. f.frezia (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 10. 05:40

Nincs ideális kor :)


Én kislány korom óta úgy terveztem, hogy 26 és 28 évesen fogok szülni. Aztán ahogy elértem azt a kort, nem éreztem, hogy szeretnék.

Kitoltam fejben az időt 28 és 30-ra. Mert azért jó lenne 30 előtt 'letudni'.

De ahogy 28 lettem, még mindig nem éreztem azt, hogy húde szeretnék már gyereket.

Aztán 30 lettem. Már 5 éve együtt voltunk a férjemmel, mikor felmerült bennem, hogy akkor most, mert hova is húzom az időt?

Szóval belevágtunk, szerencsések voltunk, egyből össze is jött 2 kislány.

30 és 32 évesen szültem.

2021. febr. 10. 01:25
20-40, kinek mi, mikor találja meg a párját és meg vannak-e az egzisztenciális feltételek.
2021. febr. 10. 00:59

Sziasztok! Szerintetek manapság mi az ideális kor a gyerekvállaláshoz?

Hány évesen érdemes belevágni? Persze tudom, hogy ez leginkább személyfüggő, de úgy alapjába véve érdekelne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook