Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekülés, de milyet? fórum

Gyerekülés, de milyet? (beszélgetős fórum)


12. szjudy77 (válaszként erre: 9. - Manokka)
2011. okt. 12. 09:51

Az STM 9-36 kg-os, de szerintem egyformán biztonságos, mert van szűkítője, amivel a kicsit is jól megtartja, azt később kiveheted, ha már nagyobb a gyerek. A saját biztonsági öve is többféleképpen állítható, 15 kg fölött meg ki is lehet venni, és akkor az autó biztonsági övével kötöd be a gyerkőcöt.

Szerintem azt érdemes megnézni, hogy mennyire variálható az ülés, hogy a különböző korú gyereket hogy tudod bekötni...

11. kifa
2011. okt. 11. 22:43
9-36-osra azért mondják, hogy nem érdemes mert nagy a különbség egy 9 kilós és egy 36 kilós gyerek között, és nem lehet mondkettőnek egyformán biztonságos. De szerintem érdemes megnézni ezeket is, csak mindenképpen ülésszűkítő betéttel, és bele kell próbálni a gyereket is. :)
10. kifa
2011. okt. 11. 22:41
0-18 kg, vagy 0-25 kg ülést tudom ajánlani, emiatt, amit D.Kriszta írt. Ezeket háttal is, és előre is be lehet kötni. Nekünk is Brevi van, 0-18 kg-os, nincs vele semmi baj. Mi azért is választottuk ezt, mert pont mire kinövi, megkaphatja a kistesó, így jobban megéri ez a kategória.
9. manokka (válaszként erre: 7. - D.Kriszta)
2011. okt. 11. 14:28
Tényleg nem érdemes 9-36 kg-ig ülést venni, hanem max a 9-25 kg-ig?
8. manokka (válaszként erre: 6. - D.Kriszta)
2011. okt. 11. 14:23

Köszi, igen hasznosakat :)

Utána nézek

2011. okt. 11. 11:33

Ne haragudj, alapvetően a lényeget nem írtam le...Gréti is hamar ült (6 hó) és hamar állt (7 hó), a baj az volt hogy méretéből adódóan elfért volna még a hordozóban, de nem maradt meg fekve folyton fel szeretett volna ülni/állni.

Nem tudom, helyileg hol vagy, de mi Budaörsön vettük 9-18 kg-ig űlést, ahol elmagyarázta az eladó, sajnos már nem tudnám szó szerint visszaidézni, hogy hiába éri el egy gyerkőc a 9 kg-ot, mondjuk nálunk ez még egy évesen sem volt meg, és hiába ül áll stabilan, nem szabad 9 hónapos kora előtt menetiránnyal megeggyezően, ülve utaznia, MERT, egy hirtelen fékezésnél, esetleg ütközésnél, a nyakacskája még nem tudja úgy tartani a feje súlyát, így életveszélyes, az izomzatuk még nem elég stabil! És ha bunkó az emberünk akkor eladja nekünk ott és akkor azt az ülést, de megkért hogy várjunk még vele, jól tettük, mert később is volt olyan, hogy az volt az érzésem, mikor elaludt menet közben, hogy kitörik a nyaka, így mindíg használtunk tépőzáras nyakpárnát is.

2011. okt. 11. 11:17

Szia!

Próbáltam a Maxicosy-t ez volt a lánykámnál 0-13-kg-ig abból is a cabrio fix, jó volt, 9-18 kg-ig: BeSafe Izi comfort, na ez szerintem a legkényelmesebb, magasan van, kilát belőle, könnyű bekötni, imádja, egy évesen elvittük két nagy bababoltba, végigpróbálta az összes típust, ebből nem szeretett volna kiszálni :) nem olcsó de hibátlan több mint két év és sok ezer kilóméter használat után is.

Kisfiam aki ost 5 hónapos szintén maxicosyval kezdte, de az olcsóbbik változattal a city-vel, le kellett cserélnünk mert az első három hónapot végig ordította, amióta meg van a BeSafe izi sleep azóta boldogan utazunk mindenhová :) más a párnázata, kialakítása, én elsősorban a BeSafe márkát ajánlom, de jó a maxi cosi is és a STM is, ez utóbbi kedvezőbb árban.

Remélem hasznosakat írtam :)

2011. okt. 11. 10:54

STM Starlight SP. 9-36 kg-os, kényelmes (a lányom órákat tudott benne aludni), valamennyire dönthető, és biztonságos :)


Ja, és ugyanaz gyártja, mint a Recaro-t, csak ez a német piacra szánt olcsóbb huzatú változat :)

2011. okt. 10. 20:06

Mi maxi cosi priori-t vettünk (9-18 kiló), nagyon elégedett vagyok vele. Kényelmes, és könnyű kezelni.

Hogy ki milyet vesz az pénztárca függő. Érdemes elmenni egy bababoltba, nagyon segítőkészek az eladók, és a baba is ki tudja próbálni.

2011. okt. 10. 19:41
szia nekünk brevi van mi nem nézelődtünk sokat rnep én mindenkinek mások az elvárásai és menet közben derül ki hogy jól választott e. Mi olyat kerestünk ami kényelmes neki ilyet nem nagyon találni a 9kgtól lévő kategóriaban.a miénk 0tól 18kg-ig van.2 probléma van vele én azt mondom ezekre érdemes figyelni. Az egyik hogy a legültetettebb pozícióban nem lát ki rendesen az ablakon mert nagyon alacsonyan van.a másik hogy bár hivatalosan beszerelve is egy mozdulattal tudod dönteni ha elalszik benne a gyerek, na ez nem igaz még kiszerelve is 2 kezes meló!
2011. okt. 10. 17:41
Szia! Én a Recárókra esküszöm! [link] csak jó tapasztalataim vannak, corából, tescóból ne vegyél.
2011. okt. 10. 15:59
6 hónapos babám kinőtte a hordozót, milyen gyerekülést érdemes venni? Már 9 kg és egyre szebben ül egyedül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook