Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartást nem fizet fórum

Gyerektartást nem fizet (beszélgetős fórum)

8. moonlight13 (válaszként erre: 7. - 81móni)
2016. aug. 24. 23:12

És tudod fizetni folyamatosan a törlesztőket? Akkor írja alá a férjed, hogy te átveszed a hitelt és a lakást is.

Gyerektartást a beadástól 6 hónapra lehet visszamenőleg kérni.

7. 81móni (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2016. aug. 24. 15:43
Én fizetem egyedül a teljes lakáshitelt. Nem csak a felét fizetem .
6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 81móni)
2016. aug. 9. 21:35

Jobb lenne valahogy majd megszabadulnod a közös lakástól. Vagy eladni és felezni, vagy ha lenne rá lehetőség, megváltani a másik felét az ingatlannak. Bár gondolom, nem álltok úgy anyagilag.

Mindenesetre ha nem fizeti a hitelnek akár a felét, akkor az ingatlanra ráteszik a jelzálogot, és egy nagyobb összegnél akkor elárvereznek egy fél ingatlant? :(

5. moonlight13 (válaszként erre: 2. - 5716a08abf)
2016. aug. 9. 21:31
Csak akkor előlegezik meg, ha az anyuka jövedelmének egy főre eső átlaga x Ft alatt van. Jelenleg nem tudom mennyi. Az emelt családi pótlékot viszont szerintem lehet már most is kérni, régen volt olyan rovat is, hogy egy lakásban külön él.
4. Magdalénia (válaszként erre: 1. - 81móni)
2016. aug. 9. 16:08
Sajnos nem vagyok naprakész, de ha az apuka ennyire passzív, jó ha van ügyvéded. Jobban tudja képviselni az érdekeidet, mint Te magad és eligazít ilyen ügyekben is.
2016. aug. 9. 14:58
2. 5716a08abf (válaszként erre: 1. - 81móni)
2016. aug. 9. 13:49
A járási gyámhivatalban tudnak segíteni talán. Beszélj egy ügyintézővel. Van olyan, hogy állam által megelőlegezett gyermektartás, de sajnos nem tudom, hogy mik a feltételei.
2016. aug. 9. 12:52
Üdv! Okt.közepén lesz a válóper első tárgyalása. Apuka nem fizeti addig a gyerektartást és a közesen felvett lakáshitel felét sem. Mit lehet tenni , hova fordulhatok ilyenkor? Kinek mennyi gyerektartást ítéltek meg a netto után arra is kiváncsi lennék? Illetve kinek mi lett a hiteles lakássál ügyintézés menete stb...?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook