Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartásdíj megállapítása hogyan történik? fórum

Gyerektartásdíj megállapítása hogyan történik? (tudásbázis kérdés)

21. kisgynevtanonc (válaszként erre: 7. - Bella1125)
2012. jún. 5. 14:23
A bíróság valószínüleg nem veszi figyelembe milyen kiadásai vannak, de azt egyszerüen meg is lehet hamisítani. Egyszerüen beírja hogy mennyi a kiadása, a rokonok meg aláírják .Bizonyítsd be hogy nem úgy van. És a felét soha nem kapod meg :(
20. kisgynevtanonc (válaszként erre: 14. - Bella1125)
2012. jún. 5. 14:20
Ezt azért nem tudhatod, keresgélj. Engem felvettek anno dolgozni, amikor a fiam egy éves lett. És most pedig amikor lányom kettő, vissza a munkahelyemre ahonnan eljöttem.... Keress.. Ha meg sem próbálod, akkor nem is fognak alkalmazni!!
2012. jún. 5. 14:18
Én nem nagyon harcoltam annak idején a gyerektartás miatt, de a tapasztalatom az, hogy elég nehezen ítélnek meg többet, mint mondjuk 20 %. Ja és persze mennyivel van apuka bejelentve??? Nálunk apát nem találták , bejelentett munkája sem volt, és így a mindenkori minimálbérből számolták ki a gyerektartást (valami 11 000 Ft, szerencsére azóta rendeződtek apával a dolgaink, meg is lett, és gondoskodik a gyerekről, mert ugye 11 000 Ft semmi....) Egyszer még kértem a bíróságtól emelést, de leráztak úgymond, utánna meg nem foglalkoztam vele. Egyébként érdemes lenne megkérdezni ügyvédet, szerintem, vannak ingyenes tanácsadások.
18. encifinci (válaszként erre: 16. - Ht keksz)
2012. jún. 5. 07:10
lakásfenntartási és a gyermekvédelmi mindig a helyi önkormányzathoz tartozik,ott segítenek,az adókedvezményben is lehet van kihelyezett iroda az önkormányzatnál,ha nincs akkor neten letölteni sztem formanyomtatványt vagy be kell menni a NAv-hoz.Gyerektertást meg megítéli a bíróság vagy kell ügyvéd
2012. jún. 5. 06:10

Az adókedvezményről simán felvilágosítást ad a legközelebbi vagy bármelyik adó-iroda. Még akár telefonon is. (NAV a neve már.)Azért csak halkan kérdezem, hogy oké, az apa fizetéséből a gyerekre adtak adókedvezményt, de ha az anya gyesen van, akkor csak az apa adója után van számítva, nem? A gyes nem adózik, tehát kedvezmény sincsen, bár az apa szerintem nem használhatja saját célokra azt a pénzt. Nem az egészet.

Egyedülállóként jár néhány kedvezmény, a családi pótlék is picivel több, ha jól tudom... ezekről pedig a Családtámogatási és Szociális Iroda tud mondani valamit, vagy egy jó Családsegítő. Ugyenis helyenként, de akár kerületenként is lehetnek eltérések, az országosan érvényes jogszabályokhoz képest.

16. ht keksz (válaszként erre: 6. - Encifinci)
2012. jún. 4. 21:01
Tudnál nekem segíteni ezeknek hol tudnék pontosan utána járni?Még nem hallottam erről.
15. Nika35 (válaszként erre: 13. - Bella1125)
2012. jún. 4. 14:44
Szia!Akkor ballagjál be az Apeh-ba és tedd meg a szükséges lépéseket az adókedvezményed igénybevételéhez!
14. bella1125 (válaszként erre: 12. - Virus2008)
2012. jún. 4. 13:46

HOVA??????


Kisgyerekes anyaként senki nem fog alkalmazni........

13. bella1125 (válaszként erre: 10. - Encifinci)
2012. jún. 4. 13:45
De nem tudom az adókedvezményt erre az évre igénybe venni, mert év elején ő az ÉN nevemet aláhamisította, hogy ő vegye igénybe...
12. virus2008 (válaszként erre: 9. - Bella1125)
2012. jún. 4. 09:19

A fizetés 20%-át szokták megítélni gyerektartásként.


Ne vedd sértésnek de szerintem jó lenne ha magad is keresnél kiutat a pénzügyi problémáidból, és elmennél talán dolgozni.


Amúgy meg szerintem nem az a fontos hogy a te családodban kinek mennyi pénze van,meg mennyi az adósságuk hanem a gyerek legyen a fontos!!!!!!

A gyerek után kapott pénz nem a te mindennapi megélhetésedet szolgálja hanem a gyerek jólétét.

11. encifinci (válaszként erre: 9. - Bella1125)
2012. jún. 4. 09:00
jah míg én egyedül neveltem a fiam kb havi 100.ezerből,ugye a rezsi nem lett kevesebb,egy gyerekre nem jártak kedvezmények és az önkormányzattól sem kaptam semmit..szóval nem egy álom
10. encifinci (válaszként erre: 9. - Bella1125)
2012. jún. 4. 08:59
ez nem így működik,csak az apa keresete számít,a családi pótlékot te veszed igénybe egyedüllóként ezt neked kell intézni,úgy szintén magadnak az adókedvezményt,neki csak a keresete számít,3 gyereknél vehetik el a fizetése felét legjobb esetben is,hisz neki is élni kell.Te pedig még a helyi önkormányzathoz tudsz fordulni ha nem éri a megállapított minimumot az egy főre eső ft.Pl lakástámogatás vagy gyermekvédelm támogatást tudsz igényelni.
2012. jún. 3. 19:10
de ki tudom harcolni? Mivel, hogy édesanyám tartósan kórházba került és Én vagyok az egyik akinek van egy kis bevétele + bátyám minimálbére + apám rnyugdíjja, nem ülhetek a számlákon.Rengeteg adósság....
8. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 7. - Bella1125)
2012. jún. 3. 19:03
Áh,a fele biztosan nem!Nálunk 20%.Ezt korrektnek is tartom.Már annak fényében,amit máshol hallottam,vagy itt olvastam a Hoxa-n.
2012. jún. 3. 19:01

Családi adókedvezmény, amit a gyerekre igényelt?Ruhapénz?prémium? Nem minimálbért keres....

Aláírásomat hamisította....3 hónapja különváltunk páromtól, 1,5 éves fiunk velem van, édesanyáméknál élek. 37850 ft ami gyerek után jár és 12150 ami ex fizet. Eddig próbáltam vele beszélni szépen. Szerintetek havi 170 ezer és családi adókedvezmény és egyéb jutattások fele megillet engem? A bíróság figyelembe veszi-e, hogy neki nem kell számlát és rezsit fizetnie?(rokon lakása)

6. encifinci (válaszként erre: 4. - Kisgynevtanonc)
2012. jún. 3. 18:08
igen lehet megegyezni,nálunk így volt,viszont ha apának nem olyan rossz a fizuja érdemeseb egy gyerek esetén a 20%-ot kérni,több gyereknél nem tudom,és lehet külön pl negyed évente ruha pénzt vagy iskolakezdéskor kiegészítést kérni,nah ezekről én is csak utólag tudtam sajna
2012. jún. 3. 18:00
Attól függ, ha nem akar fizetni, bírósági per, ha a gyerek kiskorú, akkor te indítod, mint felperes.
2012. jún. 3. 17:55
De ha jól tudom, ha megeyeznek a felek az összegről, akkor a bíró azt is elfogadhatja
3. b74f6e5cdd (válaszként erre: 2. - Kisgynevtanonc)
2012. jún. 3. 17:54
Így van.
2012. jún. 3. 17:52
Párod fizetése alapján. Azaz a gyermekek apjának a fizetéséből. Bíróság állapítja meg
2012. jún. 3. 17:48
Gyerektartásdíj megállapítása hogyan történik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook