Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartás csökkentése fórum

Gyerektartás csökkentése (beszélgetős fórum)

1 2
15. annácskaa (válaszként erre: 10. - Nikletty)
2012. máj. 24. 11:22
Ezt nem írtad! Mondom ha az ex ezt elfogadja,akkor szívetek joga.
14. 34c48a3825 (válaszként erre: 7. - Annácskaa)
2012. máj. 24. 11:21
Azért, mert minden ép családban IS, ha születik még egy gyerek, akkor az adott összeg osztódik több felé, magyarul arányosan kevesebb jut a gyerekekre.
13. annácskaa (válaszként erre: 9. - Nikletty)
2012. máj. 24. 11:21

Na akkor erre csak azt lehet/tudom írni,hogy ezen hamarabb kellett volna agyalnia a párodnak.

ha ebbe belemegy az ex,akkor szívetek joga.

Mindenestre,én malmoznék a téma felett. Én,mint másik oldal.

12. nikletty (válaszként erre: 8. - Annácskaa)
2012. máj. 24. 11:19

persze biztos nem esne jól

de tisztában vagyok apuka eme jogával...

11. 9536810fa1 (válaszként erre: 7. - Annácskaa)
2012. máj. 24. 11:19

... én azért sajnálom az elvált férjeket, már amelyik becsületen fizet (vagy vonják tőle), lekapják a fizu 40 %-át... 0 esély új életre. Lesült volna a bőr a képemről, ha ezt megcsinálom a volt férjemmel... bár ott én döntöttem a válás mellett, de ha én vissza akartam kapni a szabadságomat, nekem egyenesen következett abból, hogy ő is kapja vissza az övét. Kemény havi 10 ezret kaptam/kapok, és ennyi... és nem lázadoztam. Ő is éli az életét és én is a gyerekeimmel... illetve már csak az egyikkel.

Nem tudom, valahogy ez az egész gyerektartásosdi meg láthatásosdi elvált szülőknél nagyon nem jól van kitalálva... persze jobbat nem tudok. :)

10. nikletty (válaszként erre: 8. - Annácskaa)
2012. máj. 24. 11:19

nincs egyedül az exe


nyílván ha tudjuk hogy rossz a helyzetük nekik is más a tészta... de nem ilyen a "tészta", nagyon is jól megvannak...

9. nikletty (válaszként erre: 7. - Annácskaa)
2012. máj. 24. 11:17

na ettől tartottam

nyílván te pont a másik oldal vagy...


lehet itt érvelgetni, de te is tudod, hogy innentől az apának 3gyermeke van,s a bíróság ezt veszi ilyenkor figyelembe, s egyenlően kell őket kezelni, miért jut az első kettőnek több, mint a később születőnek...

2012. máj. 24. 11:16

Kérdező! Gondolj bele,Te mit szólnál ugyanilyen "kéréshez" ha egyedül maradnál a gyerekkel,ha a mostani párodnak későbbiekben megint lenne egy 3. nőtől gyermeke.

Szerintem minimum nagyon ideges lennél!

2012. máj. 24. 11:08

És? Az előző házasságából született gyerektől kell akkor megvonni?

Én fellenék háborodva ha exem ezzel állna elő,hogy csökkenteni akarná a tartásdíjat.

Valahol máshol kéne meghúzni a nadrágszíjat!

6. szemmelver (válaszként erre: 5. - Annácskaa)
2012. máj. 24. 10:53
mert nehezen élnek egy kisbabával és a súlyos törlesztőkkel
5. annácskaa (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2012. máj. 24. 10:52
de miért akarjátok csökkenteni?
2012. máj. 24. 10:48
ne aggódj! teljesen jogos az igényetek!
3. nikletty (válaszként erre: 2. - Nikletty)
2012. máj. 24. 10:46
így maradtak a hosszabb iskolai szünetek
2. nikletty (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2012. máj. 24. 10:45
a láthatásra nem tértünk, de amúgy nem tudja apuka érvényesíteni, mivel messzire elmentek, és mind anyagilag és fizikailag lehetetlen (mert pl ő hétvégén is van hogy dolgozik, négy műszak...) létrehozni...
2012. máj. 24. 10:43

akinek volt dolga ilyen esettel, kérem ossza meg a tapasztalatát


Szitu: párom elvált, két gyerek (13-14évesek), fizuja 40%-a megy oda.

Most született közös kisbabánk, s beadtuk a kérelmet a gyerektartás csökkentésére.

Megmondjuk őszintén azt hittük a 40-et leveszik olyan 30-33%-ra és kész, jön egy levélke aztán csók... de még tárgyalás is lesz :(... s félünk, hogy a kialakult viszony megromlik..., ill. nehogy még rosszabbul járjunk, ugyanis bizonytalan, hogy párom exe és annak párja be van-e jelentve hivatalosan ahol dolgoznak, nekik már 7éves a közös gyerekük.

S akkor még lehet hogy nekünk kell fizetni perköltséget? Mire számítsunk? Vissza lehet vonni ezt amit beadtunk?


Amúgy a 40% olyan havi 40ezer... Párom maradék fizuja éppen hogy elég a törlesztőnkre... kérem ne essen nekem senki, hogy akkor minek gyerek, nem fogunk lemondani egy babáról, az exnek meg legyen 3-4... Eddig is megoldottunk (mellék munkák pl...), meg fizetett rendesen, s csak a jogunkkal szerettünk volna élni, de most félünk, lehet jobb lett volna ha hagyjuk?


Köszönöm

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook