Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartás csökkentése fórum

Gyerektartás csökkentése (beszélgetős fórum)

1 2
2012. máj. 26. 11:29

a párom sem okosabb:))

azt mondta be kell menni a biroságra,el kell őszintén mondani mi a helyzet,ők megnézik a vagyonukat (vagyis bevételeket) és az alapján döntenek.

44. cirmoscicajaj (válaszként erre: 42. - Nikletty)
2012. máj. 25. 12:28
az exet nem lehet nagyon hibáztatni,a gyerekednek te is a maxot kérted volna!én 24 vagyok a párom 43.max 2 éven belül jó lenne a baba projekt mert nem akar nagypapi-apuka lenni,szoval elég sürgős.
43. nikletty (válaszként erre: 21. - Pálmax)
2012. máj. 25. 12:28

és sikerrel jártál?

megkérdezhetem milyen összegekről volt szó?

mit mire emelni?

42. nikletty (válaszként erre: 40. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 25. 12:26

és megkérdezhetem mennyi idősek vagytok?

mert bár a párom korán kezdte (20évesen), ha mi megvárnánk hogy leteljen hát eléggé kicsúsznák már a gyermekvállalási korból...


ha nem lesz semmi, meg mondom őszintén, az sem érdekel,mert a babámért így vagy úgy, de meglesz ami kell, de mivel anno ex így állt a dolgokhoz - ő sem egyezkedett, hogy "figyelj, mi lenne neked a jó", hanem a max-ot kérte és kész, akkor mi miért ne éljünk a törvény adta jogunkkal?

41. nikletty (válaszként erre: 40. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 25. 12:20

teljesen úgy van a második mondatod!

hát ha mond valami okosat szívesen várom...

40. cirmoscicajaj (válaszként erre: 39. - Nikletty)
2012. máj. 25. 11:55

na baxa meg!!!!!

ez hülye helyzet,mert gondolom te se akarod mindenáron a gyerekektől elvenni,viszont a gyerekednek meg minnél többet akarsz adni :)

mi is ezért várunk a gyerekkel,csak nekünk januárban letelik az egyik.esetleg megkérdezem,ha gondolod,h ilyen esetben mit lehet,h lehet,ő érti az ilyen dolgokat

39. nikletty (válaszként erre: 38. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 25. 11:18

párom munkáltatója letiltja a fizetésből és azonnal megy az exnek a váláskori bírósági határozat alapján, tehát azt a pénzt párom nem kapja meg és adja anyukának, hanem az azonnal odamegy... még a bérlapon is szerepel mint levonás...


ez csak nálunk van így?:O

olyan sokan írjátok ezt, megbeszélni, kevesebbet küldeni, adni... mi egy percig nem látjuk azt a pénzt...

38. cirmoscicajaj (válaszként erre: 37. - Nikletty)
2012. máj. 25. 10:55
nem akarok okoskodni,de azt nem lehetne nyugodtan megbeszélni az exel,h néhány hónapig kevesebbet kapjanak,mert jön a baba stb.az ex is tudja mennyibe van egy gyerek,biztosan megértené.én probálnám viták nélkül rendezni a dolgot.ha meg nem megy a szép szó,talán valami más mód lehetne az anyagi segítségre.
37. nikletty (válaszként erre: 36. - Dina68)
2012. máj. 24. 23:00
mint írtam anno az ex is bíróságra ment, no és ő sem kérdezte meg párom véleményét- de múlton nem rágódunk - és párom fizujából tiltják a gyerektartást - így más mód nincs...
36. Dina68 (válaszként erre: 9. - Nikletty)
2012. máj. 24. 21:43
Itt nincs egyik oldal,másik oldal.Minden gyerek egyforma,tudtad a párodnak vannak ygermekei és telejsen jogos,hogy szerettél volna saját babát.De..én nagyon gusztustalan dolognak tartom biróságra menni és csökkentést kérni..előzőekben irta valaki,máshol kéne taakrékoskodni,nem a párod két gyerekén,függetlenül attól,milyen körülmények köztt élnek.Minek biróság?értelems emberek egymás közt el tudnak rendezni dolgokat,itt max a párodnak és exnejének lehetne leülni és megbeszélniük,nehéz helyzetben vagytok,és mit szólna ő a csökkentéshez.
2012. máj. 24. 19:30
ezt most kinek írtad?
34. Manilu
2012. máj. 24. 19:29
Attól,hogy nektek most közös gyereketek született,a párod másik két gyermeke ugyanúgy megérdemli azt az összeget,amit eddig.Felháborítónak tartanám,ha a volt férjem egy ilyennel állna elő.
33. cirmoscicajaj (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2012. máj. 24. 15:17
mi pont így vagyunk.A páromnak van 21 és 18 éves lánya.kb olyan 50 ezer megy minden honapban nekik.mi a párom fizujábol élünk,ők meg jóval többől,de fizetni kell!sokkal többet keresnek(lett férje a nőnek)és adókedvezményt is kap mert lett még 1 gyerek.szóval,a páromnak csak akkor van 2 gyereke ha fizetni kell,de akkor nincs ha kapni kell.mi várunk még a gyerekkel,mert jövőre végez az egyetemmel a nagyobbik,és onnan megszűnik a gyerektartás.kicsit igazságtalan néhány dolog a gyerektartásban,de szerencsére a lányok semmit nem éreznek ebből.szeretük őket,és fordítva
32. 9536810fa1 (válaszként erre: 30. - Nikletty)
2012. máj. 24. 12:06
Ha a fizujából vonják, akkor valóban célszerűbb.
31. nikletty (válaszként erre: 25. - Pálmax)
2012. máj. 24. 12:04

a páromnak nem maradt semmi válás után

az ingatlanjuk közös néven volt, még együtt adták el és élték fel... aztán ingóságok voltak, még egy kanalat sem tartott meg... - akkor még nem ismertem őt, ennyi tudok

(attól eltekintve hogy mindent párom vett apai örökségéből anno, csak hát ráírratta anno az exére is a házat amit akkor vett, persze még egy működő család reményében...)

30. nikletty (válaszként erre: 27. - 9536810fa1)
2012. máj. 24. 12:01

hát.. az ex eléggé könnyen lobbanékony természet, azt hiszem tartanánk a veszekedéstől... akár nyilvánosan is előfordult, mert később értünk haza a gyerekekkel, mint ő gondolta (nem volt időpont megbeszélve...) - mintha nem lenne telefon...


meg fizujából tiltják páromnak...

szóval hogy ezt ne tegyék, módosuljon, gondolom mindemképp ez az út csak...

29. nikletty (válaszként erre: 28. - Pálmax)
2012. máj. 24. 11:59
köszi!
2012. máj. 24. 11:46
Ja, és illetékmentes a per.
27. 9536810fa1 (válaszként erre: 26. - Nikletty)
2012. máj. 24. 11:43
... nem tudjátok megbeszélni peren kívül? Milyen a kapcsolatotok?
26. nikletty (válaszként erre: 15. - Annácskaa)
2012. máj. 24. 11:37

és ott már 7 éves a közös gyermek

mi eddig vártunk... több okból is... nyílván az anyagiak is...

25. pálmax (válaszként erre: 24. - Nikletty)
2012. máj. 24. 11:37
Hogy-hogy mindent vitt, nem volt a neveden semmi?
24. nikletty (válaszként erre: 11. - 9536810fa1)
2012. máj. 24. 11:35

köszi hogy tudod más szemmel is nézni s nem csak a te oldalodról

bizony nagyon kemény, pl ez a dolog velem szemben is, ergo fel kell vállalnom, hogy gyakorlatilag egy fizuból élünk - ez nem panasz, csak megvilágítok egy oldalt, amit ilyenkor a másik oldal nem akar észrevenni...

ha egy férfi minimálbért keres és fizet gyerektartást, el van kapálva ha nem talál olyan nőt aki úgy tudja elfogadni ahogy van... abból új életet kezdni, nálunk mindent vitt a párom exe (ingatlant eladták, azt még közösen felélték aztán minden ágy, tv...)

23. pálmax (válaszként erre: 22. - Annácskaa)
2012. máj. 24. 11:33
Én is kiakadnék, de nem tehetnék mást, inkább próbálnék peren kívül megegyezni.
22. annácskaa (válaszként erre: 21. - Pálmax)
2012. máj. 24. 11:32
Igazából a jogokkal én nem vagyok igazából tisztába,de mint józan paraszt ésszel átgondolva emellett laikusan én nagyon kiakadnék!
21. pálmax (válaszként erre: 13. - Annácskaa)
2012. máj. 24. 11:30
Nemcsak a szívük-joga, de jogilag meg lehet tenni. én mondom, aki a másik fél vagyok.( Én anno emelést kértem.)
20. annácskaa (válaszként erre: 19. - Pálmax)
2012. máj. 24. 11:29
hmm,jó kérdés :)
19. pálmax (válaszként erre: 17. - Annácskaa)
2012. máj. 24. 11:28
Hát igen, azt nem tudom, hogy mi van ha nem fogadja el a másik fél a bemondott összeget.
2012. máj. 24. 11:27
Megkérdezik, mindkét felet, hogy elfogadja-e amit másik fél nyilatkozott a vagyoni helyzetéről. Ja a vagyontárgyakat is nézik(autó, ház stb.)Ha megbeszélitek a másik féllel előre és visztek minden papírt, akkor 1 tárgyalással megvan.
17. annácskaa (válaszként erre: 16. - Pálmax)
2012. máj. 24. 11:26
Igen,nyílván egy összeget kell mondania mennyit kaphat feketén.
16. pálmax (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2012. máj. 24. 11:25
Igen lesz tárgyalás, az nem úgy van hogy csak csökkentik és kész. Megvizsgálják mindkét fél anyagi helyzetét. Kellenek igazolások a bevételekről, a kiadásokról, a gyerekek különóráinak költségéről stb. Az nem valami jó, hogy az ex párja nem bejelentett helyen dolgozik, de ezt beleírhatjátok a keresetlevélbe és ott személyesen nem mondhatja, hogy nincs semmi jövedelme.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook