Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekszem - szemüveg? fórum

Gyerekszem - szemüveg? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 31. 15:57
vagy nem kéne? :D
22. marcsix (válaszként erre: 18. - 325b42d966)
2011. jan. 31. 15:56
Nálunk is ez a helyzet, nem hunyorit a fiam, nem szokta erőltetni, azt mondta a doki, hogy ezt nem lehetett volna észrevenni semmivel. Kérdeztem, hogy hogy alakult ki, erre mondta, hogy veleszületett dolog. Minimális... javulhat és romolhat is... Ne hibáztasd magad... Akkor viszont ha nem fejfájós, akkor ezt kizárom én is hogy e miatt lenne nálunk a fejfájás..
2011. jan. 31. 15:55
Ja a fejfájása pedig nem kimondottan az erőltetéstől fájt eddig. Általában alvásból ébredve kezdett fájni a feje, vagy evés közben, és olyankor ha fáj a feje, a fényt nem tűri... volt hogy melegfront jött éppen, az utóbbi időben... és akkor mindig fájt a feje...
2011. jan. 31. 15:52

Képzeljétek, az én fiam is nagyon fejfájós. A doki beutalta egy pár helyre: vérvétel, fülészet, szemészet. A szemészeten nálunk is kiderültek dolgok. Úgy mint fénytörési probléma, minimális veleszületett dolog. Azt mondták. 0,5 0,75 -ös szemüveget irtak fel. A vérvételen vérszegénység eredményt kaptunk. fülészet rendben volt, bár akkor pont arcüreg gyulladása is volt a fiamnak igy mondták attól is fájhat. Viszont évek óta fejfájós, igy azt kilőttük. Én úgy voltam vagyok vele, hogy a gyenge szemüveget nem váltottam ki, mivel ha megszokja a szeme, utána már igényelni fogja a szemüveget. Kevesebbet ül tv és számitógép előtt azóta a fiam. Három hónap mulva kell kontrollra menni. Azt mondják ismerőseim, hogy ha szemüveges és vissza-vissza jár, egyre erősebb szemüveget irnak fel... ezt megint csak nem szeretném. Én is úgy voltam vele, hogy legszivesebben elvittem volna mégegy helyre szemészetre, mivel nálunk nem a villát kellett néznia e gyereknek, hanem figurákat. és sajnos némelyiket én sem tudtam micsoda, pedig nekem jó a szemem. Arra gondoltam, hogy szerintem jobb a szeme, csak nem tudta mi az a paca. Mert úgy nézett ki, mintha egy egyetből egy csepp tinta kicseppent volna. Közben kiderült, hogy az napocska :D De volt, kulcs, róka, tyúk, stb. Többféle vizsgálatot csináltak a gyerekkel. Szines lámpás izé is volt.

Az én fiam 5 éves lesz febr. 20-án

19. Szamó (válaszként erre: 18. - 325b42d966)
2011. jan. 31. 13:07

Sajna nem értek hozzá.....

Én is ezért kérdezősködök :S


Bárcsak segíthetnék!

De amint olvashatod, sokszor nincs jele annak, hogy rossza a gyerkőc szeme. Mint nálunk is!

2011. jan. 31. 12:35
sziasztok,9-éves kisfiamnál fénytörést állapítottak meg,mit jelent ez?megyünk computeres vizsgálatra,gondolom szemüveget kap,a jobb szemére távolra rosszul lát a bal jó ,legalábbis remélem.Szerintetek észre kellett volna vennem?,bánt hogy 9-éves de nem vettem észre semmit(nem kancsal,nem panaszkodott soha,nem fejfájós)
17. Molyka (válaszként erre: 15. - Pné Veronika)
2011. jan. 31. 12:08
Mi a szembetegsége a kisfiadnak?
16. Szamó
2011. jan. 31. 12:02

Köszönöm szépen a véleményeket, tapasztalatokat!


Nagyon nehéz "jól" csinálni, amikor mindenki másképp mondja...... Azt elfelejtettem írni, hogy az sztk-s doki állandóra mondta, az utóbbi pedig csak suliba, ha táblát néz.

2011. jan. 31. 11:54

Szia.

Nálunk észrevehetetlenül romlott a gyerek szeme, amikor először megvizsgálták, akkor a bal szeme 6-os a jobb 2-es volt.

Vagyis ekkora dioptria kellett neki és takarni kellett a jó(jobb) szemét.

Rohamos gyorsasággal tud romlani nekik, ki is nőhetik, de véglegesen is lehet szemüveges... :-(

Az 5 éves státusznál vették észre nálunk, addig semmi nem volt látható, még a fejét is csak akkor fájlalta néha, amikor sok apró kis sormintát kellett pl. írnia. Egyébként tollasozott, bicajozott, pingpongozott, mindent megcsinált szinte "fél szemmel". Az agya átvette az irányítást...

Viszont azt sosem felejtem el, amikor az első szemüvegénél örömmel mondta, hoyg végre jól lát.

Mikor a kislányom megszületett, pár hónapos kora óta vizsgálták, de most van abban a korban, hogy

nem 100% a szeme, mindkettő 0,5 eltéréssel van.

Kinőheti, de adtak neki szemüveget. A gyerekdoki szerint ne hordja mindig, a szemészeten pedig pont az ellenkezőjét javasolták.

Most úgy csináljuk, hogy amikor kéri, felveszi, de van, hogy egy délelőtt nincs rajta.

Nyáron megyünk vissza a dokihoz, akkor kiderül, hoyg mi a helyzet.

A gyerekdoki szerint is ellustulnak a szemizmai... :-(

14. andi6020 (válaszként erre: 13. - Molyka)
2011. jan. 31. 11:50

:-))

Erről beszélek én is. Nem tudják, hogy nem jól látnak.

13. Molyka (válaszként erre: 8. - Szamó)
2011. jan. 31. 11:46
Te panaszkodsz hogy nem látsz rendesen? :) Nem, mert neked a maximum az, ahogy látsz. Látássérültekkel foglalkozom, sokszor néznek értetlenül, hogy mi az hogy ők nem látnak jól??? Persze, hiszen nincs viszonyítási alapuk. Én elvinném egy harmadik orvoshoz is, van bőven lehetőség. Ha pestiek vagytok, akkor Tömő utca v. Mária utca. Ott dolgoznak a legjobbak.
2011. jan. 31. 11:44

Nálunk is megállapították,hogy "-"os a szeme.Még valamikor ált.isk.elején.Megcsináltattuk a szemüveget,de nekem meggyőződésem volt,hogy csak akkor hordja,ha muszáj....szerintem a szemizmok ellustulnak,ha nincsenek tornáztatva(persze ez CSAK az én véleményem)

Nem is hordta rendszeresen....most 16 éves múlt és nem kell neki szemüveg,tökéletesen lát!

Már kb.2 éve.

11. andi6020 (válaszként erre: 8. - Szamó)
2011. jan. 31. 11:41
Azért nem panaszkodott, mert nem is tudta, hogy nem lát rendesen. Csak akkor jönnek rá, hogy nem így lát mindenki, amikor felkerül a szemüveg. :)
10. Szamó (válaszként erre: 7. - 8b7aa412c3)
2011. jan. 31. 11:40

Tisztában vagyok vele, hogy NEM JÁTÉK!

Én is szemüveges voltam sulis koromban....

Épp ezért szeretnék utána járni a dolgoknak.

9. Mariann7533 (válaszként erre: 8. - Szamó)
2011. jan. 31. 11:32
Az én fiam sem hunyorgott,nem fájt a feje,nem nézett közelről semmit,úgyhogy semmi észrevehető jele nem volt.Ha nincs az éves státusz vizsgálat,észre sem vettük volna.Még szerencse,hogy kiszűrték.
8. Szamó (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2011. jan. 31. 11:28

Igazából semmi.....

Nem csináltattuk meg a -0,5-öst.


Nem tűnt fel, hogy hunyorogna, nem panaszkodott arra, hogy nem lát rendesen. Elég magas fiú, suliban az utolsó padban szokott ülni, mégsem mondta soha, hogy nem látja jól a táblát.


A magán rendelésre mostanra kaptunk időpontot.

Valóban sokkal alaposabbnak tűnt ez a vizsgálat, mint a novemberi.

7. 8b7aa412c3 (válaszként erre: 3. - Doxikri)
2011. jan. 31. 11:26
Igen. az én unokám 9éves,gyakori fejfájása miatt kerültünk szemészetre. -0,5 szemüveget kapott.A fejfájás 2 honap után sem szünt meg,újabb vizsgálat, -1,25 a jobb,-075 a bal szemére!3 honap múlva kontroll.NEM JÁTÉK!!!
6. andi6020 (válaszként erre: 2. - Szamó)
2011. jan. 31. 11:25

És mi volt novembertől most szombatig?


Egyébkéni igen, sajnos létezhet, hogy november óta ennyit romlott a szeme.

2011. jan. 31. 11:23

Ja igen,a fiam 5 éves múlt:)

És annyira jól áll neki a szemüveg,és egyből megszokta.

4. Mariann7533 (válaszként erre: 2. - Szamó)
2011. jan. 31. 11:23

Szia.

Én a fiamat októberben vittem el,mert a védőnőnk a státusz vizsgálaton kiszürte,hogy nem lát jól.Nem tudta az utolsó két villát mutatni,mondta is a fiam,hogy nem látja.

Én magánrendelésre vittem el.Fél órát vizsgálta a doktornő,és lézeres vizsgálat volt,meg az a cserélgetős szemüveg,meg ilyen lencséket tett a szeme elé,és úgy olvastatta.

Aztán egy hét múlva vissza kellett mennünk,akkor azon a napon szemcseppel tágítottam itthon a pupillát,és megnézte a szemfeneket,és ugyanazokat a vizsgálatokat megcsinálta.

És így állapította meg a szemüveget,az egyik +0,5 a másik+1,5 .Azt mondta,hogy kinőheti.


Ezek alapján én a második vizsgálatnak hinnék a helyedben,hisz az alaposabb volt.

Nekem a magán rendelésen ezért a kétszer fél óráért 3000ft ot kellett csak fizetnem,egy percig nem várakoztunk,ahogy bementünk,már fogadott is.

3. doxikri (válaszként erre: 2. - Szamó)
2011. jan. 31. 11:02

Mindenképpen nézesd meg , és igen, sajnos lehet hogy sokat romlott, akár 2 hónap alatt is.

Mindenképpen csináltass neki szemüveget!!

2011. jan. 31. 10:59

Kisfiamat novemberben elvittem szemészetre (SZTK), ahol a bal szemére -0,5 szemüveget javasolt a doktornő.

Meg akarttuk nézetni még egy dokival, ami szombaton meg is történt. Itt a bal szemére -1.25, a jobbra -0,5 szemüveget írtak fel.


Az SZTK-s doki csak a csrélgetős lencsés szemüveggel olvastatta, a szombati 2 féle géppel is megvizsgálta.


Tanácstalan vagyok! Melyik lehet a jó? Létezhet, hogy november óta ennyit romlott a szeme? Nézessem meg még valakivel?


Vélemény?

2011. jan. 31. 10:57
Gyerekszem - szemüveg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook