Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekkorotokból mennyi időre visszamenőleg emlékeztek? fórum

Gyerekkorotokból mennyi időre visszamenőleg emlékeztek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. febr. 5. 22:36
2. születésnap, 3 éves koromból is vannak már emlékeim.
2013. febr. 5. 21:50
1-2 éves koromból van az első emlékem.
29. timycat (válaszként erre: 23. - Pink sunrise)
2013. febr. 5. 21:46

fúj nekem bölcsis koromban volt mandula műtétem, én is mindenre emlékszem, szagokra, ízekre. Engem altattak műtétnél, de felébredtem és elkezdtem rugdosni a dokit, meg lefogtam a kezét ekkor lekötöztek, durva volt -bár fájdalomra nem emlékszek- majd jött egy szőke nő szájmaszkkal, nyomott valami büdöset az "arcomba" és filmszakadás; a következő emlék hogy carul vagyok és agresszív :S Majd másnap már nem bírtak velem, rohangáltam a folyosón, természetesen felszakadt a seb :S

Nem tudom hány éves lehettem, de nálam azóta is macerás az altatás, ébredés

2013. febr. 5. 21:43

A legelsô emlékem karácsonyi!

Kaptam egy gurulós mûanyag bôgô hangot adó bocit,tudom,hogy annyira tetszett,emlékszem a csillagszórók fényére,meg a karácsonyi zenére,szó foszlányokra is,de olyan homályosan,nem egybefûggôen,hogy én sokáig,majd 30 évig azt hittem,hogy ez csak egy belém rögzült régi álom lehet!

Pár éve találtam meg othon Apukámnál a fényképet,amin ülök a karácsonyfa alatt és teli szàjjal vigyorgok az új bôgô bocimra!

Azóta tudom,hogy nem álom volt,ekkor két éves 9 hónapos voltam!

27. Juca78
2013. febr. 5. 21:42
Kb 2,5 évesen van a legkorábbi emlékem
2013. febr. 5. 21:42
kb 4-5 eves koromig emlekszem vissza...marmint halvany reszletekre...kepekre, illatokra, zenekre...
25. pink sunrise (válaszként erre: 22. - 376ca6d064)
2013. febr. 5. 21:41
Ez aranyos:)
24. timycat (válaszként erre: 18. - 6b006fc769)
2013. febr. 5. 21:41
A 2 éves szülinapomon, (valamilyen oknál fogva) megfogtam a tortámon a gyertyalángot, no de már akkor is én voltam a megtestesült önfegyelem, nem bőgtem hogy ne zavarjak a problémámmal senkit, csak gyors bedugtam az ujjam a terítő alá :) aztán a fényképeket nézve azért annyira nem jól adtam a pókerarcot
23. pink sunrise (válaszként erre: 16. - Dbcsenge)
2013. febr. 5. 21:41

Én a mandula műtétemre emlékszem 5 évesen...még a doki arcára is...Akkor csak helyi érzéstelenitettek...nem tudom hogy mást is,vagy csak engem,de MINDENRE emlékszem...Műtét után valami irtó keserű teát itattak velem,azóta is csak nagy erőfeszitések árán tudom meginni cukor nélkűl a gyógyteát....

Arra is emlékszem ,hogy az első dolog amit kivántam mikor már ehettem,az a banán volt,apukám a fél várost összejárta amig talált(akkor még nem "termett"minden sarkon mint most:)

2013. febr. 5. 21:40
3-4 éves koromtól..Arra emlékszem,hogy ugye a felnőttek arról beszéltek,hogy mi volt tavaj meg régebben...én meg nem emlékeztem rá.Mindig azon agyaltam,hogy én miért nem emlékszem,ha ők igen..én hol voltam akkor?
2013. febr. 5. 21:38
Ovis koromból sok mindenre emlékszem, egészen lényegtelen dolgokra is. Pl. a régi házban milyen volt a padló a fürdőszobában, unokatesőméknál milyen parketta volt..
2013. febr. 5. 21:35
Általános iskolás koromból csak kevés emlék maradt meg..gyerekkoromról is csak az emlékezetesebb dolgok...
2013. febr. 5. 21:32
Érdekes téma , Én álltalánis iskolából emlékszek folyamatos dolgokra,előtte lévő időszakból csak képek,nagyobb sztoryk meg mesélt dolgok!:) Hát ennyi..:-S
2013. febr. 5. 21:31

Három éves koromból már elég ok dologra emlékszem.

A szülinapomon pl. fürdés után nem pizsamát, hanem az új, ajándékba kapott piros pöttyös ruhát vehettem fel, na meg hintát kaptam és nagyon sokáig hintázhattam:))

17. töprengő (válaszként erre: 5. - Pink sunrise)
2013. febr. 5. 21:28

Lehet nem is olyan rossz, ha sokmindent elfelejtünk? Kuka ahogy írtad..

Téma kérdésére azt hiszem 3 éves korom előtti emlékek / foszlányok vannak. Bölibe bilizek. És egy asztalon, anyukám öltöztet.

16. Dbcsenge (válaszként erre: 10. - Dus)
2013. febr. 5. 21:27

Igen ez elég emlékezetes sajnos.

A sérv műtétemre én is emlékszem. Kiterítve feküdtem a hideg fém műtőasztalon és annyira szégyeltem magam,hogy nincs rajtam ruha...+az ufo fények....szinte égett a szemem a műtő lámpától.

15. epresfank76 (válaszként erre: 10. - Dus)
2013. febr. 5. 21:26
Húúúú az komoly:( Kórházas üvegajtó emlékem nekem is van,akkor tán már 4 éves múltam.Akkor költöztünk,aztán skarlátos lettem.Utáltam,h elkülönítőbe vittek az orvosnál,onnan mentővel mehettünk csak a László kórházba,és anyukám csak üveg ablakon láthattam.Ültem a hülye rácsos ágyba,morcos rideg nővérek,és éjjel csak abba a hülye zománcozott fám bilibe lehetett pisilni,nem mehettem ki a wc-re.Pfff.Minden nap 2x vérvétel,sok gyógyszer.És sírtam anyukám után,amikor beadta az ablakona csokikat nekem.És amit bevittem játékokat nem kaptam vissza,mert fertőző.Ha ezt tudom nem a kedvencemet viszem be:(
2013. febr. 5. 21:24
2 évesen kruppal kórházba kerültem,az a legkorábbi emlékem,mindenre emlékszem.
2013. febr. 5. 21:22

Sajna nekem rossz a hosszútávú memom. Néha felrémlenek a dolgok,de nem tudom konkrét életkorhoz kötni.

Persze volt egy ˝traumám˝ ami miatt sokminden elveszett...talán örökre.

2013. febr. 5. 21:22
Hát nekem van bölcsi emlékem is.Pontosan nem tudom hány éves voltam,de 1,5-3 között.Vállalati bölcsibe jártam,egyenruhánk volt,kockás fodos kisruha a lányoknak.Piros-fehér és kék-fehér volt.Azt szerettem,ha a kék-fehér jutott nekem,az jobban tetszett:)Meg a pépes kajákra is emléxem.Volt egy illat,amire nem jöttem rá,de benne van az orromba.És most h kisbabám volt/van rájöttem,h az összeturmixolt tökfőzelék rántott párizsival:))Sok emlékem van kiskoromból.Egy balesetre is emléxem.Rám dőlt egy ilyen fa radiátor takaró nagy valami.És érdekes,h az emlékeimben bazi magas volt.Hát persze,mivel picike voltam:)És a bokám nagyon fáj,picit feltörte,masszírozták,én meg nagyon féltem:(Bocs,hosszú lett,rengeteg van még.......
11. pink sunrise (válaszként erre: 10. - Dus)
2013. febr. 5. 21:19
Huuuuhhhh....sajnálom....erre jobb lenne nem emlékezni....
10. dus
2013. febr. 5. 21:18

2,5-3 évesen leforráztam magam. Emlékszem, mikor a kórházban Anyukám állt az üvegajtón kívül én meg a rácsos ágyból ordítva kiabáltam:

"Anyukám ,soha többet nem leszek rossz, csak vigyél haza! ". Jaa, és a hideg víz alá tartásra, amivel hűtöttek, míg várták a mentőt.

Még a kutyára is emlékszem, ami felborította a forró vizet tartó széket.

2013. febr. 5. 21:16
van emlékem 1,5 éves koromból, elég meghatározó emlék :S
2013. febr. 5. 21:15
nekem is inkább 5 évesen van egy karácsonyi emlékem.Aztán az első osztályból már elég sok...5 éves korom előtt néha felvillanó homályos képek
7. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2013. febr. 5. 21:10
:) az tök jó! úszkáltál?
2013. febr. 5. 21:10
4, de inkább 5 év.
2013. febr. 5. 21:10
Én sok mindent kitöröltem az emlékeimből az életem minden időszakából(főleg rossz dolgokat),a férjem szerint "szeretem folyamatosan üriteni a kukát"a fejemben:)Igy kevés emlékem van,de azokra szivesen emlékszem:)
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2013. febr. 5. 21:10
Nekem a magzati koromból is vannak emlékeim.
2013. febr. 5. 21:09
Három éves koromtól minden megvan.Előtte merő homály :)
2013. febr. 5. 21:07
3 éves koromra,rengeteg dologra emlékszem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook