Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyerekkoromban molesztáltak mikor mondjam el az új barátomnak? Főleg férfiak véleménye érdekel. fórum

Gyerekkoromban molesztáltak mikor mondjam el az új barátomnak? Főleg férfiak véleménye érdekel. (beszélgetős fórum)


23. anyamaci13 (válaszként erre: 22. - KIcSiCsILLaG18)
2009. aug. 1. 17:40

Szia!Én azt hiszem,hogy te még nem tudtad ezt a "dolgot" feldolgozni előbb egy jó pszichológust kellene keresned.Valahogy nekem ez jön le az írásodból.Ha már biztos lábakon állsz akkor bátran és szerintem ügyesen rá fogsz érezni kinek és mikor mondhatod el.Sok sikert és boldogságot az életben.

Nem neked kell szégyenkezned!!

2009. júl. 2. 12:32

Helloka...

Engem a mostohoaapám molesztált 2 évig (11-13 koromig)...DE sajnos, fogalmam sincs hogy hogyan mondjam el, ezt a barátomnak, mert szégyellem a dolgot. Tudom hogy jo lenne neki elmondani, de iszonyatosan félek, mert már volt úgy, hogy elmondtam valakinek, és emiatt elutasított...Segítsetek, mit tegyek?

2009. febr. 26. 00:59

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat.


Múlt hét elején elmondtam, és minden rendben volt, megértően fogadta, ahogy számítottam rá.

Igazából talán nem is a reakciótól féltem, hanem hogy hogyan tudok majd higgadtan és tiszteletet érdemlően beszélni róla. De simán ment minden és nagyon büszke vagyok magamra.

És a srác sem okozott csalódást... :)

20. Csipkerózsika (válaszként erre: 19. - Helenhadsell)
2009. febr. 15. 00:54
Ezt nem eresztetted túl bő lére... :)
19. helenhadsell (válaszként erre: 1. - Csipkerózsika)
2009. febr. 15. 00:41
Azonnal
2009. jan. 29. 08:23
Attol ne félj hogy akkor nem fognak szeretni, ha tényleg szeret téged az illető, ez egyáltalán nem fogja kiábránditani, sőt, szerintem annál jobban fog rolad gondoskodni és törődni veled....de én ugy gonodlom, mindenképp csak akkor mondd meséld el neki, ha már tényleg kialakult köztetek egy erős érzelmi kapcsolat, az elején, az ismerkedésnél még ráér az ember elmondani ilyen dolgokat. vagyis, nem tudom milyen komoly már a kapcsolatotok, de én ugy vettem ki a szavaidbol, hogy még az elején vagytok.
2009. jan. 28. 15:30
Mindenkinek köszönöm a válaszokat.
16. sariya (válaszként erre: 15. - Csipkerózsika)
2009. jan. 28. 14:30
Teljesen pozitív.Megértően reagáltak nagyonis..
15. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - Sariya)
2009. jan. 28. 14:04
Megkérdezhetem, hogy milyen volt a "fogadtatás"?
14. SIldi (válaszként erre: 12. - Csipkerózsika)
2009. jan. 28. 14:02

Nagyon sajnalom a tortenteket.

Ha nem vagy biztos benne, hogy el szeretned mondani, attol meg elmondhatod neki, hogy fogjuk vissza magunkat, tul gyors neked ez a tempo.

Lehet durva leszek, de: ha ez a kapcsolat AZ a kapcsolat akkor a srac is megerto lesz, ha pedig tovabb nyomul, akkor megette az egeszet a fene.

13. sariya
2009. jan. 28. 13:54
Velem is történtek hasonló dolgok.Én már az elején beszéltem róluk.
12. Csipkerózsika (válaszként erre: 10. - SIldi)
2009. jan. 28. 13:43
Igen, igazad lehet. Igaz, hogy nagyon rendes srácról van szó, aki megértő, de valahogy bennem van a félelem, hogy milyen lesz a reakció. Nem tudom a férfiak erről hogy gondolkodnak. És annakidején az elkövető sajnos megetette velem, hogy ha ezt mások megtudják, nem fognak engem szeretni...
11. Csipkerózsika (válaszként erre: 7. - RoniSize)
2009. jan. 28. 13:41
Nem hiszem, hogy ettől félnie kéne, mert teljesen feldolgoztam már az "élményeimet". Szexuális problémát biztosan nem fog okozni, egyedül annyi hatással van rám, hogy nem szeretem a túlzott "nyomulást", az erőszakosságot, rámenősséget. De vele ilyen probléma nem lesz szerintem.
10. SIldi
2009. jan. 28. 13:37

Nem lehet amugy sem egymasra zuditania multunkat nem lehet egybol kiismerni a masikat.

Ha komoly kapocsolatot akarsz es fog mukodni, akkor szerintem ne ragodj h mikor mondod el neki, azt hiszem erezni fogod mikor eljon a pillanat.

2009. jan. 28. 13:28
Én is amellett vagyok h még az első együttlét előtt beszéljétek meg...ha ezen már túl vagytok és még nem tud róla,akkor várj egy olyan időpontra,mikor éppen mind a ketten nyugodtak vagytok,nincs rohanás,hajtás...
8. Csipkerózsika (válaszként erre: 5. - SIldi)
2009. jan. 28. 13:22
Azért kell elmondani, mert nem kicsit befolyásolta az életemet, és nem valami felületes kapcsolatot akarok, hanem olyat, ahol tényleg ismerjük egymást.
2009. jan. 28. 12:46
Szerintem nem kellene az első együtt lét előtt elmondnai, mert akkor biztos nagyon fog félni, nehogy valamit rosszul csináljon. Ráérsz elmondani egy olyan szituációban a későbbiekben, amikor erről lesz szó (pl. tv-ben, újságban), igy neked is könnyebb lesz. De ezt te fogod érezni, hogy mikor jobb, lehet akár holnap is.
2009. jan. 28. 12:26

Szia!

Tudom, hogy inkább a fiúk véleménye érdekel, de azért hátha tudok valami okosat mondani Neked!

Szerintem ha komolyan gondolod a fiúval érdemes előbb elmondani, mint később, mert ilyenkor kiderül egy kicsit, hogy mennyire számíthatsz rá.

Sajnos nekem volt olyan pasi, aki, egy probléma láttán megfutamodott.

Nekem is hülye gyerekkorom volt, és teljesen lehet, hogy soha nem lehet feldolgozni. Ha ezt valaki nem tudja megérteni, akkor az had menjen.

2009. jan. 28. 11:59

Miert kell ezt elmondani?

Vagyis hol van az a kapcsolat?MIlyen mely?

1-2 het utan nem is kell ezt elmondani

2009. jan. 28. 08:03

Hát, erre azért nehéz válaszolni, mert nagyban függ attól, hogy milyen mélységet ért el mér a kapcsolatotok.


Az első reakciója valószínűleg az lesz, hogy meg akarja keresni, aki ezt tette veled. :-)

A második pedig, amit érezni fog, a gondoskodás és a szeretet...


Szerintem ne félj elmondani neki. Ha ő a nagy ő, tudni fogja kezelni a helyzetet.

3. Csipkerózsika (válaszként erre: 2. - 8ee31e318f)
2009. jan. 28. 06:54
Igen, biztos. Azért ilyen fontos, mert sok-sok évig senkinek sem mondtam el, még magam előtt is tagadtam.
2. 8ee31e318f (válaszként erre: 1. - Csipkerózsika)
2009. jan. 28. 05:54

biztos feldolgoztad? en ugy erzem meg nem teljesen ha ilyen fontos.

azt hiszem erdemes az elso szeretkezest megelozoen.

2009. jan. 28. 03:02

Gyerekkoromban molesztáltak, és ez elég súlyos kihatással volt az egész életemre, főleg érzelmi szempontból. Kemény munkával sikerült feldolgoznom, és ma már boldog, vidám, kiegyensúlyozott nő vagyok. Nemrég megismertem egy nagyon szimpatikus srácot, és nem tudom, hogy mikor beszéljek neki erről. Egyáltalán mit gondolnak ilyen esetekben a férfiak -férfival még nem nagyon beszéltem erről-, mire számíthatok?

Mindenképp el akarom majd mondani, de nem tudom, hogy mikor tegyem. Pasik légyszi segítsetek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook