Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyerekkori korpás haj fórum

Gyerekkori korpás haj (beszélgetős fórum)


18. pteri (válaszként erre: 17. - Lilibeth59)
2020. aug. 4. 22:05
Köszi. Sosem hallottam ezekről!
17. Lilibeth59 (válaszként erre: 16. - Pteri)
2020. aug. 4. 19:59
Bizony, hogy lejön. Én fekváltva tojássárgáját 1-2 csepp jó min. szűz olajat, rozslisztet sörrel, szintén 1-2 csepp olajat jó folyósra kikeverve, növényi hajmosó porokat, pl. Shikakai, Reetha port ápoló porokkal keverve, pl. Amla (nem elírás Amla, nem alma), Jujube stb. porokkal keverve, persze nem egyszerre, hanem váltogatva használom a porokat. A legkedvesebb a Shikakai por Amlával keverve, a Shikakai szaponint tartalmaz. ezért az tisztít, az Amla ápol, és segít megtartani a sötétbarna hajszínem (késlelteti az őszülést). Szeretem még a Rhassoul, vagy Ghassoul agyagot is hajmosásra, azt nem keverem semmivel, tisztít is, méregtelenít is. Sokszor mosok csak tiszta vízzel hajat, olyan meleggel, amit még elbír a fejbőröm, majd fokozatosan hűtött vízzel öblítem, a végén már hideg vízzel. Szeretem a gyógynövényes hajöblítéseket, amiket már nem mosok ki a hajamból, hagyom megszáradni a hajam a levegőn, nem használok hajszárítót. Néha szappant is használok, az után kell egy alapos savas (ecetes, vagy almaecetes, vagy citromleves, citromsavas öblítés, mert a szappan lúgos, a fejbőr savas kémhatású, ezért muszáj a pH-t visszaállítani. Bocsi, hosszú voltam.
16. pteri (válaszként erre: 15. - Lilibeth59)
2020. jún. 3. 21:48
Sampon nélkül nem jön le a zsír a hajszálakról. Te pontosan mit használsz helyette?
2020. jún. 2. 20:00
Hagyd el a kőolajszármazékos samponokat,moss hajat sampon nélkül, öblítsél csalánteával, amit már nem mosol ki a hajadból. Jó még a bojtorjángyökér főzete is. Hajat lehet mosni tojássárgájával, mézzel, sőt, vannak növényi hajmosó porok, növényi ápoló porok, idővel a hajmosások közti idő kitolódik, havonta 2x, max. 3x kell hajat mosnod, ha ezeket használod.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2020. máj. 27. 20:08
Most az utóbbi 2 hónap karantén idő alatt nem mentem ugye sehova, és volt alkalmam kipróbálni,hogy csak heti 1x mosok. Nem jött be. Itthon mindig fel van fogva a hajam. Máshogy nem is tudom elviselni, csak melóhelyen van kiengedve. :)
13. Amaunet (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 27. 20:03

De miért mosod 2 naponta? Épp ezzel gerjeszted a zsírosodást.

Próbáld ki 3-4 naponta, ha otthon vagy egy héten egyszer.

Csatold fel, ha már nehezen viseled!

12. Niky
2020. máj. 27. 18:35
Az en lanyom is 11 eves,nala is mostanaban jelentkezett a korpa.Nekem a paraffin olajos aztatas valt be.Egy idö után kimossuk a fejbörből es a korpa hetekig nem tér vissza,azutan hogy jo sok felesleges bört leaztattunk es ledörzsöltünk.
2020. máj. 27. 17:25
Nizoral egy ideig bevált, aztán nem. Bár azt sok sok éve használtam. Ami még jó volt az a Vichy egyik terméke, de nem győztem, nagyon drága sampon. Pláne, hogy két naponta mosom a hajam, max.3. nap,de akkor már nagyon zsíros. Akkor szoktam száraz sampont használni, lehet attól korpásabb a hajam? No de nem az enyém a lényeg, a gyereknek tűnjön el. :)
10. Amaunet (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 27. 16:25

[link]


A Nizoral nekem bevált.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 359482e78c)
2020. máj. 27. 15:48
Úgy értem, ha ideges vagyok, stresszelek. Mikor anno érettségiztem, szinte darabokban hullt a hajamból. De csak a vizsga napjain. Jelen esetben állandóan aggódok(meló,gyerek,stb.) és most intenzívebb a korpa nálam. Szóval nekem vannak időszakok, amikor kevésbé, máskor pedig nagyon korpás a fejbőröm. :(((
8. 8d00a82c06 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 27. 15:46

Biztos hogy csak korpa?

Ha idegi alapon van, és viszket is én nem vagyok biztos benne.

7. 359482e78c (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 27. 15:43
Idegi eredetű? Ilyen is van?
2020. máj. 27. 15:34
Akkor ezt a fekete dobozost keressem, Oké! /Bár most a kezembe lenne az a pénz, amennyit samponra költöttem. :D/ Egyébként meg nekem és páromnak is korpás. :/ már annyifélét próbáltunk. Nekem idegi eredetű, ha stresszelek,akkor nagyon korpás és viszketek is. Vannak jobb hetek, amikor el-eltűnik.
5. Bless the child (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2020. máj. 27. 14:47
Az egész család ezt használja. Az uram nem, az kopasz😀
2020. máj. 27. 14:46

[link]


Ez!

2020. máj. 27. 14:26
Köszönöm! Melyik vált be, mert úgy látom világos zöld és szürke színű flakonos sampon is van,ami korpás hajra való.
2020. máj. 27. 14:18
Ugyan ilyen volt a leányzóm haja, 3 éve kezdődött. Nagy korpás plakkok a fejbőrön zsírtól csöpögő hajjal. Hormonok, kamaszkor, amit írtál is. Nekünk a Syoss jött be, 2 mosás után megszüntek a panaszok. Azóta is azzal mossa a haját, a korpa nem jött vissza. Nem biztos, hogy nektek is jó lesz, egy próbát megér
2020. máj. 27. 14:05
Sziasztok! Kislányomnak pár hete korpásodni kezdett a haja. Száraz korpa, nem vakarja a fejét. Emellett nagyon zsíros is. Eddig heti egyszer mosta, most már 3 naponta kell. Lassan 11 éves, még nem menstruál. Mi lehet az oka(hormonális,kamaszkori?) hogyan kezelhetném neki anélkül,hogy ezerféle samponnal próbálkoznék? Ecetes leöblítést olvastam, az jó lehet? Köszönöm, ha tudtok tanácsot adni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook