Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekkel kocsmázni fórum

Gyerekkel kocsmázni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
17. 7130b15964 (válaszként erre: 16. - Tibike)
2007. ápr. 9. 00:22

Tulajdonképpen, akkor mégis volt értelme ennek az egésznek. És bár most sértődött vagy, de akkor is jó, hogy beszólt neked a pincérnő. Igaz, tehette volna barátságosabban, rafináltabban, kevésbé direkt módon is, akkor nem sértődtél volna meg, de lehet, hogy nem is gondolkodtál volna el.


Gyerek társaságába nem igazán való ital, ha másért nem, akkor azért, mert minden mozdulatoddal példát mutatsz neki.

16. tibike (válaszként erre: 14. - 7130b15964)
2007. ápr. 9. 00:17

Válasz erre:

Most megfogtál.

Egy biztos: mivel nem véletlenül került ide a téma, nyomot hagyott bennem, tehát többet nem fog előfordulni. Innen következik: nem megyünk többet arra a helyre. Kizárólag sütiért se. (Van máshol is). Mert megsértettek ott.

Az alkohol pedig marad azon a szinten, ahol eddig volt: 1-2 doboz sör a hűtőben maximum, otthon, szórakozóhelyek kizárva, és kész. És akkor minden a helyén marad.

15. tibike (válaszként erre: 12. - 7130b15964)
2007. ápr. 9. 00:12

Ma pl. szóba került egy kirándulásunk is tavalyról, Badacsonyba, néhány napra, kettesben.

Eszembejut-ezáltal- bár nem is gondoltam rá: úristen, ott mennyi sört, meg ezt meg azt megittam, nem is számoltam, dehát a vendégszeretet, a kiszolgálás olyan volt, hogy már-már én éreztem magam kellemetlenül emiatt. Amikor részeg(spicces) emberek egy borospincében felkapták a kislányomat és felültették a pultra, hogy jól mutasson a fotón, amit készítek,...: mindenki boldog volt. És a totális csőd-étterem: csak mi voltunk ott-emlékszem akkor is volt sör az asztalon, a negyedik teát öntötte ki, és nem számolta fel, mert nem ízlett a kislánynak, azonnal főzte a következőt- ugyan már!

Sz'al szerintem ez is bejátszott az eseménybe: a pillanatnyi hangulat, a nagyvárosiasság, a 'jaj,defontosvagyok'-jellem. Meg ilyenek.

14. 7130b15964 (válaszként erre: 13. - Tibike)
2007. ápr. 9. 00:02

"vannak hazatérő családfők, például, akik ha nem találnák otthon a hűtőben a sört munka után, igencsak kitörne a botrány"


Ja, és vannak olyanok is, akik eltörnék a feleség lábát is ezért. Akkor most ez lenne a követendő példa?


Na, és miért isszák az emberek az alkoholt?


És mi okod van kikérni a negyedik italt, amikor éppen a gyerekeddel vagy (akivel, ha jól értem nem is találkozol minden nap)?

13. tibike (válaszként erre: 9. - 80ASIQ)
2007. ápr. 8. 23:58

De jó!!!

Végre feldobtam egy magas labdát! (A téma szempontjából)

Mert ugye : nem vetem meg az alkoholokat, főleg a minőséget, de hónapokig is képes vagyok meglenni nélküle.

Arra különösen figyeltem mindig, hogy se szesz, sem cigaretta nem befolyásolja a kislánnyal eltöltött időt, tehát ha ő azt mondja, hogy most ezt játszuk, vagy azt, és 'ez' jön, vagy az jön, akkor addig semmi korty és slukk, mert az nem fér bele a megszemélyesítésekbe; alkoholistát meg nem játszunk.

A sör, a bor, meg ilyenekről egyébként megbeszéltük a gyerekkel, hogy miért isszák az emberek, felrajzoltuk a C2H5-OH meg hasonló képletetket, és kitárgyaltuk, mi az, amit okozhat az ilyen italok fogyasztása. Hallott a malátáról és a komlóról is. Ezt nem mint mentséget említem a részemről, dehát vannak hazatérő családfők, például, akik ha nem találnák otthon a hűtőben a sört munka után, igencsak kitörne a botrány! És keményen káromkodnak és szídják a politikusokat- és semmi gond-a külvilág felé. Ezzel összehasonlítva egy szolíd apukát, aki egy cukiban sörözget, kb. negyedjére az elmúlt két évben, különös társaságban?!?, hááát... nem is tudom. De ez már egy másik kérdés: milyen az én apukám?

12. 7130b15964 (válaszként erre: 11. - Tibike)
2007. ápr. 8. 23:53

Szép kis figurák lehettek azok is.


Nem egy-két sörről volt szó, ha jól vettem ki az elején, hanem éppen a negyedik italodat kérted volna ki, amikor a pincérnő úgy döntött, hogy nem szolgál ki.


"Szerintem az 1-2 sör, vagy jobb hangulat megengedhető állapot, és a felelősségvállalás kérdése pillanatok alatt 'hidegzuhanyként' vagy kijózanító kúraként hatna az adott szülőre, amint szóba kerülne, pl. baleset, vagy tűz, vagy ilyesmi esetén a 'spicces' apuka is 'józan' döntéseket tudna hozni."


Aztán, ha mégis balül ütne ki a dolog, akkor meg ott marad egy életre az önmarcangolás, hogy ha akkor inkább kóláztam volna, akkor talán...

11. tibike (válaszként erre: 7. - Sizsu)
2007. ápr. 8. 23:39

Na végre! Tehát azért nem vagyok egyedül, hozzáadva azt a két figurát, aki ugyancsak a helységben volt, gyerekkel.

Innentől kezdve egyfajta 'szitu'-(áció) kérdése a helyzet, hogy mennyire választja külön az alkoholt, vagy egyéb szokásokat,függőségeket a felnőtt a gyermektől. Ez ciki téma.

Szerintem az 1-2 sör, vagy jobb hangulat megengedhető állapot, és a felelősségvállalás kérdése pillanatok alatt 'hidegzuhanyként' vagy kijózanító kúraként hatna az adott szülőre, amint szóba kerülne, pl. baleset, vagy tűz, vagy ilyesmi esetén a 'spicces' apuka is 'józan' döntéseket tudna hozni.

10. 80ASIQ (válaszként erre: 8. - 7130b15964)
2007. ápr. 8. 23:37
Az elfogyasztott mennyiség valóban nem sok egy haveri társaságban, vita nélkül elhiszem.
2007. ápr. 8. 23:35

Furcsa egy téma. Lehet, hogy egy 8 éves kislány még egy üveg sör elfogyasztása után is úgy értékeli a helyzetet, hogy az apja "iszik". A pincérnő saját maga üzlete ellen dolgozott a további kiszolgálás megtagadásával, azzal együtt, hogy lehet, hogy neki is rossz napja volt. Nem feltételeznék róla feltétlen rosszindulatot. A helyedben símán napirendre térnék az eset fölött.

Te egy értelmes ember vagy, akitől már több jó hozzászólást olvastam.

8. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - Tibike)
2007. ápr. 8. 23:31

:)))


Szerintem, közelítsd meg pozitívan a történteket. Egy olyan helyre tértetek be, ahol még arra is figyelt valaki, hogy a lányod jó példát lásson. Fényes nappal, negyedik italra, gyerek társaságában tényleg semmi szükség. Még akkor sem, ha történetesen nagyon jól bírod és egyáltalán nem befolyásolja a viselkedésedet (amit kötve hiszek, de tegyük fel).


Nekem valahogy a sörözés meg a sütizés a kislányommal, valahogy nem fér össze.

2007. ápr. 8. 23:24

Hát légy nagyon büszke a lányodra, hogy kibírta ennyi ideig nyugodtan... Vagy nagyon gyorsan iszol. :) Nekem csak négy éves a leányzóm, ha velem megy kávéházba(rendszeresen járunk), akkor én mogyorós csokit, ő meg fehércsokis forrócsokit iszik. Ha az apjával, akkor annak egy üveg sör dukál. Így is elég tempósan, max. 20perc alatt kell végeznünk, mert elfogy a türelem, ami az egyhelyben üléshez elengedhetetlen...

Nem ismerem a részleteket, így nem akarlak, és nem is tudlak elítélni, de amikor a lányomat az apja viszi magával, akkor a lelkére szoktam kötni a max. egy sör szöveget, mert nem szeretném, ha egy enyhén szalonspicces fazon vigyázzna a gyermekemre. Lehet, hogy a pincérnő is csak ettől tartott, hogy megárt Neked az ital, és azt azért lássuk be, hogy az alkoholos befolyásoltság nem túl jó tanácsadó, ha gyermekre kell vigyázni....

6. tibike (válaszként erre: 5. - 7130b15964)
2007. ápr. 8. 23:22

Húúú, most jól kifaggattál, és úgy érzem magam, mint egy hazúgságvizsgáló gép alatt. Persze, a sört azt rögtön rendeltem -az elsőt-, mivel kb 5 km terepséta után tértünk be, és szomjas voltam, a hely meg egyébként boltban nem kapható (barna) sörök forgalmazásáról is híres. És mivel a gyermek lassan ette a kikért pohárkrémet, megrendeltem a másodikat is. És úgy tűnt, hogy jól elvagyunk ott, a program szempontjából; felidéztünk egy évekkel ezelőtti eseményt, ami arról szólt, hogy az ötéves kislányt magára hagytam a cukiban( ez titok a mai napig is!), és hazasprinteltem a 200 méterre lévő lakásomba az otthonfelejtett pénztárcáért. Jót nevettünk ezen, a funkciója a dolognak a gyermek önállóságának próbatétele volt, és megfelelően helyt állt, stb. stb., egyszer csak: ne igyak töbet, mert gyerekkel vagyok,-hangzott a pult mögül. Hát ilyet még nem hallottam. Aztán némi itteni filozófiai fejtegetést elkezdtem ott is, és a pincérnő rögtön "leült" és némasági fogadalmat tett, de hát én nem éreztem úgy, hogy az alkoholos befolyásoltságom miatt képtelen lennék a gyerek további felügyeletére.

Egy szó mint száz: Voltam már ún. mata részeg is, tudom, hogy mit jelent, és spicces állapotban is. Most egyiket sem éreztem,csak a túlzott óvatosságot velünk szemben, aminek csak az ellenkezője fordult elő eddig, amióta a helyzet fennáll.(Pl. az említett néhányperces "otthagyásos" esetnél ugyancsak az említett helyszínen bébiszitterként funkcionált a pincérbrigád, ahogy utólag kiderült.)

5. 7130b15964 (válaszként erre: 4. - Tibike)
2007. ápr. 8. 22:59

Nem gondolom, hogy valaki két sör és egy koktél miatt alkesz lenne, de az a véleményem, hogy mindennek megvan a maga rendje. Kislánnyal fagyizni, sütizni megy az apuka, akkor igyon ő is gyümölcslevet, ásványvizet. A haverokkal meg lehet sörözni, koktélozni.


Szerintem felesleges a felszolgálónő termékenységét belevonni ebbe a kérdésbe.


Neked tényleg nincs semmi bajod azzal, hogy alig vagy a gyerekkel, de akkor is a sörözést tartod fontosabbnak? Mert azt kötve hiszem, hogy a gyerek annyira lassan ette a sütit, hogy két sör meg egy koktél se volt elég, neked még mindig rendelhetnéked volt, hogy addig se szomjazz, míg ő sütizik. Most vagy baromira sok sütit vettél neki, ami szintén nem normális, vagy tényleg inkább magadra figyeltél a gyerek helyett.

4. tibike (válaszként erre: 2. - 7130b15964)
2007. ápr. 8. 22:44

Való igazad van ,és ezt most ugyanabban az alkoholos befolyásoltságban írom, amelyben az előző bűntettet elkövettem, és alapjában véve én sem tartom helyesnek, hogy a lányommal együtt iszogatok, miközben ő fagyizik, és pohárkrémeket eszik, de hogy két sörért úgymond "kidobjanak" egy kávéházból, az azért sok.Szerintem, mint pszichiáter, és magándetektív- ezesetben rohadtul benne volt a felszolgáló meddősége, vagy valami kizáró elvi ok, amivel a forgalmat egyébként korlátozta a saját munkahelyén. mert amúgy kisgyermekek "futkostak" és "csináltak" játszóteret a helységből, a söröző apukájuk mellett.

Engem kizárólag a 'luxurious, modern feeling' és a jó tapasztalatok vittek rá, hogy betérjek, a kislánnyal együtt, aami nem az első eset, hanem számtalanszor előfordult.

Ahogy utólag belegondolok, filmjelenetként kellene értelmezni, és értékelni, mert így, kívűlről, csak az előítéletek jönnek elő: Hülye pincérnő vs. alkesz apuka, meg ilyesmi.

2007. ápr. 8. 22:39

Azt hiszem egyet értek azzal amit Tereza írt. S egyébként csak megjegyzem, egy 8 éves gyermek társaságában, nem éppen iszogatni kellene, ha csak két sörröl is lenne szó....

talán a pincérnőnek van igaza, mert lehet én is igy tettem volna a helyében

2007. ápr. 8. 22:20

Nekem furi, hogy neked értelmes programnak tűnik egy 8 évessel beülni és iszogatni, főleg, hogy ezek szerint nem is unjátok egymás társaságát minden nap.


Azt gondolnám, hogy ha csak rövid időre élvezheti valaki a gyermeke társaságát, akkor igyekszik valami olyan programot kitalálni, ami igazán tartalmas egy gyerek számára.


De lehet, hogy csak én vagyok túl naív...

2007. ápr. 8. 22:01

A mai napon, miután- a számla alapján elfogyasztottam 2ü sört, és egy koktélt- caipirinha 4cl rummal, nam voltak kifejezésképpen hajlandóak kiszolgálni, Tatabányán, a STOP cukrászdában, ami így ,mstmár negatív reklám a helyről, magáról és rólam is. Egy fekete, festett, rövid, valószínűleg egyedülálló pincérnő öntötte nekem burkolt kifejezésekbe a további kiszolgálás megtagadását.

Hazavittem a kislányt, aztán visszamentem, és egy pohár ásványvíz mellett megírtam a panaszkönyvet, és mentem haza.

Alapvetően jó szándék vezérelte a pincérnőt, de vegyük észre, hogy ő a pult másik oldalán állt.

Szerintetek meddig kocsmázhat-"kávéházozhat és cukrászdázhat" egy látogatási idő alatt elvitt gyermek a másik szülővel( aki egyébként tök jól érzi magát, és nem érti egyszerűen, mit kritizál a felszolgáló)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook