Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekkel kocsmázni fórum

Gyerekkel kocsmázni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
47. tibike
2007. ápr. 19. 22:31

Nos igen. Nehéz meghúzni a határvonalat, hogy mit jelent a "kocsmázás" és az 1,2 üveg, pohár akármi elfogyasztása. Megintcsak nehéz eldönteni, hogy ahol alkohol van, az kocsma, étterem, kávéház, vagy cukrászda. Ezért oszlanak meg a vélemények.

Mert ezek szerint akinek gyereke születik, az onnantól kezdve ne igyon alkoholt sem otthon, sem máshol, mert ez lenne az ideális. És tud valaki erre példát mondani, hogy huszonegynéhány éves koráig ugyan fogyasztott alkoholt, majd amint megszületett a gyermeke onnantól kezdve kb.18 évig egy kortyot sem, és miután a gyermeke elköltözött, azokban a napokban megivott egy pohár bort ismét. Mert akkor már nincs akadálya, nem mutat rossz példát. Ez felettébb fogós és kacifántos kérdés. Inkább van példa arra, hogy valaki soha életében nem ivott semmit, vagy ritkán, vagy alkalmanként, vagy minden nap valamennyit, de senki sem igazította kimondottan a csemetéhez a pohár végleges letételét. Módosította esetleg: meghívásokat utasított vissza, bulikat fújt le, stb. Az viszont igaz, szoptatós anyuka esetében más a helyzet az alkohollal és a nikotinnal is. Szegény csecsemő biztos jól aludt utána.

Szerintem mindenki saját maga érzi, hogy mennyire vonható felelősségre az alkoholfogyasztásának mértéke miatt, még akkor is, ha ezt saját magának sem meri bevallani, vagy letagadja, tudat alatt biztos tisztában van vele, hogy hová sorolhatja magát az antialkoholista és az alkoholista szintek között.

2007. ápr. 19. 20:32
Nem, nem, nem.
45. ZITA9770 (válaszként erre: 42. - 104bdd8c43)
2007. ápr. 19. 20:26
Az a baj hogy én magyarokat is láttam.A játszótérre vezető utunk 2-3 kocsma előtt is elvezet,ahól vannak kint székek+asztalok,és ott szoktak amúgy rendezett külsejű kismamák a férjükkel sörözgetni:(
2007. ápr. 19. 17:46

Semmi szin alatt nem tartom helyesnek,mindenképp ezt a két dolgot el kell különiteni,ez nem helyes.

Ha kocsma akkor legyen kocsma...

Ha gyerek akkor legyen gyerek...

Dönteni kell,de a kettő együtt nem megy,ez az én véleményem.

43. e71af41436 (válaszként erre: 42. - 104bdd8c43)
2007. ápr. 19. 17:21

serkentette a tejtermelést :DDDDD



persze viccet félretéve....

nem folyol bele a témába,mert úgyis mindenki sejti a véleményem...naggggggyon negatív

42. 104bdd8c43 (válaszként erre: 40. - ZITA9770)
2007. ápr. 19. 13:52
sógorom mesélte, hogy bent voltak egy sörözőben a haverjaival és bement egy cigány család babakocsistól, az anyuka elkezdte szoptatni a sörözőben a babát és közben sört iszogatott. Na erre mit lehet mondani? Ez már durva!!
2007. ápr. 19. 09:49
Meg azokra, akik mellett ott áll a kisgyerek, ők meg veszettül nyomják a játékgépet...
2007. ápr. 19. 06:59

Tibike,szerintem nem azzal van a gond hogy Te mint férfi bementél egy cukrázdába és amíg a gyermeked megevett egy fagyit vagy sütit,Te meg ittál egy sört.Az sokkal felháborítobb hogy sok anyát is láttam kifejezett kocsmában iszobatni babakocsistól.NA EZ FELHÁBORÍTÓ SZERINTEM.

Azokra a nőkre miért nem szólnak a pincérek,kocsmárosok?

2007. ápr. 19. 00:29
Attol fugg milyen ez a kocsmazas. Apammal gyakran bementunk a helyi kesdobaloba, mikor megivott egy sort, aztan hazamentunk, meg gyerek voltam es en csak elkisertem. Az persze mas, ha az apuka a gyerekkel mulat, lereszegedik elotte stb. Bar en ilyen helyzetben is lattam az apamat.
2007. ápr. 19. 00:01

Kocsmázni egy kisgyerekkel??

Ha valami rosszakaró ezt jelenti a gyámhivatal felé, megvonnák a láthatást az biztos! Ezt biztosan mondom, jártas vagyok a témában, csak nagyszülői kapcsolattartás terén, de a lényeg ugyanaz. Ezzel veszélyezteted a gyereket, mivel már 2 sör bement, már nem olyanok a reakciók mint józan állapotban.

37. 80ASIQ (válaszként erre: 36. - Tibike)
2007. ápr. 18. 20:18

Jól megrázott Téged ez a téma, hogy topikot is nyitottál róla. Szerintem kár ezen annyit rágódni.


Az igazi baj akkor kezdődik, ha megbetegszik a gyerek. Vagy a szülő. Vagy bárki!


Legalább beszélgettünk.

Sok sikert kívánok, írjál onnan is!

36. tibike (válaszként erre: 35. - Mothertiger)
2007. ápr. 18. 20:13
Köszönöm szépen, és ezúton kívámok én is mindenkinek minden jót! Ha esetleg nem jelentkeznék néhány hétig, akkor úgy néz ki, sikerült.
2007. ápr. 18. 18:59

Hát igen. Te vagy az apja. Ha az édesanyjának nincs az ellen kifogása, hogyan töltitek a szabadidőtöket, akkor tulajdonképpen senki másnak nincs ebbe beleszólása. Ha ti így látjátok jónak, a ti dolgotok. Különben ha módjával ittál, és ezután is így cselekszel, nincs ebben semmi kivetnivaló. Mondom, hogy apám is állandóan ezt csinálta, mégsem lett belőlem alkesz, vagy bármi negatív személyiség. (Most ezt az alkeszt nehogy magadra vedd!)

Kívánok neked és családodnak minden jót, remélem összejön neked ez a meló.

Üdv: mothertiger

34. tibike (válaszként erre: 33. - Mothertiger)
2007. ápr. 18. 17:40

Megígérem. Persze, ebből sosem volt gond, eddig a pillanatig, amíg valaki révén ilyen szinten fel nem fújódott ez a dolog.

Meg aztán, mostmár az olaszországi munkalehetőségre koncentrálok nagyon erősen. Nos, akkor nemcsak az ivászat, hanem a találkozások is igencsak megritkulnának, ez lesz a hátulütője a jövőmet illetően. És ennek mindenképpen így kell lennie.

33. mothertiger (válaszként erre: 32. - Tibike)
2007. ápr. 17. 18:20
De remélem azért ezután kicsit módjával iszol, és a gyermeked mellett azért mégsem kéne. Kívánok neked minden jót! :)
32. tibike
2007. ápr. 17. 17:37

Na. Mostmár kezdem elfelejteni. Lassanként túlteszem magam rajta.

:)

31. mothertiger (válaszként erre: 30. - 80ASIQ)
2007. ápr. 15. 10:43
Tényleg érdekes ízvilág lehet... Bár én mindenféle bort utálok, brrrrr!
30. 80ASIQ (válaszként erre: 21. - Tibike)
2007. ápr. 15. 09:57

Olyan jókat írtál a STOP cukrászdáról, hogy ha netán arra járok okvetlenül benézek! Mifelénk ugyanis nem lehet tokaji aszus fagylaltkelyhet enni, legalábbis, nem tudok róla.

Az, hogy volt ott egy pincérnő, akinek éppen rossz napja volt, vagy éppen, lehet, hogy jóakarattal, de mégis hibázott..., hát le van tojva!

29. mothertiger (válaszként erre: 21. - Tibike)
2007. ápr. 15. 09:49

Kedvesem, oda kell menni, ahol lehet udvarolni a felszolgálóknak! Így kerülte el apám az ilyen helyzeteket! Annyira "benyalt" a csajoknak, hogy ők vittek budira... Hehhe! :DDD

Ne vedd már olyan véresen komolyan ezt az egészet!

Nyilvánvaló, hogy kicsit te is, meg a csaj is elvetettétek a sulykot. Nem kell ezt annyira felfújni! Legközelebb nem mész oda, meg visszafogod magad. Tudom, hogy nem ittál olyan sokat, meg részeg sem voltál, valamilyen szinten jogos a felháborodásod. De lépj már túl rajta!:)

28. c6b27363e5 (válaszként erre: 27. - Tibike)
2007. ápr. 14. 22:02
én nemis neked irtam hanem ugy átlagbaan gondoltam
27. tibike (válaszként erre: 26. - C6b27363e5)
2007. ápr. 14. 21:50
Persze. Ez az eset nekem lecke volt, az biztos. Legközelebb nem adok rá módot és lehetőséget senkinek, hogy az alkoholfogyasztásom miatt belegázoljanak a becsületembe, a gyerek előtt.
26. c6b27363e5 (válaszként erre: 25. - Tibike)
2007. ápr. 14. 21:37

aban egyet értrk hogy szét lehet választani boldogságot és a felelöséget mert ha valaki bulinvan és iszik meg ha valamijen esemény van néha szabad

de sajna sok ojan ember s apuka van 4-5 kör pija a gyerek ott van ez nem hejes igyon a gyereket meg ne vigye magával

25. tibike (válaszként erre: 24. - C6b27363e5)
2007. ápr. 14. 21:02

Ahol én voltam, cukrászdában, -és ez most az re-antireklám- ott néhány sörön boron röviditalon kívűl volt kb. 30 darabos koktélválaszték, alkoholmentes koktélok, mindenféle fagyi, sütemény és alkoholos pohárkrémek, kelyhek, sütik, tehát egy antialkoholistának is borzasztó nagy a kísértés hogy ne kóstoljon meg egy tokaji aszús fagylaltkelyhet, ami puncsból készül és tele van mazsolával,és van benne fél deci aszú. Az étlap és itallap is mutatja: ami finom, azok a dolgok valahol összeérnek egy pontban, és nem lehet kijelenteni, hogy mert alkohol is van benne, akkor az fúj!-meg se kóstolom, vagy ilyesmi és ellenállok a csábításnak, vaskalapos módon. Engem is ilyenféleképpen ejtenek rabul ezek a dolgok: mert pl. egy sport szeletet nem lehetne elkészíteni rum-aroma nélkül, vagy igen?

És az emberek boldogság-érzését -amit okozhatja speciel egy finom sütemény is- nem szabadna holmi "állítsd már le magad"-jelentésű beszólással lelőni.

És ha jobban visszagondolok, hányszor láttam itallerakatok előtt futkosó kisgyerekeket, miközben apjuk itta a sört az utcán, üvegből; vízóralaolvasóként (hoppá!) egyszer beleavatkoztam egy nagyon komoly anya-lánya vitába, amely majdnem a bántalmazásig fajult, úgyhogy tényleg nem jó gyerek jelenlétében inni, viszont azért, ha nem is éles határvonallal, de szét lehet választani a boldogságot és a felelőtlenséget.

24. c6b27363e5 (válaszként erre: 23. - Tibike)
2007. ápr. 14. 20:18

tibike nem neked szántam ezt a kijelentést mármint ugy értve hogy ki téleg inni megy és viszi a gyerekét s nem is az egy söröl van szo hanem sok ösze visza iszik berugik s a gyerek ott van vele ez nem szép inkáb viné jácotére

mi is voltunk ma cukrázdába fagyizni

23. tibike (válaszként erre: 22. - C6b27363e5)
2007. ápr. 14. 18:49
Előőtte számtalan(na jó, kb 5) játszótéren voltunk, és utána mentünk a kávéház-fagyizó-cukrászda helyiségbe). Szóval, én emiatt a mai napig feddhetetlennek érzem magam, az eset miatt. De mit érezhet az, aki ilyesfajta cselekedeteivel a saját munkahelyének a forgalmát kurtítja meg? Emberségi,nonprofit családi jótevő, vagy mi?
2007. ápr. 14. 18:42
na szép dolog mondhatom gyereket nem kocsmába jácotére kell vinni
21. tibike (válaszként erre: 20. - Mothertiger)
2007. ápr. 14. 18:38

Hát, az tök "gyári" lehetett!! Mondjuk én nem vinném el ku.vázni a gyereket, de hogy ne ihassak meg két sört, ráadásul kimondottan egy darab felszolgálónő miatt, az azért durva.Mert AZ úgy érzi, hogy nem tudok felelősséget vállalni a gyermek iránt. Persze, ha otthon maradok, és megiszok fél liter pálinkát a gyerek jelenlétében, akkor ő ehhez mit tudott volna hozzászólni? Tehát milyen jogon bírálja felül az én apasági jelenlétemet? Mert ha a rendőr megszondáz vezetéskor, rendben. Ha a munkahelyemen a biztonsági kft:rendben. De ez? Szonda nélkül, mi ez? Eldöntötte helyettem, hogy mennyire vagyok részeg, és felelősséget vállalt a gyermekre? Ez neki munkakör és beosztás, hogy vendégek hozzátartozóinak testi épségéért felelősséget vállal?

És leírom: STOP Cukrászda, Tatabánya

ANTIREKLÁM!!! ANTIREKLÁM!!! ANTIREKLÁM!!! ANTIREKLÁM!!! ANTIREKLÁM!!! ANTIREKLÁM!!! ANTIREKLÁM!!! ANTIREKLÁM!!! ANTIREKLÁM!!!

(Remélem, kirúgták azóta ezt a pincérnőt, annak ellenére, hogy többet nem megyek oda! ?Mert ha odajött volna az asztalhoz, és szóban azt mondja: te sz*r alkoholista, vedd már észre, hogy gyerekkel vagy, ne igyál már többet! (a többiek ihatnak, de te nem, a q. anyádat!)- és ezt mondja négyszemközt, akkor nem sért meg annyira, mint így.)

2007. ápr. 14. 12:46
Engem is elvitt egy csomószor a kocsmába az apám. Néha be is piált, de nem emlékszem, hogy fullrészeg lett volna, vagy nem esett úgy le. Volt, hogy ku.vázott is közben...
19. tibike (válaszként erre: 15. - Tibike)
2007. ápr. 9. 00:24

És érezni lehetett a levegőben, benne volt az egészben a gyerekre vigyázás,abban a kis jelenetben, amint verbális és fizikális kapcsolatba kerültünk a spiccesekkel, a borospincében, nem szólt senki, hanem pillanatnyi csend jelezte, hogy itt kell megállni, mert ez gyereknek már sok lenne, és szálljunk le a túristákról, vegyünk vissza egy nagyon kicsit- és semmi konfliktus, amit a gyerek leszűrt, hogy jókedvű emberek, és kész, mert a vulkanikus talaj ellenállhatatlanul jó szőlőt terem, és ennyi.

Mennyire más vidéken élek!

18. dee (válaszként erre: 16. - Tibike)
2007. ápr. 9. 00:23
Így legyen!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook