Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekkel kocsmázni fórum

Gyerekkel kocsmázni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
77. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 76. - Tibike)
2007. máj. 7. 02:48
Toroltesd az olyan jellegu hozzaszolasaidat innen, ami a cukraszdara utal, ha nevet vagy cimet irtal. Ezen kivul honnan tudjak a cimedet, vgy hogy ki van a "tibike" nev mogott?
76. tibike
2007. máj. 7. 01:59

DE!

Küldtek ajánlott levelet a cukiból. Remélem, nem innen fújt be valaki, mert kissé törvényellenes, hogy a neten megnevezve eláztattam őket, és remélem, hogy nem viszik perre a dolgot.

Azt meg má nem is mondom hogy vasárnap Pécsen voltam, bemegyek a plázába. Hatalmas kávézó placc. Szülők. Apukák. Gyerekek. Családok. A kínálat: kávé,(rumos is, meg ír,meg whisky-s) fagyikelyhek, üdítő stb. koktélok! sör! és mindenféle rövidital. És mindegyik asztalon volt minden! Amit én tettem, az ott egy pillanat alatt megtörtént kb tízszer! Hát abból áll a kínálat, ami fogy, nem? Jön a család a bevásárlásból: a gyereknek fagyi, süti és kóla, a szülőknek kávé, koktél, meg sör. És mindenki boldog. És: 180 fokos fordulat. ezer meg ezer ember megy el mellettük. Senkinek nem szúr szemet. A pincérnők álltak tálcával a kezükben, és azt nézték, hogy melyik asztalhoz mit vigyenek. Hol telt meg a hamutartó, hol ürült ki a pohár. Végzik a dolgukat.

Mentem tovább, mert siettem. 50 méter, és mégegyszer ugyanez. Hát persze, hát pláza, nem?

És hány ilyen pláza van, és azokban mennyi ilyen kultúrált, nem talponálló-jellegű de alkoholt is árusító vedéglátó egység van?

Dehát én! én! én! én aztán tényleg nagyon felelőtlen és megbízhatatlan vagyok, és fúj, meg minden.

Mindenki menjen be a hozzá legközelebb-vagy éppen útjába eső kocsmába és ott az összes pasit kérdezze meg: Van gyereked? Válasz: Nincs! Van gyereked? Válasz: Nincs! Van gyereked? Válasz: Nincs! Hogy lenne? Hát azonnal letenném a poharat, ahogy megszületik! Nem lennék itt,nem? És ha három gyerekem lenne, akkor harminc évre tenném le a poharat, nem? Családos ember ne igyon semmit!!!

Ezek lesznek a válaszok? Uggyan má' ,uggyan má'!

Lehet, hogy holnap átveszem a levelet, de az is lehet, hogy olvasás nélkül széttépem.

A vendégek, a családok boldogok.

Az étel-és itallapon az van, ami ehhez a boldogsághoz kell. És ami rajta van, azt meg is veszik. Nincs rajta cipőfűző és ceruzaelem. Mert az nem fogyna a kávézóban. De minek magyarázom má' megin? Én többet arra a helyre, ahol az incidens történt, nem megyek és kész! PUNKTUM! Ennek ellenére nem fognak csődbe menni miattam.

75. tibike (válaszként erre: 74. - Mandella)
2007. máj. 7. 01:56
Igen ezt valaki átnevezte, mert én eredetileg -olyan mérges voltam- hogy angol címet adtam neki, ami valahogy így hangzana: ittam egy vmit amikor a lányom velem volt(8 éves).
2007. máj. 6. 12:46
elolvastam tibikét, így azért már más a helyzet, mit amit a cím sugallt. ez azért szerintem nem számít kocsmázásnak...
73. mandella (válaszként erre: 72. - Mandella)
2007. máj. 6. 12:40

egyébként nem is igazán értem ezt a dolgot. miért kéne, vgay miért jó gyerekkel kocsmázni???!!!

nna, mindjárt utánaolvasok, hogy okosabb legyek...

2007. máj. 6. 12:39

eddig a pillanatig átfutott a szemem ezen a címen, mert úgy olvastam: gyertek el kocsmázni...

de most látom, hogy GYEREKKEL??????

én ilyenről még nem is hallottam, de nem semmi. én majd amikor lesz gyermekem, szerintem ezt kihagyom. az ő életéből is, és az enyémből (miénkből?) is.

2007. máj. 6. 12:14
undorito dolog megvetem
2007. máj. 5. 16:10
gyerekkel??? jól látom?
69. H MAYA
2007. ápr. 20. 23:05

Gyerekkel nem szabadna kocsmába menni,szerintem nem kellene kifogásokat ,indokokat keresni.

A szülő a gyerek példaképe ,de ugy kell viselkedi,hogy azt másolhassa a gyerekünk.

2007. ápr. 20. 20:49
oké,tiszteletben van tartva.
67. e71af41436 (válaszként erre: 58. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 20. 20:45
azt hol láttad,hogy mérges vagyok? egyszerűen csak én is a véleményemhez tartom magam. nem gíyártottam semmilyen sztereotípiát,mint ahogy nem is személyeskedtem. de még mindig azt tartom,amit lenntebb már leírtam. nem vinném a gyerekem kocsmába.
66. 0c97fbb607 (válaszként erre: 65. - Mothertiger)
2007. ápr. 20. 20:44
Akkor te is jó ember vagy!Elég csak szeretni...nem muszály meg is inni :DDDDD)))))
2007. ápr. 20. 20:29
Én a sört szeretem... Meg a Jagert. Meg a whiskyt. Meg a pezsgőt is... De már vagy 2 éve nem ittam semmit. Csak alkoholmentes sört.:(
64. 0c97fbb607 (válaszként erre: 63. - Tibike)
2007. ápr. 20. 19:47
Egyet értek!És aki a jó bort szereti rossz ember nem lehet!!!....(vagy máshogy szól a mondás..???)
63. tibike (válaszként erre: 62. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 20. 19:23

Akkor van egy jó pontom! :)

Egy villányi, egy badacsonyi,... ezeknek párja nincs a földön, az biztos.

62. 0c97fbb607 (válaszként erre: 60. - Tibike)
2007. ápr. 20. 19:13
A finom borok szeretete,főleg a magyar boroké,nálam mindíg jó pont.Mindig is vonzott a borászkodás,szőlészet is,még könyvet is olvastam róla....sajna nincs hozzá "borvidékem":D)
61. 80ASIQ (válaszként erre: 60. - Tibike)
2007. ápr. 20. 19:03
Váljék egészségedre !
60. tibike
2007. ápr. 20. 18:55

A spontán, meglepetésszerű eseményekkel egybekötött kikapcsolódás -úgy vettem észre,- jó hatással van a gyerekekre. Az élményekre meg szüksége van mindenkinek.

(Most azon gondolkozom, hogy a hűtőben van fél liter körtepálinka meg egy üveg bor. Egy hete kaptam. De mivel holnap munkanap van, ezért nem bontom fel. Ha viszont visszajöttem Olaszországból (ahova még el se mentem), és minden oké, akkor az első dolgom lesz, hogy megigyak egy üveg bort. Akár ott lesz mellettem a gyerek, akár nem. Én ilyen vagyok.)

:)

59. tibike
2007. ápr. 20. 18:49

A mindenit! Mekkora téma lett ez! :)

Azért miattam ne vesszetek össze! :)

58. 0c97fbb607 (válaszként erre: 57. - E71af41436)
2007. ápr. 20. 17:05

Egyszerűen nem értem mitől lettél ennyire mérges?Értem én ,hogyne érteném.Nem is volt szándékomban arra ösztönözni,hogy bemenj egy kocsmába,és uram bocsá megigyál egy pohár fehérbort.Te ilyent sosem tennél.De más lehet ,hogy megteszi,de ettől még nem lesz rossz szülő.Mert a téma itt nem alkoholizmusról szól,nem arról hogy sok szülő tajt részegre issza magát és közben gyereket nevel.Hanem arról,hogy van e joga beleszólni egy pincérnőnek egy másik ember életébe,vagy sem,két pohár sör miatt.Én erről mondtam véleményt,nem arról hogy "szabad" e alkoholistának lenni,ha gyerekkel vagyunk .

Úgyhogy tartom a véleményemet.

Úgyhogy ne túlozz légyszives,azért mert bevittem,vagy a tibike bevitte a gyermekét egy cukrázdába,attól még valószínűleg a gyerekben nem okozott akkora lelki sérülést,hogy majd felnőtt korában azt mesélje,hogy KOCSMÁBA NŐTTEM FEL!!!

57. e71af41436 (válaszként erre: 54. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 20. 15:24

az,hogy én ragaszkodom a saját erkölcsi értékrendemhez,nem azt jelenti,hogy nem vagyok boldog.

én elmondtam azt,hogy nekem erről mi a véleményem. azt írtam,én nem tenném. igazán elhiheted,magasról teszek arra,ki hol neveli fel a saját kölykét. ha éppen a kocsmában van ehhez kedve,ám tegye. de ha elolvaSNÁD SOKadszorra,hogy mit írtam,akkor végre megértenéd,nem pálcát törtem valaki felett,hanem leírtam hogy én nem tenném. te viszont nem fogadod el. most mit vársz? hogy elszégyellem magam és beviszem az első kocsmába a gyerekemet? vagy azt,hogy azt mondom,valóban vannak dolgok,amiket nem szabadna ennyire makacsul elutasítani? nézd. én az életemmel meg vagyok elégedve. az erkölcseimmel együtt....

56. moncus
2007. ápr. 20. 14:56

Visszaolvasva az eddigieket bevallom jókat derületem:)

Tibike: a te esetedet én nem nevezném kocsmázásnak! Az én apám egyszer a sogórával együtt tényleg betért a sarki kocsmába egy-egy felesre (amiből több kös is sikeredett+ némi sör), úgy, hogy babasétáltatásra indultak a 7 hónapos Bálint unokával, akit be is vittek magukkal eme műintézménybe. De a gyerek őrült sikert aratott a sarki csehóban, csak mindeközben a szegény nagyik nem tudták, hogy hol a fenében lehet a két öreg:))))

Jó poén volt!

2007. ápr. 20. 14:37
Már a mondat is taszító!!!
2007. ápr. 20. 12:08

Te tudsz néha önfeledten,spontán csinálni valami,....élni????Vagy csak folyamatosan mást sem teszel mint mereven ragaszkodsz a társadalmi,morális,erkölcsi elvekhez?????

Azt hiszem álltalában mindenki tudja,mindenféle helyzetben ,hogy mi az abszolút helyes viselkedés.A tévében a rádióban,mindenhol azt mutogatják ,hogy milyennek kell lennünk.Szépnek vékonynak,jó anyának(ha a gyerek bedönti a virágcserepet a frissen áthuzatolt ágyba akkor is csak bambán mosolyogjunk).Meg kell felelnünk a szüleinknek,a férjünknek a gyerekeinknek,a jó Istennek......és hol marad az én???????Megsúgom neked,ha ezt az utat követed,szertefoszlik,nem lesz.

Az ilyen pici apró kis "Szabadság" érzetek,amikor tudod ,hogy nem helyes,de megteszed,igen is jó dolgok.

53. 0c97fbb607 (válaszként erre: 52. - E71af41436)
2007. ápr. 20. 11:56
A tökéletes szülő mintapéldája!Gratulálok!
52. e71af41436 (válaszként erre: 51. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 20. 11:54

láss ne csak nézz....


egyébként én olyan ember vagyok,aki ha a gyereket elviszi sétálni,akkor visz magával elegendő folyadékopt és élelmet,mert tudja hogy a gyerek kb. félóránként szomjas vagy éhes. de ha esetleg egy üdítőt akar inni,akkor nem kocsmába viszem,hanem egy közértbe. én ilyen ember vagyok.

51. 0c97fbb607 (válaszként erre: 50. - E71af41436)
2007. ápr. 20. 11:44

Milyen feloldozást miről beszélsz?????Várjál csak te feloldozást,ha elmész vasárnap gyónni!

Bocs én nem tartom bűnnek,egy meleg nyári napon elfogyasztott pohár sört.

Te jó ég????Miféle ember vagy,hogy inkább hagyod szomjazni a gyerekedet?????

(vasárnap ezt is hozzáteheted ,talán egy pár miatyánkkal megkapod a bűn bocsánatot)

2007. ápr. 20. 11:06
én például egyedül nem mennék be kocsamába(szerintem egy nő nem oda való,nem beszélve arról.hogy egy női kéz egy borospohártól kecsesebb lesz,de a söröspohártól trampli)nemhogy gyerekkel. szerintem mindenki a saját lelkiismeretével számoljon el és ne várjon ismeretlen ismerősöktől feloldozást.
2007. ápr. 20. 10:14

Én is egyetértek Tibikével!Néhányan úgy írnak itt mintha egy pohár sör beletartozna a hét főbűnök egyikébe!!!

Van olyan amikor a gyerek nyúzza a szülőt ,hogy szomjas vagyok anya.Én is bevittem egy egy presszóba a gyereket,és ha megkívántam egy jó csapoltsört,kávé,vagy üdítő helyett akkor bizony azt kértem ,és jólesően ,bűntudat nélkül megittam.

Kövezzetek meg érte!:D)

48. mothertiger (válaszként erre: 47. - Tibike)
2007. ápr. 20. 09:41
Osztom a véleményedet!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook