Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekekről.. fórum

Gyerekekről.. (beszélgetős fórum)


2010. nov. 26. 16:05
Bármilyen játékokat is szívesen fogadok...minden vélemény jól jön.
8. pitypang79 (válaszként erre: 7. - Nusika74)
2010. nov. 26. 16:03

Nagyon köszönöm a hozzászólást.

Emlékszem nekem is voltak anno hasonló tapasztalataim...még én is játszottam ilyeneket...

Reménykedem hátha akad gyerek aki hasonlókat játszik...akár újítva is.

2010. nov. 26. 14:50
Sajnos ahogy én láttom a mai gyerekek nem tudnak együtt játszani !Ez nem csak az ő hibájuk ,hanem mi szülők ,ovónők és tanárok tehetünk róla,nem tanítjuk meg őket.Ma a napközikben mást nem csinálnak mindhogy kiszabadítják a gyerekeket az udvarra és csináljanak amit akarnak...Nekem annak idején volt egy nagyon jó napközis tanárom ,mindig kitalált nekünk valami elfoglaltságot.Rengeteg mindent tudnának együtt játszani pl:Király,király adj katonát...,számháború,kidobó,bújócska,kislányoknak a francia gumiugrás,körjátékok,labdás ügyességi játékok stb. Én ezt tartanám közöségépitő elfoglaltságnak,és nem azt hogy unalmukban egymást piszkálják (De ez csak az én véleményem és tapasztalatom:))
2010. nov. 26. 14:00

Valamilyen népi gyerekjátékokat nem tudtok ajánlani?

esetleg játszanak olyasmit a gyerekek ma?

Még ha nem is a régi módszerekkel hanem újítva...

Példának okáért lépcsőházi fogócskát kaptuk..

Hasonlókat ti tudtok?

5. pitypang79 (válaszként erre: 3. - Yardin)
2010. nov. 26. 13:58

Köszönöm.

Igazából nem számít hogy milyen korosztályról írok,ugyanis esszét írok belőle.A lényeg , hogy csak egyik korosztályról írhatok.

4. pitypang79 (válaszként erre: 2. - Aidababa)
2010. nov. 26. 13:55
Igen igazad van,igazából esszét kell írnom belőle,és mindegy hogy milyen korosztályról,de csak az egyikről lehet írni...
2010. nov. 26. 12:56
Szerintem ez az adott korosztálytól függ. A 10 éves lányom pl. egyedül nem nagyon tud játszani. Persze vannak olyan pillanatai, amikor előveszi a Lego-t, és épít. De azt tapasztalom nála, hogy neki mindenképpen társaság kell ahhoz, hogy jót játsszon. Pl. tegnap a 9 éves barátnőjével azt játszották, hogy a barátnő szül. :D Mindez onnan ered, hogy nemrégiben született meg a kistestvére. De szoktak játszani babákkal szerepjátékokat, vagy zenére táncolnak, bár ez már talán nem játék kategória. :) És persze a számítógépes játékokat sem vetik meg. A nagyobb lányom, aki 14 éves, ugye ő már egyáltalán nem játszik, a szó szoros értelmében, pedig még gyerek. Csak már nagy. :) Viszont a számítógépen vannak olyan játékok, amivel ő is szívesen tölti az idejét. Mondjuk feltételezem, hogy kisebb gyerekekre gondoltál, de remélem nem baj, hogy én is írtam. :)
2010. nov. 26. 12:52
Ez így elég általános kérdés. Sok mindentől függ, pl. életkortól, nemtől, mentalitástól, körülményektől stb.
2010. nov. 26. 12:38

Sziasztok anyukák!óvónénik,tanárok mindenki aki gyerekekről kapcsolatos témában otthon vagytok.

Tudnátok segíteni nekem?

Szerintetek mit játszik a mai gyerek?Kinek mi a véleménye?mit játszik otthon?vagy akár a játszótéren a többi gyerekkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook