Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekeknek...különböző köhögésekre praktikák fórum

Gyerekeknek...különböző köhögésekre praktikák (beszélgetős fórum)


1 2
2014. márc. 1. 18:50

Én a nagynak Mucoprontot adok este Robitussint (száraz köhögésre) vagy Sinecodot.

Kisebbnek Erigon, mert az vált be, estére Robitussint.

A köptetőt max du-4-ig, este a Robitussint. Estére még Fenistil cseppet szokott javasolni a doktornőnk.

2014. febr. 28. 11:27
Én már próbáltam a Wicket gyereknél is, négy éves kor felett lehet. Nekünk bevált.
47. bbe8e56e9e (válaszként erre: 42. - Baby0309)
2014. jan. 20. 14:49
De pl nekem a kórházban azt mondták, hogy akinek kruppos rohama volt annak nem ajánlott mentholos kámforos szereket használni mert az előidézheti újból! ????
46. Tulli (válaszként erre: 45. - Baby0309)
2013. nov. 6. 10:12
Ez is egyfajta hurutosítás, és némileg "melegíti" is a mellkast. Kiegészítő kezelésre szerintem jó. Az ágyat is meg lehet dönteni vagy párnákkal enyhén megemelni a fejet-törzset, hogy ne folyjon vissza a hurut, ezzel köhögést ingerelve. A sinecodból testsúly szerint adagolt csepp jó lehet ilyenkor még. Szerintem a hurutosra jobb a mellkasbedörzsölő, száraznál (ha nem asztmatikus eredetű) érdemes párásítani a szobát pl. sóoldattal kevert vízzel. Én annak idején salvus vizet tette a párásítóba. Még hatékonyabb, ha van inhalátor is, abba is lehet salvust tenni, és a gyerek közvetlenül lélegzi be a hideg, sós párát és ez oldja a szárazságot. Ezt hurutos köhögénél is lehet alkalmazni.
2013. nov. 6. 08:33
Köszönöm:) Valóban hatásos pl köhögésre(száraz vagy hurutos)?
44. anya4005 (válaszként erre: 42. - Baby0309)
2013. nov. 5. 23:38
Luuf. Gyógyszertárban kapható,születéstől kenhető.
43. Tulli
2013. nov. 5. 17:51
Szerintem 3 évesnek már lehet a gyógyszertárit használni, a Wicket nem használtam, csak felnőttnek.
42. Baby0309 (válaszként erre: 41. - Tulli)
2013. nov. 5. 16:55
Hány éves kortól lehet biztonságosan kenni őket? Ma olvastam a Wick-et és ott 4 évestől van....van,amit hamarabb is lehet?
41. Tulli
2013. nov. 5. 15:29
A nem asztmás vagy nem kruppos gyerekeknél nagyon jó az éjszakai mellkasbedörzslők alkalmazása, ha nem allergiásak rá. Nálunk sokszor segített a gyógyszertári, receptre kapható változat.
2013. okt. 28. 07:15
égetett cukros-hagyma tea nálunk eddig a legjobb köhögésre, megfázásra a vöröshagyma nagyon jó, akár zsíros kenyéren, vagy négybe vágvalemézezni és tányéron hagyni egy éjszakát, és a levet amit enged megenni
39. lilibe (válaszként erre: 33. - Bbe8e56e9e)
2013. okt. 27. 23:47
Azt írtam súlyosbíthatja, nem azt hogy súlyosbítja.
2013. okt. 27. 21:27

Sziasztok!

Végig olvastam a fórumot,talán már mindent kipróbáltam azokból,amiket felsoroltatok,a hársfateától az ACC-ig. Nekünk most a hagymás cukorszirup jött be,amit úgy készítek,hogy a hagymát feldarabolom,rárakok 2-3 ek cukrot,hagyom állni egy éjszakát,és reggelre a cukorból szirup lesz. Nem olyan borzasztó az íze,és 2 nap alatt elmúlt a fiamnál a köhögés. Előszőr nem hittem benne,de gondoltam,ártani nem árt...és használt!!!

37. Tulli
2013. okt. 27. 20:23

Sziasztok!

Nálam a két nagyobb gyereknél voltak problémák, így leírom nálunk mi segít(ett), hátha valakinek szintén beválik.

A köhögés csillapítására a sinecod is jó lehet. Este kell testsúlytól függően adagolni. A mucopront hurutoldásra nagyon jó, de mellette kell valamilyen neomicin tartalmú orrcsepp is. A folyadékbevitel fontos. Én gyógytea keveréket szoktam mézzel adni (kamilla+csipke+feketebodza).

A kruppnál csak a hidegpára (sós is lehet), a gyulladáscsökkentés és a hurutoldás segített.

Ha aszmatikus jellegű a köhögés (száraz, gyakran hányás kíséri, amikor áttetsző nyákot öklendez a gyerek) esetében nálunk nem használt a párásítás. Ilyenkor a hörgtágítókat szokták írni a háziorvosok (pl. spiropent), ezek jók, ha nincs akut gyulladás a háttérben, mert akkor tünetileg kezel csak.

Amúgy, ha nem működik hosszú távon a tünetmentesség és gyakori a felülfertőződés, akkor komolyabb szer kellhet, pl. valamilyen porinhalátor az asztma megelőzésére.

Én ventolint nem adnék, mert az kemény rohamoldószer asztmásoknak, csak orvosi javaslatra. Babyhaller mellett jók nagyobb gyerekeknek a prochamber vagy optichamber készülékek, amik műanyag csövek végül is, ebből a gyerek ki tudja szívni a szert.

Amúgy krupposokból, akiknél később valamilyen allergia is kijön, gyakran lesznek asztmásak a gyerekek. Tudom ajánlani a törökbálinti pulmonológiát nagyon, szuper csapat van ott!

Tulli

2013. okt. 27. 14:48

Amikor kicsik voltak a gyerekeim, és már mindent kipróbáltam, többféle gyógyszert, gyógynövényt, és semmi sem használt, végső elkeseredésemben főztem hagymateát a szomszéd néni javaslatára, mézet tettem bele.

A panaszok 2 - 3 nap után megszüntek.

Amúgy a köhögéscsillapítókkal vigyázni kell, mivel a légzésközpontot izgatják a központi idegrendszerben, ezért van, hogy ellenkező hatást váltanak ki, még inkább fokozódik a köhögés, és fulladássá válik. (Ambroxol - Ambrobene esetén különösen)

2013. okt. 27. 14:39
Valamint AMBROBENE inhalátorba!
34. bbe8e56e9e (válaszként erre: 11. - Dixem)
2013. okt. 27. 14:38

Bocs de ez hüjeség! legalábbis erre jöttem rá mióta kruppos lett a kislányom! A meleg pára még jobban fullasz hosszú távon csak a hidegpárásító használható!

a sinecod nagyon jó de mivel kruppos van hörgötágító spraynk és végszükséd esetére kúpunk is valamint calcimuscot vagy fenisztilt is kap ilyenkor! Ezek mellett homeopátiás golyócskákat kap! Nem merem csak a golyócskákat adni neki mert ha véletlen befullad( ami csak az első esetben egyszer fordult elő) akkor magamat okolnám hogy miért nem adtam neki gyógyszert!

33. bbe8e56e9e (válaszként erre: 31. - Lilibe)
2013. okt. 27. 14:29
Ezt cáfolnám az én lányom kruppos EUCASOL sprayt használunk csak pozitív tapasztalataim vannak fürdővízbe is fujom!
2013. okt. 27. 10:13

A Mucopront szirup nálunk is sokat segített.

Viszont kisebb korában a hurutos köhögésre amit csináltam (csak reggel) 3-4 teáskanál kristálycukrot felolvasztani, karamellizálni, ráönteni egy bögre tejet, összeforralni. A gyerekem ezt a karamellt itta. Utána vigyázni kell, mert hányta ki a sok váladékot, de kb. 2 nap alatt helyrejött. Esténként pedig én is a hátára és mellkasára tettem (nem tudom van-e még ilyen) Baby Pulmex krém, ha jól emlékszem. Rátettem egy-egy zsebkendőt. Ha nem volt lázas, esténként még 1-2 napig kamillás inhalálás. Olyankor csengőt, telefont kikapcsoltam, mert a forró kamilla mellett ácsorgást csak nyugodt körülményekkel, fegyelmezett gyerekkel lehet megcsinálni. Anyukám sokszor megkérdezte két nap után, hogy mit csináltam a gyerekkel, mert sokkal jobban lett.

31. lilibe (válaszként erre: 19. - 342402de6d)
2013. okt. 27. 09:38
Bizony, bizony nagyon jó! Főleg, hogy egy kruppos betegnek semmilyen mentolos mellkaskenőcsöt nem szabad használni, mert súlyosbíthatja a tüneteket.
2013. okt. 27. 09:30
Váladék oldásra mucopront szirupot kapott. 2 nap alatt segített.
2013. okt. 27. 09:21

Szia!

Nálam és gyereknél is bevált, egy kanál mézet összekeverek 1 mokkáskanál reszelt gyömbérrel és evőkanál jó minőségű olívaolajjal. Ezt kell lenyelni és lehetőleg közvetlenül nem kellene inni.


Lentebb olvastam, hogy nem biztos, hogy jó a gyógyszer, érdekességként megemlítem Angliában 1 éves kor alatt nem is adnak se köptetőt, se orrcseppet, pedig náluk nincs orrszívóporszívó sem. Természetesen a magyar szülők beszerzik ezeket a dolgokat itthonról.

Jobbulást a kicsinek!

28. pic74
2013. okt. 27. 09:07

kakukkfű tea: Tulajdonságai:

- köptető és légcsőhurutoldó

- felső légúti gyulladás esetén antibakteriális

- torok-, szájöblögető

- izomlazító

- szellemileg felfrissít

- jót tesz a gyomornak

- használható gyomor-, menstruációs görcsöknél


Elkészítés:


1 púpozott evőkanál kakukkfüvet leöntünk 1/4 l forrásban lévő vízzel, 5-10 percig állni hagyjuk


vagy hársfa,akáctea

2013. okt. 27. 09:03

Én most adok neki Sinupretet,plusz MÉZ !!!! Remélem segít és jobb éjszakánk lesz,sikerült jó sokat leszivni neki,azóta is folyamatosan folyik az orra,bezzeg éjjel nem jött.

Sajnálom,aki kórházba kell hogy menjen emiatt,mielőbbi gyógyulást nekik!!!!!!!!

Ti mit használtok zöldes orrfolyásra?Nekünk Nasivin cseppet kellett anno Otosporin fülcseppel összekeverni. Én most úgy csinálom,hogy a fülcseppet külön cseppentek és utána Nasivin spray fujok be,ez segített a nagyobbik fiamnak,de azóta is van elhúzódó orrfolyasa csak színtelen.Erre vlm tanács valakinek?

26. Cippora (válaszként erre: 21. - Hisztikirálynő)
2013. okt. 27. 08:44
Köszi,sajnos már nem írják fel csak úgy :( pedig kruppos a lányom,de mégsem,mert nem tartós betegség,kinövi.
2013. okt. 27. 08:40

hagymatea, és disznózsíros borogatás a mellkasra


piacon veszem a zsírt, házi, 400 ft1 kg, nagyon vékonyan kell kenni


eszem ágában sincs a gyógyszertárba horadni a pénzem egy kis köhögés miatt

2013. okt. 27. 08:37
Nekem most van gyógyulófélben a kisfiam, de este még sokat köhög. Ezt szoktam most adni neki: grinTuss pediatric (szirup gyermekek részére száraz és hurutos köhögésre). Ez nem gyógyszer, 100%-ban természetes anyagokból készült. Nekünk nagyon bevált.
2013. okt. 27. 08:36
Harsfatea mezzel. Szaraz kohogesre sinupret, amikor elkezd szakadni, Rinathiol. Az en 2.5 eves lanyom 1 hete kohog, de ezek nagyon jo hatassal vannak ra!
2013. okt. 27. 08:29
Sajnos nekünk is hasonló problémáink vannak. Használtatok már Ambroxolt? Mi azt használjuk, eddig segített, most viszont nem.
21. Hisztikirálynő (válaszként erre: 20. - Cippora)
2013. okt. 27. 08:23

CA-Mi Flo MIKO - ez van ráírva.

A fiammal voltunk fél évesen korházban hörghurut miatt, ott láttam, hogy milyen jó hatással van rá a berodualos inhalálás. Aztán mikor legközelebb megint jött ez az ugatós, hányásig fajuló száraz köhögés, akkor mentünk a pulmonológushoz, aki felírta és így azért olcsóbb volt.

Nagyon megérte, mert sokat használjunk megfázásos betegségeknél, nem csak nála, hanem a család többi tagjánál is.

20. Cippora (válaszként erre: 18. - Hisztikirálynő)
2013. okt. 27. 08:06
Milyen inhalátorotok van? Megírnád a márkáját? Épp most szeretnék venni,de annyi fajta van.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook