Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekek-szülők-nagyszülők fórum

Gyerekek-szülők-nagyszülők (beszélgetős fórum)


6. wick
2009. máj. 6. 09:41

Sziasztok!

Nálunk az egyik nagyszülők pár utcányira, a másik 100 km-re laknak. Ők sokszor keveslik azt az időt, amikor az unokák ott vannak. Mi kb 3 hetente szoktunk hozzájuk menni hétvégére, van amikor ők jönnek. A nagyobbik fiú unoka 3 éves koráig egyedül nem aludt idegen helyen, a nagyszülőknél sem. Csak utána, nyári oviszünetben hagytuk ott 1 hétre. Azóta is oviszünet idején pár napot ott tölt. A kisebbik fiú még nincs 3 éves, de őt sem akarjuk még több napra otthagyni. A közeli nagyszülőknél többször vannak a gyerekek, de rövidebb időre, legtöbbször csak pár órára és ők többször is tudnak jönni hozzánk.

2009. máj. 4. 11:37

Sziasztok!:)

Az én esetemben az anyós, csak anyós marad. Én sem vagyok kutya, mert nem hagyom magam befolyásolni, de minden naposak voltak a civakodások. Ezt az követte, hogy elmaradoztak a látogatások és most már büszkeségből sem kérem meg szívességre, pedig három gyerekem van. Sokszor úgy viselkedik mint egy idegen, vagy egy vendég. Ezt ellensúlyozza, hogy édesanyámék nagyon kitesznek magukért, és mindenben számíthatok a segítségükre. Anyósommal egy városban élünk. Édesanyámék 7 éve lesz, hogy 360 km-ról az utánam költöztek.

4. kuvik75 (válaszként erre: 3. - Anaterra)
2009. máj. 4. 11:01
Nálatok akkor mindennapos "vendégek" a mamák és papák vagy talán inkább a szűk családba tartozó családtagok :) Gondolom, hogy a gyermekeid id nagyon szeretik őket. A neveléssel kapcsolatban mindenben egyetértetek vagy szoktatok vitatkozni?
3. anaterra (válaszként erre: 2. - Anaterra)
2009. ápr. 30. 10:35
anyáékkal:)
2. anaterra (válaszként erre: 1. - Kuvik75)
2009. ápr. 30. 10:35
szia! nekem anyumék kb. 10 percre laknak gyalog, anyósomék 7 km-rel arrébb. Anyékkal napi kapcsolatban vagyunk. Sokszor jön fürdetni, mert még óvodáskorú gyermekeim vannak és ennek meg van a "szertartása", anyósomék mindig vasárnap jönnek, ott is van a sógornőm révén 3 gyerek, plusz most a negyedik. Így ott ők a "fő" unokák. De szavunk nem lehet rájuk sem. Após jobban kedvel minket, mint a sógornőméket, ezért ő gyakran leszokott jönni autóval mondvacsinált okokból . Pl. most boltba jöttem és benéztem hozzátok. Én ezt a legkevésbé sem bánom, mert nagyon jó fej.
2009. ápr. 30. 10:27

Sziasztok!

Azért nyitottam ezt a topicot, hogy a gyerekek-szülők-nagyszülők kapcsolatáról, a gyerekneveléssel kapcsolatos problémákról, konfliktusok megoldásáról oszthassuk meg a tapasztalatokat.

Nálunk egy óvodás és egy kisebb gyerek van, a nagyszülők egyik részről kb. 10 km-re, a másik részről kb. 150 km-re laknak. A közeli nagyszülőknél a kisebb gyerek kb. hetente 1-2 alkalommal tölt néhány órát, főleg, amikor vigyázni kell rá. Az ovis gyerkőc ritkábban, mivel ő napközben oviban van. Havonta szoktunk menni családostul, amikor egész nap ott vagyunk. A távoli nagyszülőkhöz is kb. havonta megyünk egész hétvégére, a köztes időben 1-2 havonta ők jönnek fél - egy napra. Az ovis gyerek szokott ott tölteni oviszünetekben 2-3 napot, nyáron 1-2 hetet.

Nálatok milyen gyakran és mennyi időt töltenek a gyerekek a nagyszülőknél? Mennyi idős korában aludt ott először a gyerek szülők nélkül?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook