Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekek között.... fórum

Gyerekek között.... (beszélgetős fórum)


2010. szept. 5. 22:35

Az az igazsag ,hogy udulovarosban lakunk,pontosan vizparton, nem is kozpontban, nyaron nagyon jo, van elet de aztan osztol kihallt az egesz, jatszoter is a parton van de lezarnak mindent osztol-..Olyan helyzetben vagyok ,hogy jogsim sincs meg, tehat nagyobb a hatranyom e teren is,..


Bar annyibol jo ,hogy nemsokara megyunk haza par hetre, igy az occsem tarsasagban is lessz, 10 eves os, az is valami. Arra is gondoltam, hogy elviszem , egyik ismerosom dolgozik ott, csakhogy lassa, hogy milyen. Szoktam neki meselni is rolla, hogy jo lessz, lesznek gyerekek.

Csak az azigazsag, hogy ha ittakadnak is gyerekek, mindig az agresszivebb elevenebb fajta, es mondom elmegy a kedve utanna, ez a rossz, pedig o jatszana, nem a z abaj ,hogy nem akar. Nem tudom vagy en vagyok tul szigoru, vagyezeknek a gyerekkenek a szulei engednek meg mindent, ne mtudom, az olaszok amugy is furcsak, mindent rajuk hagynak. Egyik este is egy kislannyal jatszott, par honappal volt nagyobb nala, szaladgaltak, olyan erosen olelte, hog ymajd a foldre estek, utanna direkt lokte volna el, erre egybol otthagyta es csak az olemben volt hajlando ullni. Nem tudnam elviselni ,hogy esetleg egy geyrek agresszv vele, es en nem szolok semmit...Viszont nem lehetek ott mindig, nem veszekedhetek mindenkivel...Az is igaz, hogy a gyerek szuloje tehet rolla, nem a kisgyerek, de ha nem szol ra a sajat anyja, en mit szoljak..


Meg egy kerdesem lenne, szerencsere mar par honapja szobatiszta, ejjelre sosem tettem ala semmit, de neha elofordul hogy bepisil, de ritkan..ti mit tesztek a matracra?

9. pteri (válaszként erre: 1. - Carmen23)
2010. szept. 5. 15:54
Szia. A kisfiam ugyanilyen és most ment oviba. Elég jól vette az akadályokat és az óvónénik is figyelnek, hogy a durva gyerekek ne bántsák a kicsiket. Pár hónapja pedig magától rájött, hogy meg kell védenie magát, addig hiába adtam neki én is az ötleteket, csak szaladt sírva, hogy Anya-Apa puszilj meg, bántott. Ahogy okosabb lesz és önállóbb úgy változik a helyzet, de sose lesz a legnagyobb vagány egy társaságban , biztosan. A kishúga viszont elemében van, ha gyerekek közé kerül és ő üt először... Pedig egyformán nevelem őket, ki ilyen, ki olyan.
8. tündér74 (válaszként erre: 1. - Carmen23)
2010. szept. 4. 10:06

Kisfiam is az átlagosnál érzékenyebb, de nagyon eleven fiúcska.:) Ő most megy majd oviba /3 éves múlt/, tartok tőle, de már igényli más gyerekek társaságát. Megmondtam kisfiamnak, hogyha lesz durva gyerek a csoportban és bánt, akkor szóljon az óvónéninek. Semmiképpen sem biztatom, hogy üssön vissza, egyrészt azért, mert a kimondottan agresszív gyereknél nem lehet kiszámítani,, hogy hogyan fog reagálni, ha visszaüt, másrészt pedig kisfiam úgysem az a típus, aki visszaütne.

Persze te még ráérsz ezeken gondolkodni, vidd többször játszótérre, játszóházba, ez egyenlőre elég neki.:)

2010. szept. 4. 07:04
Szerintem most még ne aggódj ezen, hisz még van egy év azalatt annyit változhat! Tény, hogy jó lenne neki ha vinnéd foglalkozásokra és ott szokja a gyerekeket, és rendszert visz az életébe. Esetleg játszóházba ahol szintén ott vagy vele, ill. játszótérre!
2010. szept. 4. 06:39

Még az óvoda kiscsoportjára /3-4/ is az jellemző, hogy "egymás mellett, de nem egymással" játszanak.Korábban nálunk is kihasználták a 3 év lehetőséget az anyukák, kevés gyerek kényszerült bölcsibe, s legtöbben 3 évesen kerültek gyerekközösségbe. A szakkönyvek még jónak is tartották, hogy akkorra érzelmi biztonságot szerez a gyermek a családjában.Én is azzal értek egyet, aki azt mondja, a gyermek természete a mérvadó: vannak, akik társaságban is magányosnak tűnnek, jól "elvannak" egyedül is, mások végigtarolják a többieket. Szerintem örülj, hogy szelíd, békés a gyermeked, ne biztasd, hogy adja vissza a pofont! /Legfeljebb a pofozkodó gyereknek, vagy még inkább az anyukájának adnék taslit:)/

Tény, hogy egy játszótéren sokféle karakter megmutatkozik,jól beöltözve még hosszú hetekig lemehettek hintázni, csúszni...Ott láthat, hallhat gyerkőcöket, ha nem is játszik velük még. De egy-két mamával megbeszélhettek a lakásokon 1 órás játszóházat.Megszokja, ha az egyik örökké visít, a másik a mama ölét nem hagyja el. Játszani 2 évesen nem fognak egymással, de figyelnek, tapasztalnak, utánoznak.

2010. szept. 4. 05:09
Játszótér, játszóház nincs a közeletekben? Vagy olyan gyermekprogramok, amikre el tudnád vinni, hogy társaságban legyen? Mindenképpen szükséges lenne hogy szokja már a gyerekeket, hisz csak úgy tanul meg szocializálódni. Esetleg te hívhatnál meg más, gyerekes családokat néha hozzátok. Ha semmiképp sem megoldható, akkor legalább beszélgessetek a gyerekekről, nézzetek gyerekekről szóló diafilmeket, képeket könyvekben, beszélgessetek arról hogy mit csinálnak a képen, mit érezhetnek közben, melyik szomorú, melyik vidám.
2010. szept. 4. 01:42
egyébként nagyon szép baba:-)
3. Diandra (válaszként erre: 1. - Carmen23)
2010. szept. 4. 01:41
lelkialkat függő is, hogy melyik gyerek milyen. szerintem nem kell megijedned ettől, viszont az csak hasznára válik minden gyereknek, ha más gyerekekkel együtt tud lenni. ha valamelyest nem szokik hozzá nagyon nehéz dolgod lesz az oviban, meg fog szakadni a szíved, hogy sírva kell otthagynod stb. arra viszont szerintem nem kéne tanítani, hogy ha megütik/lökik stb adja vissza. a védje meg magát és az üssön ő is vissza kategória között bőven van különbség.
2010. szept. 4. 00:49
minden képpen vidd többet gyerekek közé ... 3 évesen be kell adnod óvodába, ott mi lesz?
2010. szept. 4. 00:33

Sziasztok.



Lanyom 2 eves mult majusban. Szeretnem a velemenyeteket kerni. barmilyen tanacsot nagyon szivesen veszek....Kulfoldon elunk , kint is szuletett, es olyan helyzetben vagyok sajnos ,hogy eleg ritkan lat mas gyerekeket..Inkabb velem van itthon , parom sokat dolgozik. Ha esetleg tarsasagba megyunk, vagy itteni magyarokkal talalkozunk, szinten babaval, azok mindig elevenebbek, szinte megijed tolluk..Azt mondjak eleve karakter fuggo is..Nem tudom.Az igaz ,hogy a lanyom viszonylag nyugodt, sosem pakolt szet,. szotfogad, a korahoz kepest szerintem eleg jol felfog mindent. De ha kiabalo durvan jatszo gyerek jon a kozelebe egybol visszahuzodik, amugy nagyon szereti a gyerekeket es mar igenyli is szerintem a tarsasagot. Bolcsibe se vittem. De aggodom mi lessz az oviba, nem szeretnem ha megijedne, rosszu erezni magat, hisz elevenebb, rosszabb gyerekekt mindenutt vannak..Ti hogy vagytok ezzel? Probalom tanitani, ha meglokik, esetleg utnek adja vissza,de nemigen akarja..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook