Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekek és a csúnya beszéd. fórum

Gyerekek és a csúnya beszéd. (beszélgetős fórum)


2011. jan. 30. 19:07

Az én lányaim felnőttek, de velünk sosem beszéltek csúnyán meg tőlünk sem hallottak szülőktől ilyeneket. Ma már nagyon rossz írányba változott a világ, mert a kicsik nem csak egymástól tanulják el, hanem a nagyobb iskolásoktól aztán a tévében, rádióban, filmekben. Egymást utánozzák szinte.

Üdv.Ágnes

25. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 20. - B594f32270)
2009. szept. 20. 14:03

miért kell negativ felhangon emlegetni az SNI s gyerekeket???

aránylag apró gond miatt is lehetnek azok nem mind hülye vagy magatartászavaros....

24. mama_gold (válaszként erre: 20. - B594f32270)
2009. szept. 20. 14:00

Megkérdezhetem mik ezek a rövidítések pontosan?


Az én én fiam is SNI-s (ezt az egyet tudom): sajátos nevelési igényű

2009. szept. 12. 21:35
Na jó ha szabad közbeszólni akkor ne veszekedjetek mostmár,semmi értelme.A tanárokról sem lehet általánosságban beszélni.Van köztük ilyen is olyan is ugyanúgy mint minden más szakmánál.Nem helyes ha igy beszél valaki ,nekem is volt olyan matek tanárom aki pofozta a diákokat meg a táblába verte a fejüket,de azért nem lehet azt mondani hogy mind olyan.Ez olyan akinek nem inge ne vegye magára dolog.
22. Anka71
2009. szept. 12. 21:29
Barátnőim, a t kimaradt.
21. Anka71 (válaszként erre: 20. - B594f32270)
2009. szept. 12. 21:27
Amúgy nekem vannak ám tanár baránőim. Jó tanárok, becsületes emberek. Tudod, arról lehet felismerni őket, hogy soha nem nyannyognak, hogy mekkora áldozat a munkájuk, csak teszik a dolgukat.
2009. szept. 12. 20:51

Na részemről itt fejeződött be a vita, mert látom, ti semmit nem értetek az egészhez.

Ja és még valami.. kis létszámú osztály? :) tudod te egyáltalán milyen gyerekek jérnak oda?!!! SNI-s, H-s, HH-s, meg 3H-s!!! Ha ilyennel volt dolgod, tudom már, miért írsz ilyeneket....

19. Skar (válaszként erre: 17. - B594f32270)
2009. szept. 12. 20:36

Elég visszatetsző, hogy minden alap nélkül megkérdőjelezed valaki igazmondását, csak mert ne tetszik, amit ír, úgyhogy ha már elkezdtél személyeskedni, megjegyzem, hogy remélem, rád nem bíznak se 26, se sehány gyereket.

Egyáltalán nem kivételes az ilyen viselkedés tanárok részéről. Nálunk kis létszámú osztályok voltak általánosban, de a tanárok többsége nem nevelte a tanítványait, hanem üvöltött velük vagy ütötte vagy megalázta őket.

18. Anka71 (válaszként erre: 17. - B594f32270)
2009. szept. 12. 19:57

Először is, szeretném, ha nem személyeskednél velem. Mi az, hogy "ti panaszkodtok..."

Én nem panaszkodom, a lányom nem beszél csúnyán amúgy sem.

Másodszor: nekem nem kell kipróbálnom, hogy milyen 26 gyerekkel lenni. Nekem az a dolgom, hogy adótanácsot adjak, könyveljek, mert ezt tanultam. A tanárok meg nyilván azt tanulták, hogy 26 gyerekkel legyenek.

Az eset, amit írtam, pedig megtörtént, többen is mondták az osztályból.

Netán tanár vagy, hogy véded a mundér becsületét?

Én mindössze annyit írtam, hogy egy középiskolai tanár ne "baromállatozzon" az órán.

2009. szept. 12. 19:49
Miért, szerinted mit csinálnak nap mint nap? Nehogy már azt gondold, hogy mindegyik ilyen bunkó, mint amit írtál ( már ha ez tényleg megtörtént..) Ne otthonról legyetek okosak, egyszer próbáljátok ki milyen bent 26 gyerekkel, amikor itt ti azon panaszkodtok, hogy a saját egyetlen gyereketeket nem tudjátok megnevelni.
16. Anka71 (válaszként erre: 15. - B594f32270)
2009. szept. 12. 19:43
Nem azt montam, hogy a tanárnő tehet mindenről, de a jó példával elöl járhatna.
2009. szept. 12. 19:19
Na, a végén oda lyukadunk ki, hogy a tanár/ovónő tehet mindenről. Jobb ha tudjátok, hogy ők mindent megtesznek azért, hogy még a bunkó gyerekekből is embert faragjanak. Azért meg főleg, hogy a jobbak ne tanuljanak a rosszaktól.
14. Anka71
2009. szept. 12. 18:56

Különben mit várunk? Lányom gimijében a negyvenes tanárnő így szól: "Ki az a barom állat, aki a hátsó sorban beszélget?"

Tény, hogy két fiú beszélgetett, na de nem lehet másképpen megkérdezni? Ha egy középiskolai tanár szintje ez, akkor a gyerekekre ne is mondjunk semmit:(((

13. Skar (válaszként erre: 11. - Gigianyu)
2009. szept. 12. 18:52
Hehe, erről eszembe jut egy csoporttársam, aki magával hozta néha a kislányát, amikor valami vendéglátóipari egységben ültünk össze, vagy épp ott tanultunk. Meséli egyszer, hogy a gyerek jó hangosan megszólal a metrón: apa, megyünk most a kocsmába? megyünk a kocsmába kakaót inni? Szegény apuka majd elsüllyedt. =)
12. Skar
2009. szept. 12. 18:47

A csúnya beszéddel nem is az a fő baj, hogy csúnya és bántó lehet, hanem az, hogy igénytelen, és az aktív szókincse lesz csak szegényesebb a kölöknek, ha ahhoz szokik hozzá, hogy mindent pótolni lehet a b*szik és a sz@r valamelyik származékával. Gyenge, agresszív emberekként az én szüleim is rondán beszéltek, el is tanultam tőlük, anyám meg nem átallott szemrehányást tenni n e k e m, amiért a tanárok szerint úgy beszélek, mint egy szódáskocsis. (mint a viccbeli apuka: Fogalmam sincs, tanárnő, honnét a faszomból veszi ezeket a szavakat!) Nem kell aggódni, ahogy nő a gyerek, megtanulja, mivel milyen hatást vált ki másokból, és lassan ráérez, ő hogy tudja magát leginkább kifejezni. Én is kamaszodtam már, amikor feltűnt, milyen primitíven adja apám elő magát.

Persze nem a tévé elé kellene kikötni a gyereket (amit aztán büntetésből nem nézhet?!), hanem értelmesen elfoglalni, mint a tévékorszak előtti gyerekeket, vagy legalább egy kicsit odafigyelni, milyen műsorokat láthat. Mesékből, versekből, színvonalas filmekből megtanulna szépen magyarul és szalonképesen fejezné ki, ha valami vagy valaki nem tetszik neki.

Az óvónőnek meg talán nem lesz nehéz megmagyarázni, hogy a gyerek a csoportban több pocskos beszédet hall, mint otthon, arról meg tegyen ő a sápítozás helyett. =)

2009. szept. 12. 17:20
Hát igen persze nem is kell 3,5 évesen tudni mit jelent amit mond..De akkor is ha nemtudja mit mond akkor se mondja.Csúnya egy felnőtt szájábol is hát még egy ilyen pici gyerekéböl.:(Szégyellem is magamat emiatt mert azt hiszik nálunk ez a szokás ez a csúnya beszéd.Pedig nem!Engem is ugy neveltek szüleim hogy nem beszélünk csúnyán.Nekem anya mindig azt mondta ha csúnya szót akarnék kimondani számoljak el gyorsan 10 ig :)
2009. szept. 12. 15:37
Ez nem nevelés kérdése ha bepróbálkoznak ilyen szavakkal.Én sem neveltem erre a lányomat és mégis megtörtént.Sajnos vannak olyan családok ahol az ilyen beszéd természetes és azoktól meghallja a töbi gyerek is oviban akaratlanul is.És szerintem pont ezért vonza őket az ilyen szavak kimondása mert otthon nem szokták,uj nekik és az új meg tiltott dolog sajnos mindenki számára vonzó.Ezért kell nekünk szülőknek megtenni amit tudunk az ilyen ellen.Én elmagyaráztam neki mindig hogy igy nem illik beszélni mert nem szép dolog.De persze az én lányom már 6 éves és jobban felfogja amit mondok neki mint pl.egy 3,5 éves gyerek.
2009. szept. 12. 14:40
Van a családba olyan aki szinte folyamatosan csúnyán beszél,és van olyan aki nevet azon hogy csúnyán beszél a fiam.Jajj de aranyos milyen jól áll neki,haggyad ne bántsad gyerek még.stb.Na de ilyenkorm szoktam mondani attol hogy kicsi és gyerek nem kell úgy beszélnie mint egy kocsmába.Nincs igazam??Mindig olyan szépen neveltem és még is csúnyán beszél.Amugy mindenbe benne van a fiam nagyon eleven.Imádja utánozni a nagyokat.Képes a csúzda tetején felálni mert elötte felált a Tomika, a Zsoborka stb.Hiába tiltom a nagyobbaktol akkor is megy.Mi egy társasházba lakunk kb 250lakásosba.És nem sok kicsi vele egykoru van vagy kisebbek tőle vagy sokkal nagyobbak olyan 5-6 évesek meg nagyobbak.
2009. szept. 12. 14:17
Az én lányom sosem beszélt csúnyán.Mi sem itthon tehát nem volt neki kitől hallania sem.De ahogy elindult az oviba és sajnos ott hall ilyen szavakat ő is bepróbálkozott itthon néhányszor vele hogy hogyan fogadjuk.Mikor vele voltam soha nem merte kimondani ,hanem olyankor mikor én a konyhában főztem ő pedig a szobában játszott.Olyankor kimondta azt a szót amit éppen hallott és várta mi lesz.Nálunk is bevállt a szájracsapás.De egyszer bevállt az is hogy nem vettem figyelembe.Elmondta egymás után 3-szor mindig hangosabban mert azt hitte nem hallom és mikor látta hogy nincs rá reakció nem érdekes akkor abbahagyta és azóta sem mondta.De megjegyzem az én lányom ritkán tesz ilyet ugy félévente egy ilyen próbálkozása van.
7. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 5. - Gigianyu)
2009. szept. 12. 14:08
nem ismerem az óvónőjét de azért feltételezem hogy valahogy csak reagál ő is a csúnya beszédre nem hagyja rá a gyerekekre.Valamilyen formában csak bünteti azt.Biztosan nem csap a szájára hanem más formában.
6. Roni24 (válaszként erre: 5. - Gigianyu)
2009. szept. 12. 14:08

Igaz, az óvónő nem csaphat a szájára, de ezt a gyereknek nem kell tudnia! Ezért kell sajnos NEKED leszoktatni róla, és ha már az hatásosnak bizonyul akkor tudtára adni, hogy az óvónéni ugyanúgy a szájára fog csapni, ha csúnyán beszél! Mondom, nem kell a gyereknek tudni, hogy ez nem így van. Ha te elérsz nála eredményt, akkor az óvónéni részéről a "fenyegetés" is elég lesz.

Amúgy mióta beszél ilyen csúnyán, amióta oviba jár? Vagy ez már előtte is volt?

2009. szept. 12. 14:04
Roni24: De az óvonő nem akarom hogy szájára csapjon ha viszont az rögzül benne csúnya beszéd után szájra csapás jön akkor az oviba mi lesz??Vagy ott majd az óvonők kitalálnak valamit amit ott alkalmaznak büntinek??
4. Roni24 (válaszként erre: 1. - Gigianyu)
2009. szept. 12. 13:59

Szia!


Nálunk is volt egy ilyen időszak, sajna a családban van aki istenesen tud káromkodni :S A kisfiam kisebb volt mint a tiéd mikor visszamondta ezeket a szavakat, persze nem tudta mit jelent, nem alkalmazta, csak mondta! Akkor nagyon sokszor rá kellett szólni, hogy ilyet nem mondunk! Mikor ez már hatástalannak bizonyult, utána jött a szájracsapás! Eleinte ez csak fenyegetés volt, de bizony mikor csakazértis használta ezeket a szavakat, sőt, már ott alkalmazta, ahol azt kell, rácsaptam a szájára! Nem tetszett neki, de leszokott róla! A mai napig tudja mikor milyen szó az ami csúnya, de soha nem alkalmazza! Sőt, én arra is megtanítottam, hogy: "ha anya csúnyán beszél, akkor azonnal szólj rám!" :) Hisz az ember néha észrevétlenül is kiejt egy-egy "hülyé"-t, vagy hasonlót a száján! Rám is szól a mai napig is, ha ilyen történik, de ő nem beszél csúnyán!

Csak azt tudom tanácsolni neked, hogy bármilyen büntit alkalmazol nála, az ne 1-1 alkalom legyen, hanem mindig, amikor csúnyán beszél! Pl. szerintem a szájra csapás ilyenkor hatásosabb mint bármi más. A lényeg, hogy ha bünti, akkor minden ilyen alkalom után legyen bünti, mert csak úgy rögzül bennük mit szabad, és mit nem! Nem kell leütni a fejét, csak lepődjön meg, hogy: jaj, ezt most miért is kaptam?? Csúnyán beszélek? Kapok egy szájracsapit? Az nem jó! Akkor nem beszélek csúnyán inkább...

Szóval, valahogy így működnek, de ez hosszú ideig is eltarthat, de Te legyél a kitartóbb, és következetes, még ha fáj is!

2009. szept. 12. 13:59
A szavak amit használ buzi vagy,hülye vagy,pofa be.Nem folyamatosan de napi 5x6x tuti.De engem már ha 1x mondja az is zavar.Mindig rászolok hogy nem akarom ezt meghallani mégegyszer de semmi.Akkor azt mondja oké de utána megint mondja.:(Már nemtudom mit csináljak az a baj óvonéninek is mondta már hogy pofa be.Úgy szégyeltem magamat.Főleg ahogy mondta mintha nem is tudom mi lenne a fiam.
2009. szept. 12. 13:51
Mit jelent az pontosan hogy csúnyán beszél?Néha mond ki egy-egy olyan szót vagy egyfolytában ugy beszél?Mert az nem mindegy.
2009. szept. 12. 13:46

Sziasztok!

Van egy problémám 3,5 éves kisfiam csúnyán beszél.Nagyobbakkal játszik az udvarunkba és eltanulja tőlük meg persze a tv-ből utcáról.Mi itthon odafigyelünk mit mondunk pont a fiunk miatt.Ti hogy kezelitek ezt hogy éritek el hogy abba hagya a csúnya beszédet.Már sok mindent probálta,büntetés nem nézhet tv-t,nem mehet játszótérre,szájára csaptam stb.De semmi:(Létszi adjatok tippet tanácsokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook