Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Gyerek" vagy életed párja? fórum

"Gyerek" vagy életed párja? (beszélgetős fórum)

1 2
54. Mézes-Krémes (válaszként erre: 52. - Ori90)
2015. júl. 22. 16:33

Hát nehéz dolog ez. Én azt mondom, hogy szakember segítségét kellene kérni. Elmenni egyedül a párosnak, elmesélni, hogy ez van a "gyermekkel", és tanácsot kérni. Később a srácot is elvihetnék magukkal. Szerintem más kiút nem nagyon van.


A volt pasim esetében is csak ez lehetett volna talán megoldás. A család szerintem abban hibás, hogy nem csapnak az asztalra keményen, és nem viszik el orvoshoz... Bár erőszakkal egy felnőtt embert igen nehéz lehet... :(

53. Ori90 (válaszként erre: 50. - Pzm3)
2015. júl. 22. 10:26
A szakma kapós,igen,de sajnos mindenhová kérik a gyakorlatot,nem 1 hónapot,hanem inkább a több éveset,vagyis semmit ne kelljen csinálni az újonnan felvett munkaerővel....A munkanélküli alatt elvégzett szakmákat nem nagyon díjazzák,vagy veszik érvényesnek,hiába van leírva,hogy neked megvan a végzettséged....Bár ha angyon nagyon akarná,kezdhetne valamit ezzel,hiszen az alapok azért megvannak....Nem tudom,mitévő legyek,a nővérem hallani se akar arról,hogy kitegye,az előttem szóló MÉzes-Krémes hozzászóló által leírtak miatt.
52. Ori90 (válaszként erre: 51. - Mézes-Krémes)
2015. júl. 22. 10:24
Igen,nagyon ismerős a szituáció.Fogalmam nincs még mindig,hogy mit lehetne tenni.Másvalakinek még valamilyen hasonló tapasztalat?
51. Mézes-Krémes (válaszként erre: 27. - Ori90)
2015. júl. 21. 10:32

Nekem az egyik volt párom, de nevezzük inkább pasinak, ő volt ilyen. Alig egy évet voltunk együtt, pont emiatt. Több iskolába is járt, fizette a család, de egyikre se járt be rendesen, nem fejezte be őket. Természetesen dolgozni se volt hajlandó, azt mondta, hogy megviseli az idegeit, de elvárásai azok rendesen voltak. A kapcsolatunkból ezért, és a beteges féltékenykedése miatt nem lett semmi. Részemről mindent próbáltam elkövetni, még orvosi segítséget is szereztünk neki az anyjával, de sajnos oda se volt hajlandó elmenni, csak egyszer... A dokit ismertem valahonnan, ő a beszélgetés után azt mondta nekem, hogy szerinte komolyabb mentális probléma lehet a sráccal mint azt én gondolom, és mielőbb lépjek ki a kapcsolatból, mert erre nem lesz megoldás, ha ő nem hajlandó dolgozni rajta, márpedig nem lesz rá hajlandó.

Szóval szakítottunk.


A családja tündéri volt, ahogyan az anyja is. Együtt sírtunk, úgy szerettük egymást. Bár ennek már vagy 7 éve, a mai napig tartjuk egymással a kapcsolatot, és mindig mondja, hogy bármit megtett volna, hogy a menye lehessek, de mivel szeret, így örül, hogy nem maradtam a fiával együtt. Aki egyébként a mai napig nem dolgozik, és talált magának valami fogatlan, idősebb nőt, akivel ketten élősködnek az egész családon... Azt mondja nekem az anyja, hogy tudja, hogy nem kellene pénzelnie, mert így soha nem lesz belőle életképes ember, de egyszerűen amikor látja, hogy éhezik nem tudja megtenni, hogy ne vásároljon be neki, mert bármilyen is, a gyereke. Tudja, hogy beteg ember, de akkor is az övé. Senki nem érti, hogy miért ilyen. Az egész család teljesen rendben van egyébként.

50. pzm3 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. júl. 19. 10:20
Mondjuk a cnc-s végzettség nagyon jól tud fizetni,ha akarna benne dolgozni.
49. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 47. - 76c87e32e1)
2015. júl. 18. 23:40

Hát, mélyebbre is vezethetnénk az eszmét, de mi van azokkal, akik aránylag rendes nevelést kaptak, és mégis átestek a ló túlsó oldalára. Mi van azokkal, akikre ezt mondják a szülők: "Kitől örökölt ez a gyerek? Senki nem volt ilyen a családban!"


Lehet hogy a lélekben mégis vannak kiéletlen hajlamok, amelyek minden szülői nevelés ellenére rossz irányba viszik a gyereket?


Hát ez már mélyebb filozófia tárgya.


De van a másik verzió, ami szerint a külső okokat is figyelembe veszik a születéstől. Ilyen is van.


A lényeg azonban mégis az, hogy az emberben mi munkálkodik. Mert azok az igazi tények.

48. 76c87e32e1 (válaszként erre: 44. - Ori90)
2015. júl. 18. 19:49
Nem hiszem, hogy verni kellett volna. Foglalkozni kellett volna vele érdemben, a tanulással, sikerélményekkel, célokkal.
47. 76c87e32e1 (válaszként erre: 45. - D7ba7bf7ff)
2015. júl. 18. 19:48

Nem értek veled egyet, mert valószínűleg a fiú nem tartana itt, ha a szülei nem hagyták volna, hogy ellógja az iskolákat és 8 általános végzettsége maradjon. Akkor is hagyták, had csináljon bármit felelősség és következmények nélkül, nem véletlen, hogy most is elvárja, megkapja, ami kell, és nem kell tenni érte semmit.


Ezek nem olyan dolgok, hogy valaki így születik és nem lehet tenni ellene semmit. Kiskora óta megszokta, hogy ha nem érdekli valami és nem akarja csinálni, akkor nem kell.

2015. júl. 18. 17:52

Pont a felelősséget próbálja tolni maga előtt az ilyen ember. A felelősség, ami a szabadság mozgatórugója. Hiszen mit kezdesz a szabadságoddal, ha nem tudod mit válasszál, merre menjél, stb.


Tehát a szabadság kellene neki, de a vele járó felelősség az nem. Így torzul szabadosságá az életvitele, aminek viszont a mozgatórugója pont a felelőtlenség.


Itt már nem az a dolgod, hogy ő érte felelősséget vállalj, mert csak rontassz a helyzeten. Ki fog használni és el fog dobni mint egy rongyot.


Az lenne a kőkemény terápia, ha maga kerülne olyan helyzetbe, ahol csak magára számíthat, egyedül, kiszolgáltatottan.


Amúgy ha segítesz neki, ő ebből csak annyit érzékel, hogy valamit "el kell venni", a személyed és az áldozatod baromira nem fogja őt érdekelni. Önmagát nem érzékeli, akkor téged hogy érzékelne?


Olyan mint egy vak koldus, aki hallja hogy csörren a pénz a markába. Nem tudja hogy ki adta, de fut a legközelebbi kocsmába.

45. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 43. - 76c87e32e1)
2015. júl. 18. 17:41
Még kapna is segítséget, ha lenne belátása (alázat?) és nem csak a mértéktelen önhittségről szólna az élete. De hát sajnos pont emiatt defektesek... Nem várhatjuk el tőlük (nem is tudjuk) hogy normálisan viselkedjenek.
44. Ori90 (válaszként erre: 43. - 76c87e32e1)
2015. júl. 18. 17:40
Igen,ez nagyon is reális..Szegényt sajnálom is,hiszen sokat tett azért a kölyökért is,de mivel nem édesapja,nem verhette,ha nem tetszett neki valamki...Bár tényleg azt kellett volna talán.. :(
43. 76c87e32e1 (válaszként erre: 38. - Ori90)
2015. júl. 18. 17:37
Soha nem fordítanék hátat a gyerekemnek, de ez nem jelenti azt, hogy hagynám élősködni, elzülleni és embertelenül bánni másokkal, főleg a saját szüleivel. De ez nevelés kérdése, nem felnőttként kellene észbe kapni, hogy de elrontottam, mit tegyek... Sosem késő, de ha itt az anya is így áll hozzá, hogy mindent hagy, akkor nem lehet mit tenni. A párja tehet. Beszélhet velük, feltételeket szabhat, azután elmehet, ha úgy látja, neki csak a rossz jut ebben.
42. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 40. - Ori90)
2015. júl. 18. 17:33
Nálam meg a "kaméleon-effektus" játszik. Bocs, de szakmai ártalom. Születési "rendellenesség". :))
41. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 38. - Ori90)
2015. júl. 18. 17:31

Az ilyen embereknek csak a híres Makarenko-i pofon jár, akár az édes gyermeke, akár sem...


(Nem azt jelenti hogy ütjük-verjük, hanem hogy szépen leválasztódunk róla.)

40. Ori90 (válaszként erre: 39. - D7ba7bf7ff)
2015. júl. 18. 17:30
Mintha a sráctól írtál volna.... :(
39. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. júl. 18. 17:27
Vannak olyan személyiségtípusok, amelyek inaktívabbak mint a többi. Ez önmagában nem is baj, ha kicsit lustább. A baj azzal van, ha ez a lustaság egy erőteljes személyiségzavarral (önértékelési probléma) egészül ki, mert a hamis énképre alapozott passzivitás, cselekvés- és valóságkerülő. Neki nem lehet megmondani semmit, ő nem lát be semmit, pláne neki a legnagyobb a szája. A szomorú az, hogy épnek tűnő emberek körében is hódít. Az hogy elkezd cigizni, piázni, drogozni, lógni, az csak az amúgy is kóros személyiségének a leépülését jelzi. Ez nagyon veszélyes, mert bármeddig elmehet, ha nem biztosítottak számára az életkörülmények. Pszichológus se nagyon tud majd rajta segíteni, mert valahol szelíd módszert képvisel. Az igazi tekintély neki a sors keze, ami odacsap majd egy dutyi vagy "ki tudja" formájában. Nem irigylem akik ilyen emberekkel vannak "megáldva" mert nagyon nehéz mellettük élni. Nem reflektál a környezetére, csak az igényei kielégítésére, olyan mint egy kutya vagy egy patkány, már bocsánat az erős kifejezésért. Az ilyenekből jó hajléktalanok lesznek, és ott is csak szívják a környezetük vérét. Ars Poetica-juk a "pióca-effektus". Súlyosan obszesszívek. Egyetlen céljuk a szabdosságra való igényük (torzult szabadságvágy) korlátlan kiélése, semmilyen alkotói kedv nem vonzza őket, hogy értelmes nyomokat hagyjanak a világban. A legjobb segítség neki talán, ha teljesen magára marad a kényszerképzeteivel és szép lassan beleőrül vagy kimászik belőle. Mindenesetre nehéz feladat.
38. Ori90 (válaszként erre: 36. - 76c87e32e1)
2015. júl. 18. 17:22
Igazad van. :( Azért is írtam ide,mert kíváncsi voltam,mi erről másnak kívülállóként a véleménye.Azonban visszakérdeznék.Te a gyermeked vagy a párod mellett állnál egy ilyen hekyzetben?A nővérem a fia mellett áll,egy alkalommal sírva küldte el a párját a fenébe,mikor régebben ugyanebből volt vita,azzal,hogy nincs olyan ok,amiért hátat fordítana a gyermekének,hiszen egy gyilkos anyja is szereti a gyerekét,akármit tett is.Nos nemtudom...Én félig vagyok csak "érintett",de nem hiszem,hogy érzelmek nélkül látom a dolgot.Dühít a gyerek viselkedése,a tehetetlenség,segíteni akarok,de mégsem tehetek,amit akarok...Jó ilyenkor tanácsokat vagy tapasztalatokat olvasni,hallani,akár jó,akár rossz,akármilyen is.
2015. júl. 18. 17:04
Nincs az az anya, aki semmirekellô gyereket szeretne látni maga mellett!
36. 76c87e32e1 (válaszként erre: 35. - Ori90)
2015. júl. 18. 17:04

Szerintem nincs igazad. Nekem is van gyerekem, nem tűrném, hogy csúnyán beszéljen velem, de szerencsére eszébe sem jutna. Ez nevelés és szülő-gyerek kapcsolat kérdése, nem lehet mást hibáztatni.

Te írtad rosszul, mert nem mindegy, hogy az anya nem dolgozik és a férje tartja el, vagy táppénzen van stb. Nekem kicsit kifogásnak tűnik, hogy fél a műtéttől (ki ne félne?), ezért nem csináltatja, de műtét nélkül meg nem dolgozik. De ez lényegtelen, az számít, hogy ő sem látja, hogy a fia kihasználja a párját, hagyja és a fia mellett áll, ezek szerint a párjával szemben.

35. Ori90 (válaszként erre: 33. - 76c87e32e1)
2015. júl. 18. 16:42
Állj állj!Ne haragudj,de ebben nincs igazad.Igaz,én sem írtam,és a fő gondhoz nincs is köze,de az anya érettségivel és vendéglátós végzettséggel rendelkezik,fiatalon elkezdett dolgozni,de az első gyermeke után nem volt már oylan könnyű,ugye,ismerjük a hozzáállást a kisgyermekes anyukák foglalkoztatásához.Saját vállalkozást is kezdett,de az nem jött össze,így kiment külföldre,hogy eltartsa a gyerekeit és a hitelt is tudja fizetni közben.Az anya nem léhűtő,azért nem dolgozik jelenleg,mert a vendéglátós munka gyümölcseként a térdét műteni kell,ezért most nincs munkája.Folyamatosan keres,dehát rossz térddel nem sok esléye van,a műtéttől meg fél,de úgyis meg kell csináltatnia...Na mindegy,ez most nem ide tartozik,csak azért mégis...Egyébként egyetértek veletek abban,hogy a fiúnak mennie kell,és sajnos igen,öngyilkosságra hajlamos... :'( Lehet,tényleg megtenné...Hiába a nővérem fia,annyira gyenge,senkiházi embernek tartom...Sajnálom érte a nővéremet...De akkor nem segíthetünk...:( Értem...
34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Ori90)
2015. júl. 18. 16:41

Nagyon nem tanácsolnám, hogy ebbe beleszólj, hacsak nem Te vagy mondjuk az egyik testvér.


A rendőrség nagyobb dolgokért sem vergődik, el ne képzeld, hogy egy füves cigiből problémát csinálnak. Kényszer elvonó nincs, amíg vér nem folyik, sokat nem tehetsz. Utána meg már nincs mit :(

33. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2015. júl. 18. 16:34

Nem véletlen, hogy a fiú ilyen lett, hiszen az anyja sem tett semmit, hogy rendes életet éljen, és ahogy írod, eltartatja magát a férfival és elvárja, hogy a felnőtt gyerekét is eltartsa. Itt a férfi döntése az, hogy meddig bírja, akarja ezt csinálni. Ha ő elmegy, akkor az anyának és a gyereknek is muszáj lesz dolgozni. Akkor valószínűleg az anya sem lenne olyan elnéző a pici fiával, ha neki kéne halálra gürcölnie magát a cigiért és a fűért.


De felnőtt emberek, nem szólhatsz bele az életükbe, legfeljebb elmondhatod a véleményedet.

32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Ori90)
2015. júl. 18. 16:34

Két egyforma eset nincs, sajnos ilyenekre nincs sablon megoldás, ha segíteni akarsz, lehet azzal is rontasz a helyzeten.

Tanácsolhatod pl., hogy tegye ki a fia szűrét, de a srác teszem azt öngyilkos lesz. Téged fognak hibáztatni, bezzeg miattad, ha nem hallgatnak rád, nem történik meg. Ez egy erős példa, csak azért írtam, mások életébe beleszólni mekkora felelősség.


Most két élő példa jutott eszembe. Egyik az utcánkban lakó nő, aki pátyolgatta a kisebbik fiát, hasonlóan bánt az anyjával a srác. Vége az lett, hogy már nem tudta az anyja finanszírozni pici fia kiadásait, börtönbe került, aztán mikor kijött egyre rosszabb lett. Nem részletezem, anyja elmenekült Amerikába, a srác többet van börtönben, mint szabadon.

Családból is van. Anya pici 45 éves fia, csak eszik és iszik, a lakásból sem teszi ki már a lábát, pánik beteg alkoholista. Anya felnevelte az unokát az fia helyett, aki kb folytatni fogja apja példáját. Az anya kérte a véleményt jelen esetben, DE még a saját gyerekeire is megorrolt,hogy tükröt állítottak elé, barátokkal megszakította a kapcsolatot. A sírba fogja asszisztálni a "megértő szeretetével" a fiát.

Ezért írtam, segíteni azon lehet, aki kéri és akar is változtatni.

31. ancsika688 (válaszként erre: 27. - Ori90)
2015. júl. 18. 16:32

Bármit tesztek a család szét fog szakadni.

Évek óta nem változott semmi,vagyis ,de rosszabb lett a helyzet.

Az élettársnak nem most lett tele a hócipője,bizonyára sokat gondolkodott a megoldáson.

A testvéreden múlik,mit szeretne.

De Zebracsikónak igaza van,előbb-utóbb tettlegességig fog fajulni a dolog.Sajnos.

2015. júl. 18. 16:28

Aki kutya az kutya (elnézést az ebektôl)!

Azon nem segít senki és semmi.

Nemrégiben voltam egy temetésen. A 86 éves anyukát évek óta rendszeresen verte a már hatvanas fia a pénzéért. A többi gyermeke szorgalmas, becsületes, ez viszont léhûtô volt egész korában.

29. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Ori90)
2015. júl. 18. 16:24

ha egyáltalán tudomást szerzel róla... mert megvert anyának lenni nem dicsőség, nem hirdetik.... ha majd kiderül, nem az első eset lezs.


ne legyen igazam


de a követelőzés egyre magabiztosabbá teszi majd, nyeregben érzi magát, ha a nevelőapát is "eltünteti" majd a színről s ő lesz az uralkodó...

28. Ori90 (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2015. júl. 18. 16:21
Azt nem fogom hagyni,akkor én tüntetem el mellőle,ha akarja,ha nem..Ha kell,rendőrség bevonásával..már a fűért is felelnie kellene úgyis...
27. Ori90 (válaszként erre: 23. - F4a38a0605)
2015. júl. 18. 16:20
A testvéremről van szó,persze,hogy az ő oldalán állok,de eszemben nincs mentegetni.Nem neveltem a gyerekét vele együtt,így nem tudom,mit rontott el...de azért biztos mindent megtett,amit tudott...Csak az érdekel,lehet-e elérni valamit még vagy ha nem,akkor mégis mit lehet tenni a család szétszakadása ellen?Csak az a megoldás,ha elküldik?És az iylen emberek valaha észbe kapnak?Sajnálom,nem volt még ilyen esettel dolgom.. :( Ne is legyen..
2015. júl. 18. 16:19

ja, igen, és ismerek ilyen fiatalt, aki nem is fiatal annyira már.... az anyját pumpolja, link amióta világ a világ...ja, és a tettlegességig fajulnak ezek a helyzetek előbb-utóbb, sajnos



pár év, és anyaverő lesz

25. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Ori90)
2015. júl. 18. 16:16

"kényszeríti,hogy akarjon dolgozni"


na, ez a lehetetlen!


dolgozni kényszerítheti, de hogy AKARJON is dolgozni, azt lehetetlen elérni az ilyen jellemű embereknél

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook