Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerek taj-száma munkaszerződéshez fórum

Gyerek taj-száma munkaszerződéshez (beszélgetős fórum)

2011. márc. 8. 17:36
köszi mindenkinek, azóta kiderült, hogy végül semmit nem igényelhet, csak elkérték az adatait, mert ugye csak azt kérdezték, hogy van-e gyereke, ő meg mondta, hogy igen, de a végén derült ki, hogy nem is élnek együtt, akkor mondták neki, hogy ja bocsi, akkor nem kap semmit :D
20. 9536810fa1 (válaszként erre: 16. - F303be5590)
2011. márc. 8. 14:43
Mondjuk, ha közös felügyelet van... akkor...
19. 9536810fa1 (válaszként erre: 16. - F303be5590)
2011. márc. 8. 14:42
Gyerekkedvezményre úgy tudom az a szülő jogosult, akivel hivatalosan a gyermek él.
18. mese habbal (válaszként erre: 15. - F303be5590)
2011. márc. 8. 12:55

hát igen, de én ismerem őt, eszébe nem jut semmit megkérdezni... :D


köszönöm mindenkinek a segítséget, most mennem kell, felébredt a gyerkőc, de majd benézek még, ha lesz még válasz :)

2011. márc. 8. 12:54
de zsét mondjuk odaadná a nőciknek
2011. márc. 8. 12:52

és pl. mi van akkor, ha egy pasinak van 2 gyereke, de egyik sem vele él.

gyerekkedvezmény az hogy alakul, mert mondjuk 2 nő szült neki, és egyik sem dolgozik, és egyedülálló

2011. márc. 8. 12:44

mondjuk egy egyszerű kérdéssel tisztázhatta volna a pasi az alábbi módon

a gyerek nem él velem, mihez kell a TAJ-száma?

14. 9536810fa1 (válaszként erre: 11. - Mese habbal)
2011. márc. 8. 12:36
Nyugi, nem olyan egyszerű ám mindenféle kedvezményt igénybe venni, mert azonnal kiugrik, ha ketten igénylik, és akkor megütheti a bokáját. :) Iskolakezdési vagy bármilyen támogatás előtt is még egyszer aláíratják vele, hogy gyerek... születési idő... taj szám... egy háztartásban él...házastárs nem veszi igénybe... blabla.
13. 083b779d2b (válaszként erre: 12. - Becseiagi)
2011. márc. 8. 12:36
Hát, mi mikor nyomtatványokat töltünk ki, ott már szerepel a gyermek TAJ száma, szül. hely/idő, lakcím, a.n. is. Mellékes, de fel kell tüntetni. Ez csak egy ötlet volt, hogy talán emiatt kéri. De ha jól veszem ki a kérdező szavaiból, tul.képp semmit se kap a gyerek után az apa, így szabadságot se vehet ki a részére, kivéve ha az anya lenyilatkozza, hogy nem kíván élni a +2 nap gyermek után járó szabival. Mi úgy tanultuk, hogy elkérheti a munkáltató a TAj számot, ha van gyermek (amit már írtam, +szabadság miatt, Gyáp miatt, adókedvezmény miatt..), de azt nem munkaszerződésbe kell foglalni, mert ahhoz semmi köze sincs, hanem az egyéb nyomtatványokon kell szerepeltetni.
12. becseiagi (válaszként erre: 3. - 083b779d2b)
2011. márc. 8. 12:32
A gyerektartást miért érintené? Én is kapok tartásdíjat az első lányom után, de nem kellett hozzá a taj-száma. A bírósági papírt adták ki a válásunkkor és kész. Amikor meg bírósági letiltó végzést kértem a fizetéséből (már kétszer kellett), akkor sem kellett taj-szám.
11. mese habbal (válaszként erre: 9. - 9536810fa1)
2011. márc. 8. 12:31
na, valami ilyesmiben reménykedek én is, hogy ez csak automatikus, de nem fog vele csinálni semmit,é s csak azért tölti ki, mert fingja nincs, hoyg rá mi vonatkozik, és mi nem...
10. mese habbal (válaszként erre: 7. - F303be5590)
2011. márc. 8. 12:30

akkor is, ha nem él velünk? és nem ő tartja el?

és ezek olyan hivatalos pénzek, hogy be kell írni hozzá a tajszámot?

9. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Mese habbal)
2011. márc. 8. 12:30
Valószínű, hogy a munkáltató automatikusan kéri, nem kell nekik tudni, hogy ki vált el és ki nem. Adókedvezmény, pótszabadság, iskolakezdési támogatás... meg nemtom, mindenhez kérik. A kitöltőnek kell tudni, hogy mi vonatkozik rá a kitöltendő papíron és mi nem.
8. mese habbal (válaszként erre: 4. - Becseiagi)
2011. márc. 8. 12:29
nem tudom miket tölt most ki, most lép be egy új munkahelyre, csak ennyit tudok...
2011. márc. 8. 12:29

esetleg kaphat iskolakezdési támogatást, vagy mikulás, nyúl, pulykapénzt a gyerekre való tekintettel


esetleg

6. mese habbal (válaszként erre: 3. - 083b779d2b)
2011. márc. 8. 12:29

tartásdíj nincs.. de ebbe most ne menjünk bele... a GYÁP az nem tudom micsoda...

nem vigyáz rá semmikor, szabadságot sem kéne neki emiatt kivennie...

2011. márc. 8. 12:27

már megadtam.. ő nem rosszindulatú amúgy, nem fog vele visszaélni, csak ő sem tudja szerintem, hogy mit lehet meg mit nem...

de akkor ezek szerint nem igényelhet semmit, ha én már mindent igényeltem... gondolom a megosztva igényeléshez az én beleegyezésem is kell, azt nem fogják neki megcsinálni így???

2011. márc. 8. 12:27
A férjemnek a papírjait is én szoktam kitölteni, és a gyerekek taj-számát a szakszervezetis papírra szoktam ráírni, meg asszem a szabadságos papírjára, hogy kik után veszi igénybe. Meg hát az adó, ugye bár. A munkaszerződésnek a gyerekhez semmi köze sincs!!!!!!!!
2011. márc. 8. 12:27
Családi adókedvezményhez, gyermektartáshoz, GYÁP-hoz kérhetné, de mivel a családi adókedvezményt te vetted igénybe, így a másik kettőről nem tudok.. de szerintem ha beteg a gyerkőc, nem az apja vigyáz rá, így az is kilőve. Gyerektartáshoz - tartásdíjhoz esetleg?
2011. márc. 8. 12:25
Szia! Ismerős a téma... :S Ha te már igénybe vetted, akkor ő nem, de máshoz el sem tudom képzelni, hogy minek neki a taj-száma!?... Szerintem ne add meg neki. Én sem adtam meg anno a volt férjemnek, sőt az ügyvédemmel írattam a munkáltatójának egy hivatalos levelet, hogy semmi olyanhoz nem járulok hozzá, ami kapcsolatban van a gyerekkel.
2011. márc. 8. 12:22

Sziasztok!


az a kérdésem, ha valaki tudná, hogy a gyerekem apja (akivel amúgy nem vagyunk együtt, de hivatalos formában nem is voltunk, se házasok, se élettársak), most köt egy munkaszerződést, és elkérte a gyerek taj-számát, meg az irányítószámunkat. Ez mihez kell neki? Ő is kap családi adókedvezményt? vagy valami máshoz kell? igényelhet ő is ilyesmit, ha már én igénybe vettem?


köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook