Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerek, szünidő fórum

Gyerek, szünidő (beszélgetős fórum)


1 2 3
22. epervirág (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2019. jan. 13. 09:50
8 èves a kisfiú.
2019. jan. 13. 09:49

Amennyire én tudom, személyit bármelyik okmányirodában lehet csináltatni. Elvált szülők esetében a két szülő együttes megjelenése kötelező, ha a gyerek 14 év alatti.


Persze nem tudjuk, mekkora gyerekről van szó.


[link]


Itt is vannak kérdések és válaszok:

[link]

20. gyöngy:) (válaszként erre: 12. - Amazon7)
2019. jan. 13. 09:46
Most már kötelező, hogy legyen személyi igazolványa, ezt nyugodtan mondhatjátok az anyukának.
19. Amazon7 (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2019. jan. 13. 09:44

Köszönöm!

A linket most vettem észre.

2019. jan. 13. 09:42
Itt már tènyleg mindenki mast ír,dehogy útlevèlnèl tizennyolc èv alatt mind kèt szülő beleegyezèse kell ez vicc.Tavaly anyám elvitte a lányomat Ukrajnába utlevèlel ès sem az apja beleegyezèse nem kellett sem az enyèm.Mondom Ukrajnába ahol nagyon komolyan vesznek mindent.
17. Guruljka (válaszként erre: 12. - Amazon7)
2019. jan. 13. 09:41

Erre is válaszol alink, amit hoztam.

Anyukát nem tudjuk megnevelni...

16. Amazon7 (válaszként erre: 14. - Nanda)
2019. jan. 13. 09:40
A személyi 14 éves kortól kötelező. Addig nem kell megcsináltatni.
15. 366f4505e9 (válaszként erre: 11. - Epervirág)
2019. jan. 13. 09:38

Elarulom neked, Ausztriaban gyereknek, felnottnek is kotelezo az igazolvany, ha kulfoldi, ahogy minden EU-s orszagban. Nem azert, mert a hataron nem kerik, hanem mert ha barmikor igazoltatnak..

Azt nem tudom, hogy 18 alatt van-e kotelezettseg, de utana Magyarorszagon sem lehetne elvileg igazolvany nelkul hazaikent flangalni.

14. Nanda (válaszként erre: 12. - Amazon7)
2019. jan. 13. 09:34

Én úgy tudom személyit már 0 éves kortól,vagyis már a babáknak is kéne csináltatni.

De iskolába íratáskor már kérni szokták.

Amúgy személyinél 14 év alatt,útlevélnél 18 év alattiaknak mindkét szülő beleegyezése szükséges.

13. epervirág (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. jan. 13. 09:27
Nálunk nem az apjaval szokott utazni nagynènièkkel.Tehát a volt fèrjem hugáèkkal.Amugy meg a nagynènit hihetik az anyjanak is mivel ugye ugyanaz a vezetèk nevük.
2019. jan. 13. 09:25

Itt az a probléma, hogy a gyereknek a lakcímkártyáján kívül semmi más hivatalos irata nincs.

Se személyi igazolvány, se útlevél, semmi.

Ezeket az anyuka tudná megcsináltatni neki, de megtagadta.

11. epervirág (válaszként erre: 7. - 366f4505e9)
2019. jan. 13. 09:23
Attol függ,hogy az ember milyen országba megy.A lányomat Bècsbe ha autoval viszik semmit nem kèrnek legalábbis 8 ève mikor kint voltam nem kellett.Mèg határörök sem voltak.Mondom biztos van útlevele.Ès elhiheted semmilyen beleegyezèst nem kèrtek tőlem,hogy a gyereket kivihetik- e vagy sem,de mondom nekünk közös felügyeleti jogunk van ugy,hogy meg van határozva,hogy mikor viheti el a gyereket most mar mondjuk nem.De itt mivel az anyának van itèlve a kisfiú azèrt irtam,hogy egy ügyvèdet kène megkèrdezni.
2019. jan. 13. 09:22
A szünetek felét az apukájánál tölthet a kisfiú. Úgy is tervezik az utazást annyi napra amíg apánál lenne.
9. Guruljka (válaszként erre: 7. - 366f4505e9)
2019. jan. 13. 09:17

Nem is annyira az igazoltatást, csak a határátlépést.

Nehéz elképzelni, hogy egy apjával utazó gyerektől a határőr elkérdezné, elváltak-e, és az anya beleegyezett-e az utazásba. De ha esetleg mégis, akkor inkább legyen "papír".

2019. jan. 13. 09:17

Autóval mennének.

Elvileg elég lenne a személyi igazolvány. Útlevél sincs a kisfiúnak. Még soha nem volt külföldön.

7. 366f4505e9 (válaszként erre: 6. - Epervirág)
2019. jan. 13. 09:14
Es gondolod, idegen országban lazábban veszik az igazoltatast a külföldieknek?
2019. jan. 13. 09:11
Ugy tudom van neki,de mivel ezt nem èn intèzem hanem az apja ugyanis közös felügyeleti jogunk van igy nem tudom.Páruzsva is repülővel mentek ősszel ès akkor már elmult tizennègy semmi beleegyezèst nem kèrtek tőlem mondjuk akkor is el engedtek volna.Amugy nem Magyarországrol szoktak indulni hanem Bècsből ugyanis nagynènièk ott laknak.
2019. jan. 13. 09:07

[link]


Mivel rövid időre tervezik az utazást, a gyámhatóság hozzájárulása pótolhatja a másik szülő hozzájárulását. Tehát "csak" alapon nem lehet megakadályozni a kirándulást.

4. 366f4505e9 (válaszként erre: 2. - Epervirág)
2019. jan. 13. 09:04
De utlevee biztosan van. Minden okmány nelkul a repülőre Magyarországon sem szallhatott volna fel, mas országba meg nem mehet be.
3. lapbarna (válaszként erre: 2. - Epervirág)
2019. jan. 13. 09:04

De gondolom útlevele van?!

Az uniós országokba elég a személyi.

2. epervirág (válaszként erre: 1. - Amazon7)
2019. jan. 13. 08:58
Szia! Látom mèg senki nem írt.Èn a battyád helyèbe egy ügyvèdet kèrdeznèk meg.Mivel szerintem a bátyádnak van láthatasi joga ès itt a kèrdès,hogy a gyerek elhelyezèsnèl mit hatarozott a biroság marmint,hogy a kisfiú mikor mennyit lehet vele.Mondjuk ezt a szemèlyi dolgot nem èrtem.Nem tudom mivel mennek Francia orszagba ami ugynugy unios ország igy nem hiszem,hogy a gyereknek kelk szemèlyi. A nagylanyom tizennègy múlt tavaly apai nagynènjèèkel Los Angelesbe voltak egy papirt kellett aláirnom,hogy kivihetik oda mèg szemèlyije sincsm
2019. jan. 13. 08:34

Bátyám két éve elvált. A nyolc éves kisfiúk az anyukánál maradt.


Nem felhőtlen a szülők közötti kapcsolat, de próbálnak a gyerek miatt mindenben megegyezni.

A kapcsolattartás kicsit döcögős anyuka miatt, de még ezen is megpróbál a bátyám valahogy felülemelkedni.


A jelenlegi párjának a testvére Franciaországban él. Kitalálták hogy a tavaszi szünetben pár napra meglátogatják őt. Természetesen a kisfiát is vinni szeretné. Az ő szünetéhez igazítva az utazást. Négy nap lenne az utazással együtt. Tényleg csak villámlátogatás.


És itt jön a bökkenő.

Az anyuka ezt nem akarja engedni. Magyarázata, hogy miért nem, hát az nincs neki.

Egyszerűen csak nem és kész.

Az utazáshoz szükséges személyi igazolványt csak ő tudná megcsináltatni a gyereknek, mivel övé a felügyeleti jog.

Hát ő ezt megtagadta.

Nem hajlandó a gyereknek személyi igazolványt csináltatni, és kijelentette nem fog a gyerek velük külföldre utazni.


Tehet valamit a bátyám, hogy mégis el tudjanak utazni?

Egyáltalán megteheti az anya hogy ilyen módon keresztülhúzza a terveiket?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook