Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyerek és háziállatok! fórum

Gyerek és háziállatok! (beszélgetős fórum)


10. Bcicus
2012. máj. 17. 15:58
3 éves gyereknek még nem való saját állat. Tnatísd meg az otthoni állatokkal bánni. Aztán majd 10-12 éves korában esetleg már kaphat valamit.
9. zsoka1984 (válaszként erre: 6. - Opacsatina)
2012. máj. 17. 11:27
Nálunk is úgy volt, hogy a két kutya hamarabb került a házhoz, elvileg a Bundás az enyém a Zeusz a férjemé volt most a Bundás az Eriké a Zeusz a Rolié. Megértették, és azt is, hogy csak akkor lesz kiskutya, ha valamelyik elmegy az örök vadász mezőkre.
2012. máj. 17. 11:24

Én nem vennék neki. Nálunk is nyavajogtak a fiúk, hogy nekik kis kutya kell, mert ezek már nagyok. Én azt mondtam akkor ezeknek menniük kell, mert nem fogok 100 állatot tartani, meg becsüljék meg azt ami van, ezek nem játékok, hogy cserélgessük öket, meg parkoló pályára rakjuk ha meguntuk.

Szeritem pont állatot nem szabad csak azért venni, mert a gyerek azt találta ki, főleg ha még bánni sem tud vele.

7. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Opacsatina)
2012. máj. 17. 10:59

Semmit ne vegyél neki, ha van már háziállat, tanulja meg, hogy kell velük bánni. Ha már "megérett" arra, hogy felfogja: nem szabad őket bántani, akkor esetleg vegyél neki valamit.

Ráadásul a már meglévő állatok pici korától ismerik a gyereket, tolerálják a viselkedését, egy idegen állat nem biztos, hogy tűrné, hogy bántsa. Megharapná, megcsípné.

2012. máj. 17. 10:48

Igazatokvan!

már van neki állatja de nem az ővé!

Legalább is ő a fejébe vette mert hát előbb voltak az állatok aztán ő és a lányom teljesen bele van zavarodva hogy neki is kell!

ez akkor történt amikor a sogoromék kiköltöztek a panelból és vettek az uncsitesónak egy goldent! Nekünk is Golden van de a lényeg az enyém szón van!

Teljesen meg van zavarodva hogy neki nincs! Van apának kutyája anyának meg egy fekete perzsája de neki nincs semije!

Én már mondtam neki hogy az ővé de neki kicsi kell! Amúgy nagyon okos kislány próbálom neki elmagyarázni hogy mit szabad és mit nem de ő csak szerett!! A kutya nem is bánja ha ráfekszik meg bírkóznak! De a macsaka elég önfelyű és nem tűri még azt sem nagyon hogy az őlébe legyen!! Nem tudom mit tegyek mert ismerem a lányom tudom hogy ha nem kap valami állatott végig fogja bőgni a szülinapi bulit!!

2012. máj. 17. 10:16
Szia! Szerintem ebben a korban minden gyerek így szeretgeti az állatokat, és egy madár nehezebben bírná a kiképzést. Szerintem a kutya és a cica éppen elég, fölösleges egy madár.
4. Fülemüle01 (válaszként erre: 2. - Loch ness)
2012. máj. 17. 10:14
Teljesen igazad van!
2012. máj. 17. 10:12

Szia,


Vegyél neki afrikai fehérhasú törpesünt! Azt garantáltan nem fogja nyomorgatni, bár elég drágán lehet hozzájutni... :/

2012. máj. 17. 10:10

Szia!

Ha van kutyátok, szerintem fölösleges más állat. A kislányodat kellene szép fokozatosan megtanítani arra, hogyan kell az állatokkal bánni, és akkor a kutyával is jó barátságban lesznek. És szerintem ennek a gyerek is jobban fog örülni, mint egy másk állatnak, amihez hozzányúlnia sem szabad. Ha ennyire szereti az állatokat, akkor neki biztosan a kapcsolat fontos velük.

2012. máj. 17. 09:52

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tölletek!

A lányom imádja az állatokat most lesz a 3. szülinapja! a lényeg hogy szeretne háziálatott! Van kutyánk és macskánk is de mind a kettő fél tölle mert nyomorgatva szereti őket! szóval gondolkodtam valami madárban, papagály vagy ilyesmi mert ahoz nem szabad hozzányulni még nekem sem! szóval szerintettek mit vegyek neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook